Šta je novo?

Xiaomi Poco F3

Da li si siguran da ne postoji?
Ja na 12 i 12.5 imam problem da se ne prikaze odmah.
Ukljucim iskljucim tastere iznad ili njakam prstom gore dole po ekranu i pojave se.
Ne radi to u 13. Znam za tu metodu ali ona, kao ni bilo koja druga, ne radi. Do sljedećeg update-a. Proguglaj malo, pripremi se, ako već nisi dobio miui13 :)
 
Pozz ljudi od kad sam pre neki dan update mui 13 ne mogu da pravim screenshoot, tako je ni normalne fotografije (imam dovoljno prostora definitivno).
Kad udjem u whatsapp ili Facebook mogu normalno da slikam i posaljem wtf?
Jel ima neko ideju kako da se reši a da nije full reset?
 
Nema te opcije na 13 (dark mode individual apps). Evo i kod mene na 11T. Prevrno sam internet, to je MIUI 13 bug. Ni jedan fol sa floating window ili preopterecenjem rama, ne radi.
 
Imam jedno malo čudno pitanje...
Jel nije veliki downgrade preći sa OnePlus 8T na Poco F3 :D
S tim bi bio u plusu oko 200e (nije presudan razlog)
 
Meni bi bio. Sa Oxygen OS na MIUI, nikako.
 
I ja kao Xiaomi fan mislim da bi bio opasan downgrade pogotovo ako 200e nisu presudni.
 
Imam jedno malo čudno pitanje...
Jel nije veliki downgrade preći sa OnePlus 8T na Poco F3 :D
S tim bi bio u plusu oko 200e (nije presudan razlog)
Ma kakvi..OP8T je dobro zaokruzen telefon..Jedino ako pravis neku drugu kombinaciju pa ti trebaju tih 200e,ali ako ti ne zapinje taj kes,zasto bi prelazio sa tog telefona na F3..Nije Poco F3 los telefon,ali u ovom poredjenju ipak gubi bitku..

-Zanima me od vlasnika Poco F3,da li ima nekog da je presao na neki Custom rom,na Lineage 18.1,i kako klizi telefon sa njim??Mislim da cu uzeti ovaj tel preko Yettela,dobra mu je ponuda,a telefon odlican,pa se svakako necu zadrzati na fabrickom romu,bas me interesuju iskustva ko je na nekom Custom romu..
 
Ja ne bih prelazio na custom rom jer za moje potrebe MIUI13 i Android 12 rade odlično na PocoF3.
 
Pa dobro,ja sam dugo unazad na custom romovima,prosle godine se prebacim na Xeu da se kao podsetim malo,video da ga hvalili u jednoj temi..Nisam izdrzao ni 2 dana..Vidim da za ovaj F3 uredno izlazi svake srede Lineage,nasao sam i twrp za njega,cisto da vidim kakva je situacija u vezi toga i ovde da pogledam iskustva ako ima nekog na custom romu..Ima vise razloga sto guram custom romove,svako ko sta voli.. :)
Mnogima MIUI radi bolje od Oxygena.
Ovo nema sanse..Ako nisi bio na Oxy,ne znas sta je stabilan sistem..
 
Mnogima MIUI radi bolje od Oxygena.
Meni je miui bas nepregledan, nelogičan i nabacan... To bi bio najveći problem navikavanja.
Najveći problem je 5g koga nemam na 8t pošto je cyberpunk (samo za kinesko tržište) i ne podržava bandove mog operatera (pojma nemam što 4g radi perfektno od prvog dana).
Drugi razlog je baterija koja je bolja na poku ali je punjenje sporije
 
Mnogima MIUI radi bolje od Oxygena.
Kao što kaže čovek, to jedino onom ko nije koristio Oxygen. Bio sam na Xiaomi telefonima godinama, pa znam kako to radi. Oxygen je vrh sistem.
 
Bio sam na pixel experience, pixel plus, dot os, lineage os, arrow os i na još nekim romovima, i trenutno sam na stock miui EU romu i nikakve razlike ne primećujem, sve radi jednako kao i kod ostalih romova.
 
Pa ne misliš valjda da ako upucaš pixel experience da ćeš dobiti Pixel telefon.
 
Ne daj bože da imam Pixel telefon nakon što sam video iskustvo prijatelja na pixel 6 pro.
 
Od pre neki dan imam Poco F3 i imam problem kod dolaznih poziva, telefon zvoni ali je ekran ugasen, moram da upalim ekran pa da udjem u kontakte da bih video ko zove i onda da se javim. Cesljao sam podesavanje, obavestenja za dolazne pozive, dao sve dozvole, ostavio sam "uvek otkljucan ekran" , vibrira i zvoni samo ekran ne pali. Jel imao neko ovaj problem?
 
Od pre neki dan imam Poco F3 i imam problem kod dolaznih poziva, telefon zvoni ali je ekran ugasen, moram da upalim ekran pa da udjem u kontakte da bih video ko zove i onda da se javim. Cesljao sam podesavanje, obavestenja za dolazne pozive, dao sve dozvole, ostavio sam "uvek otkljucan ekran" , vibrira i zvoni samo ekran ne pali. Jel imao neko ovaj problem?
Ja nemam Poco F3 ali sam na redmi 9 imao taj problem. Elem iskljucio dzepni rezim i radio.
 
Google dialer je shit, instaliraj True contacs&dialer i uzivaj...
 
Google dialer je shit, instaliraj True contacs&dialer i uzivaj...
Tako sam uradio i sad je ok, mislio sam da nije neki softverski bag, ili nesto oko hardvera, npr. xiaomi je poznat po problemu sa proksimiti senzorom kod nekih modela.
Sad vidim da kod True contacs&dialer nema opcija snimanja razgovora, u podesavanjima postoji opcija ali je iskljuceno podesavanje za snimanje. Da li je tako i kod vas? (MIUI 12.5.6. Global)
 
Razmisli da li si nametnuo nesvesno neku nasilnu stednju baterije,ili si nesto aktivirao.Ako ti se to desavalo na Googlovom dialeru,i isto to na Truphone aplikaciji,onda je do tvojih podesavanja u telefonu.Truephon apk nema takvih problema,niko se nije zalio na tako nesto.Takodje bi primetio tako nesto barem jednom za ove 4 god..
Procesljaj u podesavanjima oko restrikcije baterije i sl.
 
Razmisli da li si nametnuo nesvesno neku nasilnu stednju baterije,ili si nesto aktivirao.Ako ti se to desavalo na Googlovom dialeru,i isto to na Truphone aplikaciji,onda je do tvojih podesavanja u telefonu.Truephon apk nema takvih problema,niko se nije zalio na tako nesto.Takodje bi primetio tako nesto barem jednom za ove 4 god..
Procesljaj u podesavanjima oko restrikcije baterije i sl.
Iskljucio sam restrikciju baterije, za truphone sam stavio bateriju bez restrikcije,
 
Ne mogu da verujem koliko je ovaj MIUI postao komplikovan oko osnovnih sistemskih stvari. Stock dialer ne pali ekran kod poziva, true phone je palio pa nece ni on, true caller radi kako treba, u prilog mozete videti slike ekrana prilikom podesavanja, izabrani dialer trazi odredjene dozvole u sistemu i dobio je sve dozvole. Brisao sam kesh i sve podatke za True phone deinstalirao i ponovo instalirao i dao sve dozvole koje je trazio, ali ekran ne pali kod dolaznog poziva. Samo kad True caller izaberem kao podrazumevani dialer dolazni poziv se normalno prepozna i ekran upali. Kontam da je mozda jedna dozvola ostala ne izdata, samo ne znam koja. Ima li neko ideju kako ovo resiti?
Ovo mi je treci xiaomi koji koristim i ovako nesto dosad nisam doziveo.
 

Prilozi

  • 1 Screenshot_2022-04-09-19-57-52-980_com.google.android.permissioncontroller0.jpg
    1 Screenshot_2022-04-09-19-57-52-980_com.google.android.permissioncontroller0.jpg
    70.4 KB · Pregleda: 21
  • 2 Screenshot_2022-04-09-19-57-15-071_com.hb.dialer0.free.jpg
    2 Screenshot_2022-04-09-19-57-15-071_com.hb.dialer0.free.jpg
    52.5 KB · Pregleda: 20
  • 3 Screenshot_2022-04-08-21-29-02-338_com.hb.dialer0.free.jpg
    3 Screenshot_2022-04-08-21-29-02-338_com.hb.dialer0.free.jpg
    56.5 KB · Pregleda: 20
Upravo mi je stigao update na Android 12, MIUI 13.0.2.0 Stable...
 
Okasnilo to kod tebe poprilično....
 
Ni kod mene ga još nema, mada sam ja ubacio indonezijski global rom.
 
Nazad
Vrh Dno