Šta je novo?

Xiaomi Mi Max 3

Hahahaha, to nije ništa naspram otvaranja tel :)

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Danas promasio dzep, ispao na beton. Pukao beton :D
Telefonu nije nista, maska se zrtvovala, zastitno staklo na kameri i ekranu nije puklo
80f6cf66ffca409eef8a503e7f80e4d5.jpg


Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
R.I.P. beton :D Preziveo je i operacije i upotrebu kao projektil za sad, dobar je :)

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Hahahahaha, odlican je :). Evo malo fotki od danas
8651593578326b1fd29ebb3b4cd24808.jpg
d06b06522b009d0038437fb58c44ae5c.jpg
c52cf8a1f0d67a9247153bf713dd2ede.jpg
04d5735cd40347526cffef6cdf6c4005.jpg
d85491e52f3269d5fdba5a7c33ea1622.jpg


Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Naravno da je GCam,sta si mislio da ce stock kamera ovakve slike izvuci..Slike su bruka..
 
Jok, stock app

Osim nocnih, to je Gcam i Night mode

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Posebno nocni mod kad se slika,pogledaj predhodne slike sto je okacio.
 
Jok, stock app

Osim nocnih, to je Gcam i Night mode

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
Još se nisam pošteno poigrao s fonom, trka frka haos. Stoji mi još uvek zaštitno staklo i ceka svoj red [emoji16] Fotke su top. Sta li bi tek max 4 nesuđeni radio [emoji4]

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Night mode(Night sight Gcam) je neverovatan, u bukvalno mrklom mraku moze da uslika.
Stock jako lepo radi sa dnevnim svetlom, lepse i brze od Gcam.

Eve jedne Gcam Night sight skoro je mrak pao. Kako je na slici, tako je bilo i uživo.
5484152b1f2cd59b8eb31c1bc3a771f8.jpg


Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Pravite mi zazubice. [emoji3]
Mozda ubacim eu rom i probam gcam. Malo mi dosadio global. Ili preporuka za rom neki. Moze i neki tutorial, posto sam samo jednom u zivotu rutovao tel i to odavno. [emoji3]

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ja cu cim se vratim fleshovati Globe rom, China stable 10.3.3. Po meni je Globe najbolji unofficial rom. Sam root je vrlo jednostavan, prethodno Bootloader treba da se otkljuca.
Iako je baziran na China stable, ne vidi se razlika u odnosu na Global stable. Osim sto su obrisali bloatware i ostala njesra :).

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Imas u temi 9t,slavisa je opisao korak po korak rutovanja i instal roma,trebalo bi da vazi za sve xiaomi telefone.
 
Evo sad sam proverio, ima 10.3.4 Globe rom, tako da je to najnovija verzija. Ako se odlučiš za root, javi, napisacu korake.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Ajde molim te postavi link ka ovoj gcam što ti koristiš, tražio sam po imenu gore što si izbacio al ne nađoh baš to.
Uzgred, trenutno sam na Pixel experience romu, sve šljaka dobro, meni najviše izgled samog ui-a odgovara.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Brutalna je i stock kamerica danju, cesto me odusevi kvalitet fotke, a smatram da je HDR ubedljivo najbolje odradjen od svega sto sam do sad video i koristio
 
Mora da bude rootovan mob i preko Magiska omogucen camera2api. [emoji4]
 
Prva fotka GCAM Night Sight
Druga stock sa HDR upljenim.

U ovom slucaju, stock je ostrija i bolja.
8e2c1e7ed26bf92443fbad70fbdfd64e.jpg
db497876c319397f4dfa96d8c37c20cd.jpg


Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Kod mene na Pixel Experience ova verzija ne radim. Otvori cameru ali pri skljocanju se ništa ne dešava. Instalirao sam ovu GCam_6.2.030_N7P_test1.3a.apk i ona šljaka.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Jedno mozda glupo pitanje. Za sad bi samo da rutujem tel i ubacim gcam, a kasnije cu da probam neki rom. Da li treba sad da instaliram magisk ili samo twrp?
 
Mora Magisk, u njemu je modul koji aktiviras da bi dozvolio camera2api na mobu. Samim flesovanjem Magiska kroz Twrp dobijas root. [emoji4]
 
Moze link koji twrp i magisk za max 3? [emoji3]

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Neka ti neko ko ima Max 3 i ko je odradio root napise postupak. Moze i u PM ali bi bilo lepo ovde, korak po korak. Pa da se taj post eventualno stavi u prvi. [emoji4]
 
Postavicu uputstvo uskoro, korak po korak

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Pročitajte ceo proces pre pocinjanja.
Proces nisam izmislio ja, vec sam pretrazivajuci internet sklopio uspesan proces za rootovanje telefona.
Uradite backup telefona, jer da bi TWRP mogao da pristupi sistemu, morace da se radi Factory reset.

