Šta je novo?

Xiaomi Pocophone F1 (Gcam prvi post)

evo ja cu ti resiti. ako updatujes postojeci rom tj radis dirty flash onda odradis ovo: wipe cash,dalvik cash i system partition pa flesujes rom. a ako radis cistu instalaciju sem ovih navedenih stvari odradis i wipe data. i nista ostalo ne pipaj!!!
ako hoces dekriptovan rom ili ako rom ne podrzava enkripciju onda prvo format data pa clean flash+dfe. i nakon toga dirty. uvek je dobro da azuriras firmware na noviji ako developer roma ne naznaci drugacije. vendor je vec upakovan u rom. pricam o desetki. kod devetke mislim da nije.
kakav bre crni wipe internal storage...
i nikako ne flesovati arter97kernel jer cete brikovati telefon

hvala ;)... 4 godine bez flešovanja su očigledno ostavile traga... ali opet, tada je ipak bilo malo jednostavnije, nije se moralo toliko voditi računa, bilo je samo opali rom, izbaberi koje želiš gapps i to je to. sad enkripcija, pa firmware, pa neke gapps ne rade...

...i na xeu-u je pokvareno 27w/qc4+ punjenje.

stok punjač svakako ne podržava qc4, zar ne?
 
Koja verzija gcam najbolje radi na MIUI 11.0.4 (posljednji update sa Android 10)? Imam neku koja mi ostavlja u notification baru onaj hdr processing)
 
Posle apdejtanja na android 10, baterija drži kao luda, bolje nego ikad. Stable verzija bez čačkanja.
 
Meni se desavalo ranije da viber uoopste nema vibraciju, a i isto sa porukama da nema obavestenja. Do vibera je definitivno, jer mi se zalilo jos par ljudi sa drugim telefonima.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Zena mi trazila da joj kupim nov telefon. Trazila je da ok izgleda, da ima dobru bateriju i da pravi dobre fotografije kao sto moj telefon (PocoF1) pravi (GCam naravno). Malo sam razmisljao i na kraju joj kupio isto Poco F1 jer mi se cini da u kategoriji do 300 eura jos uvek nudi najmanje kompromisa i nekako mi je sigurica.
U ovoj cenovnoj kategoriji ima mnogo lepsih, ima i sa jacom baterijom, ali ne znam da li postoje sa boljim hardverom ili boljom kamerom. Sve ukupno Poco najkompletniji.
Juce kupljen plavi sa 6/128 gb za 270 eura. Iskreno iznenadilo me je kako drzi cenu. Inace inicijalno bio na androidu 8, sa MiUi 9 kao kad se pojavio.
Mislim da nisam pogresio, posle gomile telefona ovaj mi sigurica kao sto je nekad bio Golf 2.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ja instalirah 5-6 verzija Gcam ali mi se cini da su mi prije update-a na Miui 11.0.4 slike bile bolje sa prednje kamere. Takodje, ostaje li i drugima koji su na stock miui ona notifikacija processing hdr?
Slobodno mi dajte link za verziju kamere koju koristite, a sa kojom ste zadovoljni na 11.0.4... Poludjeh od skidanja sa celsoazevedo ali za sada bez dobitne verzije...
 
Drugar je skoro kupio mi 9t pro. Dadoh mu link gcama iz prvog posta iz njegove teme i ima isti ,,problem" sa tom notifikacijom gore. Tako da mislim da je problem do Miui 11.x.x. Ja koristim primarno gcam iz prvog posta i najbolji mi je. Dok ostale testiram

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ja instalirah 5-6 verzija Gcam ali mi se cini da su mi prije update-a na Miui 11.0.4 slike bile bolje sa prednje kamere. Takodje, ostaje li i drugima koji su na stock miui ona notifikacija processing hdr?
Slobodno mi dajte link za verziju kamere koju koristite, a sa kojom ste zadovoljni na 11.0.4... Poludjeh od skidanja sa celsoazevedo ali za sada bez dobitne verzije...
Evo ti npr ova
https://f.celsoazevedo.com/file/cfiles/gcm1/GCam_7.2.010_Urnyx05-v2.2.apk

Sent from my secretary using typewriter
 
Sanity daje crvene fotke.
 
