Šta je novo?

Xiaomi Mi Max 2

@Dusan_93: Sta znaci za LTE da nije problem, radi ili si se navikao da ne radi?
 
Ne radi band 20,na 800MHz.
 
Meni realno band20 I nije neka drama. Koristi se tel normalno. Potrošio sam 11GB neta. Ako neko baš živi u rur sredini, onda nek ga zaobiđe.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Ako si kod Telenora i ne živiš u Beogradu ili većim gradovima jeste drama,imam MiMax1 i pričam iz iskustva.;)
 
^ u pravu si, ali u takvim slučajevima bi bilo bolje zaobići Telenor nego određeni telefon...
 
Mislim da mtel u BiH nema 4g, a i možda rizikujem da lupim nešto glupo, ali... ja ne znam zašto dižete frku oko toga. Meni je 3g brzine oko 10 mbps, ne znam zašto bi mi uopšte i trebao 4g, tj. veće brzine od toga.
 
Pa tako nekako. Živim u Bg radim u NS I nemam mrežnih problema sem oko fruške gore, gde je problem sa svim signalima. Nema ni jedne mreže pa ni radio stanica.
Sve ostalo je 4g I H+. Strimujem radio, gledam YouTube i nema problema.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Extra fotke! Ja bih tu jos samo probao onu portovanu Google HDR+ kamericu,mislim da bi taj Sony IMX senzor pokidao sa njom jos bolje.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Mislim da mtel u BiH nema 4g, a i možda rizikujem da lupim nešto glupo, ali... ja ne znam zašto dižete frku oko toga. Meni je 3g brzine oko 10 mbps, ne znam zašto bi mi uopšte i trebao 4g, tj. veće brzine od toga.

Ne dižemo frku ali treba znati da posle ne bude problem.
Za mtel u Bosni si najverovatnije u pravu za 4G jer ni uCrnoj Gori mtel nema 4G mrežu,vlasnik i jedne i druge je mts i izgleda da su digli ruke od modernizovanja mreže.
 
A kakve su slike selfi kamerom danju i nocu? Ove sto si okacio se cine bas super za rang telefona cak i u nocnim uslovima. :D A kako se portuje Google HDR+ kamera?
 
Poslednja izmena:
Ja sam u VIPu i nemam nikakvih problema po Nišu, radi sasvim normalno. VIP ima bazne stanice i na b3 i b20 tako da nije problem. Za druge operatere ne znam.
Što se tiče selfi kamere, koristio sam po danu i gde je osvetljenje dobro i slike dobro ispadaju, za moj ukus super, a za uslove slabijeg osvetljenja, jedino u restoranu na proslavi nekoj, malo prigušeno svetlo i to, ispadaju korektno.
Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ljudi, što se tiče OTG-a... ja sam na 8.5.8.0 kao svi kod nas, pretpostavljam. OTG kabl koji mi je radio na Samsungu J7 Prime mi ne radi (ni miš, usb stik, ni tastatura), doduše istina je da koristim mali adapter da premostim micro usb na type c.
Negdje sam naletio na youtube da je možda u tome problem, pa sam naručio type C OTG. Pa eto, javljam za dvadesetak dana je li u tome bio problem.

Ako neko ima sugestiju šta da pokušam s ovim što imam, molim neka napiše.

@veljadj

cijenom i kvalitetom mreže se mtel u BiH ne može porediti sa mts-om... Jer, ma koliko to možda nelogično zvučalo, iako u BiH postoje tri operatera (mtel, Eronet i BH Telecom), sva tri imaju monopol, a mtel konkretno ima monopol u RS.

@Markizio

slabo snimam selfije, a i kad snimam nisu za foruma :) ali nisu loši.
 
Izvinjavam se što pišem za redom, ali ne znam kako da editujem post.
Naime, nisam mogao čekati da mi dođe type c otg, pa sam otkazao narudžbu i skoknuo do obližnje radnje.
Drago mi je što mogu potvrditi da otg na type c otg kablu, bez adaptera, RADI. :)
 
Check in :)
Stigao i meni, crni, Global, od Dada sa KP.
Prvi utisak kad sam video kutiju, proslo mi kroz glavu, kolika kutija, koliki li je onda telefon?!?
I da, ogroman je :)
Zadnjih 4-5 godina Sam promenio isto toliko telefona, bili su od 5.7 do 6.3 inca, tako da volim velike ekrane.

Kutija vakuum pakovanje, prilicno siromasno, fon, EU punjac i kabal. Odmah nudi update.
Telefon je prelep, jednostavan, na oko sve deluje premijum. Stvarno lep uredjaj.

Prvo mi je iskustvo sa MIUI sistemom, kulturica je za sada.
Za multimediju i surf je rodjen.

Ovoliko za sada, cisto da se prijavim :)
 
Poslednja izmena:
Meni danas stigla ova maskica

iPaky Brand Case For Xiaomi Mi Max Shock-Absorption Armor Rubber Silicone Back Cover with PC Frame Mi Max 2 Soft Phone Shell
http://s.aliexpress.com/BrYrErIb
(from AliExpress Android)

Dobra je, telefon malo veći u njoj ali je makar sada zaštićen i više ne klizi iz ruku. Sad još samo neko staklo ili folija [emoji16]

MI Max 2
 
Zadovoljan sam sa Nillkin Super Frosted.
Minimalno uvećava telefon, a grip je odličan!
ad6d3e4ab1842df3077ab79445d457b7.jpg


Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Ja čekam još dva ultra tanka silikona. Gde si je uzeo, kod nas ili na ali?

