Šta je novo?

Xiaomi Mi A1

Kako najjednostavnije vratiti ubitacan zvuk na A1? Ovo je smesno koliko je tiho na stocku. Jel dovoljno root i da se instalira neki custom ili mora da se petlja sa modovima?
 
Gde je tiho?
 
Opisi, pošto ja za to ne znam ili ne vidim, imao A1 i sad RN5.

ne znam kako da ti opišem ako to sam nisi primetio, a primetile su i sve benchmark recenzije novijih xiaomi modela... agresivno zatamnjenje ekrana dok si u sobi, kad je automatsko osvetlenje uključeno... uzmeš pored neki samsung, nokiu, lg ili bilo šta i vidiš koliko kod xiaomia automatika obara svetlinu ekrana u zatvorenom prostoru... recimo na benchu to nisu spominjali za konkretno ovaj model, ali jesu za sve ostale (među njima i a2), pa zato pitam.

i još nešto, vidim na techtablets recenziji nisu zadovoljni gps-om, a takođe i na miui forumu kukaju na gps od ažuriranja na oreo, pa kakva su vaša iskustva s gps-om?
 
A šta fali gps-u? Preciznost koliko vidim je 4m. Jedino ako navodiš balističke projektile bilo bi možda poželjno preciznost od možda 2m ....ljudi svašta pišu

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
ne znam kako da ti opišem ako to sam nisi primetio, a primetile su i sve benchmark recenzije novijih xiaomi modela... agresivno zatamnjenje ekrana dok si u sobi, kad je automatsko osvetlenje uključeno... uzmeš pored neki samsung, nokiu, lg ili bilo šta i vidiš koliko kod xiaomia automatika obara svetlinu ekrana u zatvorenom prostoru... recimo na benchu to nisu spominjali za konkretno ovaj model, ali jesu za sve ostale (među njima i a2), pa zato pitam.

i još nešto, vidim na techtablets recenziji nisu zadovoljni gps-om, a takođe i na miui forumu kukaju na gps od ažuriranja na oreo, pa kakva su vaša iskustva s gps-om?
Ja sam pominjao to, ako mislimo na isto na dnevnom svetlu ekran mi pobledi, kad prekrijem senzor on potamni, i u sobi je taman. Mene to nervira, jer mi smeta kada pobledi, dok listam slike on mi menja kontrast , jedino me to nervira na ovom modelu.

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Ne znam zasto vam smeta toliko automatsko osvetljenje. Meni je ok koliko pojacava i smanjuje svetlost, jedino mi smeta sto treba malo vise vremena da se promeni u odnosu na Cutom ROMove, mogli bi malo da ispeglaju to...
Gps je odlican, koristim ga povremeno. Nekih 4-5 metra preciznosti sto je sasvim zadovoljavajuce, da ne kazem prosek za vecinu telefona :) Nema ispada, brljavljenja i slicno.
 
Kako najjednostavnije vratiti ubitacan zvuk na A1? Ovo je smesno koliko je tiho na stocku. Jel dovoljno root i da se instalira neki custom ili mora da se petlja sa modovima?

Pa i nije toliko tiho...
Najlakse je instalirati Magisk i ubaciti modul ako ti samo to pravi problem, ima na xda da se nadje sve sto treba
 
Kome je zvuk tih..ili nema dobre sluše ili nema Mi A1

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Kome je zvuk tih..ili nema dobre sluše ili nema Mi A1

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
Ili voli ekstremno jak zvuk, to se pita kako da mi slušalice probiju uši?
Ako baš ne nožete da kupite jače sluške onda ajd i da razumem.

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Nije poenta u probijanju ušiju. Prije nego su ublažili jačinu imao si opciju da nabudžiš do kraja s tišim sluškama a da kvalitetne utišaš. Ovako nabijem u uši Apple Earpods i odvrnem do daske i opet ne mogu da nadjačam narodnjake u busu...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nije poenta u probijanju ušiju. Prije nego su ublažili jačinu imao si opciju da nabudžiš do kraja s tišim sluškama a da kvalitetne utišaš. Ovako nabijem u uši Apple Earpods i odvrnem do daske i opet ne mogu da nadjačam narodnjake u busu...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Ja imam od LG G3 sluške i MI A1 i to preko pola je neizdrživo.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ja primjećujem niži zvuk na svim sluškama koje su i dalje sasvim ok, ali su ove Apple bubice maltene neslušljivo tihe.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Do sluski nije sigurno jer sam ih normalno koristio na 6p i na A1, posle ovog aprilskog apdejta jedva da mi se cuje na A1, u pitanju su ep 51 bluetooth sluske. Ne mogu normalno da cujem ako je neka buka u pozadini, naravno u tisini mi ne smeta, ali tipa kada kosim travu nista ne cujem :D
 
A šta fali gps-u? Preciznost koliko vidim je 4m. Jedino ako navodiš balističke projektile bilo bi možda poželjno preciznost od možda 2m ....ljudi svašta pišu

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Ja sam pominjao to, ako mislimo na isto na dnevnom svetlu ekran mi pobledi, kad prekrijem senzor on potamni, i u sobi je taman. Mene to nervira, jer mi smeta kada pobledi, dok listam slike on mi menja kontrast , jedino me to nervira na ovom modelu.

