Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Da li se neko igrao sa kamerom i slo-mo snimanjem? Koja su ograničenja, da li je samo deo snimka u slow motion ili može ceo? Ima li nekih ograničenja u dužini?
Treba da napravim neprekidan duži snimak (nekoliko desetina minuta, možda i dva sata, ako bude mesta) i da sve bude u 120fps. Može li to sa ugrađenom kamerom ili treba neka sa PS?
 
Da li se neko igrao sa kamerom i slo-mo snimanjem? Koja su ograničenja, da li je samo deo snimka u slow motion ili može ceo? Ima li nekih ograničenja u dužini?
Treba da napravim neprekidan duži snimak (nekoliko desetina minuta, možda i dva sata, ako bude mesta) i da sve bude u 120fps. Može li to sa ugrađenom kamerom ili treba neka sa PS?

960 je glupost, to nemoj ni da koristiš, 240 i 120 FPS rade. A za dužinu snimka, testiraj... Nisam siguran...
 
Ima li ko link sa Aliexpressa za neko staklo ali koje prekriva ceo ekran da nema ono da ostane sa strane oko pola cm nepokriveno ?
 
Nijedno ti ne pokriva ceo ekran. To je tehnologija koju izgleda kao rasa nismo savladali.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
https://androidfilehost.com/?fid=17248734326145706205

CHANGELOG

System
New - MIUI 12.5 update
New - Android 11 update (Mi 9, Mi 9 SE, Mi 9T Pro, Mi 10T/Pro). Existing newest TWRP releases should work on these devices after Android 11 update (at least on Mi 9)
New - New super wallpapers: Geometry and Mount Siguniang
New - Nature mix is a new exciting way of creating your own notification sound system
New - Hundreds of system sounds that represent animals from all around the world
Optimization - Improved system stability and speed
Optimization - Updated Android Security Patch to January 2021 (Redmi Note 7)
Optimization - Updated Android Security Patch to December 2020 (most of devices)
Fix - Restored M font size (by xiaomi.eu)
Fix - Couldn't paste clipboard items on system apps

Notes
New - New tools for doodling and sketching
New - Press and hold a sketch to adjust the strokes automatically
New - A gesture shortcut now allows you to create notes, tasks, and excerpts anywhere
New - Excerpts save texts, URLs, and images to Notes in a few simple taps
New - Dynamic layouts make bring the typography in Notes to a new level

MIUI+
New - Redesigned Screen Combo to MIUI+
New - You can combine your phone and computer into a single working station (run apps, open notifications, make edits in documents, transfer files etc.). This feature is supported by selected devices: Mi 11, Mi 10 Ultra, Mi 10 Pro, Mi 10, Mi 9 Pro 5G, Mi 9, Redmi K30s Ultra/Mi 10T/Mi 10T Pro, Redmi K20 Pro/MI 9T Pro, Redmi K30 Pro/POCO F2 Pro

Security
New - Now you can see what apps access your clipboard and control access
New - Using approximate location adds up points to privacy protection

System launcher
New - New design for app folders

Mail
Fix - Action bar didn't show up when selecting a conversation
Fix - Removed useless Chinese setting from account settings

Gallery
Fix - Crashes in certain scenarios (e.g. while trying to make clip)
New - New photo editing layout
New - Few new photo filters, e.g. Midwinter, Snowfall, Sangria, Nightfall, Caramel
New - Added random sky filter feature
New - Added advanced settings for photo editing, e.g. exposure, color temperature, hue
New - ID photo feature, Art photo feature
Optimization - Reclassified photo filters

Themes
Optimization - Personalization features for system wallpapers, animations, and sounds

Clock
New - New hourglass animation for Timer (Snapdragon 888/865 devices)

Xiaomi Cloud
New - Password manager allows you to store passwords in the cloud

This update is suspended for Mi 9 Pro 5G, Mi 9 Lite, Redmi Note 8, Redmi Note 9 4G/Redmi 9T, Redmi Note 9 Pro 5G/Mi 10T Lite. These devices are expected to get this update on mid-or-late January 2021, with Android 11 update accordingly.
Starting from today, Redmi 7A, Redmi 8A and Redmi S2 are EOL for MIUI 12 stable - xiaomi.eu team won't support these devices (32-bit architecture).
 
Jedno pitanje:

Gde kupiti kvalitetne baterije za Xiaomi telefone? Mi shop, kp, aliexpress?
 
