Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Od neki dan mi se na displeju prikazuje zelena razmazana boja. Ne stoji na jednom mjestu i ne pojavljuje se uvijek. Uglavnom se vidi na bijeloj pozadini ali mi je čudno ovo što možete vidjeti na slikama u primjeru prozora sa porukama na kupujemprodajem. Kada nije uključena tastatura nema ničega, a kada hoću da kucam tj. "podigne" se tastatura tako se i sa njom "podigne" zeleni premaz dimenzija tastature i mijenja oblik kako klikćem slova na tastaturi. Ako kliknem npr. slovo A, na istoj poziciji na vrhu ekrana nestane zelena i u tom dijelu nastane bijeli kvadrat istih dimenzija kao kvadrat oko slova A na tastaturi. Na osvjetljenju 60%+ nema toga, a na slabijem osvjetljenju je intenzivnije. Trenutno dok kucam na crnoj pozadini sa bijelim slovima nema zelene uopšte. Ne mogu da skontam šta se dešava i da li je softverske ili hardverske prirode. Pretpostavljam da je hardverske jer bi vjerovatno screenshot nešto uhvatio ali mi je ponašanje svakako čudno.
Zna li neko možda šta je u pitanju?
Izvinjavam se na kvalitetu fotografija, trenutno sam imao samo stari Redmi 5A pri ruci. IMG_20200617_232650.jpgIMG_20200618_214620.jpgIMG_20200618_214639.jpgIMG_20200617_232842.jpgIMG_20200618_214908.jpg
 
pozdrav ljudi zna li neko da li ovo radi na mi 9t
USB-C na HDMI adapter usbc 3.1 tip C type c video izlaz konv
hteo bi da kupim radi povezivanja sa tv..posto nije smart pa radi gledanja mts tv go aplikacije
 
Od neki dan mi se na displeju prikazuje zelena razmazana boja. Ne stoji na jednom mjestu i ne pojavljuje se uvijek. Uglavnom se vidi na bijeloj pozadini ali mi je čudno ovo što možete vidjeti na slikama u primjeru prozora sa porukama na kupujemprodajem. Kada nije uključena tastatura nema ničega, a kada hoću da kucam tj. "podigne" se tastatura tako se i sa njom "podigne" zeleni premaz dimenzija tastature i mijenja oblik kako klikćem slova na tastaturi. Ako kliknem npr. slovo A, na istoj poziciji na vrhu ekrana nestane zelena i u tom dijelu nastane bijeli kvadrat istih dimenzija kao kvadrat oko slova A na tastaturi. Na osvjetljenju 60%+ nema toga, a na slabijem osvjetljenju je intenzivnije. Trenutno dok kucam na crnoj pozadini sa bijelim slovima nema zelene uopšte. Ne mogu da skontam šta se dešava i da li je softverske ili hardverske prirode. Pretpostavljam da je hardverske jer bi vjerovatno screenshot nešto uhvatio ali mi je ponašanje svakako čudno.
Zna li neko možda šta je u pitanju?
Izvinjavam se na kvalitetu fotografija, trenutno sam imao samo stari Redmi 5A pri ruci. Pogledajte prilog 286635Pogledajte prilog 286636Pogledajte prilog 286637Pogledajte prilog 286638Pogledajte prilog 286639

Probaj sa nekom drugom tastaturom?
 
Pojavio se update XEU 20.6.18 ali cini mi se da cu da ga preskocim jer ne donosi nista znacajno da bih sada morao svaki update da instaliram.
 
čitao sam tako dugo temu i sve i planirao ići na xeu i sve ali iskreno nigdje ne idem za sad sa globala
mislim ništa dobiti neću pretjerano, a i ovako mi leti mobitel

jedino jedna stvar mi nije po ukusu ali to je negdje caka vjerovatno oko notifikacija i svih opcija uglavnom kad dobijem na viber poruku prebacuje sa AOD na lockscreen, ako je ko podesio da bude normalno samo na AOD neka kaže koje je to opcija a možda i ja u medjuvremenu nadjem je :D
 
To vidi u podesavanjima vibera, negde ti je uključeno verovatno da pali ekran ili tako nesto, ima da se podesi.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Pojavio se update XEU 20.6.18 ali cini mi se da cu da ga preskocim jer ne donosi nista znacajno da bih sada morao svaki update da instaliram.
popravili su dark mod na temama, sada su i fontovi bijeli. i format datuma vise nije mjesec/dan nego po naški (ako koristis engleski odaberes english great britan u mom slucaju). dovoljno da ga updejtam :)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Onda ne znam. Mozda factory reset da uradis pa da vidis kako se ponasa posle toga?
 
