Šta je novo?

Xiaomi Mi Note 10 Lite

Ja sam u sim1 imao Vip a u sim1 MTS. Desavalo mi se da nekada nece da posalje video preko MTS-a. Ali odavno je prestalo.
Malo bolje radi na 12.5.5, definitivno.
 
Ima li kamera optički zum? Vredi li sada polovni 130 e?
Baterija jel izgura 7h sota?
 
Vredi li sada polovni 130 e?
Po meni vredi... Nisi napisao koja je verzija (RAM i space), ja imam 8GB/128GB, i evo posle dve godine i dalje radi kao sat, baterija u startu oko dva i po do tri dana (nisam zahtevan korisnik), a sada oko dva dana. Imam Android 11, bilo je reči da će dobiti Android 12, sada ga u poslenje vreme na vidim na spiskovima za Android 12, ali to mi ne smeta.
Realno za 130€ nećeš naći ništa bolje.
 
Po meni vredi... Nisi napisao koja je verzija (RAM i space), ja imam 8GB/128GB, i evo posle dve godine i dalje radi kao sat, baterija u startu oko dva i po do tri dana (nisam zahtevan korisnik), a sada oko dva dana. Imam Android 11, bilo je reči da će dobiti Android 12, sada ga u poslenje vreme na vidim na spiskovima za Android 12, ali to mi ne smeta.
Realno za 130€ nećeš naći ništa bolje.
8 gb verzija. Gledao sam Note 10,ne Lite,ali nema ispod 230 e sto je puno. Optički zum Lite model nema?
 
Stigao mi je Android 12 sa MIUI 13 :)

Screenshot_2022-03-25-18-38-27-327_com.android.updater.jpg
 
i ? kakvi su utisci ?
Što se samog rada telefona tiče, za sada mi deluje isto kao na Androidu 11. Doduše, tek jutros sam pustio upgrade...
Odman nakon upgrade-a malo mi je seckao, međutim još jedan restart je rešio i te probleme. Pretpostavljam da je trebalo još malo vremena da sve "legne" na svoje mesto.
Koristim Nova launcher, tako da mi se vizuelno ništa nije promenilo.
Ono što sam do sada zapazio je da mi na zaključanom ekranu prikazuje ikonicu kamere u gornjem levom uglu, jer mi je uključen face unlock opcija.
Takođe, notifikacije su sada malo vizuelno drugačije.
Što se baterije tiče, da li ima razlika videću realno za koji dan.
 
Stigao i meni danas. Bas sam hteo da pitam da li ima nekih poboljšanja?
 
Da li je iko jos digao na 13 ili svi cekamo sta ce Svetozar da kaze?
Svetozar zaboravio da treba da se opet javi ;)
Posle tri nedelje korišćenja, rekao bih da mi je sve ostalo isto, kao na Androidu 11. Baterija ista, korisničko iskustvo isto, performanse iste...
Mogu reći da sam zadovoljan, jer se ništa, barem koliko sam do sada primetio, nije pokvarilo, a produžili su malo život samom uređaju sa Androidom 12.
Inače, koristim telefon već skoro dve godine, varijanta 8/128, i kako stvari stoje, neću ga skoro menjati :)
 
I moj u avgustu puni 2 godine, bez ikakvih problema, a bas sam ga gazio, ispao mi je 20 puta i nista, mada ima na sebi Nilkin frosted shield. Hteo da sa njega predjem na Xiaomi 12, ali sam odustao kad sam video sta su uradili sa cenama.
 
Danas skinem novi miui 13. Downloaduje mi 3.1 gb i onda se ništa ne desi. Stoji da je skinuto i nudi mi da ponovo skinem. Mislim ne krene sam update. Već mi samo stoji zip file. Da li se nekome dešavalo. Možda neće da ga pokrene jer imam samo 10gb praznog prostora na telefonu 🤔
 
Da li se moze negde kupiti nov? Kolika je cena? Ima li slicnih telefona sa zakrivljenim 3d ekranom po povoljnim cenama? Hvala.
 
Da li vam se pojavljuje, u gornjem levom uglu, neki zeleni kvadratic, pokazuje da neka aplikacija koristi nesto?
Ne mogu da provalim sta je u pitanju.
 
Da li vam se pojavljuje, u gornjem levom uglu, neki zeleni kvadratic, pokazuje da neka aplikacija koristi nesto?
Ne mogu da provalim sta je u pitanju.
Da, pojavi se zeleni pravougaonik sa ikonicom kamere. To je indikator da nešto koristi kameru u tom momentu.
Ja imam Face unlock aktiviran, pa mi se prikazuje kada otključavam telefon.
 
Pa da... Mislim da je to zašto android teži da bude što transparentniji kada neka app koristi mikrofon ili kameru, tj da stavi do znanja korisniku da kamera radi.
 
Da li je neko, nakon prelaska na MIUI 13, primjetio znacajno usporenje i štopanje? Koristio 2-3m 11T pa se ipak vratio na Note 10 Lite, ali znacajno trza. Sporo otvara itd. Nije ovako bilo na 12.5 koliko pamtim.

Odradio factory reset naravno, pokusao sam i ono "download latest package" ali nema promjena. 13.0.2 SFNEUX, znaci EU verzija.
 
Ja imam Note 10 al onaj bez lite, sve radi kako treba na miui 13. Uradi Hard Reset.
 
Nazad
Vrh Dno