Nijedno ti ne pokriva ceo ekran. To je tehnologija koju izgleda kao rasa nismo savladali.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Pa ne znam, znam samo da zjapi sa svih strana po 3mm i hteo sam da narucim drugo neko sto bi pokrivalo sto veci deo ekrana.
 

Prilozi

  • IMG_2754.jpg
    IMG_2754.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 157
Komad 1.53, dva 1.98, tri 2.67, ma nek ide zivot daj tri komada neka ima leba nece jesti :d
Hvala narucujem.
 
Nemojte stavljati stakla na zakrivljene ekrane, stavite ili foliju ili hidro gel

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Jedno pitanje:

Gde kupiti kvalitetne baterije za Xiaomi telefone? Mi shop, kp, aliexpress?
Mislim da ti je sigurnije da to uradiš preko servisa. Pogledaj par stranica unazad, napisao sam koji servis ima originalne baterije (bar tako oni kažu, a jesu zvanični servis za Xiaomi) i koliko košta.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Mislim da ti je sigurnije da to uradiš preko servisa. Pogledaj par stranica unazad, napisao sam koji servis ima originalne baterije (bar tako oni kažu, a jesu zvanični servis za Xiaomi) i koliko košta.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Da, ali samo za telefone legalno uvezene.
 
Nemojte stavljati stakla na zakrivljene ekrane, stavite ili foliju ili hidro gel

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Pa koliko ja vidim nije bas zakrivljen, mozda nesto minimalno po samim coskovima, ali svakako staklo ne ide do samog coska..
Sta je to hidro gel, kucam na google izbacuje mi nesto za vlaznost zemljista ?
 
Poslednja izmena od urednika:
Hidrogel je nešto poput mekane folije,
Lepo nalaze na zakrivljene ivice

Staklo neće na ivicu i hoće da pukne
Folija se grebe
Hidrogel je nešto između ta dva, on može da se pocepa

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
To je dakle ovo : https://www.aliexpress.com/item/32996767829.html

Ajde narucicu onda posto je dzabe to jest nije skupo i onako muku mucim sa ovim staklima veoma brzo se odlepljuju i ostecuju..

Pretpostavljam da si imao cim preporucujes ili imas, ako se desi da ispadne telefon na ekran jel dovoljno da ga zastiti, pitam u teoriji da znam ?
 
https://androidfilehost.com/?fid=17248734326145706205

CHANGELOG

System
New - MIUI 12.5 update
New - Android 11 update (Mi 9, Mi 9 SE, Mi 9T Pro, Mi 10T/Pro). Existing newest TWRP releases should work on these devices after Android 11 update (at least on Mi 9)
New - New super wallpapers: Geometry and Mount Siguniang
New - Nature mix is a new exciting way of creating your own notification sound system
New - Hundreds of system sounds that represent animals from all around the world
Optimization - Improved system stability and speed
Optimization - Updated Android Security Patch to January 2021 (Redmi Note 7)
Optimization - Updated Android Security Patch to December 2020 (most of devices)
Fix - Restored M font size (by xiaomi.eu)
Fix - Couldn't paste clipboard items on system apps

Notes
New - New tools for doodling and sketching
New - Press and hold a sketch to adjust the strokes automatically
New - A gesture shortcut now allows you to create notes, tasks, and excerpts anywhere
New - Excerpts save texts, URLs, and images to Notes in a few simple taps
New - Dynamic layouts make bring the typography in Notes to a new level

MIUI+
New - Redesigned Screen Combo to MIUI+
New - You can combine your phone and computer into a single working station (run apps, open notifications, make edits in documents, transfer files etc.). This feature is supported by selected devices: Mi 11, Mi 10 Ultra, Mi 10 Pro, Mi 10, Mi 9 Pro 5G, Mi 9, Redmi K30s Ultra/Mi 10T/Mi 10T Pro, Redmi K20 Pro/MI 9T Pro, Redmi K30 Pro/POCO F2 Pro

Security
New - Now you can see what apps access your clipboard and control access
New - Using approximate location adds up points to privacy protection

System launcher
New - New design for app folders

Mail
Fix - Action bar didn't show up when selecting a conversation
Fix - Removed useless Chinese setting from account settings