Poslednja 3 dana koristim Corvus ROM za Mi9t pro, baterija je brutalna, 48h kako je skinut sa punjaca, soT 2.5h i jos 48% baterije. Ipak sam ga sad stavio na punjac. :D Sve ukljuceno.
 
Da li ima 48mp modul koji radi na miui12? Konkretno miroom.

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk
 
Moram pogledati na onom telegram topiku o fotografiji za mi9t/pro pa cu ti javiti.
 
Da li ima 48mp modul koji radi na miui12? Konkretno miroom.

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk

GCam_7.3.018_Urnyx05-v1.9

Na ovoj gcam u opcijama ima da se ukljuci 48mp kamera. Tako da nema veze koji rom imas nego instaliraj ovaj gcam ubaci neki xml koji ti odgovara odes u advance i videces dole ima opcija da je ukljucis i pojavi ti se mali znak u desnom uglu ekrana.
 
Ima veze, taj sam i koristio na miui11 i uz modul slika 48mp. Bez modula mozes da izaberes 48mp ali slika bude 12mp.

Edit: isti modul i isti gcam (tj bilo koji gcam) na miui 12 samo crashuju.

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk
 
Probao si taj eszdeman modul? ja sam probao jednom modul i nije radilo, crashovo je, pa je bio neki drugi isto taj naziv ali taj je radio.
 
da li je istina da vise nema na trzistu Xiaomi Mi 9T Pro 128GB/6GB ??

gde ga naci onda?
 
Ima veze, taj sam i koristio na miui11 i uz modul slika 48mp. Bez modula mozes da izaberes 48mp ali slika bude 12mp.

Edit: isti modul i isti gcam (tj bilo koji gcam) na miui 12 samo crashuju.

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk
Probaj ovaj magisk modul. Jest da pise aosp ali kaze da radi na miui.Pogledajte prilog Aux_Mod_AOSP.zip

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Probao si taj eszdeman modul? ja sam probao jednom modul i nije radilo, crashovo je, pa je bio neki drugi isto taj naziv ali taj je radio.
Bas taj, i isti slucaj sam imao. Samo prvi put nije crashovao nego samo nije radio, drugi radio savrseno.

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk
 
Ne znam, treba malo istrazivati :) Kazu da je do miui12, bit ce to reseno uskoro.
 
Nadam se, konacno sam nadmasio neke poco slike a dobro mi dodje veca rezolucija :D

Btw, ovaj sto si okacio ne radi nista koliko vidim :) Kontam da enabluje ostala sociva ali ne radi.

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk
 
Da, to je da enable ostala sociva, nije za 48mpx. ja sam pomesao. :)

ja sam na corvus rom, koristi miui 12 vendor, i ne radi 48mpx, ne znam da li da probam sa ti eszdeman modulom. pa ako radi ( jer je miui 12 vendor) mozda ce i na miui 12
 
Meni crashuje svaki gcam koji sam probao al ono, mozda vredi cacnuti. U najgorem slucaju dva restarta.

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk
 
I meni creshujegcam uz taj mod na corvusu i gcam. Nista cekamo da proradi LOL
 
Da li je neko uspeo da instalira poslednji Miroom weekly 20.6.11. kao OTA update? Meni stalno puca download i preko Wi-Fi i preko mobilne mreže?

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk
 
Nikad flešovan. Fabrički MIUI 11.0.9 :smoke:
 
Poslednja izmena:
To je zastarelo, mislim na miui 11. Nije ni cudo [emoji2]

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Radi ko satić
 
Nazad
Vrh Dno