Jesam li jedini kome je nestao update na 11.0.4, ili su ga opet povukli?

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
pošto ću ubuduće često flešovati, par pitanja:

- xeu izbacuje novi rom za pocophone samo kada xiaomi izbaci novi update ili...?

- osim havoca i crdroida, ima li još stabilnih stock android 10 romova?
 
da,dev romove je davno xiaomi ukinuo.ako hoćeš češći i više eksperimentalniji miui tu je miroom (ako nastave da podržavaju poko),ali je solidno bagovit i bar meni lično najbitnije je što mi cloud bekap ne radi.
 
do sad je bilo tako,ponekad i ranije ili iz drugog razloga (npr mediatek fonovi).
 
probao sam havoc 3.2 i primetio sam dva buga:

1. ne prikazuje tačan postotak baterije u status baru;

2. sam od sebe mi prestao prikazivati ikonu mreže u status baru.
 
presao si sa poslednjeg global stable-a na havok?odradio cistu instalaciju?
 
presao si sa poslednjeg global stable-a na havok?odradio cistu instalaciju?

da, da... čista instalacija.

nekad prikazuje ikonu mreže, nekad ne. isto tako i za ikonu wifi-ja. a najčešće stoji samo jedna tačka. baterija i nakon wipe cache iz twrp stalno zakucana na 50% (a imam 77%).

Ako hoćeš potpunu utegnutost i ispeglanost trebaš sačekati ili koristiti Pie aosp romove. Ja sam većinu prošle godine koristio Nitrogen rom.

ali nije ovo nigde u havoc temi na xda navedeno da ne radi kako treba.
 
Ako je čista instalacija tad takvi bugovi mogu biti samo do roma. Do jest do ovog što sam spomenuo, aosp android 10 je upotrebljiv ali naravno ima tu još posla i doterivanja.
Edit:
Sad čitam ponovo, spominješ tačku. E to je nešto drugo, nije bug nego ikone se ne prikazuju zbog nedostatka prostora. Promeni dpi, gledam košarku i ne da mi se objašnjavati detaljnije :)
 
Poslednja izmena:
Ako je čista instalacija tad takvi bugovi mogu biti samo do roma. Do jest do ovog što sam spomenuo, aosp android 10 je upotrebljiv ali naravno ima tu još posla i doterivanja.
Edit:
Sad čitam ponovo, spominješ tačku. E to je nešto drugo, nije bug nego ikone se ne prikazuju zbog nedostatka prostora. Promeni dpi, gledam košarku i ne da mi se objašnjavati detaljnije :)

e pa ne valja ovo ovako onda, presitno bude... kako na stock i xeu ima dovoljno prostora za wifi i mrežnu ikonu?

probat ću crdroid, možda je tamo bolje rešeno.
 
Nije bag, nego ovo sto Poolmaker kaze. Koristim havoc i to se desava, smanji dpi ili odcekiraj u podesavanju havoca da ti se u status baru ne prikazuje ikona lokacije, bt, alarma. Ostavis samo bateriju, wifi, mobilnu mrezu. Jer zbog nocha ne moze sve da stane pa stoji tackica... Inace Havoc odlicno radi,stvarno dobar rom, svake nedelje izbacuju apdejt ima odlicnu podrsku. Jedino sto znam da je bio problem sa odzivom fp, ali su to resili ovim zadnjim apdejtom...

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
ok, hvala na savetu...

a kakva je ovo aplikacija kamere koja dođe uz rom? ne valja ništa ili...? vidim prednju kameru detektuje kao da ima 5mpx.
 
Pa i ima :) Al da, los je app

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Vrh Dno