Gallery
Fix - Crashes in certain scenarios (e.g. while trying to make clip)
New - New photo editing layout
New - Few new photo filters, e.g. Midwinter, Snowfall, Sangria, Nightfall, Caramel
New - Added random sky filter feature
New - Added advanced settings for photo editing, e.g. exposure, color temperature, hue
New - ID photo feature, Art photo feature
Optimization - Reclassified photo filters

Themes
Optimization - Personalization features for system wallpapers, animations, and sounds

Clock
New - New hourglass animation for Timer (Snapdragon 888/865 devices)

Xiaomi Cloud
New - Password manager allows you to store passwords in the cloud

This update is suspended for Mi 9 Pro 5G, Mi 9 Lite, Redmi Note 8, Redmi Note 9 4G/Redmi 9T, Redmi Note 9 Pro 5G/Mi 10T Lite. These devices are expected to get this update on mid-or-late January 2021, with Android 11 update accordingly.
Starting from today, Redmi 7A, Redmi 8A and Redmi S2 are EOL for MIUI 12 stable - xiaomi.eu team won't support these devices (32-bit architecture).


Redmi 9T, jel su ovo mislili na mi 9t? To znači da očekujemo official update januara?

Da li je neko koristio miui 12 na a11? Kakvo je iskustvo?
 
To je to.
Neće se oštetiti ekran prilikom pada.
Najveća mana ove folije je što je ona sama osetljiva, i što se malo teze stavlja u odnosu na foliju i staklo

Tako da i ako je nevidljiva na ekranu može da se ošteti noktima, rajsfeslusom, ili nekim oštrim predmetom inace leži perfektno na ekranu.
Najbolje da odmah uzmeš dve može da se desi da ne umes da je staviš i tako upropastis, i ako na videu izgleda jako prosto.[emoji16]

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
To je to.
Neće se oštetiti ekran prilikom pada.
Najveća mana ove folije je što je ona sama osetljiva, i što se malo teze stavlja u odnosu na foliju i staklo

Tako da i ako je nevidljiva na ekranu može da se ošteti noktima, rajsfeslusom, ili nekim oštrim predmetom inace leži perfektno na ekranu.
Najbolje da odmah uzmeš dve može da se desi da ne umes da je staviš i tako upropastis, i ako na videu izgleda jako prosto.[emoji16]

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Kao poprave se same od sebe posle oštećenja?

Kazu da štite bolje od stakla...

Ja sam pokušao 2x da zalepim i nijednom nije dobro prošlo, mnogo je teze nego kad se staklo lepi jer ode iz tri poteza. Najbolje nekom iskusnom dati.

Kako radi fp skener sa tom folijom btw?
 
Kao poprave se same od sebe posle oštećenja?

Kazu da štite bolje od stakla...

Ja sam pokušao 2x da zalepim i nijednom nije dobro prošlo, mnogo je teze nego kad se staklo lepi jer ode iz tri poteza. Najbolje nekom iskusnom dati.

Kako radi fp skener sa tom folijom btw?
Ne kapiram kako misliš da ti obična folija zaštiti staklo od lomljenja?! Pogotovo mi nije jasno kako može bolje da štiti od kaljenog stakla.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ja sam Mi 9T dva puta lepio hidro gel zaštitu.
Nešto između kaljenog stakla i folije, mekano na dodir i može da se skida i namešta više puta ako ne uspete iz prve.
Mekana je pod prstima, tj noktom kada se pređe oseća se ta mekoća.
Lepo leži, malo mehurića koji se naprave nestaju vrlo brzo sami.
7 meseci sam koristio jednu i skinuo je, ekran je kao nov i dalje.
Nalepio sam novu čisto estetike radi mada realnovl nije ni bilo potrebe.
Postoje iste i za leđa telefona i onda može da zablista bez futrole kako i dolikuje.
Jedino što nisam uspeo nju da nađem pa je bionu futroli.


Sent from XS
 
Šaomi i njihovi nazivi [emoji1749][emoji15][emoji28]
Ne kapiram kako misliš da ti obična folija zaštiti staklo od lomljenja?! Pogotovo mi nije jasno kako može bolje da štiti od kaljenog stakla.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Ova nije obična, već je višestruko deblja. Mislim da je debljine kao i staklo možda malkice tanja. Ne znam, kažu da bolje amortizuje udarce, gledao neke YouTube recenzije. Ko će ga znati.

Ja takođe koristim kaljena stakla, navika.

