Šta je novo?

Xiaomi Mi Pad 5

Pa i nije toliko skupo, obzirom da za iole kvalitetnu bt tastaturu traže 50,60e.
Pa i nije toliko skupo, obzirom da za iole kvalitetnu bt tastaturu traže 50,60e.
 
Djalf pokusava da bude "duhovit" vec 2./3. put u temi ali mu nesto ne ide... :)
Ocigledno da nije bas u toku sa ponudom tableta na trzistu, sudeci i po prethodnim komentarima u temi...
Poenta cele price je da je trenutna generalna ponuda/izbor u banani i da nema neke velike konkurencije, tako da prozivodjaci (citaj Samsung kod Android ponude) mogu da zacepe sa cenama u low i mid segmentu...

@djalf pogledaj koliko samo Samsung trazi za S6 lite i Tab A7, tu je i Lenovo p11 kao "alternativa" (isti hw ispod haube) - i to sve vrlo kilavo i neimpresivno deluje u radu, posebno ako se uzme u obzir ponuda Huaweia (MP 10.4 i 11) koji imaju bolje ekrane, izradu i fluidnost u toj klasi a kostaju manje od konkurencije (nazalost na ustrb Android aplikacija sto je no-go, pritom je skoro i bio ocekivan problem sa malware-om kod 3rd party apk resenja tj instalacija van GPS-a).
Ne pisem napamet vec sam imao prilike da isprobam uredjaje uzivo. Inace sto se ovog Pad 5 tice, ovo je uredjaj neke vise srednje klase i cena od 250-300e je sasvim korektna, gde je jedina veca zamerka mozda taj fleks kucista (upotreba tanje plastike na poledjini, mada je zavrsna izrada vrlo dobra) i eventualna kasnija update podrska.

Takodje i "pljuvacina" na racun MIUI-a je nepotrebna, jer njihov launcher radi ok na oba uredjaja bez nekih vecih bagova (i za sada nemam problema sa proxy senzorom na F3, knock on wood), iako je vise "clunky" od Samsungovog resenja recimo. Cak planiram da jos malo testiram MIUI a onda se prebacim na Nova Launcher, mada mi Xiaomi-ovo resenje i ne smeta toliko.

Inace ovaj case sa tastaturom kao i olovka nije obavezan i jeste zacenjen od strane Xiaomi-ja, ali ce cena sigurno pasti, kako za akcesoare tako i za tablet tako da ce celokupan paket (kome bude potreban) i dalje kostati manje od Samsungovog...
 
Nece pasti cena za aksesoare, jer se to nikada ne desava. Niti ce pasti na kineskim sajtovima, niti ce pasti kod nas. Najbolje sto moze da se desi je da budu na nekoj kratkotrajnoj akciji i to je to. U inostranstvu mozda padne kada ovo bude vec star model, pa rese da rasprodaju zalihe aksesoara, ali se to kod nas nece desiti, jer tako nesto nije praksa na ovim prostorima.

Takodje, cenovni rang ovog tableta je 300-350e i kod nas i u svetu, negde cak i 400e. Nigde nije 250-300e u redovnoj ponudi. Sa prosecnom cenom od oko 350e je to uredjaj ravno srednje klase, dok je 250-300e na ivici nize srednje klase i srednje klase kada su tableti u pitanju.
 
Da li neko mozda zna kakva je situacija kada je u pitanju gledanje Netflix sadrzaja u HDu?

Procitao sam gomilu stvari, jedni kazu jedno, a drugi drugo. Pored toga, na Netflixovom sajtu stoji da, za Srbiju, za HD nije podrzan u oficijalnoj listi PLUS u listi chipsetova da stoji Snapdragon 860...

Pomagajte, jako zelim da ga pazarim, ali bih da to bude to.
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-12-08-21-08-20-438_com.netflix.mediaclient.jpg
    Screenshot_2021-12-08-21-08-20-438_com.netflix.mediaclient.jpg
    34 KB · Pregleda: 96
Nece pasti cena za aksesoare, jer se to nikada ne desava. Niti ce pasti na kineskim sajtovima, niti ce pasti kod nas. Najbolje sto moze da se desi je da budu na nekoj kratkotrajnoj akciji i to je to. U inostranstvu mozda padne kada ovo bude vec star model, pa rese da rasprodaju zalihe aksesoara, ali se to kod nas nece desiti, jer tako nesto nije praksa na ovim prostorima.

Takodje, cenovni rang ovog tableta je 300-350e i kod nas i u svetu, negde cak i 400e. Nigde nije 250-300e u redovnoj ponudi. Sa prosecnom cenom od oko 350e je to uredjaj ravno srednje klase, dok je 250-300e na ivici nize srednje klase i srednje klase kada su tableti u pitanju.
Realna cena mu je oko 300-320eu. U preoredru je bio toliko, nekih nedelju dana u septembru, sad je ceo decembar 36000 dinara, znači 310eu. Očito prodaja po većoj ceni ne ide, i neće ni biti toliko ubuduće. Ili će non stop biti na akcijama. 36000rsd za ovaj tablet je odlična cena. Vredi svaku paru.
 
Pretprodaju Xiaomi Pad 5 sam propustio iz nekih privatnih razloga. Zato sam poslednjih mesec i po dana čekao na Black Friday u nadi da će biti nekih popusta na Pad 5, ali je dotični petak bio teška puška. Prelomio sam i naručio par dana posle BF, kao rekoh sebi neće biti pravih sniženja za ovaj model do kraja godine, šta je tu je.
I naravno da samo nedelju dana nakon kupovine, sada je snižen i svuda košta 37 hiljada!!!
Kupio sam ga za 39 hiljada što je tad bilo najpovoljnije. Neću osiromašiti za 2 hiljade razlike, ali sebi sam smešan kako znam da osetim pravi trenutak za kupovinu! (Nije prvi put.)

Elem, tablet je odličan. Izrada je baš kako treba, nudi taj premium osećaj. Odlično se oseća u rukama, težina je dobro raspoređena, a i lagan je, tanak. Baterija drži odlično za moj način korišćenja. U radu je uređaj munjevito brz i deluje baš stabilno. Prebacio sam ekran na 60 Hz, nije mi potrebno 120 jer uglavnom gledam statične slike, a produžiće trajanje baterije.

Najviše sam ga kupio da bih čitao digitalne stripove (a i magazine, ilustrovane knjige, dok za beletristiku imam Kindle). Ekran je prostran, rezolucija sasvim odgovarajuća za tu dijagonalu, odnos stranica pravi za ono šta meni treba. Boje i osvetljenje su odlični, ali ekran nije savršen iz razloga što je IPS. Crna ne može biti sasvim duboka, nego vuče na tamnosivu. Nije mnogo izraženo, ali postoji. Ako se čitaju svetle strane stripa, ili ako se čita bilo šta u osvetljenoj sobi, slika će izgledati perfektno. Kontrast je onda sasvim zadovoljavajući. Ali nije za čitanje tamnih scena i ako se sedi u mračnoj sobi, onda se vidi da crna nije baš crna. No, to sam već znao, dobro sam upoznat sa prednostima i ograničenjima raznih tipova ekrana. Telefon imam sa AMOLED displejem (gde je crna baš CRNA), pa sam verovatno malo razmažen po tom pitanju.

Probao sam Netflix, izgleda dobro (uz ista ona ograničenja ekrana iz prošlog pasusa), ali nije mi primarna namena da gledam video na ovom tabletu. Više volim filmove i serije na velikom ekranu televizora, a kad moram iz ruke onda mi više odgovara da gledam na telefonu (i zbog tipa ekrana i zbog veličine uređaja).
Igre ne planiram da igram, bar zasad. Realno, sva ona snaga "ispod haube" mi nije potrebna, ali ovaj tablet sam birao pre svega zbog veličine i rezolucije ekrana.

Povezivanje tableta sa BT slušalicama je proteklo bez ikakvog problema, brzo i efikasno. Isto važi i za povezivanje tableta kablom na PC, odmah je prepoznat uređaj, transfer fajlova ide baš brzo.

Sve u svemu, vrlo sam zadovoljan. Dobio sam što sam hteo.
Da sam sačekao još neki dan posle već dugog čekanja, prošao bih i još jeftinije, ali to je druga priča. Neodlučnima svakako preporuka za kupovinu po ovoj ceni.

P.S. Da je sa AMOLED ekranom, ovo bi bio tablet iz snova, ali onda bi verovatno i koštao primetno više.
 
Чини ми се да је у теми већ помињан проблем са бек-апом података на Гугл 1,да ли је у међувремену пронађена нека метода да се то мануелно уради пошто аутоматски не функционише?
 
Stigla ona original tastatura/futrola za Mi Pad 5 sa Alija. Probacu je kad se vratim s posla.
 
Probao sam je, bas je dobra. Nista nije losija od Samsung i ostalih varijanti tog tipa. Tasteri su plitki, ali imaju taktilnost i generalno je vrlo kvalitetan proizvod u pitanju. Ima samo jedan ugao pod kojim moze da se koristi, jer se tablet tako nasloni na one pinove, ali je dobar ugao. I kada se poklopi, gasi i zakljucava ekran.
 
