Šta je novo?

Xiaomi Pocophone X3 NFC

Meni je radila notifikacija za gmail na a11 ali od kad sam azurirao na 12.5 ne radi, poco x3 nfc
 
Gde naci silikonske zastite za njega,po mogucosti onu sa zastitom za kameru?
 
Sta imate od zastite za ekran? Ja sam stavio obicno staklo. Od 300 din. Jel pametnije staviti nesto drugo, tipa 9d ili sta vec?
 
Prosto je neverovatno da google dialer nema brzo biranje:( Pre 12.5 sam koristio true dialer i odlican je ali sada brljavi. Eh taj famozni 12.5...
 
A meni je True Phone zezao pre adejta na 12.5, sad radi odlicno.
Ali mi zato Textra sms ne radi, neke poruke uopste nisam dobijao pa koristim difoltnu app. Doduse nisam je odavno proverio mozda su doterali bagove.
I dalje nemam notifikacije sa Gmail app, ali Spark mail zato radi ok.
 
Sto se tiče notifikacija za Gmail ja nemam problem sa dolazećim mail-ovima to sve stiže uredno, ali se više ne čuje zvuk same notifikacije iako imam sve podešeno. U okviru teme MIUI - opšta tema sam detaljno pisao o ovome kako sam Chat-ovao sa Google Support timom između ostalog iako je krivac sam MIUI 12.5 i na kraju sam problem sa zvukom rešio na najgluplji mogući način - obrisao sam Gmail app, tj. sada imam fabričku verziju na kojoj zvuci rade kao i pre MIUI 12.5 update-a. Debilno rešenje, ali je meni trenutno bitnije da čujem notifikaciju na vreme od toga da li imam poslednju verziju Gmail app. Drugima preporučujem ipak neku alternativnu app za ovo poput spomenutog Sparka koji sam probao, ali ne želim više od jedne app za potrebe mail-ova, Chat-ova i sl., a Gmail app koristim i privatno i na poslu za pomenute potrebe i eto za sada se krpim ovako dok neko od Gmail ili MIUI dev tima ne sredi ovo, a sudeći po ažurnosti MIUI, pre će Gmail da reaguje iako ovo nije do njih...
 
Sto se tiče notifikacija za Gmail ja nemam problem sa dolazećim mail-ovima to sve stiže uredno, ali se više ne čuje zvuk same notifikacije iako imam sve podešeno. U okviru teme MIUI - opšta tema sam detaljno pisao o ovome kako sam Chat-ovao sa Google Support timom između ostalog iako je krivac sam MIUI 12.5 i na kraju sam problem sa zvukom rešio na najgluplji mogući način - obrisao sam Gmail app, tj. sada imam fabričku verziju na kojoj zvuci rade kao i pre MIUI 12.5 update-a. Debilno rešenje, ali je meni trenutno bitnije da čujem notifikaciju na vreme od toga da li imam poslednju verziju Gmail app. Drugima preporučujem ipak neku alternativnu app za ovo poput spomenutog Sparka koji sam probao, ali ne želim više od jedne app za potrebe mail-ova, Chat-ova i sl., a Gmail app koristim i privatno i na poslu za pomenute potrebe i eto za sada se krpim ovako dok neko od Gmail ili MIUI dev tima ne sredi ovo, a sudeći po ažurnosti MIUI, pre će Gmail da reaguje iako ovo nije do njih...
Sve je to super samo sto sam ja primetio da pored problema sa zvukom u Gmail da treba dosta duze da se prikaze notifikacija da je stigo novi mail odnosno dosta kasne obavestenja.

Dok pomenuti Spark kako sam ga namestio stize sve instantno i zvuk je uvek pristuan, a sto se tice problema da neces da imas dve app za jednu te istu funkciju preko programa xiaomi adb mozes da pogasis sve pa cak i taj gmail. Sto sam ja i ucinio kod sebe kada sam video kako dobro radi Spark Email.
 
Sve je to super samo sto sam ja primetio da pored problema sa zvukom u Gmail da treba dosta duze da se prikaze notifikacija da je stigo novi mail odnosno dosta kasne obavestenja.

Dok pomenuti Spark kako sam ga namestio stize sve instantno i zvuk je uvek pristuan, a sto se tice problema da neces da imas dve app za jednu te istu funkciju preko programa xiaomi adb mozes da pogasis sve pa cak i taj gmail. Sto sam ja i ucinio kod sebe kada sam video kako dobro radi Spark Email.
Jasno, hvala na savetu, ali ja sam da kažem vezan za Gmail app (i ostale Google-ove servise) iako ne svojevoljno, već zato što u okviru njega postoje tabovi Chat, Rooms, Meet i sl. koje svakodnevno koristim za komunikaciju vezanu za posao (da nemam tipa 3 različite, već jednu app), jer imam poslovni nalog tu itd. U svakom slučaju dobar savet za sve ostale koji nisu vezani za Gmail da pređu na Spark ili slične app koje sigurno zauzimaju manje memorije i manje opterećuju sistem, a pritom završavaju osnovni posao - instant pristizanje mail-ova sa zvučnom notifikacijom naravno...
 
