Šta je novo?

Xiaomi Mi9

Obišao sam nekoliko servisa u vezi baterije za Mi 9. Prvi serviser tražio celih 10 minuta, nema u radnji, nema u nabavci, nema u magacinu, nema u rezervnom magacinu prvog magacina :) Kaže čovek može da odradi reparaciju baterije ako ne nađem, ali ne bih baš da zapalim kuću :) Drugi takođe tražio, ni traga ni glasa. Treći me odmah vratio nazad... Većina njih deluje kao da nisu ni čuli za model telefona, kao da nikad nije ni postojao. KP navodno ima, ali verovatno da ni oni nemaju. Proveriću svakako i oglase na kraju krajeva. Zove me Poco F4 izgleda :D
 
Ja sam tako isto trazio za Mi 10 nema nigde. Narucio sa aliexpressa i na kraju ispadne da je originalna nekoriscena. Posle me zove jedan servis u Ns dobili zamensku, ne garantuju kapacitet.
 
Kao što sam i mislio nema ni na oglasima. Hteo ili ne, primoran sam da menjam telefon kad skroz ode baterija.
 
Nemam mogućnosti da poručujem iz inostranstva. Nemam paypal ili šta već treba za to.
 
Obicna master ili visa kartica koju dobijes sa tekucim racunom u banci
 
Ja sam našao neku solidnu zamensku sa aliexpress-a ali ta radnja više ne radi. Imam i wireless punjač na poslu, tako da u 15h uvek izađem sa posla sa 100% baterije.
Mi 9 je i dalje sjajan telefon, kada ga budem menjao, menjaću ga iz "dosade" ili ako baterija baš degradira ponovo.

I mišljenja sam da posle mi 9 treba da pređem bar na 12x ili bolji da bih osetio neku razliku na bolje (znači 400+ evra). Mada, ponovljam, mi 9 me i dalje sjajno služi, sa gcam-om pravi sjajne fotografije tako da apsolutno nemam razloga za prelazak na noviji/boji.

Ako ti baterija nije skroz degradirala kupi wireless punjač (ja imam samsungov iz radnje na g) i to je to. Ako je baterija baš loša onda će ti i zamenska biti bolja od te degradirane originalne. Možeš sam da zameniš bateriju, poklopac se lako odlepljuje/skida. Pogledaj neki klip na yt i to je to :)
Snele, koji gcam i jako da instaliram?Hvala.
 
Imas Health u aplikaciji. Ali ni sam ne znam kako prerecuna health, valjda zahteva da krenes punjenje od nekih 10% pa da ga zaboravis na punjacu 3-4 sata.
 
E to nzm kako da pokrenem, samo mi pokazuje fabricki kapacitet baterije ostalo je prazno, msm stoji crtica. Jel znas ti nesto oko gcam? Hvala.
 
gugluj gcam celsoazevedo, izaberi BSG developera i skini poslednju crvenom bojom obeleženu verziju i instaliraj je i to je to.
 
gugluj gcam celsoazevedo, izaberi BSG developera i skini poslednju crvenom bojom obeleženu verziju i instaliraj je i to je to.
A koju tacno jel mozes da mi pomognes, tamo ima milion verzija i vise crvenih😀
Imas Health u aplikaciji. Ali ni sam ne znam kako prerecuna health, valjda zahteva da krenes punjenje od nekih 10% pa da ga zaboravis na punjacu 3-4 sata.
Pojavilo mi se, kad se tel ispraznio na 10 posto pa bio na punajucu nekoliko sati. Pokazuje 2.137mAh, ili ti 67 posto?
 
Meni je baterija na mi 10 propala posle dve godine, morao sam da je menjam. Mi 9 je jos stariji. Secam se dok sam ga imao da pre nego sto sam ga prodao da je znatno oslabila. Zrela je za zamenu i gledaj da je promenis
 
Hvala Kesa, najbolje na Aliju da vidim samo nzm koju? Jel znas ti nesto ovo oko gcam...
Snele, preuzeo sam kako si mi rekao, al kad odem u preuzimanja i pokusam da otvorim nece, kaze, doslo je do greske prilikom raščlanjivanja paketa?
 
