Šta je novo?

Xiaomi Mi Pad 5

Lich_king2

Slavan
Učlanjen(a)
03.01.2008
Poruke
239
Poena
320
Moja oprema  
Laptop
Lenovo Thinkpad T480
Tablet
Xiaomi Mi Pad 4
Mobilni telefon
Xiaomi Poco X3 NFC
Pristup internetu
  1. Optički internet


Izgleda da u utorak pored Mi Mix 4 planiraju da objave i Mi Pad 5. Za razliku od prošle verzije ova verzija će imati podršku za stylus i dodatak za tastaturu. Izgleda da će biti 3 verzije gde će Lite verzija imati Snapdragon 860 a obična i Pro 870. Osveženje 120hz.

Biće zanimljivo videti na šta će da liči kada ga objave. Nadam se da će biti dostupniji od Mi Pad 4 (fenomenalan tablet od 8 inch-a). Bilo bi dobro kad bi objavili neki program staro za novo za nas koji posedujemo pređašnji model :D
 
Android generalno nema dobru ponudu kada su u pitanju tableti, tako da ce ovaj Xiaomi Mi Pad 5 biti pravo osvezenje.
 
Tab S7 je fantastican, ali je skup. Fali nesto dobro u midrange segmentu (200-300e).

Nadam se da ce ovaj Mi Pad 5 biti jeftiniji, u suprotnom ga ne bih razmatrao.
 
Pa to je poenta. Imas ili one djubre tablete do 200e ili te skupe poput S7, nema nista izmedju. Kod Apple nemas bas te jeftinije varijante, ali od 300e pa navise imas da biras i svaki je dobar.
 
Jedini android tablet u cenovnom rangu do 300 evra koji se izdvaja je Galaxy Tab S6 lite, koji nudi dosta toga, ali ga kolje slabiji procesor. Osim tog modela do 500 evra nema ništa vredno pomena. Valjalo bi da ovi Mi Pad 5 tableti budu u tom cenovnom opsegu, pošto je Galaxy Tab S7 Fe veliki promašaj.
 
Jedini dobar a budžet je Huawei Matepad 10.4.
Od danas (u stvari juče, sreda je već) Mi Pad 5 u zavisnosti od cene može da ga istisne. Bolji je sigurno ali koliko skuplji videćemo uskoro (Huawei je ispod 300 na oglasima).
Računam, ako bude malo preko 300 moj je. Odavno tražim jeftiniji a dobar. Samsung ako je podnošljiva cena, krš je procesor.
Šteta za Mi Pad 5 samo što nema fingerprint u običnoj varijanti (Pro ga ima).

 
Jedini android tablet u cenovnom rangu do 300 evra koji se izdvaja je Galaxy Tab S6 lite, koji nudi dosta toga, ali ga kolje slabiji procesor. Osim tog modela do 500 evra nema ništa vredno pomena. Valjalo bi da ovi Mi Pad 5 tableti budu u tom cenovnom opsegu, pošto je Galaxy Tab S7 Fe veliki promašaj.
Ovi Xiaomi tableti su $310 i $385, ali ce kod nas sigurno biti minimum 450e i 550e po radnjama.
 
Najveći problem je što još nije sigurno da li će ih uopšte pustiti u prodaju van Kine.
 
Samsung S6 i dalje moze da se nadje, sjajna masina!
 
Kad bi trebao da se pojavi kod nas MI Pad 5?
Hocu da kupim neki tablet za multimediju, s6 lite ima slab procesor i mislim da to moze da bude problem u narednim godinama.
 
Ko zna kad će i da li će uopšte da puste ove tablete u prodaju van Kine. Sve što su proizveli do sad i pustili u prodaju u Kini se rasprodalo u roku od odmah.
 
A kontam da je nestasica cipova problem i da se to nece srediti narednih par godina...
Samsung je valjda zbog toga pomerio tab s8 za sledecu godinu tako da mozda i to sacekam.
 
Pa izbacio je i Huawei svoje nove modele, izbaciće i Realme svoj tablet, vraćaju se ozbiljne firme na tržište Android tableta, valjda će nešto od toga stići i ovde.

Mene lično je mrzelo da čekam, pa sam kupio sebi S6 lite, pošto sam dobio LTE verziju po ceni WiFi modela, za sad dobro služi, za igrice nije, ali za multimediju je sasvim ok.
 
Šta kaže review kod ovih poznatih?

Šta znam za 39.990 specke su dobre, ali opet miui pitanje je sve kako to šljaka.
 
Vidim da se pojavio na sajtovima par domaćih prodavaca. Prilično brzo. Ne znam da li ih stvarno ima na stanju. Cena kod jednih je trenutno 38.825 din.
Pre par dana na netu je pisano kako je Xiaomi Tab 5 izlistan u maloprodaji na nekom beloruskom sajtu u protivvrednosti oko 480 usd,to je bio jedan od prvih leak-ova o dostupnosti i ceni van Kine. Dobru cenu imamo ako kod nas košta stotku manje.
 
Ne znam da je pušten u prodaju van Kine. Čitao sam tek posle 15. septembra da se može očekivati globalna dostupnost. A i ta cena mi je sumnjiva, sve mi liči na to da se neko zeznuo.
 
Sad primećujem da piše magacin - nedostupno, radnja - nedostupno. Ali s obzirom da je izlistana tačna specifikacija i postavljena cena, verovatno uskoro stiže.
 