Tablet je odličan ali po meni ima jednu veliku manu zbog koje ga nisam kupio, a to je nedostatak GPS-a.
Imam Lenovo Smart Tab M10 FHD Plus i mislio sam da ga zamenim za ovaj ali mi je prosto neverovatno da nema GPS.
Videću da li će se pojaviti Xiaomi Pad 5 Pro 5G verzija kod nas i po kojoj ceni, koja ima apsolutno sve što treba.
 
A koja je tačno poenta na uredjaju od 11" mislim za šta ti konkretno treba gps ?
Čak i da ga negde koristim kao navigaciju u pokretu, preglomazan je, za auto takodje..

Zaista ne vidim to kao neku manu..
 
Mana je zato sto se vidi da su gledali da ustede, pa cak i na necem tako jeftinom...

Sto se tice Pro verzije, nece se pojaviti.
 
Upravo bi mi pored ostalog služio kao navigacija. Nemam problem sa tim što je 11". Moj Lenovo ima 10" i ne deluje preglomazbo kada stoji na držaču u autu..
 
Uzeh ovaj tablet pre neki dan i kupio original fotrolu za njega. Poprilicno sam zadovoljan radom tabketa i mislim da za tu cenu nema bolje kupovine. Gledao sam i huawei 11 ali rekoh posto ne koristim toliko cesto tablet bolje ovo da uzmem. Nisam skoro imao dodir sa miui-jem i neverovatno mi je da bema opciju da se nenjaju ikone posti na kineskoj verziji ima. Sto se samog rada tice sve radi savrseno,displej je fenomenalan jedino sto je meni malo tezi posle matepad-a. Jos jedna molba ,posto kod nas ko zna kada ce doci ta tastatura jel moze link za tu sa alija,hvala
 
Uzeh ovaj tablet pre neki dan i kupio original fotrolu za njega. Poprilicno sam zadovoljan radom tabketa i mislim da za tu cenu nema bolje kupovine. Gledao sam i huawei 11 ali rekoh posto ne koristim toliko cesto tablet bolje ovo da uzmem. Nisam skoro imao dodir sa miui-jem i neverovatno mi je da bema opciju da se nenjaju ikone posti na kineskoj verziji ima. Sto se samog rada tice sve radi savrseno,displej je fenomenalan jedino sto je meni malo tezi posle matepad-a. Jos jedna molba ,posto kod nas ko zna kada ce doci ta tastatura jel moze link za tu sa alija,hvala
Ако ниси задовољан иконицама, инсталирај Нова ланчер ( ради одлично са њим) и онда можеш да убациш шта ти се допада.
 
Jedino što ne radi swipe back posle kako treba, već mora da ima u nav baru ikone za back i ostale..
 
I meni je bilo teško da se naviknem, ali sam ipak popustio i ostavio Novu, uz tastere u nav baru.
Ovaj MIUI launcher je djubre.
 
Ne radi sa novom svajpovanje to znam odavno a to je jedna od bitnijih stvari,postoji li mogucnost da na stock launcheru promenim ikone
 
Bog me, uzeo sam ga klincu od 7 godine i za sada, trpi sve napore koje stavi pred njega :).
 
Чини ми се да је у теми већ помињан проблем са бек-апом података на Гугл 1,да ли је у међувремену пронађена нека метода да се то мануелно уради пошто аутоматски не функционише?
Ovo je rešenje koje sam pronašao i kod mene funkcioniše. Potrebno je deinstalirati update-ove Google Play services aplikacije:
Settings > Apps > Manage apps > Tri tačkice u gornjem desnom uglu > Show all apps > Google Play services > Unistall updates.

Nakon toga je potrebno aplikaciju update-ovati. Ovo je link koji će vam preko browsera ponuditi da se isti otvori u Google Play prodavnici, tj. vodi vas do same aplikacije: com.google.android.gms
Nakon update-a bi trebalo da je problem rešen i možete odmah uraditi manuelno backup na svoj google nalog, a takođe ne bi trebalo da bude problema ni sa automatskim backup-ovanjem. Nadam se da će ovo bar nekome pomoći.
 
Poslednja izmena:
Odose cene svuda na preko 40k koliko vidim. Nova godina nove i cene :D
Jel probao neko kako radi EON aplikacija?
Razmisljam se da ga pazarim, ako nadjem negde ispod 40k.
 
Nazad
Vrh Dno