Šta je novo?

Xiaomi Pocophone F1 (Gcam prvi post)

Notification dismissed from status bar, expect to keep notification showing in status bar
As the space in status bar is limited for POCO and POCOPHONE, after testing with a group of beta users we picked below 2 solutions:
Keep AM/PM status and a notification indicator when there are unread notifications;
Remove AM/PM status so we could put more notification icons in status bar

Ovo su rekli na miui forumu za poslednji feedback, ne kapiram šta im znači ovo. Šta je za nas koji koristimo 24-časovni režim, mi imamo više mesta. Ne kapiram kako to ima ograničen prostor u status baru, i trenutno stanje pored sata ima mesta za barem po jednu ikonicu sa obe strane. Ovo sada nema na trenutnoj beti? Čudno mi da niko ovde nije primetio to.
 
Molim vas za savet i pomoć.Koji je trenutno najbolji sistem da instaliram za Pocophone.Naravno da nema nikakvih bagova,da baterija radi kako treba tj da ne zeza,da ne moram da menjam na duže staze jer sam prosečan korisnik,odnosno ne težak pa da stalno menjam.Koji sistem ili ti rom kako već i koja gcam kamera uz taj sistem da radi kako treba.Znači da mi drug sve to sredi i da budem miran.Molim za pomoć,hvala u napred.
 
Jel postoje, na ovom telefonu, bilo kakve notifikacije?
Da li postoji led notifikacija?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Postoji led lampica, svetli belom bojom samo. Notifikacije se u status baru pojavljuju na dve sekunde, svaki put kada dodje nova. Takodje, led lampica prestaje da svetli kada se ukljuci ekran, iako se notifikacija ne procita/otvori.
 
Ubaci neki custom rom i nema tih problema...

Послато са Poco F1 уз помоћ Тапатока
 
Slab sam, sa tim stvarima.
Pre cu da zeznem nesto , nego sto cu da namestim, da radi kako treba.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Nije to toliki problem, brzo se naviknes. Ovo trenutno resenje da se notifikacije pojave na par sekundi kada pristignu je okej. Meni vise smeta cinjenica da fizicki postoji mesta za notifikacije u status baru i da oni iz nekog razloga rade neke akrobacije sa njima, umesto ljudski da ih stave. Ili barem neku oznaku da ima notifikacije u status baru koja ce da stoji tu sve vreme dok se ne spusti notification shade.
 
Ja sam mislio, da je to neki standard, i obaveza, bez obzira na vrstu, model, cenovni rang....

Edit :
Kakva je situacija sa punjenjem?
Vidim da pise, da podrzava brzo punjenje.
Da li je to omoguceno, sa ovim punjacem, ili je potrebno, da se kupi neki drugi?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Fabrički ide brzi punjač uz Poco.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ok, to je onda u redu.
Mislim, da sam negde, bas davno, procitao, da treba da se dokupi brzi punjac, pa zato pitam.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Stankovic82
Puni pa cepa :d
Baterija drži dan i po bez problema dok sam s9 morao neki put i dva puta dnevno da punim.
 
Sta preporucujete, od zastite, pozadi?
Kakve su one Nilkin futrole?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Kada instaliram aplikaciju ona izbaci shorcut na ekran.Ne mogu da nadjem podesavanje da je sprecim da to radi.Moze li pomoc???
 
Home screen & recents > home screen > add installed apps to the home screen automatically

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Hvala, tako nesto mi treba.
Za koliko, otprilike stize?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ja sam čekao oko 3 nedelje.
Inače je odlično i lepo izgleda na telefonu

Gesendet von meinem POCOPHONE F1 mit Tapatalk
 
€ 2,63 26%OFF | Fabric Case for Xiaomi Pocophone F1 Classic Cloth Matte Skin Soft Hard Back Cover for Xiomi Xiaomi Mi Max 3 2 Mi 5 6 Phone Cases
https://s.click.aliexpress.com/e/bBZLfIuS

Ova je odlična. Malo je masivna, ali izrada iznenađujuće dobra za ove pare.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Jel postoji neka aplikacija koja snima 960 fps ali malo duze od stock aplikacije na fonu? I jel neko merio kapacitet baterije usb testerom? Meni pokazuje od 3100 do 3400 mah, u zavisnosti da li koristim qc ili obican punjac
 
Poslednja izmena:
Mislim oko 3600 da je bila od klot praznog. Mogu da ponovim test ovih dana ako te zanima.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Mislim oko 3600 da je bila od klot praznog. Mogu da ponovim test ovih dana ako te zanima.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Ajde bas proveri ako te ne mrzi. Jel to normalna pojava da se navedeni kapacitet toliko razlikuje od normalnog? nisam do sad imao tester pa nisam ni proveravao na predhodnim telefonima
 
Ti testeri su glupost..

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Ti testeri su stvarno nepouzdani, meni pokazuje 4130mah. Na samsungu mi je pokazivao manje od fabričkog.
 
... onima koji nemaju pojma o naponu i jačini struje. Pišu voltaže, amperaže, misle da su kewl.

Malo je pogrešna reč tester, ali opet, mora se nešto odomaćiti međ' narodom.

Ako se pusti struja od tačno 1A, tokom tačno jednog sata, na ekranu "testera", mora pisati 1000 mAh. Pošto ništa nije savršeno na svetu, sasvim je u redu, da za kućne uslove, nakon provere tačnosti bude recimo, na ekranu 990 ili 1010 mAh.

Problem nastaje iz razloga, što svi laički gledaju procente baterije. Tu može biti dosta veliki raspon u odnosu na stvarno stanje baterije.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno