Šta je novo?

Xiaomi Mi Pad 5

Да ли таблет има опцију "haptic feedback" ?
 
Nema vibraciju ako na to mislis.
 
Ljudi, kako mi je samo legao ovaj tablet za izolaciju. Nagledah se serija (film jos ni jedan). Mahom preko HBO Go a nesto i preko Popcorna. Ali slika preko HBO Go je WOW. Generalno, desetak sati SOTa izvlaci. Punim na 2o tak posto preostale baterije. Znaci, isplatio se za sve pare.
 
Kakva je situacija sa aplikacijama, koliko su optimizovane za velike ekrane?

Znam da to nema veze sa konkretnim modelom nego slabo se piše o android tabletima pa samim tim i o softveru i aplikacijama.
 
Vecina je optimizovana za rad na velikom ekranu. Surf je fenomenalan. Recimo, mnogo mi lepse benchmark forum izgleda na tabletu nego na fonu. HBO Go slika teska, ali teska perverzija. Supernova, Popcorn odlicni. Jedino me Facebook nervira. Lepse izgleda na fonu. Portali fifti fifti - B92 i Sportske.net bolje na fonu, Nova i Sport Klub bolje na tabletu.
 
Kakva je situacija sa aplikacijama, koliko su optimizovane za velike ekrane?

Znam da to nema veze sa konkretnim modelom nego slabo se piše o android tabletima pa samim tim i o softveru i aplikacijama.
Sve drustvene mreze i aplikacije za komunikaciju izgledaju bezveze, ali to nema veze sa tabletom, vec sa time kako su developeri odradili layout za vece ekrane i rezolucije.

Ono sto je native za tablet izgleda super.
 
Da, jasno mi je to. Zato i kazem nema veze s konkretnim modelom tableta.

Kakva je situacija sa pretrazivacima i sajtovima, office aplikacijama, task menadzerima, cloud aplikacijama?
 
Što se tiče internet browsera, ja na tabletu stavim user agent desktop, lepše mi i normalnije izgledaju desktop sajtovi na ekranu od 10+ inča.
 
Potvrdjujem. Ja vecinu sajtova koristim u desktop modu. Samo benchmark forum u mobile verziji jer je stvarno odlicno uradjen. Kupujemprodajem, mobilni svet, gigatron... Sve u desktop modu. I sve izgleda predobro. Obicno imam otvoreno po 5-6 tabova. I sve radi fluidnopreko Chromea.
Office ne koristim na tabletu, pored laptopa ne vidim svrhu. Probao WPS office koji stize sa tabletom i deluje ok ali i dalje svetlosnu godinu daleko od standardnog offica.
 
Još jedan review sa stanovišta digitalnog umetnika. Nije olovka uopšte toliko loša, samo još da može da se kupi kod nas.

 
^
Gledajuci trziste trenutno i nema konkurecije osim iPada 9th gen. U principu je samo prepakovan Huawei Matedpad 11, minus alu kuciste, plus nesto veca baterija. (uz naravno GMS)

Ne svidja mi se sto se iz Xiaomi-ja jos uvek ne izjasnjavaju nista povodom podrske za uredjaj, iako je potraznja za isti velika, a uz to su se u Americi prilicno "naostrili" na uredjaje (konkurenciju) iz Kine, tako da me posle Huawei-a i Honora ne bi cudilo da i Xiaomi popije zabranu za GPS.
 
Дешава ли се још неком да се током дана бар једном врати она "дифолт" позадина на дисплеј а да се повремено врате и она 3 "дугмета" уместо гестова?
 
meni se dešava, doduše na fonu sa miui 12.5... iz prve sam mislio kao da je nedostatak rama, ali izgleda je bug u miui.
 
Дешава ли се још неком да се током дана бар једном врати она "дифолт" позадина на дисплеј а да се повремено врате и она 3 "дугмета" уместо гестова?
Apsolutno ne
 
Дешава ли се још неком да се током дана бар једном врати она "дифолт" позадина на дисплеј а да се повремено врате и она 3 "дугмета" уместо гестова?
Nikad.
 
Дешава ли се још неком да се током дана бар једном врати она "дифолт" позадина на дисплеј а да се повремено врате и она 3 "дугмета" уместо гестова?
Samo kad iz desktop moda(ona aplikacija za desktop mod) predjem nazad. I to ne uvek, ali samo tad.
 
Не могу да нађем где су,у ком фолдеру,те "фабричке" слике,да избришем па да видим шта ће онда да врати ...
 
Nema to veze sa fabrickim slikama, on ti resetuje tip navigacije na "default" pa povuce onda sve vezano za home.

Cak i da obrises slike moze da se desi da ti vrati navbar ispod.
 
Da li neko ima problema sa "double tap to wake or turn off screen" opcijom? Kad je aktiviram, normalno radi aktiviranje ekrana ali ne i gasenje istog.
 
Double tap radi samo za budjenje ekrana. Gasenje istog moze samo kad je na ekranu screen lock.
 
Ima double tap aplikacija na storu, meni radi skroz ok na telefonu, jedino nekad zna da zakljuca kad sam u nekoj aplikaciji. :)
 
Обзиром да на таблету нема апликације Themes да ли постоји могућност да се промене иконе са "stock" ланчером? Са фонтом сам успео,али ово не могу да нађем.
 
Zna li neko, moze li da se promeni rezolucija na ekranu? U FHD recimo.
 
Zasto bi iko imao potrebu da ima losiji prikaz? Chipset je dovoljan za igre i u normalnoj rezoluciji.
 
Ne radi mi jedna igra u native rezoluciji:)
Tu mogućnost imam, na telefonima, još od vremena s7. Svi Samsung i Huawei telefoni je imaju.
 
Nazad
Vrh Dno