Šta je novo?

Xiaomi Mi Band 6

Bilo je priče da će 6-ica imati GPS, ali izgleda ništa od toga? Jedna od najvećih zamerki cele serije je (relativno) neprecizno merenje pređene razdaljine.

EDIT: Možda ipak...

 
Ne bih se slozio da neprecizno meri razdaljinu. Moj miband 4 maltene u 5-10 metara pogresi
Dobro je sto su ekran poboljsali ali digli su cenu....45€ za evropu, u nasem mi store bice jedno 8.000 s obzirom da je petica zvanicno 30€ a kod nas 6.000
Vec imamo prvi opis
 
Poslednja izmena:
Ne bih se slozio da neprecizno meri razdaljinu. Moj miband 4 maltene u 5-10 metara pogresi
Dobro je sto su ekran poboljsali ali digli su cenu....45€ za evropu, u nasem mi store bice jedno 8.000 s obzirom da je petica zvanicno 30€ a kod nas 6.000
Vec imamo prvi opis

Vise hvalospev/reklama nego opis :D
 
Brzinski review i poređenje sa 4 i 5

 
Tja, i ne deluje kao neki veliki upgrade u odnosu na četvorku i peticu. I ovaj put bez GPS-a, nažalost. U deset puta jeftinijim kopijama postoji SpO2 senzor, pa još pridodati senzor temperature i merač pritiska (tačnost, doduše, diskutabilna). Ja lično ću sačekati da vidim šta nudi sedma edicija.
 
Sa 5 ice svakako ne treba prelaziti. Sem veceg ekrana nista zanimljivo!
 
Poručio sam danas na Aliex... Već neko vreme planiram ženi da kupim band 5 (trenutno ima band 3) tako da će dobiti moju peticu a ja šesticu 😁

Cena je skoro ista kao 5-ica ovde na KP pa sam prelomio da poručim a nije mi hitno 😉
 

Prilozi

  • IMG_20210406_170844.jpg
    IMG_20210406_170844.jpg
    65.9 KB · Pregleda: 162
Je l ti naplate jos nesto ovi nasi na carini? Otvaranje paketa ili tako nesto?
 
Ne bi trebalo, mala je kutija pa prolazi, znam dva primera gde nisu ali nikad se ne zna...
 
Moze da se desi da naplate PDV 20posto plus post expres sa carine do adrese. Meni se desavalo sa nekim posiljkma od 15 dolara da platim PDV a prolazile su mi neke skuplje.
 
Nije mi se desilo još da nešto dođe post expres-om, uvek je poštar donosio. A pdv je moguće svakako premda mali je paket nije upadljiv... Dve petice su prošle bez troškova, pa sad kako bude...
 
Bunio sam se tad jer sam za posiljku od 12 $ sa sve postarinom platio 550 dinara pdv i post expres. Odgovor od ovih sa carine je bio "mi obicno pustamo sve te male posiljke bez pdv-a iako nebi trebali, ali kad nam narede da moramo da nakupimo pare onda oporezujemo i jedne gace". Do sad sam 3 puta platio pdv na posljke sa alija i sve su bile izmedju 10 i 20$.
Post automatically merged:

Bunio sam se tad jer sam za posiljku od 12 $ sa sve postarinom platio 550 dinara pdv i post expres. Odgovor od ovih sa carine je bio "mi obicno pustamo sve te male posiljke bez pdv-a iako nebi trebali, ali kad nam narede da moramo da nakupimo pare onda oporezujemo i jedne gace". Do sad sam 3 puta platio pdv na posljke sa alija i sve su bile izmedju 10 i 20$.
 
Stigla šestica danas iznenađujuće posle samo 20 dana. Prošlo je bez dodatnih troškova znači 37.59€. Satić je odličan sve radi čak pašu i narukvice od petice 😉.
Malo je drugačije skrolovanje, nema dugme za back ili home pa se navikavam....
 
Ово што мери кисеоник, да ли је то сатурација?
 
Ja danas uzeo 6-cu. Video kod distributera da ima pa iscimao mog komercijalistu da mi završi :)

mib6-box.jpg

Uočite razliku:

mib-5-6.jpg
 
Ne lezi idealno narukvica od 4-ke.
Ukljucio sam sve one opcije pod Health, potrosi oko 15% za 24h, drzacu ih ukljucene da vidim kako to radi pa cu mozda postepeno da iskljucujem ako previse trosi.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210428-112503.png
    Screenshot_20210428-112503.png
    314.3 KB · Pregleda: 106
Mislim da će morati brže trošiti bateriju od petice jer isti je kapacitet a veći ekran, dodatna merenja... Meni je za 24h skinuo 19% (sve uključeno i heart na 1min) ali dosta ga čačkam, menjam teme.... Videćemo, petica mi je držala oko 9-10 dana isto sve uključeno
 
Meni je 4 ka preko mesec dana drzala bateriju...
 
Prvo punjenje baterije posle punih 6 dana (sva moguća merenja uključena) osetno kraće drži ali još možda nije merodavno jer više se igram oko tema, postavki....
Saturaciju ne meri automatski ali proverim je 1-2 puta dnevno. E sad rezultati kažu kad sam kući (neaktivan) od 96 do 98%, a bio sam jedan dan na planinarenju i izmerio 100%.
 
isti utisci, 5-6 dana sa svim opcijama ukljucenim. Cak mi se cini da ona svetla ispod rade non-stop.
 
Da, skoro stalno svetli ispod a sada i sa crvenom bojom
 
Dobro jutro svima,
Kupio sam pre desetak dana Mi Band 6, do sada nisam koristio ove uredjaje.

Vrlo sam zadovoljan svim funkcijama ali ono što mi prijavi veliki problem jeste svrab i crvenilo na ruci dok je nosim (kada je skinem odmah nestane).

Da li je neko imao ovaj problem i da li postoje neke alternative narukvice od neko drugog materijala?

Baš sam zadovoljan uređajem ali ne bih da zbog ovog malog problema odustanem...

Unapred hvala na svim predlozima!
 
Pa probaj sa nekom brazletnom, ili nesto drugo za ove.predhodne je bilo dosta izbora, a kad nosis neki sat ne smeta ti?
 
Ja nisam nešto nosio sat ranije, kad sam kupio Mi Band 5 prošle godine i mene je prvih nekoliko dana svrbelo ispod narukvice, ali posle par dana se navikao.
Evo sada ima godinu dana, skoro da nikad ne skidam narukvicu i ne osećam je uopšte.

A probaj i da malo popustiš narukvicu, možda si je previše stegao.
 
Da li je neko imao ovaj problem i da li postoje neke alternative narukvice od neko drugog materijala?
Ni meni ne odgovara baš fabrička jer mi se ruka širi uveče pa nikako da podesim ili steže ili landara 😁... Ja sam se preporodio sa ovim narukvicama sa Alija, jedina mana upijaju lako vodu ali se brzo i suše. Meni odgovaraju jer mogu bolje da podesim zategnutost a takve su da se ni malo ne oseća sat na ruci i meni su mnogo prijatnije. Nisu skupe oko 1€ a pasuju i sa petice, konkretno ova je stara sa petice.
 

Prilozi

  • IMG_20210318_170312.jpg
    IMG_20210318_170312.jpg
    145.5 KB · Pregleda: 78
  • IMG_20210318_170241.jpg
    IMG_20210318_170241.jpg
    199.1 KB · Pregleda: 84
Nazad
Vrh Dno