MI Max 2
 
Zadovoljan sam sa Nillkin Super Frosted.
Minimalno uvećava telefon, a grip je odličan!
ad6d3e4ab1842df3077ab79445d457b7.jpg


Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

Te nilkin su odlicne,imao sam ih na par telefona,trenutno mi je na RN4.Lep osecaj u ruci pod tim gripom,nema sanse da isklizne iz ruke pa cak i kad su ruke mokre..
 
Uzeh ga pre nedelju dana i oduševljen sam telefonom. U početku je delovao ogromno ali sam se navikao.
Ekran odličan, pre njega sam imao RN3 pro i ekran je dosta bolji, razliku u dpi ne primećujem, podjednako su oštri prikazi.
Baterija neverovatna, za nedelju dana punio sam ga 3x, trenutno stanje 1d 10h na bateriji 9h sot i još 32% baterije, korišćen uglavnom na mobilnom netu.
Zvučnici vrlo dobri, iako su zvanično stereo zvučnici nije baš tako, zvučnik u slušalici emituje uglavnom više frekvencije dok ovaj drugi uglavnom niske pa neke pesme znaju da zuče malo čudo ali je bez obzira zvuk poprilično jači i bas prisutniji nego na RN3 PRO. Zvuk u slušalici za razgovor fantastično jasan i jak. Zvuk na sluškama je dobar ali malo tih za moj ukus.
Kvalitet izrade kao da je barem 2x skuplji.
Kamera danju odlična, noću meh, senzor diže ISO ko blesav, ali tu je manuelni mod pa je moguće napraviti OK slike noću.
Čipset odličan, iako je na papiru slabiji od SD650 u radu nisam primetio razliku, sve radi kao podmazano, hladan ko špricer.
Quick charge napuni bateriju od 10 do 100% za okruglo 2h, što je fenomenalno za ovoliku bateriju.

Jedina ozbiljnija mana koju sam primetio je slabiji signal mobilne mreže u odnosu na RN3 pro.
 
evo, koristim ga manje od 24h, moram vam reci da je max2 veoma pristojan uredjaj, nije mi prvi susret sa kinezima, kupio sam zeni pre tacno dve godine meizu mx5, ubija ga, dusu mu vadi, a on radi kao prvog dana, ni jedan jedini problem za sve ovo vreme. tako da od mene, pored meizu, i xiaomi dobija jedan veliki +.
Utisci sto se tice razgovora, cujem sagovornika dobro, a i on mene, tu nema problema.
Ucitavanje zahtevnijih Internet stranica sasvim brzo i korektno, surfovanje je lepo iskustvo.
Instalirana HBO go aplikacija, odgledao Pirate sa Kariba, preko telenora, ne WiFi, radi perfektno. A slika i zvuk, pa sta reci osim bruka dobro.
Kamere, nisam strucnjak niti ih preterano koristim, imao sam mnogo bolje na vremesnom lg g pro 2, lg v10, zena malo skljocala unutra i napolje, kaze da su solidne, e kad to zensko kaze onda i jesu sasvim ok.
Baterija, pa za sada ga previse maltretiram, mozda cu imati 8-9 h SOT-a, ali bice to bolje, em su i MTS i Telenor kartice u fonu, em HotSpot delim na laptop, cackam drndam novu igracku... Prijatno sam iznenadjen baterijom, a i samim telefonom.
Otisak prsta odlicno radi, DTTW isto.
Telefon je stvarni hladan kao spricer, kao sto kaze Bojsane.
Za 245e... pa nema bolje a da je veliki ekran. Od mene preporuka.

molim moderatore da obrisu jednu poruku, slucajno sam duplirao.
 
Poslednja izmena:
Kakav je taj Nillkin Super Frosted u odnosu na običnu silikonsku futrolu što se tiče dimenzija i gripa?
Meni je i obična silikonska klizava kad mi se ruka oznoji.
 
Kakav je taj Nillkin Super Frosted u odnosu na običnu silikonsku futrolu što se tiče dimenzija i gripa?
Meni je i obična silikonska klizava kad mi se ruka oznoji.

Pa ova Nillkin je napravljena od plastike,poledjina je u sitnim tackicama koje su malo hrapave tako da nema sanse da isklizne iz ruke i kad je ona vlazna ili mokra..Ja sam sa ovim Nillkin Super Frosted gripovima zadovoljan,imao sam ih na zadnjih par telefona..

 
Ima neko da prodaje ovaj telefon ili bi da menja ?

Sent from my SM-G800F using Tapatalk
 
@treca smena

kolega, i ja sam presao sa p10lite(on mi je bio prelazno resenje dok nisam smislio koji cu telefon, a nikad ispod 5.7 nisam bio)
samo napred, mnogo je bolji od p10lite, i zabavniji :)

evo, posle prvog punjenja utisci o bateriji, ja ne znam kako telefonu to uspeva,maltretiran je opasno, 10 sati SOT, 30sati rada, za sve sam ga koristio osim za igrice, dve kartice,auto osvetljenje ekrana, veci deo data protok, manji deo wifi, sve je popaljeno, sinhronizacija, wifi,data... ima jos 16%,taman da odgledam ceo film.... neverovatno, svaki drugi telefon bih sada ostavio sa strane dok ne dodjem do punjaca, ali ovaj... opusteno... nemam reci... nemam komentar
 
Da li je neko uzimao preko KP telefon dajte neke smernice. Slabo ima novih a i ostali nemaju na stanju

Sent from my SM-G800F using Tapatalk
 
Pročitaj postove unazad, ja sam uzeo preko KPa kod Vere iz Subotice, niko nije imao na stanju, ona poručila za sutradan, odmah poslala i kod mene bio prekosutra

MI Max 2
 
Dado sa KP, crni i zlatni na stanju je imao, odmah je poslao, sutradan vec kod mene, vakuum pack, eu punjac, crni fon, global na kutiji pise.
 
Nazad
Vrh Dno