Idemo sa pretpostavkom da vam je otkljucan bootloader. Mozete proveriti na sledeci nacin, koji je najjednostavniji.
Restartujte tel i prilikom paljenja, izbacice u donjem delu ekrana info - unlocked-

Ukoliko to nije slucaj, to vam je prvi korak.

NAJBITNIJI DEO CELOG PROCESA JE SLEDECI FAJL(UKOLIKO ROOTUJETE FABRICKI STOCK ROM) https://drive.google.com/file/d/121BNV5RdAJGHswoVOBXnknmywW61mQPR/view?usp=drivesdk

Prebacite na telefon. Ovo flashujete na kraju celog procesa. Ukoliko to ne uradite, nećete moći da bootujete tel i moracete ponoviti ceo proses.
SAMO AKO FLASHUJETE(ROOTUJETE) STOCK ROM.

Za sledece korake ce vam trebati racunar, koji ste morali imati za otkljucavanje bootloader.

Sa sledece stranice skidate TWRP(recovery) za Mi Max 3. Zamenicemo stock sa ovim, jer nam daje vise opcija. Narocito kod menjanja roma.

TWRP RECOVERY https://dl.twrp.me/nitrogen/

MAGISK MANAGER https://magiskmanager.com/

najlakse je da Magisk manager skinete preko telefona. Kada je skinut, udjete u file browser telefona i izvrsite instalaciju. To je dovoljno za sada sto se te aplikacije tiče.

MAGISK ROOT FAJL

https://drive.google.com/file/d/121Sd9qwTwWgJ4xsN1n1xzXf19_7huyft/view?usp=drivesdk

NJEGA PREBACITE OBAVEZNO NA TEL, ON SE FLESHUJE KADA SE INSTALIRA TWRP

Sledeci koraci
ADB FASTBOOT

https://androidfilehost.com/?fid=24521665358595410

Izvrsite instalaciju na PC-ju

Nadjite folder ADB na racunaru, uglavnom je C:/adb

U isti folder stavite TWRP koji ste skinuli. Moj savet je da pomenuti fajl rename u recimo boot.img biće vam lakse u narednom procesu

Ubacujemo telefon u Fastboot(Volume - i power dugme, dok se ne pojavi kinez).
Spajamo tel na računar,

Ulazimo u ADB folder,

Idemo shift + desni klik mišem (open command from here)
Kucamo sledece

fastboot flash recovery recovery.img

Recovery.img je ime TWRP, tekst zavisi od toga, kako smo imenovali TWRP.img fajl

Sledeće kucamo

fastboot boot recovery.img

Nakon ovoga, telefon ce se uključiti u recovery TWRP. Dozvolite pristup TWRP sistemskim fajlovima, ukoliko planirate da zadrzite TWRP. Ukoliko želite root i da ostane stock recovery, NEMOJTE ici na opciju INSTALL ILI ALLOW TWRP SYSTEM MODIFICATIONS.

NAPOMENA: da bi ceo proces mogao da se završi, na postojećem romu ćete unutar TWRP morati uraditi factory reset. URADITE BACKUP svega sto vam treba

Kada smo pristupili sistemu preko TWRP, nadjemo lokaciju gde smo stavili Magisk root fajl. Ima extenziju .zip,

Izvrsimo instalaciju i time je root uradjen.

Nakon toga ponavljam, moramo izvršiti instalaciju

Disable_Dm-Verity_ForceEncrypt_12.16.2018.zip

Ukoliko rootujemo stock rom.
Ako je neki custom rom(mi globe, lineage) ovo ne moramo raditi.

Nakon svih ovih procesa, telefon ce se bootovati normalno.
Ulazimo u Magisk manager i zavrsavamo sve sto trazi.

Nakon toga, put za modifikacije nam je otvoren.

Posle root ne možemo raditi OTA update, niti oficijalno azurirati telefon!!!

Okacio sam screenshot modula za Magisk koji su po meni obavezni.

Da bi Gcam radio, došli smo na pola puta.

Skidamo sledece Builtprop editor sa Playstore.

Otvaramo aplikaciju i dozvoljavamo root.

Idemo na olovcicu desno gore i saltamo skroz do dole.
U ovom slucaju ne menjamo nista, vec dodajemo sledeće.

persist.vendor.camera.HAL3.enabled=1

Nakon ovoga snimamo promenu, restartujemo tel i instaliramo Gcam.

Licno koristim i Adblock, sa promenjenim parametrima, i uspesno blokira sve reklame.

Mogu dodati u uputstvu, ukoliko nekome treba.

Nadam se da je razumnjivo, ako neko ima pitanja, slobodno.
eafa36fb092495e69e5581a437d7babe.jpg


Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno