Šta je novo?

Xiaomi Mi4c

ne mogu sklonim mi logo sa ekrana, drzim power dugme vec minut.help
 
Kad radiš wipe>advanced wipe iz twrp-a, wipe data ti je za brisanje aplikacija i svih podešavanja tj to ti je taj factory reset. Wipe internal briše slike i sve podatke koje si vremenom ubacio na mob.

Ti verovatno imaš twrp. Power dugme + volume up drži par sekundi. Ako uđeš u twrp onda možeš da prikačiš mob na kom kablom i komp će videti njegovu internu memoriju i možeš da prebaciš rom sa kompa na telefon.

Ako nemaš twrp idi u fastboot mod pa flešuj sa kompa twrp.

mi4c miui9
 
ubacujem sad 6.12.22 i bataljujem za danas, zabole me glava. hvala svima i izvinite na uznemiravanju.
 
Mislis snele odmah direktno sa 8 stable da upuca nugat twrp i onda miui 9 stable, bez onog koraka sa "medjuromom"?
Ako misliš da je međurom onaj dev miui8 6.12.22 mislim da sam bio na njemu u trenutku otključavanja bootloadera. Mada sam možda bio i na 8.1.2, ne mogu tačno da se setim pošto sam svašta pokušavao. Ali miui9 nije hteo da se butuje dok nisam oficijalno otključao bootloader (i direktno sam ga flešovao preko miui8 roma kog sam imao na telefonu, full wipe osim interne). Mada svako ima drugačije iskustvo ali ništa ne košta da se sačeka par sati za potvrdu za otključavanje i da se to odradi pre flešovanja a i posle flešovanja miui9 ako to flešovanje ponovo zaključa bootloader.

mi4c miui9
 
Ja sam lepo napisao sta mora, ali lakse je gubiti vreme u bezuspesnim pokusajima i lutati okolo, nego odraditi ono sto pise i doci do cilja...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Plus sam mu rekao kako sam ja dosao do MIUI 9 a i meni je nesto(sad se vise i ne secam sta) pravilo probleme.
U postu Post: 2516 sam ostavio link ga modovanom MIUI9 u koji je vec ubacen firmware za TWRP i sve sto treba da se uradi je da iz fastboot-a flesuje ovaj zip. Kao sto je vec flesovao 6.12.22. Radi iz prve i nema potrebe za nikakvo petljanje za jurenje verzija TWRP koje ce da rade. Samo flash_all i dobijes novi sistem(backup naravno pre svega). Kada sam vratio sve aplikacije i sve moje fajlove/slike kao sto sam imao na MIUI8, sada imam 1GB prostora vise :). Toliko se nakupi za 1god nekog smeca u androidu koje ne moze da se "ocisti"
 
Lepo je Kidence rekao a tako piše i na en.miui sajtu. Screenshot_20171208-160458.png
 
Sad sam totalno sludjen. Pojma nemam sta raditi. Jel moze neko da napise jedini 100% siguran nacin za prelazak sa xiaomi.eu stable miui 8 na stable 9, ako moze sto detaljnije da ne zaseremo nesto. Moram da radim brzo i efikasno, mamin je mob u pitanju, zeni posao zavisi od telefona...da je moj bilo bi me briga i da se bakcem pet dana.
 
Ženin mi4c i još par njih za koje sam odgovoran su 'zakucani' na miui 8.0.5 i sve radi kako treba [emoji4]

mi4c miui9
 
Ma radi sve super...ali ishvaliste devetku samo tako. Zasto da je ne probam.
 
Da li je bitno koji je twrp ako idem ovom metodom iz posta 2516? I da li ovaj fastboot rom treba da raspakujem na komp ili na fon pre flashovanja? Nikad nisam flashovao fastboot rom pa nemam pojma kako se radi.
 
Poslednja izmena:
Nasao sam tutorijal za koriscenje mi flash tool-a. Samo me zanima da li pre fastboot roma treba da flashnem twrp za android 7?
 
A ovde skidaš fastboot rom za mi4c. Ujedno imaš i uputsvo kako se to radi sa MiFlash alatom.
http://en.miui.com/a-234.html
Znači prvo fleš rom zatim otključavanje sa unlock alatkom i na kraju instaliranje twrp sa kojim ćeš moći da flešneš xiaomi.eu rom il možda Lineage, Aicp...
Ako sam negde pogrešio neka me Kidence ispravi :)
 
Poslednja izmena:
A ovde skidaš fastboot rom za mi4c. Ujedno imaš i uputsvo kako se to radi sa MiFlash alatom.
http://en.miui.com/a-234.html
Znači prvo fleš rom zatim otključavanje sa unlock alatkom i na kraju instaliranje twrp sa kojim ćeš moći da flešneš xiaomi.eu rom il možda Lineage, Aicp...
Ja bih da flesnem ovaj adzov miui 9 fastboot

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
U uputstvu za flash ovog miui9 fastboot roma pise da treba da flashnem fajl flash_all.bat
Ali kada biram iz mi flash tool mogu da odaberem samo folder images za flash.
49d0ab2c177f3f4295ca3282d750564d.jpg


Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Ako flesujes zvanican fastboot rom, prebaci samo raspakovan ROM na desktop, idi na browse, selektujes taj rom i flesuj...Znaci izaberes ceo folder sa ROM-om.

a taj budzeni verovatno zahteva da pokrenes samo flash all.bat fajl i on ce odraditi sve sam...Taj rom ne ucitavas u Mi flash.

Taj flash all.bat ce verovato iz images foldera flesnuti system.img i sve ostale img fajlove koji se tu nalaze.

Idi desni klik na taj fajl, pa otvori preko nekog text editora i videces sta sve radi....
 
Poslednja izmena:
A ovde skidaš fastboot rom za mi4c. Ujedno imaš i uputsvo kako se to radi sa MiFlash alatom.
http://en.miui.com/a-234.html
Znači prvo fleš rom zatim otključavanje sa unlock alatkom i na kraju instaliranje twrp sa kojim ćeš moći da flešneš xiaomi.eu rom il možda Lineage, Aicp...
Ako sam negde pogrešio neka me Kidence ispravi :)

Sad skinuh rom sa ovog linka, 9.1.2.0
 
Nazad
Vrh Dno