Kevi sam lepio jednu takvu foliju, smorio se živ, odlepili se po ivicama zbog futrole (Nillkin) i to je bilo katastrofa živa.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Pa znam šta je hydrogel folija, imam je na leđima telefona. To štiti samo od ogrebotina.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Kao poprave se same od sebe posle oštećenja?

Kazu da štite bolje od stakla...

Ja sam pokušao 2x da zalepim i nijednom nije dobro prošlo, mnogo je teze nego kad se staklo lepi jer ode iz tri poteza. Najbolje nekom iskusnom dati.

Kako radi fp skener sa tom folijom btw?
To je vise u teoriji nego sto je u praksi tako.
posto je u pitanju mekani gel poput neke oni racunaju da ako je bilo nekog deformiteta da ce se posle nekog vremena on sam vratiti u prvobitno stanje, naravno da to retko tako bude :)

da li bolje stite od stakla?
Staklo je dosta deblje od gela, tako da verujem da fizicki bolje stiti.
FP u ekranu najbolje radi sa obicnom folijom, gel i staklo su daleko iza.


Pa znam šta je hydrogel folija, imam je na leđima telefona. To štiti samo od ogrebotina.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
gel na ledjima nije nikakva zastita osim od ogrebotina.
Ali kada stavis telefon u case i na ekran stavis gel skoro da nema sanse da se razbije.

nemoze gel na ledjima nikako da te zastiti od loma ekrana jer je dovoljno da ti telefon padne na ivicu i slomice se
bitno je da ivica telefona i sam ekran ne udari direktno u podlogu prilikom pada, zato je neka futrola neizbezna a na ekran onda sta god da stavis tel je 99% siguran.


Clanak je malo bez veze,
kao prvo mi svi kupujemo kineske hidrogelove i kineska stakla pa nama gel, staklo, ili folija sve to kosta skoro isto tako da nama cena nije presudna prilikom odabira.
Staklo je deblje i sigurno da bolje stiti na sredini,

ali polemika se povela zbog toga sto staklo ne pokriva ivice, a hidrogel savsreno pokriva te ivice i gotovo je neprimetan na ekranu
 
To je vise u teoriji nego sto je u praksi tako.
posto je u pitanju mekani gel poput neke oni racunaju da ako je bilo nekog deformiteta da ce se posle nekog vremena on sam vratiti u prvobitno stanje, naravno da to retko tako bude :)

da li bolje stite od stakla?
Staklo je dosta deblje od gela, tako da verujem da fizicki bolje stiti.
FP u ekranu najbolje radi sa obicnom folijom, gel i staklo su daleko iza.



gel na ledjima nije nikakva zastita osim od ogrebotina.
Ali kada stavis telefon u case i na ekran stavis gel skoro da nema sanse da se razbije.

nemoze gel na ledjima nikako da te zastiti od loma ekrana jer je dovoljno da ti telefon padne na ivicu i slomice se
bitno je da ivica telefona i sam ekran ne udari direktno u podlogu prilikom pada, zato je neka futrola neizbezna a na ekran onda sta god da stavis tel je 99% siguran.



Clanak je malo bez veze,
kao prvo mi svi kupujemo kineske hidrogelove i kineska stakla pa nama gel, staklo, ili folija sve to kosta skoro isto tako da nama cena nije presudna prilikom odabira.
Staklo je deblje i sigurno da bolje stiti na sredini,

ali polemika se povela zbog toga sto staklo ne pokriva ivice, a hidrogel savsreno pokriva te ivice i gotovo je neprimetan na ekranu
Zbog toga i razmišljam da zalepim najobičniju foliju, fp senzor mi je bio jako spor sa prošlim, očigledno debljim staklom, sada sa ovim drugim je ok ali bih voleo da bude još brži. Ionako mi telefon nikad ne ispada. Bukvalno nikad.

Nillkin frosted futrola štiti odlično i same ivice telefona odnosno stakla. Ali ako padne sa strane stakla na nešto, nema pomoći. Meni izvan ovog zaštitnog stakla toliko malo viri ekran da ako padne i pogodi baš tu tačku od celog telefona neka se i razbije [emoji1749][emoji1]
 
Neko probao beta a11 miui 12 za mi 9t?

Jel ima razlike u odnosu na a10 miui 11 vredne za prelazak?
 
Nazad
Vrh Dno