Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Idi na displey pa promeni automatic contrast u nešto drugo.. generalno najgora opcija koja postoji na miui

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Nije to na MIUI samo, isto je i na Samsungu. (S10e, S9+)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Kako vam se pokazao ekran 9t po pitanju burn-ina za ovih par meseci, ima li ikakvih tragova..
Kratak je to period da bi se uopšte pokazao. Nemoj stavljati osvetljenje na 100%(ili bar ne dugo u jednom cugu) i neće doći do burn in-a.

Послато са SM-G973F уз помоћ Тапатока
 
Supermarkomare,imam i ja problem sa baterijom,doduše ne kao ti .Ima opcija ostalo koja najviše troši a ne znam šta je to i kako sprečiti.I ovo surfaceflinge ne znam šta je .To kod pokofona nije bilo.
682c0d50076a1fc6475ee31474892310.jpg
3e5fad225771fd30c0ef75f1d7c0bf65.jpg


Послато са Redmi K20 помоћу Тапатока
 
Pitanje za vas sa Mi9T Pro:
Kako ste zadovoljni snimanjem video zapisa? Da li ima onog trzanja prilikom snimanja?

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Sa Mi 9: 4K video sa 30 fps - ume da bude tih "trzanja", ali sa 60 fps ih nema (ili se ekstremno retko jave).
Nešto se razmišljam: da ih ne izaziva EIS?
 
Generalno loš snimak, "trzaja" ima i izaziva ih stabilizacija. Verujem da na 60/1080 sa stabilizacijom ne bi bilo primetno toliko, ali na zalost ne radi stabilizacija na 60 fps-a... Najbolja varijanta ois za snimak, ako treba nekom još stabilizacije lagano može u nekom software-u stabilizovati lepo, čak i onaj na google photos radi baš dobar posao [emoji2]

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Na poslu su stigla dva Pixel 3a. Manji i XL. Kako ono snima lepo, nikakvi trzaji, sve glatko. Ali Pixel je Pixel, car kamere.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Xiaomi se generalno ne snalazi sa video snimanjem. Dovoljno je dobar i kao takav većini korisnika ali može to dosta bolje. Do tada kome je prioritet video snimak kupuje se Pixel, Samsung više klase i slično.
Meni lično je video snimak poslednja presudna stavka, fotke pucam svakodnevno a video jednom ili dva puta mesečno.
 
Danas sam bas cackao jedan Mi9,jako lepo snima na 4k 60fps,nema tih trzaja...ovaj 9t je poprilicno los po tom pitanju,i to u svakom scenariju ima to trzanje,pokusavao sam da iskljucim i stabilizaciju,ne vredi....

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Definitivno se ne snalazi baš najbolje i sa fotkama, generalno je bestbuy, ali... Svakako može da se uhvati dobra fotka manuelnim modom, pogotovo noćna ali umesto point and shoot treba bar 20-30ak sekundi za grubo štelovanje parametara [emoji2] Baš malopre testirao stock/stock manual/gcam i manualna defitivno bedi, pa gcam solidna dok stock baš slaba noću... Verujem da će zakrpama poboljšati ovu situaciju, čak i ubaciti stabilizovan 60/1080 koji je bio doduše na A2 prvih par verzija softvera i ukinuše ga iz nepoznatih razloga, a snimak bio baš solidan...

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Ma sa fotkama sam zadovoljan,gcam radi posao,stock ok,samo malo taj video zapis da popeglaju i bice ok....

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Ma ovo je fantastičan telefon u svakom smislu, još kad vidim kakve telefone koristi većina ljudi onda imam još bolje mišljenje o njemu.
Nego,meni se jedino ne svidja sto je u odnosu na Mi Mix 1 ekran mali,tj uzi,navikao sam bas na veci ekran,ne znam ima li sta slicno tom mi mixu 1 da se kupi a da je dobro?Ili da cekam Xiaomi Mi Fold?

Послато са Redmi K20 Pro помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
^+1

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Bilo sta sa fold imenom bih ja zaobilazio jos jedno 3 godine minimum.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Jel probao neko da snima video sa open camera? Ima li tu trzaja?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Zaboravio sam screenshot sry
a14812ff11e434c6e7feb8a95c3be875.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Od danas ponosni vlasnik plavog Mi 9T. Zasto ne mogu uopste da izmenim homescreen layout i da li moze nesto da se uradi povodom tastature jer mi je prenisko postavljena cak i na najvisem podesavanju.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Verzija GCam sa mogućnošću promene između sočiva (mora se uključiti u settings). Video radi samo sa 30 fps, držati na auto. Ova verzija je samo za one kojima je važno slikanje.
https://mega.nz/#!13A22AzJ!qX2Lz62qnIkRXZYHVtqskB4q8v13MfGHifAIAQKvMbE

Sent from my Mi 9T using Tapatalk


Koja je ovo tačno verzija, jer ovo što si napisao može dosta GCam. Potrebno je u Settings - Advanced - Auxiliary upaliti sve tri opcije. Onda biraš biblioteku Advanced - Custom Libs. itd.
 
Od danas ponosni vlasnik plavog Mi 9T. Zasto ne mogu uopste da izmenim homescreen layout i da li moze nesto da se uradi povodom tastature jer mi je prenisko postavljena cak i na najvisem podesavanju.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Uključiš tastaturu, pa tri tačke u gornjem desnom uglu i izabereš floating. Posle namestiš kako ti odgovara

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Nadjoh, hvala! A homescreen grid ne moze da se menja uopste?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Koja je ovo tačno verzija, jer ovo što si napisao može dosta GCam. Potrebno je u Settings - Advanced - Auxiliary upaliti sve tri opcije. Onda biraš biblioteku Advanced - Custom Libs. itd.
GCam-6.2.030_Arnova8G2_Urnyx05-v2.4.apk
Generalno nisam zadovoljan GCam verzijama za ovaj telefon, za RN7 ima bolji izbor i više su ispeglane. Biće valjda bolje...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Trebalo bi,dobar je senzor,jako je popularan telefon,kapiram samo da treba vremena da se to popegla...

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno