Šta je novo?

Xiaomi Mi Box S - iskustva, problemi, rešenja

Malo sam Guglao i poenta je, da pošto Netflix preporučuje minimum 25 megabita za 4K striming, trenutni protok mi radi posao pa neću ništa dirati.

Merio sam sa Analiti i na 5Ghz mi je download od 70 do 150 Mbps, što varira od upotrebe ostalih u kući.


A steady internet connection speed of 25 megabits per second or higher. See below for details.
 
Ja sam uzeo Fast Asia USB 2.0 na LAN (onaj plavi providni, u domaćoj radnji). Sa njim, brzina preko kabla je 5x manja, nego preko wifi-a. Radi odmah po povezivanju, ali džaba. Čak ni na PC-u, ne radi kako treba i posle instalacije drajvera.
 
Ajde da rezimiramo, ako sam dobro shvatio.
Box ima USB2.0 port na sebi, samin tim svejedno je da li je adapter USB 2 ili 3.0.
Koliko sam zaključio USB 2.0 omogućava preko adaptera za RJ45, protok od 10/100 Mbps.
5Ghz WiFi u tom slučaju ima brži protok po defaultu. 2.4 ghz bi već bio upitan.
Drugim rečima i LAN i WiFi bi trebalo da omoguće zadovoljavajući 4K striming, bar po onome što sam video za Netflix.

Ispravite me ako grešim.
 
Meni na brzini 50/8 radi korektno preko kabla.Na wi fi je bilo zezanja,mada su ruter i box jedan pored drugog.
 
Bolje kupite jak ruter ili ripiter i da imate dobar wifi za sve uredjaje pod uslovom da je internet brz i stabilan.
 
@macdon
Nije bolje. Kabl je kabl i isto će raditi ma šta komšije kupile i koliko se igrale ko će da kupi skuplji ruter ili AP.


@nes.nbgd Nisi u pravu, iako je USB port na boxu 2.0 ako se kupi adapter koji podržava Gigabit (= adapter je USB 3.0) u praksi će ostvariti makar 200 Mbps što je duplo više nego da kupi FastEthenet (= max 100 Mbps) adapter. Plus možda će nekad isti taj adapter biti korišćen na drugom uređaju gde će se iskoristiti svih 1000 Mbps.

@edvard Kupio si krš adapter koji radi na 10 Mbps max.
 
@macdon
Nije bolje. Kabl je kabl i isto će raditi ma šta komšije kupile i koliko se igrale ko će da kupi skuplji ruter ili AP.
Pa vidis ja imam optiku 250/80 i dobar Mercusys ruter koji sam dobio od Exe Net-a. Mi Box S mi preko analiti aplikacije meri wifi 220/74 i sve extra radi,FHD iptv, hbo go, youtube itd tako da nikakve potrebe nemam za kablom.
 
@macdon Ja imam optiku 500 Mbps, i šta sad? I kad sam imao brzinu ispod 100 Mbps uvek za uređaje gde mi je brzina bitna koritio sam kabl a WiFi je samo za telefone koji nemaju ethernet konektor. I na mobilnom me briga da li meri 50, 150 ili 350 Mbps na speedtest-u.

Kako će WiFi da radi zavisi od toga šta se dešavaju u okruženju. To što sad meriš 220 ne znači da za 8 meseci kad ceo komšiluk pređe na opremu sa 5 GHz situacija neće da se zaokrene i da budeš srećan kad izmeriš 40 Mbps. A inače si naveo jako "zahtevne" video stream-ove pa evo u šoku smo svi kako to može da radi na WiFi. No, svako koristi ono šta hoće i ima pravo na to. Činjenica ostaje da je kabl kabl.
 
Problem je samo što iole pristojan AC ruter košta dosta više od ovih adaptera. Ali takođe rešava daleko više ukupno gledano. Za mene dobar ruter nema alternativu, i uz takav Mi Box radi bez greške uz wi-fi vezu.
 
Pa ono, onaj ko kupuje istinski dobar ruter će verovatno pre da kupi i nVidia Shield TV Pro a ne Mi Box S :D Pa ni neće biti potrebe za USB adapterom. I neće pokušavati sa jednim izvorom WiFI signala pokušavati da pokrije čitavu kuću/stan već će da kupi i stavi više AP-ova ili neki WiFi Mesh sistem.
 
Ja sam za cenu jednog Shielda kupio komplet Mi Box-eva za celu familiju. Na kraju rade isto što bi radio i taj Shield. Evo sad ću da pustim Henksa u Ultra HD 4K, ima da pršti sve i bez kabla... :)
 
Znam dobro sta imam i sta mi treba i zavrsena prica a sto se tice komsija i 5 ghz...ho ho ho ;)
 
Pa ono, onaj ko kupuje istinski dobar ruter će verovatno pre da kupi i nVidia Shield TV Pro a ne Mi Box S :D Pa ni neće biti potrebe za USB adapterom. I neće pokušavati sa jednim izvorom WiFI signala pokušavati da pokrije čitavu kuću/stan već će da kupi i stavi više AP-ova ili neki WiFi Mesh sistem.
Istinski dobar ruter koji mi pokriva ceo stan sam dobio od internet provajdera a Mi Box S sam kupio za 55€ i sve radi extra a tu je i wifi ripiter koji mi stoji od pre kada mi je trebao. Zasto bih kupovao nvidiu kada mi uopste ne treba?
 
Hahaha, realno. Sećam se kad su se pojavili prvi filmovi na CD-ovima, pa kad sam 10-ak dana skidao Untouchables preko eMule na 128 kbps netu. Sad sednem u fotelju i imam celu UHD 4K Netflix kolekciju na jedan klik bukvalno. Ne znam zaista šta više od toga da prohtevam. :) Ako mi se gleda nešto specijalno mimo toga, skinem za 5-10 min sa IPT, taman dok spremim pivo i čips, i to me čeka spremno na KODI-ju.
 
@edvard Zato što mešaš megabit i megabyte (= 8 megabit-a) ? :)
Ne znam koliko isporučuje pošto nisi postavio screenshot speedtest-a. Ono što znam da je taj adapter kršina koja ionako se prodaje kao FastEthernet (10 / 100 Mbps) ustvari nudi 10 Mbps max (= 1.25 MB/s).
Poznat mi je jer je bio aktuelan i 2014. kad je većina ljudi kupovala Android stick-ove poput MK808B koji su imali očajan WiFi pa je bilo neizbežno kupovati USB-to-LAN adapter i onda se gomila ljudi zeznula na jedan od dva načina:

1) kupe taj plavi providni prcomoljak koji nudi max 10 Mbps
2) kupe bolji adapter ali koji koristi čipset koji ne podržava većina Linux kernela koji Android stick koristi i uređaj "ne vidi" adapter i džabe bačene pare.

Jer sam se ja bio baš potrudio da nađem 100 Mbps adapter sa Asix čipset-om koji je bio podržan.
 
Poslednja izmena:
@shamanNS
Hvala na objašnjenju, oko svega si u pravu. Sve se uklapa, kao što si rekao. Znam da je taj adapter bas vremešan i začudio sam se, kad sam ga našao u ranji, ali rekoh-ma vršiće posao. Međutim, jedno je šta piše u deklaraciji, a drugo, ono u praksi. Nema potrebe da kačim screen shot, isporučuje upravo toliko, koliko si napisao:1.25 mbit/s. Možda ga zamenim za duplo skuplji, gigabitni, ako nađem fiskalni.
 
@shamanNS koji ti box imas, koja ti je isporucena brzina neta od provajdera, koja ti je brzina na boxu na 5 ghz a koja kablom preko adaptera? Meri aplikacijom analiti.
 
Nisam ja tema ove teme. Diskusija je bila o adapter vs WiFi za Mi Box uređaj i ja sam svoje mišljenje izneo.
 
Dešava mi se ponekad da se mi box sam uključi kao i TV. Jel to ima da se isključi negde u podešavanjima ili je zabagovao nešto?
 
@stevan10 To su ti najverovatnije neki gremlini na relaciji HDMI-CEC i Chromecast app na Mi Box-u. Pa da ti se TV pali kroz HDMI-CEC protokol. Sličnih problema je imalo par ljudi sa Eon box-om i jedino rešenje je bilo da se ugasi HDMI-CEC i na TV-u za taj HDMI port i na samom uređaju. Ali onda nemaš ni to da daljincem od TV-a možeš da kontrolišeš Mi Box.
 
Isključio sam pa ću videti, da li će se ponavljati ista situacija...
 
Na koliko hz držite osvežavanje ekrana u video podešavanjima? Zbog Eon aplikacije, kažu da treba na 50 hz. Za ostale, da li treba na 60 hz? Da li to nešto utiče na kvalitet slike?
 
Nazad
Vrh Dno