Jasno, hvala na savetu, ali ja sam da kažem vezan za Gmail app (i ostale Google-ove servise) iako ne svojevoljno, već zato što u okviru njega postoje tabovi Chat, Rooms, Meet i sl. koje svakodnevno koristim za komunikaciju vezanu za posao (da nemam tipa 3 različite, već jednu app), jer imam poslovni nalog tu itd. U svakom slučaju dobar savet za sve ostale koji nisu vezani za Gmail da pređu na Spark ili slične app koje sigurno zauzimaju manje memorije i manje opterećuju sistem, a pritom završavaju osnovni posao - instant pristizanje mail-ova sa zvučnom notifikacijom naravno...
Vidis na to sam podpuno zaboravio kada si pomenuo Chat, Room i Meet.

Sto kazes ko ne koristi te stvari moze da zameni i da uziva a ko je usko vezan za neke servise onda parola snadji se. Ali dobro je dok se dovijamo putem stapa i kanapa da resavamo neke situacije.
 
Koliko sam primetio na 12.5 su ubacili snimanje razgovora na Global Version sto ranije nije bilo.
 
Sto se tiče notifikacija za Gmail ja nemam problem sa dolazećim mail-ovima to sve stiže uredno, ali se više ne čuje zvuk same notifikacije iako imam sve podešeno. U okviru teme MIUI - opšta tema sam detaljno pisao o ovome kako sam Chat-ovao sa Google Support timom između ostalog iako je krivac sam MIUI 12.5 i na kraju sam problem sa zvukom rešio na najgluplji mogući način - obrisao sam Gmail app, tj. sada imam fabričku verziju na kojoj zvuci rade kao i pre MIUI 12.5 update-a. Debilno rešenje, ali je meni trenutno bitnije da čujem notifikaciju na vreme od toga da li imam poslednju verziju Gmail app. Drugima preporučujem ipak neku alternativnu app za ovo poput spomenutog Sparka koji sam probao, ali ne želim više od jedne app za potrebe mail-ova, Chat-ova i sl., a Gmail app koristim i privatno i na poslu za pomenute potrebe i eto za sada se krpim ovako dok neko od Gmail ili MIUI dev tima ne sredi ovo, a sudeći po ažurnosti MIUI, pre će Gmail da reaguje iako ovo nije do njih...
Na zvucnu notifikaciju sam i mislio. Ima vec dosta kako je ovaj bag prisutan. Probao sam i sa brisanjem Gmail app i nije pomoglo. Zato sam i presao na Spark.
Inace sam imao problem sa prijemom SMS-a. Neke poruke uopste nisu stizale (mobibank transakcije), sad kao radi.
Ovi iz Saomi-ja sa apdejtima nesto poprave, a nesto pokvare, ali se slabo trude da posle srede greske.
 
Na zvucnu notifikaciju sam i mislio. Ima vec dosta kako je ovaj bag prisutan. Probao sam i sa brisanjem Gmail app i nije pomoglo. Zato sam i presao na Spark.
Inace sam imao problem sa prijemom SMS-a. Neke poruke uopste nisu stizale (mobibank transakcije), sad kao radi.
Ovi iz Saomi-ja sa apdejtima nesto poprave, a nesto pokvare, ali se slabo trude da posle srede greske.
Što se tiče notifikacija ja kao i većina ovde imam problem sa kašnjenjem notifikacija i zvukom koji se ne čuje više pri pristizanju notifikacije u okviru Gmail app. Ovo mi se dešava od MIUI 12.5 update-a sa poslednjom verzijom app. Gmail app je privilegovana od strane MIUI i ona po defaultu ima AutoStart sistemsku permisiju recimo. U okviru MIUI 12.5 su ovde definitivno zeznuli nešto jer je sve radilo ok pre 12.5 update-a, bar u mom slučaju. Sada recimo ne mogu ni da vidim u listi Autostart permisija Gmail app više, znači nešto su tu čačkali. Ovo pominjem samo kao dokaz da su čačkali, Autostart kao što i sama reč kaže je permisija koja omogućava da se tipa nakon restarta telefona podignu delovi aplikacija koje osluškuju događaje i senzore na telefonu, poput push notifikacija i sl.

