Šta je novo?

Xiaomi Mi9

Pozdrav, presao sa Pocophone F1 na Mi9. Prvi utisci..sve ekstra osim baterije. To curi samo tako.
 
Zavisi kako ga koristis, ja juče izvadio ujutru tel iz punjaca... 4h sot na 4g 60-70posto vremena ostalo wifi, uvece mi ostalo 35%... znaci imao sam fore do 5-5.5h sota...
što je i više nego dobro
 
5-5.5h je ok skroz za Mi 9, ali navikao čovek na Poco Loco [emoji1]

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Eh, to je drugo... :)
Mi 9t pro ce da bude taman sa 4000mah.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Stabilizovace se baterija posle 3-4 punjenja

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Stabilizovace se baterija posle 3-4 punjenja

Послато са MI 9 помоћу Тапатока

Nadam se da je tako..jer 3,5 sati SOT je zlocin. Na poco sam sa istom upotrebom uveče imao 30 do 40 posto baterije...i ukupno 8h SOT. Ja razumem da je ovde baterija slabija....al nije slabija vise nego duplo, a pri tom amoled i 855 treba da su štedljiviji..
Videcemo...inace sam generalno zadovoljan samom masinom. :)
 
Nadam se da je tako..jer 3,5 sati SOT je zlocin. Na poco sam sa istom upotrebom uveče imao 30 do 40 posto baterije...i ukupno 8h SOT. Ja razumem da je ovde baterija slabija....al nije slabija vise nego duplo, a pri tom amoled i 855 treba da su štedljiviji..
Videcemo...inace sam generalno zadovoljan samom masinom. :)

U poslednje dve godine gotovo svi telefoni imaju konstantnu aktivnost u pozadini, cak i kad ga ne koristimo pod uslovom da je ukljucen wifi. To se lako proveri sa nekom od cpu monitor aplikacija. Verujem da je i kod tebe taj problem. Cenim da oko 40% baterije iscuri zbog toga.
Zanimljivo je da otprilike 50% ljudi ima taj problem a ostali nemaju.
 
Kako vam se cine dimenzije ovog telefona u svakodnevnom koriscenju ? u procesu sam kupovine novog telefona, sveo sam izbor ili na Mi9 ili Mi9se. Da li je duzina 157mm pak prevelika za koriscenje ? moj trenutni telefon je oko 135 mm.
 
To je kao Mi 9T, ja sam se odmah navikao mada sam presao sa P9L koji je oko 146mm. Sto je rekao prodavac u Mi-storu mom bratu koji se lomio izmedju 9Se i 9T (a imao je iPhone SE, pa je uzeo 9T ipak), navici ces se za dva dana, tako je i bilo..
 
Poslednja izmena:
Kako vam se cine dimenzije ovog telefona u svakodnevnom koriscenju ? u procesu sam kupovine novog telefona, sveo sam izbor ili na Mi9 ili Mi9se. Da li je duzina 157mm pak prevelika za koriscenje ? moj trenutni telefon je oko 135 mm.

ok skroz, navikne se posle par dana, ja sam pre mi9 koristio iphone 6s i imam malu šaku :)
 
Poslednja izmena:
Kapiram da ce ruka i oko brzo da se naviknu :) ,ali da li se moze nositi u dzepu bez nekih vecih problema ili je skoro nemoguce ? Da li je potrebno imati neku torbicu za ovakve telefone ?
 
Hahah ma jok, telefon ko telefon..
 
Kapiram da ce ruka i oko brzo da se naviknu :) ,ali da li se moze nositi u dzepu bez nekih vecih problema ili je skoro nemoguce ? Da li je potrebno imati neku torbicu za ovakve telefone ?

nillkin scrub ili nillkin nature(providna premium silikonska) + staklo i nema brige...
njegovu silikonsku futrolicu sto se dobija u pakovanju bi izbegao jer ne stiti modul sa kamerama koji kada se ona stavi viri 1-2mm.
može normalno da se nosi u džepu
 
Ako imas mogucnosti, najbolje probaj oba, pa ces videti koji ti bolje odgovara...
Ja sam to resio na drugi nacin, S10 za po kuci, Mi 9se za napolje/grad. :)

Послато са SM-G973F уз помоћ Тапатока
 
Stabilizovace se baterija posle 3-4 punjenja

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
Da, vec pri sledecem punjenju SOT je skocio za sat vremena. Ostaje da se vidi kako ce se situacija odvijati dalje. Meni me bitno da izdrzi od ujutru do uvece. Zasad je to moguce..ali je na samoj granici.
 
