Šta je novo?

Xiaomi Mi A2 (root, unlock bootloader-a i konverzija na 6X prvi post)

Pozdrav ljudi,
Procitah petnaestak strana ove teme,pa se izvinjavam ako je vec neko slicno pitao.
Trenutno imam redmi note 3pro i ne bih ga menjao,ali je telefon toliko izlupan mojom nepaznjom da je cudo sto jos uvek radi. U poslednje vreme imam probleme sa nedetektovanjem sim kartice i kontaktom za punjenje,pa bih da promenim i stavim taj novi telefon u neki robusniji kejs,jer je to jedino resenje u mom slucaju.
Gledao sam redmi note 5 i mi a2. Nisam heavy user,bitno mi je da mi baterija izdrzi dan,da prelistam IG ili FB s vremena na vreme,jako malo vremena provodim na YT van wi fi mreze. Navigacija mi je bitna,igrice ne igram, nije mi toliko vazan 3.5mm dzek. U sustini, bitno mi je da je ekran ok,da ne moram da brinem o bateriji non stop i da telefon tecno radi.
Neki savet koji uzeti od ova dva?

Hvala :)
Uzmi RN5 zbog navigacije prevashodno duže će ti trajati baterija. Mislim sve zavisi koliko koristiš navigaciju, i pri kojem osvetljenju, ako je jače osvetljenje i duže je koristiš, pitanje je hoćeš li pregurati dan.
 
Da li kraj druge sms kartice, moze da se stavi i dodatna SD memorijska kartica? Da li se isplati uzeti 32Gb model, a kasnije dokupiti prosirenje ako treba? Ako su 2 sim kartice u tel, da li ih viber prepoznaje kao nezavisne?
 
Da li kraj druge sms kartice, moze da se stavi i dodatna SD memorijska kartica? Da li se isplati uzeti 32Gb model, a kasnije dokupiti prosirenje ako treba? Ako su 2 sim kartice u tel, da li ih viber prepoznaje kao nezavisne?
Nemože da se stavi SD card,nema te opcije,zato je bolje ići na 64 GB model.
Koja se stock camera bolje pokazala A2 ili RN5? Ili je nereseno ;)
Bolja je stock kamera na A2.

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Uzmi RN5 zbog navigacije prevashodno duže će ti trajati baterija. Mislim sve zavisi koliko koristiš navigaciju, i pri kojem osvetljenju, ako je jače osvetljenje i duže je koristiš, pitanje je hoćeš li pregurati dan.

Za navigaciju nije problem, koristim punjac u kolima.
Hvala na odgovorima :)



Sent from my iPad using Tapatalk
 
jel otključavanje bootloadera zahteva slanje requesta xiaomiju pa čekanje dan dva kao nekada što sam morao na rn 4x?
 
jel otključavanje bootloadera zahteva slanje requesta xiaomiju pa čekanje dan dva kao nekada što sam morao na rn 4x?
Da jedan dan ili 24 sata na Android one telefonima(A1,A2,A2 lite)
Na Miui telefonima je mislim 320 ili 360 sati,nisam siguran koja je cifra tačna od te dve.

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Na a1 se ne ceka nista, odmah otkljucava. Jedino sto brise sve kada se otkljuca ili zakljuca. Trebalo bi da je isto i za a2.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
To je normalno da briše sve zbog bezbednosti.
Tako je i na drugim android one/pixel/nexus telefonima.

A što bi se cimali uopšte oko otključavanja, brisanja svega, rutovanja?
Android one softver je odličan i fenomenalno radi uz ovaj SD660 čipset!
Jedino bih možda rutovao da ukinem reklame sa adaway, ali realno cimanje :)
 