Isključena mi je MIUI optimizacija za Gmail app tipa da sam sistem ne utiče na prioritet Gmail app kao procesa itd. Mene za sada krpi fabrička verzija Gmail-a gde uredno stižu notifikacije koje se čuju, a objasnio sam zašto sam ja vezan za Gmail. Po mom mišljenju su u MIUI 12.5 update-u omeli prioritet Gmail app procesa i zato kasne notifikacije, a šta su zeznuli sa zvukom mi nije jasno jer kažem, uredno se čuje na fabričkoj verziji app.

Što se SMS poruka tiče, navešću bar 2 razloga vezano za njih:

  • Ko je recimo uključio VoLTE servis može imati problem sa slanjem SMS-ova i sa prijemom poziva i na ovom forumu ima posebnih tema vezanih za to
  • Mobi banka koju pominješ je tipa 2 dana zakovala načisto pa niko nije mogao da podigne novac sa bankomata ili računa u samoj banci, možda ima veze sa tim dok im se sistem stabilizovao, tj. najverovatnije je to bilo u pitanju baš tih par dana. Ja sam recimo u MTS banci koju je pripojila Poštanska i tamo je tek bila havarija sa SMS-ovima nakon pripajanja, ali se i to sredilo ovih dana...

Pominjem ovo kao razloge zbog kojih ljudi mogu imati problema sa SMS-om, a da nema veze sa telefonom, samo možda nisu imali uvid u ovo.

Dakle da zaključimo što se tiče kašnjenja i zvuka notifikacija vezanih za mail-ove koji pristižu u okviru Gmail app - ko nije vezan za Gmail neka koristi Spark ili neku drugu alternativu, ima ih na kilo, treba probati i probrati. Google će vas spamovati malo oko toga kako Spark ili neka druga app pristupa vašim mail-ovima i sl., ali to je skroz normalno jer Google ne brine za vašu privatnost već brine što je izgubio korisnika, pa makar i privremeno.
Ko je vezan za Gmail kao ja će morati da se bavi glupavim rešenjima dok Gmail ne šibne neki update, jer MIUI neće skoro, bar ne na ovu temu...

P.S. Ja upravo komuniciram sa Google Support timom koji mi kao pomaže da rešim problem sa notifikacijama, ali mrka kapa dok tamo neki programer ne zagreje stolicu, ovi agenti predlažu sve ono što već znamo, mada ako predlože nešto pametno, javljam se 😉. Nisam ja sad neki baja koji komunicira sa Google-ovim timom,ali kad im već plaćam i dali su 24/7 podršku, ajde malo da zarade i oni nešto, ali to su agenti oni čitaju sa neta generičke odgovore i to je to u principu...
 
Poslednja izmena:
Poco centrala u Nemačkoj makar daje odgovore na svaki mail, iako su oni većinski generički. Evo šta kažu:

"There will come small MIUI Updates that will optimize the System.
Please also send a Feedback via the phone settings so our Developer Team can invastigate this issue.
There is already the MIUI 12.5.2 - 3 and 4 out, that solve many of the mentioned issues.
Please check daily for this Updates..."


Nešto se kao radi, a šta i kako videćemo, ali koga ne mrzi neka šibne neki Feedback kao što su predložili.
 
Interesantno je koliko ljudi se zainteresovalo za Recording opciju u okviru Phone app (uključujući i mene). Sve informacije o tome ko još uvek sam nije to našao imate ovde:


Praktično je i nebitno gde je smešten audio zapis snimljenog razgovora, iako je verovatno u okviru internog foldera koji pripada samoj Phone app, što znači da ako telefon nije root-ovan tim zapisima ne može da se pristupi. Možda Phone app snima u okviru nekog public foldera, ali kažem to je nebitno jer kao što piše u članku gore, u svakom momentu može snimljeni zapis da se reprodukuje i share-uje po potrebi, obriše, podesi interval brisanja itd. Na screenshotu koji sam attach-ovao možete videti sve pomenute opcije, a kada snimite razgovor u listi Recents će pored ikonice onog sa kojim ste rszgovarali da se pojavi ikonica tj. simbol mikrofona kao znak da postoje snimljeni zapisi...

Ja sam isto tako čisto iz radoznalosti snimio jedan razgovor, ali pri snimanju sledećeg je zakovalo Stop dugme, znači ima tu još bagova za ispraviti...

Snimanje razgovora je već domen detektiva po meni, ali kome to treba iz bilo kog razloga na GP-u ima sjaset app koje snimaju razgovore bez upozorenja druge strane o tome i one su obično manje od 1MB, mada ima i velikih, čak i nekih profesionalnih sa mnoštvo opcija. U svakom slučaju zavisi šta želite da postignete, ako želite da je i druga strana svesna da snimate razgovor onda može Phone app, ako ne želite to, onda neka 3rd party kojih ima na kilo i to svi znamo.

Snimanje razgovora je škakljiva tema i u mnogim zemljama je to zabranjeno i ova Phone app ne nudi opciju kao što nudi kod nas, jer kod nas kao što znamo sve može, tj. sve ono što je nepotrebno, a ono što stvarno vredi dolazi koju deceniju kasnije ili nikad. Ipak, domaći operateri, banke, provajderi i drugi danas snimaju razgovore u "svrhu poboljšanja svojih usluga" sasvim legitimno iako možda ni oni nemaju pravo na ovo, ali već se ograđuju kada kažu zbog čega snimaju... Svakako kada osoba sa kojom razgovarate zna da je snimate bilo da joj to nagovestite vi ili sama app, podiže se Red Alert i vodi se računa o tome šta se priča. Ja sam par puta blefirao da recimo snimam razgovor kada sam razgovarao sa bankama i sl. jer mi naravno daju neke informacije koje nisu ugovorene i takve neke situacije, tako da razumem potrebu ljudi za snimanjem da nekad imaju jak argument u takvoj nekoj situaciji.

Nevezano za snimanje - primetio sam bug u okviru Messages app, takođe Google-ove koji se javlja kada iz Bubble View-a onog ko vam je poslao poruku i koji se nalazi preko celog ekrana kliknete na isti i otvorite Overlay prozor same app - u mom slučaju ne možete da otvorite tastaturu u okviru ovog prozora i praktično ne možete da odgovorite. Jel se javlja ovo još nekom? Kada otvorim app klasično sve radi, dakle ovo je samo slučaj kada se iz Bubble view-a otvori prozor Messages app koji ide preko celog ekrana kao Overlay komponenta... Tastatura se nekada pojavi, ali u većini slučajeva ne. Ovo bi trebalo brzo da srede, bug sam već prijavio jer se javlja i kod moje cure na Redmi 8t recimo...
 

Prilozi

  • IMG_20210827_081614.jpg
    IMG_20210827_081614.jpg
    45.7 KB · Pregleda: 17
Poslednja izmena:
Jutros mi se azutlrirao gmail i ponadao se da ce zvuk prorqditi ali jok, opet isto :(
 
Bio je juče update i za Gmail kao i za Messages app. Gmail nije sredio stvar, ali Messages jeste(bar ono o čemu sam prethodno pisao), tako da nije "duplo golo"...

Što se Gmail alternativa tiče pored Sparka, ljudi po drugim forumima preporučuju omraženi Outlook, Blue mail, My Email, generalno ima mnogo alternativa, pa svako po svom ukusu.
Spark radi zato što je implementiran kao foreground servis koji stalno radi u pozadini i na određeni period "osvežava" stanje po pitanju push notifikacija, tj. pristiglih mail-ova. Tako mahom rade i ostali, ali to više neće biti moguće od Androida 12, pa će morati svi da se prilagođavaju i prebudžuju postojeće, jer će svi ti servisi koji stalno nešto osluškuju morati da traže razne permisije i takve aplikacije će dobiti te permisije samo u izuzetnim slučajevima.

Ali, do Androida 12 ima još dosta, čekamo te MIUI zakrpe, ako dođu do kraja godine uopšte...
 
Poslednja izmena:
Jutros stigao MIUI 12.5.2 (prelaz sa 12.0) gmail notifikacija stize, bez zvuka i dalje.
 
Jutros stigao MIUI 12.5.2 (prelaz sa 12.0) gmail notifikacija stize, bez zvuka i dalje.
Koja verzija MIUI 12.5.2 Global ili neka druga? Koja ti je tačno oznaka MIUI-ja sada?
Za koji region ti je podešen telefon?

Nemačka POCO centrala je najavila zakrpe 2, 3 i 4, ali nisu precizirali kada...
 
Pogledajte prilog 315990
Region mi je Srbija, verzija miui-a je global.
Ok, znači dolazi uskoro i ostalima, mada nisu sredili ono što većina čeka, ali dobro da makar mail-ovi stižu koliko toliko ažurnije, tj. nadam se da je tako. U mom slučaju nekad Gmail app notifikacija stigne pre nego Spark koji takođe koristim i to zvučna notifikacija, ali to jedna u 10 mail-ova recimo...Videćemo u narednim zakrpama da li će nešto da srede ili da naprave još neke dodatne havarije. Ali, bitno da se radi na tome 😉
 
To je EU verzija roma, global je MI i ima dosta razlika.
 
^zato sam i okacio sliku, jer bez obzira sto pise Global, verzija roma je EU ali nesam skolovao to. Uglavnom i na MIUI 12.0 je postojao isti problem sa zvukom notifikacija za mail, tako da ne verujem da je do MIUI-a uopste.
 
Nazad
Vrh Dno