Poslednja izmena:
Vrlo polako i oslobođeno
 
Hvala Kesa, najbolje na Aliju da vidim samo nzm koju? Jel znas ti nesto ovo oko gcam...
Snele, preuzeo sam kako si mi rekao, al kad odem u preuzimanja i pokusam da otvorim nece, kaze, doslo je do greske prilikom raščlanjivanja paketa?
Ne postoji baterija za Mi 9, na oglasima nemaju iako ima milion oglasa. U servisima ko da nikad nisu čuli za telefon, njima je sve osim Samsunga vanzemaljska tehnologija. I ja sam u istoj situaciji kao i ti, lupao sam glavu danima ali jednostavno nemam rešenje.
 
Ima na Aliu, meni je za dve nedelje stigla.
 
Hvala vam. Gcam sam instalirao, ono Kesa nzm da ubacim, kamera radi al nisam primetio da suslike bolje, mozda i za nijansu gore, plus nemam prednju kameru?
Aj još da vas pitam zasto mi nikako nestize nikakav update za android i miui, zadnji mi je msm12.0.4 i tako vec skoro dve godine?
Jel to moze negde dase skine?
 
Aj još da vas pitam zasto mi nikako nestize nikakav update za android i miui, zadnji mi je msm12.0.4 i tako vec skoro dve godine?
Zato što imaš(mo) telefon iz 2019-te god, softverska podrška za Mi 9 je prestala sredinom 2021. Još jedna metoda da te navedu na kupovinu novog telefona koji su sada 3x skuplji.
 
Hvala vam. Gcam sam instalirao, ono Kesa nzm da ubacim, kamera radi al nisam primetio da suslike bolje, mozda i za nijansu gore, plus nemam prednju kameru?
Aj još da vas pitam zasto mi nikako nestize nikakav update za android i miui, zadnji mi je msm12.0.4 i tako vec skoro dve godine?
Jel to moze negde dase skine?
Mozes da flesujes custom rom. Ima sad vec android 13 za njega ali posto ne znas ni config za gcam da ubacis bolje da ne petljas))
 
Zato što imaš(mo) telefon iz 2019-te god, softverska podrška za Mi 9 je prestala sredinom 2021. Još jedna metoda da te navedu na kupovinu novog telefona koji su sada 3x skuplji.
Da ali mnogima je stiglo pre god, god i po. Sin ima redmi note 9 pro star dve i po god i njemu je stiglo
Da ali mnogima je stiglo pre god, god i po. Sin ima redmi note 9 pro star dve i po god i njemu je stiglo
Msm da je miui 12.5...Ma telradi super, al me zanima da li bi se bater nesto poboljsala
 
Kako leži Nillkin Nature na ovom telefonu? Da li je primetno deblja od one iz kutije?
 
Zasto nosite maske na telefonu od 100e? :D mi 9 je lep telefon i zgodan za ruku, uzivajte u uredjaju bez maske :) eventualno hidrogel pozadi ko se plasi
 
Kako leži Nillkin Nature na ovom telefonu? Da li je primetno deblja od one iz kutije?
Odlična je nillkin, možda i najbolja silikonska maska. Deblja sigurno jeste, za koliko ne znam, ali zato odlično štiti ekran i kameru. I nema šanse da ti telefon isklizne iz ruke sa njom.
Inače zadnjih godinu dana nosim mi 9 bez maske, puno puta mi ispao na bezon/pločice/laminat, i osim nekoliko packi na ramu, apsolutno mu ništa nije. Vrhunski izrađen telefon.
 
Zasto nosite maske na telefonu od 100e? :D mi 9 je lep telefon i zgodan za ruku, uzivajte u uredjaju bez maske :) eventualno hidrogel pozadi ko se plasi
Da je 2019-ta godina pa OK, u to doba si mogao da kupiš aktuelni Xiaomi flagship za 300 eur. U 2022-goj 300e pokrivaju 50% cene aktuelnog Xiaomi flagshipa. Primoran sam da čuvam stari telefon što je duže moguće, jer za 300 eur danas dobijam Lite modele.
 
Javio mi se neki prodavac sa KP, dobili su baterije za Mi 9. Sad razmisljam da porucim jednu i da bude u rezervi jer ne bih menjao fabricku dok jos uvek funkcionise donekle normalno. Sad ne znam koliko dugo takva baterija sme da stoji? Ova fabricka moze da traje jos godinama ili moze da izgubi kapacitet u narednih 5-6 meseci i krene sa restartima na 30-40%. Bukvalno je svasta moguce...
 
Stigla baterija, biće u rezervi kada fabrička postane još gora. Ovo je proizvođač:
 
Nazad
Vrh Dno