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока

Ne znam zasto vam smeta toliko automatsko osvetljenje. Meni je ok koliko pojacava i smanjuje svetlost, jedino mi smeta sto treba malo vise vremena da se promeni u odnosu na Cutom ROMove, mogli bi malo da ispeglaju to...
Gps je odlican, koristim ga povremeno. Nekih 4-5 metra preciznosti sto je sasvim zadovoljavajuce, da ne kazem prosek za vecinu telefona :) Nema ispada, brljavljenja i slicno.

znači ipak ima problem sa agresivnim zatamnjenjem ekrana...

što se gps-a tiče, pritužbe su bile da se ne kači na dovoljno satelita i da stoga lako izgubi fix u odnosu na konkurenciju, a ne na preciznost (tu je svaki mob u 5 deka).
 
Ja imam od LG G3 sluške i MI A1 i to preko pola je neizdrživo.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Ima i sada sve. Uključi se neki od onih preseta u settings tamo u sounds. Nije to džaba Xiaomi ubacio. Ne znam, mislim da je mi enhancer tako nešto. Stavljao sam ja sebi. Posle toga bi trebalo da bude super.
Ja imam bubice od 1300 din..tako da...

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Kod mene na stocku na A1 od Aprilskog apdejta
Od Majskog su utisali, ako si na aprilskom, onda je nešto drugo... Slušalice?
Ja sam pominjao to, ako mislimo na isto na dnevnom svetlu ekran mi pobledi, kad prekrijem senzor on potamni, i u sobi je taman. Mene to nervira, jer mi smeta kada pobledi, dok listam slike on mi menja kontrast , jedino me to nervira na ovom modelu.

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
Isključi u Qualcomm Adaptive settings.
 
Gde se nalazi to Qualcomm Adaptive setings?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ja kao da nemam isti Mi A1 kao neki ovde u temi... Kod mene sve radi, samo ne čitam po raznim forumima "šta bi trebalo da je loše".
Čim mi je nudio update, uvek sam updateovao, nikad nikakav problem, zvuk, svetlo, gps... Sve perfektno radi. Nemam pojma koliko postize na sintetickim testovima, jer je to nebitno. Ja mislim da neki ovde u temi ni nemaju ovaj tel, nego čitaju svasta, pa zapitkuju onako...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Do sluski nije sigurno jer sam ih normalno koristio na 6p i na A1, posle ovog aprilskog apdejta jedva da mi se cuje na A1, u pitanju su ep 51 bluetooth sluske. Ne mogu normalno da cujem ako je neka buka u pozadini, naravno u tisini mi ne smeta, ali tipa kada kosim travu nista ne cujem :D
Ostao na aprilskom, zvuk kida i dalje. Zato nisam ni mrdao dalje, ne žuri sa nadogradnjom, prvi čitaj komentare :D
Vrati na april.
 
Šta fali bre avgustovskom :) secne tu i tamo, ali nema veze, ipak sam na custom rom-u. :)
Elem, jedina zamerka na slabiju bateriju. Doduše verovatno je i oslabila posle 5 meseci, ali mislim da mi je opao 1h Sot, u odnosu na mart/april. Više je do sw, pretpostavljam.
 
Poslednja izmena:
Posle apdejta poslednjeg ljudi mi pricaju da nisam dostupan... Ima li jos neko ovakav problem?
 
može li neko od forumskog puka koji ima mi a1 na STOCK romu da mi nešto proveri? :) vrlo mi je bitno.

treba mi provera da li bez problema čita lokaciju na google mapama preko wifi i preko mobilne mreže na sve tri postavke. dakle da prvo probate google mape preko wifi i preko mobilne mreže na "high accuracy", pa na "battery saving" i na kraju na "gps only". na prošlom xiaomiju kod supruge to nije radilo kad menja te postavke, samo je radilo na "gps only".
 
Poslednja izmena:
Radi. Samo kod tebe neće raditi. Na svim temama spamujes o tome. Promeni brend, ako kod drugih radi kod tebe uzmi to i gotovo.
 
Ради и посебно и комбиновано, мало се чека на ГПС онли, али је то ок...
Ја сам на масик Рому 2.6 али је миуи....10
Купујмо домаће!
 
Sve tri postavke za lokaciju rade

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
 
Pitanje, da li je neko primetio prekidanja tokom razgovora i da lose i tiho na momente cuje sagovornika? Do sad nisam imao takvih problema, ali od petka do malo pre mi se to desilo 2 puta, inace on petka mi je tel povezan sa mi band 3, jel moguće da mi bluetooth nesto smeta?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nikad problema, veci deo dana mi je povezan sa Huawei Watch 2 i nikad smetnje nisam primetio. Bt od uvek, posle oba updatea, normalno radi.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno