Šta je novo?

Xiaomi Pocophone F1 (Gcam prvi post)

Napisao sam samo procenat, a ne ikona baterije i procenat...

Послато са POCO F1 помоћу Тапатока
Na Nitrogenu ima, barem na androidu 9 ima, za poslednje verzije ne znam. Isto tako na dosta drugih custom romova, procenti bez ikonice su uobičajena opcija.
 
Ima i los 16, to je izgleda problematika ovih ranih 10 romova

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Kada sam probao nitrogen jos po pojavljivanju devetke nije imao, mozda je kasnije ubaceno nisam ga koristo. Na desetki nema, nema ni na Pixel, Havoc, Evolution. Ima ga samo na Crdroid-u, ostale nisam probao. Cekam Oxygen da srede pa se vracam na njega...

Послато са POCO F1 помоћу Тапатока
 
Ma naravno ispeglace to oni, nego me samo nervira sto evo vec treci apdejt u roku od 10dana izlazi i nikako da to isprave...

Послато са POCO F1 помоћу Тапатока
 
Smanji očekivanja na realna... kada izadje prvi global miui rom desetke i tu će biti stvari koje će se peglati u narednim mesecima, a zvanični softver za razliku od custom romova održava tim ljudi.
Custom romove nove verzije androida je (ko ima strpljenja :)) najbolje ne koristiti prvih ~3 meseca, a budu potpuno ili pretežno ispeglani tek od 5-6 meseci na dalje.
 
Isprobao Havoc, PE (smetale mi različite stvari - možda sam trebao i PixelRom da isprobam) i na kraju se vratio na MIUI, doduše promijenio sa XEU na zadnji MiRoom sa Malakas kernelom


Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
meni je bolji miroom a zasto ne znam da ti objasnim...

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
MiRoom je zasnovan na Android Q a XEU na Pie... U praksi nema neke očigledne razlike - malo više podešavanja na MiRoom, on dođe već rutovan.. E da, MiRoom nema naš jezik - ako je neko navikao da mu interfejs bude na našem jeziku, što je meni nezamislivo :D

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
MiRom zasnovana na Android 10, još uvek nije potpuno stabilan. Ja sam se vratio na prethodnu Pie verziju 9.9.30, odlična je!

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
može neko iz prve ruke da potvrdi qc 4+ kompatibilnost i jel' zaista 27w?kad ga priključim na baseus pps 60w qc 4+ punjač (6a qc 4+ kabal) kaže charge turbo,na lockscreenu kaže charging rapidly i dve strelice na battery ikonici ali nemam kad da drainujem bateriju i merim sam jel' zaista brže...

mi9t na istom punjaču ne kaže ništa u samoj animaciji,ali ima dve strelice na ikonici i na lockscreenu kaže charging fast.
 
Ne moze. Max 18W.
 
Ne kazem ja da iko laze, ali uzmi pa probaj. Ja sam probao 30w, PD c na c kabl i isto puni, mislim nisam merio ali slicno mi je napunio Mi8. Sreca, pa nisam kupio, bacio bih 2500.
 
koliko čačkam sad sve u lancu mora da je baš qc 4+ ili ćorak od sve priče.dakle i kabal i punjač.qualcomm kaže da je qc 4+ na zvaničnoj listi,a koliko vidim qc4+ nema u 18w varijanti,samo 27w i više.
 
Prvo probao novi Nitrogen - obecava :)
A onda ajde da probam PixelRom I on me odmah kupio - samo da vidim kakva je baterija I signal...

Da li neko zna kako/da li moze da zarotira navigation bar? (da zamijene mjesta back I recents)(kod ostalih romova je to ocigledno :D)

Sent from my Pixel 4 using Tapatalk
 
Prilikom instalacije pixel Roma sam zaboravio da izbrišem onu stavku za recovery pa je TWRP izbrisan... Sad jedino iz početka da flesujem TWRP?

Sent from my Pixel 4 using Tapatalk
 
Ja sam jutros flesnuo pixel rom i isto mi se desilo. Samo flesni twrp preko fastboota ponovo.

Sent from my Pixel 4 using Tapatalk
 
Podaci se gube ili ostaju? "Jedino" što mi se ne sviđa je slab tj nestabilan signal na obje kartice - sad ga kao nema pa onda bude ok...

Sent from my Pixel 4 using Tapatalk
1dbe36056401ff4120c3b06182981c0b.jpg
 
Poslednja izmena:
E to ne znam, ja sam obrisao sve pre insalacije i odmah posle prvog boota flesnuo novi twrp.

Sent from my Pixel 4 using Tapatalk
 
Sve zavisi kome šta treba i kako koristi telefon... Po mome mišljenju Miroom i PixelRom najfluidniji.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Planiram da uradim factory reset. Da li je dovoljan onaj mi clud backup da povrati sve posle?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
mislim da ne..idi na titanium ili migrete ako nisi na 10ki

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Čist MIUI 11 znači 9.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
9ku mozes sa migrate.

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Molim za savet za staklo, neko koje može ovde da se kupi, KP ili radnje... Muka mi više od čekanja stakla iz Kine, a stigne felerično, malo itd.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Da li se nekome dešava na MIUI 11 da mu se ekran nasumično sam upali? Znači ne stigne obaveštenje nikakvo, nije ni uključena ta opcija u podešavanjima da se ekran uključi kada stigne obaveštenje. Samo se nasumično uključi, nema nikakvo pravilo. I to je počelo da se dešava na MIUI 11, ranije nisam imao ovaj problem. Često me utripuje jer pomislim da mi stiže poziv, jer se tada uvek prvo uključi ekran pa ima malo "kašnjenje" do pojave ekrana za poziv.
 
Nazad
Vrh Dno