Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Možda sam se loše izrazio_Onda sam ispod prosečan korisnik.Pričam vrlo malo 10 tak min dnevno,poneka poruka,viber,i non stop na internetu.Čitam novine i ostalo .Na 9.8.15. verziji sam.Nešto mi ipak jede bateriju.Noću troši više nego što bi tebalo.Ne znam šta je ovo ostalo.
4ea5311d4bbb967c625a46158c82785a.jpg
7cc4b3d40dba10b489199cad1b6e5b4e.jpg
e468e11916909c9c0af5ee2d401d7691.jpg


Послато са Redmi K20 помоћу Тапатока
 
Da li se ovi modeli mogu ocekivati u ponudi kod nas u Vipu posto su bili do sad Pocophone, Mi Mix3 i Mi 9.

Sent from my Huawei P30
 
Vip nudi vaučere uz tarife za Xiaomi telefone, tako da će ponuda kod njih biti manja.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Baš gledam ovih dana, generalno cena stagnira već mesec, mesec i po. Izgleda se stabilizovala i jako će sporo padati u budućnosti. Sumnjam da će brzo moći da se nađe nov ispod 280 eur.

Plus nema polovnih u ponudi što automatski drži cenu novih.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Vala nešto i ne stagnira, ja sam ga uzeo u Moskvi za 280e (128 verzija) kada je kod nas na KP 64 bila oko 315e. Pre neki dan naleteh na par oglasa, novi za 265, iz Subotice mislim da je bilo, tako da je to dobar pad s' obzirom na cenu sa početka avgusta... Ali verujem da neće ispod 260 ići skoro...

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Ja bas malopre gledao, najjeftiniji 64 gb je 277 eur. Svakako sam siguran da će cenu običnog 9t diktirati 9t pro.. uvek će razlika između njih biti oko 100 eur.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
U subotu bi trebalo da postanem clan 9T sekte :D

Smorio me ovaj low-end IPS ekran na RN5, zbog toga sam preseko, inace super sluzi u svakom aspektu.
 
Poslednja izmena:
Ništa kao amoled.. :) uvek bilo i biće :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ništa kao amoled.. :) uvek bilo i biće :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Nazalost je tako, mada ima i jeftinih telelefona sa odlicnim IPS ekranima, tipa G7 Fit, nego Xiaomi i ostali guraju kante od IPS-a koje u odnosu na Samoled (pa i 720p u Mi A3) izgledaju smesno.

Ja gledam, naravno, da value/$ bude odlican, nije mi bitno da li je najbolja kamera (Mi 8), niti ekran (ima S8 polovnih), nego celokupan uredjaj.

Tu 9T nema konkurenciju, ni za 50e vise.
 
Poslednja izmena:
U subotu bi trebalo da postanem clan 9T sekte :D

Smorio me ovaj low-end IPS ekran na RN5, zbog toga sam preseko, inace super sluzi u svakom aspektu.
Ja sam još uvek imala RN5 kada sam uzela Mi 9T i danima nisam mogla da se načudim kolika je razlika u ekranima ta dva telefona. RN5 je izgledao kao da je neko isisao boju iz njega kada sam ga upoređivala sa mojim 9T. Meni je 9T u svakom aspektu barem triput bolji od RN5 , jedino što I dalje zeza fingerprint, nadam se da će to da ispeglaju kasnije.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Presao as mi 9t na mi 9t danas...

Vidi se bas razlika u brzini pogotovo kada se ugase animacije.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Mora da bude bolji, nije ista klasa telefona, iako su oba u dusi Redmi.

Meni to ne smeta, nije da nesto znaci jer npr. 9T i 9T pro imaju bolji zvuk od Mi 9 koji je "pravi flagship". Vagao sam izmedju ta 3, 9T je najjeftiniji (70-80e od Mi 9, 100e od 9T Pro), za moje potrebe i prohteve zaokruzeniji uredjaj od 9-ke, a doplata od 100e nije vredna za 9T pro.
 
