Šta je novo?

Xiaomi Pocophone F1 (Gcam prvi post)

Svaki telefon koji dolazi sa Oreom mora da podržava.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Svaki telefon sa oreom podržava treble ali to ne znači da podržava A/B particije i seamless update. Na primer na Mate 10 nema A/B particija tako da je moguće da ih nema ni na poco-u, a čim nije navedeno mislim da ga nema.
 
Seamless update znači da telefon ima dve particije, na neaktivnu se skida apdejt, a prilikom butovanja ta particija postaje aktivna. Data se deli između te dve particije.
Svaki telefon koji dolazi sa Oreom mora da podržava ovaj sistem.

Edit: nisam znao da telefon može da podržava treble a da nema a/b particije?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Seamless update znači da telefon ima dve particije, na neaktivnu se skida apdejt, a prilikom butovanja ta particija postaje aktivna. Data se deli između te dve particije.
Svaki telefon koji dolazi sa Oreom mora da podržava ovaj sistem.

Edit: nisam znao da telefon može da podržava treble a da nema a/b particije?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Znam šta je seamless update i na žalos oreo tel t ne mora da ga podržava, jedino obavezno što mora je treble. Nisam siguran kako stižu ostali oreo Xiaomi telefoni ali mislim da uglavnom nemaju A/B particije.

Ps: nadam se da će ubuduće i A/B prticije biti obavezne, u svakom slučaju to je dobra stvar.
 
Znam šta je seamless update i na žalos oreo tel t ne mora da ga podržava, jedino obavezno što mora je treble. Nisam siguran kako stižu ostali oreo Xiaomi telefoni ali mislim da uglavnom nemaju A/B particije.

Ps: nadam se da će ubuduće i A/B prticije biti obavezne, u svakom slučaju to je dobra stvar.
Blobs only, razlog više da čekam F2+nfc.
 
Nije obavezan seamless update, samo je treble obavezan.

MIUI koristi dodatne particije i ne odgovara im seamless trenutno.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Sad video na Aliexpress jedna prodavnica daje kupon od oko 46e popusta, pa izadje osnovna varijanta oko 264e. Ali opet carina i Pdv dodje na isto kao na KP

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Gde ima u Bg-u da se vidi telefon uživo?(Osim u Tehnomaniji)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
U kojoj Tehnomaniji ima?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Dobar fon ali mislim da ne vredi 340 eura.Dobar je i brz i ima 6 gb rama ali preskup.Mislim da je bolja solucija Note 5 sa 4 gb rama.
 
Mislim da će ovaj telefon ako bude mogao da se uzme kod operatera za neke normalne pare biti brzo po oglasima ispod 300e (možda i 250e za par meseci).
 
Jos niko ga nije pazario,jel?

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Mislim da vrijedi tih 300 tinjak eura, biti ce i niza cijena, dizajn vrhunski iako ne premium, zaslon zadovoljavajuci, ir senzor za face unlock, prihvatljive kamere za drustvene mreze jer pazite odjedanput smo postali profesionalni fotografi pa nam treba 6 kamera na mobiteli te ne mozemo gledati u zaslon ako nije amoled i slicno, iznutrice flagshipovski, 3.5mm ulaz..

Ekipa mobitel se ne usporedjuje sa svojim cjenovnim rangom nego sa flagshipovima, cinjenice su da jede konkurenciju u tom cjenovnom rasponu, tko hoce flagship ide na flagship i brendiranje ovom jednostavno moramo priznati da je oduvao konkurenciju.
 
Pa najbolje da ne vredi 300e,pa ljudi da li bi vi hteli hardver zadnje generacije ??? Pa najbolje da vam poklone telefon. Pa ovo je skoro duplo jeftinije od najblizeg konkurenta sa ovakvim hardverom
 
Ja to rekoh u tri riječi kao odgovor ali mi ga obrisaše.. 'e ču to'..

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Pa niko ne kaze da je ovo los uredjaj..Ovde se pojavljuju trolovi fanovi drugih brendova ili koji su potrosili sve pare da bi kupili na primer A6 ili A8,N7+,itd, misleci da su napravili dil godine sa telefonom srednjeg ranga i odjednom se pojavi jedan Xiaomi koji izbaci za 300e Poco telefon koji ima hardver kao pojedini telefoni od 800-1000e,i onda znas kako im je u dusi tesko,onaj osecaj kad dobijes da zbog svoje brzopletosti i vernosti necemu uvidis da si se zestoko zahebo...Ili kao dete kad se ukaki u pelenu pa sedne na pod..I sta im preostaje drugo nego da bljuju vatru i provociraju sve ljubitelje ovog brenda i da troluju do iznemoglosti[emoji23][emoji23][emoji23]

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока
 
Moguce,ja nisam trol i kazem da je ovo najbolja kupovina sigurno i da je telefon i sa ovih 350e jeftin u odnosu na konkurenciju i ne razumem ljude kojima je puno 350e za ovakvo parce hardvera,verovatno bi mu nasli zamerku i verovatno bi im bio skup i da je 50e
 
I sad ce neko da tvrdi da je note star 4 godine bolja kupovina od ovog telefona???
 
Ova tema odavno nema balans. Odjavljujem se :)

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Ekipa, dovoljno smo uporedjivali. Hajde da sačekamo utiske kad neko kupi. Koga zanima neka prati.
 
Poslednja izmena:
Opa,nas Poco dolazi i sa tecnim hladjenjem sistema!Svakim danom sve vise iznenadjuje ovaj mob..Verovatno je i ovo pisijada i da nema veze sa vezom telefon..Bolja kupovina Samsung J5..:shock::shock:

http://www.mi-srbija.rs/pocophone-f1/
 
Pa to se zna odavno, valjda kao plastika ne prenosi toplotu kao metal pa da ne greje na jednom mestu nego da raširi to i ohladi procesor.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Promakao mi taj detalj,malo pre procitao i prijatno se iznenadio..Ne znam kako da im oprostim ove rogcice,toliko je odvratno da nema dalje,na svim telefonima.
 
Jel ima u nekoj radnji da moze malo da se cacne uzivo? ;)

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Sacekaj jos godinu dana, tad ce izaci F2 sa OIS i Amoledom, mozda i Android One :D :D

Sto se vodenog hladjenja tice:
https://youtu.be/L5eSaFIIUpM

Posle 5 min objasnjava kako funkcionise :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kao sto vec rekoh...nigde ne zurim,opusteno,svakako cu nesto uzeti do kraja godine.
Ako neko zna gde uzivo moze da se vidi nek napise :)

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ako si meni pisao gresis,,Kamera mi je zadnja rupa na svirali,apsolutno me ne zanima da mora imati ois,ostrinu,i sta ti znam sta jos,kameru koristim mozda 2 puta mesecno za 2-3 slike,i nije mi vazno da mora da bude dobar kvalitet.Ovo sto vidim po netu kakve fotke pravi i vise od mog okusa po kvalitetu..Amoled izbegavam,po meni nije prednost telefona ako posedule amoled zbog raznih stvari..Android One VS MIUI?Pa Miui radi kao zmaj,i stvarno mi nije potrebno nesto drugo,znas i sam kako miui radi,ebes Android one,ko se jos lozi na tako nesto..Jedino sto mi bode oci to je "obrva" na svakom telefonu,toliko je ruzno i asimetricno da ne mogu da ih gledam..Nadam se da ce pocetkom 2019 god izbaciti iz sablona "obrvu" i da nece buduce telefone nakrdjivati..
 
Joj,kad cujem ovo o vodenom hladjenju,dodje mi da si pucam u glavu...ljudi,da li vi znate uopste za cega sluzi i kako funkcionise vodeno hladjenje? Vodna odnosi toplotu preko bakra sa chipa ali joj za to treba pumpa da bi funkcionisala tj kruzila,pa zatim neki radijator koji bi rashladio tu istu vodu....ovo samo moze biti obican bakarni heat pipe,napunjen nekim gasom da lakse odvodi toplotu,voda bez pomenutih gore komponenti nema bas nikakav smisao u celoj prici....Zato mi nije jasno zasto trpaju termin "vodeno hladjenje" u telefonima....pre par dana drugar pazario Note9,kaze druze,jel znas da je unutra vodeno hladjenje....rekoh,da brt.....

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ivan je gore postavio vec klip gde je sve objasnjeno ,to sto si napisao.
 
@sinda,naravno da nismo pomislili da imaju instalirane cevi sa pumpama koje teraju vodu i hlade..To je naziv hladjenja procesora sa ovim bakarnim delovima..Ne,najbolje da smo mislili da preko leta ubacujemo vodu a preko zime antifriz..:D
 
Pa kako i mogu takav naziv da stave,kad veze sa vezom nema??!! :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno