Šta je novo?

Xiaomi Mi Band 6

Naručio sam bio već Mi Band 5, malo prije nego li sam otkrio taj Redmi i ostale, malo prebrzo....uglavnom došao mi je, našao sam ga po dobroj cijeni od 27 eura. I kao za inat sad imam ogromne battery drain probleme. Ono u stilu da mi sa skoro svim pogašenim traje oko 8 sati, od 100% do 10%. Niti ga ne držim u bluetooth vezi sa mobitelom.

Već sam 3 punjenja obavio, bez naznaka da ide na bolje. Pročitao sam na netu da mu treba 5-6 ciklusa punjenja da se nova baterija formira...i da novi firmware sjedne.

Došao je ugašen, morao sam ga pola sata puniti samo da se uspije probuditi...pa sam kod prvog pokretanja i uparivanja odmah preko Mi Fit napravio upgrade Firmwarea koji je ponudio.

Taj firmware i hvale na netu. Factory reset nisam probao.

U ponedjeljak ga vjerovatno vraćam i doplaćujem za onaj Redmi Smart Band Pro.
 
U ponedjeljak ga vjerovatno vraćam
Pod obavezno, band mora da izgura min 5 do 7 dana sa prosečnom upotrebom, meni je sve na maks i gura peti dan bez problema, ali je šestica zadnja.

Reklamiraj taj i predji na šesticu.
 
Evo da ja kažem svoje iskustvo, od skoro sam ponosni vlasnik jednog Mi band 6 😊
Što se baterije tiče izdržala 7 dana sa svim uključenim opcijama. Samo prva 2 ili 3 dana nije bio uključen merač stresa, a sve ostalo je bilo uključeno plus analiza šetnje i vožnje bicikla kao workout modovi. Mogu da kažem da sam baš zadovoljan i funkcijama i baterijom. Odlično leži na ruci, skoro i da ne osetim da je nosim, a da napomenem da do sada ništa nisam nosio oko ruke, pa sam mislio da će mi u početku smetati. 🙂
 
Dobro vece svima...dobio sam band 6 na poklon pre par dana, narukvica je odlicna (kupljena u Gigatronu) zaista sam prezadovoljan, ali me interesuje nesto...prilikom pokretanja iste izbacio mi je softver Mi fit ali nikako nisam mogao da se povezem na njega, pa sam skenirao qr kod na kutiji i izbacio mi je softver Mi fitnes. Zanima me ako ne zna zasto nisam mogao da se povezem na Mi fit, i druga stvar prilikom dolaznog poziva ne vidi se ime pozivaoca ili broj istog. Hvala unapred
 
Sada je app ažurirana i zove se Zepp life. Probaj sa novom verzijom, mada je meni sve lepo radilo i sa starom. Moraš imati uključen bluetooth na telefonu sve vreme. Onda u app dodaš uređaj, klikneš na + u gornjem desnom uglu i izabereš Band i dalje pratiš korake.
Što se dolaznog poziva tiče to posebno podešavaš šta od notifikacija želiš da ti se prikazuje na bandu.
 
Mi fit je promenjen novim updateom na Zepp Life.

Skidaš sada Zepp LIfe sa Play.

Ovo sa pozivaocem nije slučaj, osim ako ti band nije povezan blututom to jest, ako aplikacija nije povezana sa bandom, a pošto imaš problem oko aplikacije instaliranjem nove app Zepp Life rešićeš i to.

Gledaj samo s vremena na vreme da upadneš u app.
 
Mi fit je promenjen novim updateom na Zepp Life.

Skidaš sada Zepp LIfe sa Play.

Ovo sa pozivaocem nije slučaj, osim ako ti band nije povezan blututom to jest, ako aplikacija nije povezana sa bandom, a pošto imaš problem oko aplikacije instaliranjem nove app Zepp Life rešićeš i to.

Gledaj samo s vremena na vreme da upadneš u app.
Hvala vam puno mnogo ste mi pomogli, instalirao sam i sad sve radi, hvala puno jos jednom
Mi fit je promenjen novim updateom na Zepp Life.

Skidaš sada Zepp LIfe sa Play.

Ovo sa pozivaocem nije slučaj, osim ako ti band nije povezan blututom to jest, ako aplikacija nije povezana sa bandom, a pošto imaš problem oko aplikacije instaliranjem nove app Zepp Life rešićeš i to.

Gledaj samo s vremena na vreme da upadneš u app.
Hvala puno na pomoci sad je sve ok, hvala najlepse
 
Jutros mi se desilo da je Mi band pokazivao 9:30h, a bilo je 10:30h. Kada sam povezao band sa telefonom onda se band normalizovao. Da li se to još nekome dešavalo?
Malo mi je nerealno da i za prikazivanje sata (tačnog vremena) treba konekcija sa telefonom.
 
Takođe sam to primetio. Ne verujem da postoji opcija za automatsku promenu vremena na narukvici.
 
Pa kako drugacije da sinhronizuje, ne moze samo po datumu jer moze da se desi da si trenutno u drzavi gde se ne pomera sat.
 
Мени и даље не показује тачно време. А синхронизовано сам га више пута. Уопште није повукао ново време.
А и још увек не могу да наместим 24часовно време.
 
Pa kako drugacije da sinhronizuje, ne moze samo po datumu jer moze da se desi da si trenutno u drzavi gde se ne pomera sat.
Ajde sada zamisli da si sat vremena udaljen od telefona i umesto da ti vreme ide unapred ono ostane u prethodnom satu😃
Ja ne pričam o promeni vremenske zone, već o tome da sam legao da spavam i ujutru zatekao različit prikaz vremena na bandu i na telefonu. Kažem da je nerealno da pokazuje sat manje jer je pre spavanja bio sinhronizovan sa istom vremenskom zonom na kojoj je i telefon 😄. Naravno da ne očekujem da usled promene zone on sam od sebe to skapira bez sinhronizacie, ovde se radi o nekom bagu. Kako može da pokaže 9:30h ako je 10:30h. Nadam se da sam dobro objasnio i da neko ima rešenje za ovo.
 
Ahaahaha 😂
Znam da se pomerao sat, bio sam budan u to doba, pomerio se i na bandu, al ujutru se nešto desilo, biće da mu se ne sviđa letnje računanje vremena 😃
 
E pa ako se nocas pomerio a jutros vratio, to je definitivno bag neki.
 
Svi ti problemi dolaze bas od te bagovite aplikacije Mi Fit ili kako je sad nazvase Zepp Life.Sa tom novom Zepp Life,svaki put kada udjem u aplikaciju,senzor za merenje pulsa poludi.Upali se i konstantno svetli.I kad nije narukvica na ruci.Sa verzijom mi Fit 5.6.0 zezala obavestenja.Vratio verziju Mi Fit 5.5.2 i sve radi odlicno.Stari dobri Xiaomi i vecne muke sa bagovima.Jednu rupu zakrpe,naprave 5 novih.
 
Jelte, kako se uredjaj pali kad nema nikakav taster (ne mislim iz sleepa nego kad je skroz ugasen)? Nije valjda da mora na punjac?
 
Hvala.
Uzeo sam za tinejdzera. Treba li nesto dodatno da se instalira na telefon osim Zepp Life (neka korisna app)?
 
Mi band 6 watch faces za skinove. 😁
 
Da li je na NFC verziji podržan samo Xiaomi Pay, ili postoji neki način da radi kod nas? Konkretno me zanima za RaiPay
 
Da li se još nekome promenila app iz tamne u svetlu? Možda je i do mog telefona, jer mi se sinoć ažurirao sistem na Android 12 i MIUI 13, radi se o Xiaomi Mi 10T Pro. Ako neko zna kako da promenim temu Zepp Life aplikacije neka mi kaže 🙏. Inače mi je ceo telefon na tamnoj temi kao i pre, sve app koje sam koristio od ažuriranja nisu promenjene sem Zepp Life.
 
Hoće nekad da se zaglupi pa neku app sam vrati u svetlu temu... Probaj da u prečici ugasiš pa upališ dark mod, na mom tel to rešava stvar.
 
Probaj ovde, imaš mogućnost da ugasiš dark mod za svaku app pojedinačno, možda se sama ugasila 😁
 

Prilozi

  • IMG_20220524_234413.jpg
    IMG_20220524_234413.jpg
    67.6 KB · Pregleda: 20
Evo šta imam kada tu uđem. Stoji dole individual apps al ništa nije izlistano. 🤔
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-05-25-00-48-26-984_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2022-05-25-00-48-26-984_com.android.settings.jpg
    30.9 KB · Pregleda: 19
Ја и даље не могу да наместим 24h време на наруквици. Телефон је 24h а наруквица am/pm.
 
Koliko znam to ima veze samo sa sinhronizacijom banda i telefona. Probaj da restartuješ band pa da ga povežeš sa telefonom.
 
Nazad
Vrh Dno