Evo ovako, ovde imate link sa mojim test fotkama Wide kamere (jutros uradio novi set), načinjenim sa programima i konfiguracijama koji su navedeni u nazivu svakog fajla:
https://mega.nz/#!niBSgADS!7SVrKHqgUCwNvkWrFtDrPKBEY-MmPOUika5W2IDn__8
Pass. za otvaranje fajla je: benchmark.rs

Da bi ste lakše sagledali razlike u rezolutivnosti i obradi, a one nisu male, pratite žuto-zelenu krošnju male breze u centru slike, a naravno ostale delove slike možete iskoristiti za isto to ili za pregled obrade šuma i detalja u tamnijim delovima slike.

Definitivno je najbolji program Urnyx05 v1.8 podešen bilo sa Eszdman v3 beta lib. ili Fi v2 (Mi9) lib. (za one koji ne znaju: učitavaju se kroz Settings\Advanced\Custom libs). Program se može skinuti sa https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/xiaomi-mi9/

P.S.
Morate da deinstalirate bilo koju prethodnu Gcam veziju!


Koja podešavanja koristiš ?
Da li si menjao nešto uopšte ili si samo učitao neki od navedenih Custom libsa ?
 
Nema dodatnih podešavanja (naveo bih to).
Znači samo učitani pomenuti config/lib setinzi i slikano.
 
To je kao Mi 9T, ja sam se odmah navikao mada sam presao sa P9L koji je oko 146mm. Sto je rekao prodavac u Mi-storu mom bratu koji se lomio izmedju 9Se i 9T (a imao je iPhone SE, pa je uzeo 9T ipak), navici ces se za dva dana, tako je i bilo..
A kako si se navikao na težinu i debljinu? Itu je ogromna razlika u odnosu na P9L.
 
Ma odmah..

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Po meni je telefon "taman", što se veličine tiče. Ipak je ovo grafički uređaj i ekran mora biti malo veći.
Velika prednost je što je tanak i relativno lagan.
 
Kupio sam pre nekoliko dana ovaj telefon, za sad sve odlicno radi međutim primetio sam da se povremeno potpuno izgubi signal mreze...evo danas vec drugi put...u mts sam, siguran sam da nije do mreze jer se desava na razlicitim mestima gde inace imam pun signal.... Sa resetom telefona sve se vrati u normalu...inace nisam nista eksperimentisao, stock je softver... Sta li bi mogao biti problem?
 
Možda sim kartica pravi problem, probaj drugu ako možeš?

Послато са Mi 9 SE уз помоћ Тапатока
 
Meni se to isto desavalo dok mi je kartica bila u sim 1, kad sam prebacio karticu u sim 2 gubljenje signala se vise nije desavalo.
 
US $7.10 40%OFF | For Xiaomi Mi 9 ...que https://s.click.aliexpress.com/e/cUA7DhuU

Preporuke za masku malo je skupo ali stiti mob sa svih strana kao i kameru.
Ova maska i Nillkin XD CP+ Max i da budete bez brige...


Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Zanimljiv case. Mislim da cu da naučim :)

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
US $7.10 40%OFF | For Xiaomi Mi 9 ...que https://s.click.aliexpress.com/e/cUA7DhuU

Preporuke za masku malo je skupo ali stiti mob sa svih strana kao i kameru.
Ova maska i Nillkin XD CP+ Max i da budete bez brige...


Послато са MI 9 помоћу Тапатока

Ne radi link, pise da je blokiran. . .
 
Vrh Dno