Poslednja izmena od urednika:
To je odlična cena. Izašlo je i nekoliko reviewa. Dobar tablet, ima i desktop mod, nešto slično Samsung DEXu.




 
Bacio sam pogled na nekoliko recenzija, ali na brzinu, nemam nešto vremena. U jednom klipu (ima ga i u prethodnom postu) vidi se da u pakovanju postoji i adapter za zvučni izlaz USB-C na 3,5 mm, ali izgleda da je to bilo raspakivanje modela za kinesko tržište (Mi Pad 5), dok drugi recenzenti ističu da nema adaptera u pakovanju (po svemu sudeći u primercima za evropsko tržište, tj. Xiaomi Pad 5).

Da li će neki univerzalni adapter da odgovara ovom tabletu? Bilo bi mi bitno da mogu da koristim svoje obične slušalice. Negde naiđoh na informaciju da na pojedinim (novim) Xiaomi telefonima ne funkcionišu takvi univerzalni adapteri, nego da su potrebni originalni istog proizvođača.

Mami me ovaj tablet, dok je po promo ceni pogotovo. Ali mi je priličan overkill jer mi realno ne treba jaka mašina, pre svega mi treba veliki i dobar ekran. Zato mi se mnogo sviđa punih 11 inča, i još u 16:10 formatu, koje ima Pad 5, ali možda ipak izaberem nešto skromnije. Tražim novi tablet pa da moja matora Toshiba Thrive može u zasluženu penziju (10 godina star tablet, ne šalim se, menjana mu je baterija negde na pola života).
Tablet koristim samo za stripove i časopise, pomalo ilustrovane knjige (književnost čitam na Kindlu). Zvuk mi treba da svira muzika dok čitam, što najčešće radim dok deca spavaju, pa su slušalice must-have. Za multimediju bih tablet koristio znatno manje, za gejming nimalo (bar dok ga deca ne preuzmu).
 
Preorderovao sam, odlica je cena za preorder.

Jos da se pojavi onaj cover sa tastaturom za $60 koliko kosta preko i bice fantasticno.
 
Odgovarace univerzalni adapteri sa alija ili ebaya, F3 nije bio po tom pitanju probirljiv a slicni su hw ovamo i ovde. Takodje me interesuje kako to da neko kaze da ovo ima DEX/PC mode a onaj prvi reviewer sto je kolega okacio kaze u "cons" na kraju da nema video-out?
 
Nema PC mode u smislu da ga nakačiš na ekran, ali ima mod prilagođen za rad sa bluetooth tastaturom i mišem, dobiješ interfejs kao na nekom Chromebook uređaju, taskbar na dnu ekrana i sve te fore. Na sličan način radi DEX mode na Samsung Galaxy Tab S6 lite, koji isto nema video izlaz, ali ima taj mod za rad na tastaturi i mišu.



I u tom PC modu MIUI malo olabavi memory management i ne gasi aplikacije tako brzo, što je dobro za multitasking. Aplikacije duže ostaju u memoriji i više aplikacija može da ostane u memoriji.
 
Preorderovao sam, odlica je cena za preorder.

Jos da se pojavi onaj cover sa tastaturom za $60 koliko kosta preko i bice fantasticno.
Ako nije tajna kad si preorderovao?
Sad već stoji da nema na stanju :ROFLMAO:
Mami me ovaj tablet, dok je po promo ceni pogotovo. Ali mi je priličan overkill jer mi realno ne treba jaka mašina, pre svega mi treba veliki i dobar ekran. Zato mi se mnogo sviđa punih 11 inča, i još u 16:10 formatu, koje ima Pad 5, ali možda ipak izaberem nešto skromnije. Tražim novi tablet pa da moja matora Toshiba Thrive može u zasluženu penziju (10 godina star tablet, ne šalim se, menjana mu je baterija negde na pola života).
Tablet koristim samo za stripove i časopise, pomalo ilustrovane knjige (književnost čitam na Kindlu). Zvuk mi treba da svira muzika dok čitam, što najčešće radim dok deca spavaju, pa su slušalice must-have. Za multimediju bih tablet koristio znatno manje, za gejming nimalo (bar dok ga deca ne preuzmu).
Malo šta postoji u ovom cenovnom segmentu kao alternativa. Galaxy Tab A7 jeste jeftiniji, ali je i daleko sporiji, S6 Lite košta isto kao najavljeni MiPad, a slične je brzine kao A7. Po meni jedina realna konkurencija je običan iPad.
 
Poslednja izmena:
Ovaj tablet stvarno nema konkurenciju trenutno, samo je pitanje koje količine će biti dostupne van Kine, pošto ne mogu nikako da naprave dovoljno za kinesko tržište.
Samsung S6 lite jedino može da bude primamljiviji onima koji se bave digitalnim crtanjem, pošto uz njega dolazi Samsung S-Pen koji radi bolje nego Xiaomi Smart Pen, a ta olovka ni ne ide uz Xiaomi Pad 5 već se kupuje posebno i teško se nalazi.
Svima drugima je Xiaomi Pad 5 najbolji izbor u toj cenovnoj klasi oko 300 evra.
 
Dobra cena za ovu zver ali problem sa android tabletima je sto ne mozete ocekivati nikakav apdejt posle godinu dana. Uz ipad narednih 5 godina dobijas nov os
 
Nazad
Vrh Dno