Šta je novo?

Xiaomi Mi Box S - iskustva, problemi, rešenja

Radi dobro Smart Tube Next, hvala.
Daljinskom fali još par dugmeta i 30% bolji kvalitet. Imam sličan Samsung daljinski sa ugrađenim mikrofonom za asistenta, dosta je kvalitetniji i još lepše leži u ruci jer je zakrivljen. Daljinski je ok, videćemo kakav će biti nakon malo duže eksploatacije. Moj inače ima plastične dugmiće, nije onaj sa gumenim.
 
Kojom egzaktnom naukom si dosao do brojke od 30%?! 🤣🤣

Sa Mi Qled 75 su prepravili daljinac, ubacili brojeve i dodatne dugmice. Ja licno ne gledam tv, samo striming servise, pa mi ne trebaju brojevi. Eventualno par programabilnih dugmeta da otvaraju aplikaciju po zelji ne bi bilo lose da ima.
 

Prilozi

  • Mi-TV~2.jpg
    Mi-TV~2.jpg
    12.5 KB · Pregleda: 67
Jbm li ga, kinezi su to, 30% je ogroman napredak. :d Dobra stvar je što je lagan i malih je dimenzija.
Ovaj sa slikei bi mi bio nepotreban. Ne volim prenatrpane daljinske. Bilo bi super da ovaj ima par programabilnih dugmeta i to je to.
 
Pozdrav drustvo. Ko je povezao net preko adaptera usb to lan moze li mi reci da li je bolje od wifi-ja 5 ghz?
Hvala!
 
Ja sam se odlučio za ruter 5ghz, jer me je izašlo skoro ista cena kao lan adapter, a imam više koristi od rutera. Za sada sam zadovoljan
 
Nazalost USB je 2.0 verzija, tako da ako je dobar 5GHz signal i solidan ruter, nema neke razlike. Maksimum za USB 2.0 je 480Mbps, a mislim da 5GHz na Box S ide do 433Mbps, tako da i nema neke razlike.

Meni preko 5GHz mreze rade 4K Remuxi od 100tinak GB, tako da je lan i nepotreban.
 
Mislim da je u nekoj od ranijih verzija softvera pisao link speed, sada ne pise vise.
 
Ima li veze sto sam prilikom instalacije boxa odabrao region USA? Srbije nema u ponudi
 
Pitam za region jer bi zakupio da gledam iptv a njima su serveri u Frankfurtu.
 
Po preporuci servisera iz PC Centra aplikacija iz play store: "analiti" najtacnije meri down/up 209/74 mi izmerila i ovo je extra i za 8K.
 
Jel ima neki koristan link ili objašnjenje, kako preko LAN kabla povezati MiBox imam neki USB adapter sa 3 USB i jednim RJ45. Priključio sam LAN iz switcha ali ne znam šta na Boxu da podesim.
 

Imaš toga na YT koliko hoćeš. Nisam lično povezivao tako box, ali pogledaj pa probaj
 

Imaš toga na YT koliko hoćeš. Nisam lično povezivao tako box, ali pogledaj pa probaj

Gledao sam te klipove i ranije ali problem je upravo u tome što to sve na njima radi automatski kad se ugasi WIFI zato me i interesovalo da li ima nešto više, tj. neko posebno podešavanje jer to kod mene ne radi.
E sad da li je problem u USB adapteru ili nečem trećem, tražim sad šta bi moglo da bude.
 
Na koji ulaz u ruteru si se nakačio,probaj prvi i četvrti?
 
U developer options imas USB mode da biras.
 
Verovatno mu adapter koristi čipset za koji nema drajvera integrisanih u kernel...
 
Kod mene to proradilo iz prve na originalnom mi adapteru.
 
Adapter je neki sa oglasa USB2.0 ima 3 USBa i 1 RJ45.
Gde ima da se kupi taj originalni Mi adapter.
 
Gledao sam te klipove i ranije ali problem je upravo u tome što to sve na njima radi automatski kad se ugasi WIFI zato me i interesovalo da li ima nešto više, tj. neko posebno podešavanje jer to kod mene ne radi.
E sad da li je problem u USB adapteru ili nečem trećem, tražim sad šta bi moglo da bude.
Neke mrezne karte dolaze sa cd-om za instalaciju drajvera a neke vec sa integrisanim drajverima u mreznoj karti adapteru. Kupis kod nas za oko 3.000 Ugreen USB hub 2.0-3.0 sa 3 usb ulaza i pevas.
 
Neke mrezne karte dolaze sa cd-om za instalaciju drajvera a neke vec sa integrisanim drajverima u mreznoj karti adapteru. Kupis kod nas za oko 3.000 Ugreen USB hub 2.0-3.0 sa 3 usb ulaza i pevas.
Našao sam na oglasima verziju sa USB 3.0, verovatno ga uzimam, mada cenim da bi i 2.0 radio posao jer na Boxu imamo 2.0.
 
Na tvom mestu pre bih uzeo u radnji, bar možeš da vratiš, jedino ako si našao neki proveren adapter koji sigurno radi. Zašto koristite lan adapter, meni sasvim ok radi na wifi. Brzina mi je oko 75mbs, a brzina u paketu 120
 
Na tvom mestu pre bih uzeo u radnji, bar možeš da vratiš, jedino ako si našao neki proveren adapter koji sigurno radi. Zašto koristite lan adapter, meni sasvim ok radi na wifi. Brzina mi je oko 75mbs, a brzina u paketu 120
Daleko mi je od rutera a imam svič odmah pored njega.
 
Ako se ne varam taj adapter koji su uzeo je oko 1200din, a 3.0 su oko 1500. To ti je 2700din, a ja uzeo drugi ruter na 5ghz za 1600din. Ako ti već dolazi kabl imaš 10 minuta posla
 
Ako je dobar stabilan internet i ruter od 5 ghz nema potrebe za mreznom kartom.
 
Pa da. Nema svrhe. Meni je sigurno veca brzina na wifi. Ovaj sam adapter uzeo cisto za probu, jer nisam mogao da verujem (citajuci razne komentare) da moze samo neki skupi adapter od 15-20e da radi na MiBox-u.
 
Nazad
Vrh Dno