Pozdrav ljudi,
Procitah petnaestak strana ove teme,pa se izvinjavam ako je vec neko slicno pitao.
Trenutno imam redmi note 3pro i ne bih ga menjao,ali je telefon toliko izlupan mojom nepaznjom da je cudo sto jos uvek radi. U poslednje vreme imam probleme sa nedetektovanjem sim kartice i kontaktom za punjenje,pa bih da promenim i stavim taj novi telefon u neki robusniji kejs,jer je to jedino resenje u mom slucaju.
Gledao sam redmi note 5 i mi a2. Nisam heavy user,bitno mi je da mi baterija izdrzi dan,da prelistam IG ili FB s vremena na vreme,jako malo vremena provodim na YT van wi fi mreze. Navigacija mi je bitna,igrice ne igram, nije mi toliko vazan 3.5mm dzek. U sustini, bitno mi je da je ekran ok,da ne moram da brinem o bateriji non stop i da telefon tecno radi.
Neki savet koji uzeti od ova dva?

Hvala :)
Ja sam presao sa RN 5 na A2 i situacija ti je sledeca.

Ukratko:

Baterija osetno bolja na RN5 ali mi i ova izgura dan lagano i ostanje 30%.

Android One, licno ga vise gotivim od Miui-a, ali ima dosta fora koje nema u odnosu na miui(duble tap to wake, 3 fing screenshot, nacin gasenja lampe, screen record...)

Kamera bolja na A2, prvenstveno boje. Ima manuelni mod sa kojim se mogu napraviti bas dobre fotke u odnosu na RN5 koji je osakacen za manual. Prednja takodje bolja.

3.5mm jack mi nedostaje

U ruci lepse lezi A2, tanji je i taman mu pasuje nillkin, a i laksi je.

Ekran slican, nema neke primetne razlike.

Chipset "jaci" malo.

Sve u svemu, licno mislim da nema neke logike za prelaz sa RN 5 sem za ljubitelje stocka. Tako da koji software preferiras i koji budzet imas to uzmi [emoji16]

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Hvala na detaljima.
Nekako mi je laksi android one od miui.
I na rn3 ima opcija za 3 fing ss. Sto se tice 3.5mm dzeka, i kad kaci m slusalice u pitanju su bezicne. Mada videh da ima i onih konvertora iz usb c u 3.5mm. Mislim da cu uzeti mi a2 :)


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Sutra mi stiže ovaj telefon. da li je silikon s kojim dolazi uopšte upotrebljiv? ako ne, preporučite neku masku :) i btw. zaštitno staklo je "pod obavezno" ili ga koristite bez njega
i da: čitam na xda da može da snima 1080p u 60 fps a neki spominju i na 120 ako se rutuje i ubaci neki camera2api...pa ako može neko da potvrdi? kontam za 120 ali 60 frejmova je za snimke u realnom vremenu ili slow motion?
 
Poslednja izmena:
Sutra mi stiže ovaj telefon. da li je silikon s kojim dolazi uopšte upotrebljiv? ako ne, preporučite neku masku :) i btw. zaštitno staklo je "pod obavezno" ili ga koristite bez njega
Nije losa fabricka, ali Nillkin frosted je pravi izbor [emoji16]

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Ko jos ovde kupuje maskice? Dobijes fabricku da posluzi dok ne stignu porucene sa Alija :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
ma oni nisu normalni...!
u komentarima za mi a2 sam pročitao da će biti ta cena, međutim nije...
 

Prilozi

  • Untitled-1.jpg
    Untitled-1.jpg
    776.6 KB · Pregleda: 271
jel uspeo neko da rootuje a2? probao bar 3,4 načina i ne uspevam... bootloader je ko iz p... otključan :D
 
Ni meni ne ide...ne bi da se petljam..a lakix primera na yt nema....kingorootom nece..
 
Ja koristim fabrički ok je.
Gde si kupio ovde Nillkina??

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
Sto kaze Ivan, uglavnom AliExpress. Medjutim sada me mrezelo da cekam pa dadoh crvenu jednu za crvenog nillkina, lepo bas legla. Imas kod Vladimira na KP..

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Ajde i ja da se prijavim kao sveže pečen vlasnik od pre nekih par sati. Za sada mogu samo da kažem da sam zadovoljan, prvi utisci više nego dobri.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Šta bi sa m10 lite?
 
Konačno da vidimo slike A2 sa GCam :)
 
Nazad
Vrh Dno