Stiglo mi Ringke Fusion kuciste za telefon,odlican dizajn i sve se savrseno uklapa,preporuka od mene.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Stiglo mi Ringke Fusion kuciste za telefon,odlican dizajn i sve se savrseno uklapa,preporuka od mene.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Baci neku fotku da vidimo kako izgleda na fonu

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Nemam drugi fon trenutno da ga slikam,ali samo kucaj na YT "Ringke Fusion X for Mi 9t" ono sto mogu da potvrdim je da dosta lepo izgleda na fonu i da su svi otvori i portovi precizno iseceni i ne smeta ni kamerama ni punjacu,cuo sam da imaju i kaljeno staklo u ponudi pa cu videti i to da porucim,inace ja sam narucio preko Alija i kostalo me 15$ a video sam kasnije da je imalo na Ebay i Amazonu za 10$,tako da eto ustedite 5$ taman za kaljeno staklo [emoji38]
68f4d0cad5925e72efa4d42ad77adfe1.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Mora da bude bolji, nije ista klasa telefona, iako su oba u dusi Redmi.

Meni to ne smeta, nije da nesto znaci jer npr. 9T i 9T pro imaju bolji zvuk od Mi 9 koji je "pravi flagship". Vagao sam izmedju ta 3, 9T je najjeftiniji (70-80e od Mi 9, 100e od 9T Pro), za moje potrebe i prohteve zaokruzeniji uredjaj od 9-ke, a doplata od 100e nije vredna za 9T pro.
I ja sam tako mislio dok nisam uzeo pro. Meni vredi pogotovo sto ce se osetiti kroz neki duzi period

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Tako i ja mislim, za godinu ipo - dve će se osetiti razlika.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Nemam drugi fon trenutno da ga slikam,ali samo kucaj na YT "Ringke Fusion X for Mi 9t" ono sto mogu da potvrdim je da dosta lepo izgleda na fonu i da su svi otvori i portovi precizno iseceni i ne smeta ni kamerama ni punjacu,cuo sam da imaju i kaljeno staklo u ponudi pa cu videti i to da porucim,inace ja sam narucio preko Alija i kostalo me 15$ a video sam kasnije da je imalo na Ebay i Amazonu za 10$,tako da eto ustedite 5$ taman za kaljeno staklo [emoji38]
68f4d0cad5925e72efa4d42ad77adfe1.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Ona camo verzija mnogo dobro izgleda.
Reci mi samo jednu stvar molim te, slucajno sam na aliju video komentar da slike sa prednjom kamerom imaju blur pri dnu, kada se fura ovaj case? U smislu da je case(ovaj gumeni bumper)previse debeo i smeta pop up kameri. Da li je to slucaj i kod tebe?

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Ko menja mobove na 2 godine ili duze, svakako je bolje da ide na Pro verziju, tih +-100€ razlike u ceni ne bi trebalo da predstavlja barijeru na neki duzi period. Ko cesto menja mobove savrseno ce mu posao odraditi i obican 9T. [emoji4]
 
^ +1

Planirao sam 9t bar dve godine, ali teška priča, nadam se da ću bar godinu izdržati. Svakako Pro ko hoće duži period da koristi. Jedini telefon kojim sam bio prezadovoljan, iako je imao zanemarljivih mana, je bio Mi 5, ali ga vreme pregazilo. Garantujem da je ima bolju kameru nego ovaj [emoji2]

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Generalno telefon radi super, samo je kamera slaba.

Realno ko hoće Mi 9T treba da ide na Pro varijantu.

300€ za Mi 9T ili 45k sa fiskalnim i dve godine garancije je puno.

Ja ću ga verovatno predati supruzi u nekom skorijem periodu.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Zasto vam je kamera slaba? Mislite generalno ili samo u LL uslovima?
Koristite li GCam?
 
Ne, ne, u uslovima dnevnog svetla je skroz ok. U LL je loša za 300€ odnosno 45k.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Slaba je samo u LL, pa danu super fotke, čak i po jačem veštačkom svetlu , problem je noću, gde je slabo ulično osvetljenje ili u lošije osvetljenim prostorijama...

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Za LL koristite GCam. I budite strpljivi, relativno je nov model. Bice jos peglanja GCam. [emoji4]
Steta sto novi Pixeli ne koriste ove senzore, prica bi bila znacajno bolja. [emoji4]
 
Ona camo verzija mnogo dobro izgleda.
Reci mi samo jednu stvar molim te, slucajno sam na aliju video komentar da slike sa prednjom kamerom imaju blur pri dnu, kada se fura ovaj case? U smislu da je case(ovaj gumeni bumper)previse debeo i smeta pop up kameri. Da li je to slucaj i kod tebe?

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
Nema blura provereno

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Što se tiče LL slika, biće bolje sigurno kada se ispegla GCam. Na RN7 koji ima isti senzor kao MI 9T PRO, LL slike su dosta bolje.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Koju verziju gcam preporučujete trenutno?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno