Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Kamera je kriminalna na tim romovima, a ja ipak volim da opalim neku fotku.
Jesen, izasao zvanican lineageOS navodno sve radi kako treba, flash, sutradan Rajac zalazak sunca i ne mogu da nateram kameru da radi. Restart, install 3, 4 razlicita gcam... A tek žongliranje da mi prodje safetynet. Reko nećeš više, koristi telefon i uzivaj.

@Pavell Oki, ajde pogledaj log pa mi daj savet kako da poboljsam SOT.Pogledajte prilog BetterBatteryStats-2020-11-30_220503444.txt

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Ne znam kako je na mi9t/pro, ali znam da na mi10 ima aosp romovi na kojima je safetynet pass regularan, bez instaliranja magiska i zongliranja. Prema tome verujem da na mi9t/pro situacija moze biti samo jos bolja.
Koja ti je to kamera GCam koja nije radila?
 
^Pricam za prva 2, 3 zvanicna ažuriranja LinaOS. Mozda su vremenom ispeglali.
A Gcam, pa od par najpopularnijih verzija (telegram i 4pda preporuka), nijedna nije radila kako treba. Pogotovo portret.

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Meni se lineage os nikad nije svidjao, a nije da nisam probao.
Ne znam koje su to gcam na telrgram i na 4pda za mi9t/pro a da nisu radile. Urnyx ili burial rade 100 posto. Cak i ultra m8 ili kako se zove, meni najbolja gcam za mi9t/pro cak i mod 48mpx radi uz magisk

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Drugari, pojavio mi se jedan sitan problem, ne znam kako jer nista nisam cackao, miui 11.0.4.0 je u pitanju, kada zadrzim na ikonu app i udjem u app info ne mogu da pritisnem CLEAR DATA dugme u donjem desnom uglu. Force stop radi i Uninstall. Ponekad mi tu i tamo zasteka neka app pa ocistim kes i prinudno je zaustavim pa opet sve radi cool. Cini mi se da su sada zadebljana slova u tom meniju, mozda je tako bilo ranije, to nije ni bitno. Bukvalno nista nisam cackao od kada sam ga namestio. Kes moze da se obrise security aplikacijom tako da imam taj nacin ali nije mi jasno sta se desilo da ne mogu ovako posebno. Hvala unapred na odgovorima.

BTW da li preporucujete sada prelazak na Miui 12 i sta se najvise dobija? Gledam tu i tamo reviews i ovde citam, nekom je baterija cak i bolja na 12.0.5.0 verziji nego na Miui 11. A nekom blaga katastrofa.
 
Da odgovorim sam sebi a možda i nekom drugom pomogne.

Isključio sam usage access za security aplikaciju i to je dovelo do problema.
 
Pozdrav ljudi. Zaključao mi se telefon i ne mogu nikako da uđem pošto otisak i patern ne funkcionišu. Može bilo kakva pomoć?
 
Posle otiska mi tražio patern ali neprepoznaje taj što sam stavio. Uspeo sam nekako hard reset.
 
Gledajući kako da zamenim staklo sa kamere, skinem burazeru futrolu, kad ispod nje staklo razbijeno, lepo ga olupao, ne zna ni kada. Narucio sam original ledja za 12 Evra sa dostavom za Hrvatsku, a 2 staklenca zaštite nisu original i oni su 1,5 Evro sa dostavom u Ljepu Njihovu.

Poco X3 NFC
 
Kako se ubacuje odnosno aktivira xml file?

Послато са Redmi K20 помоћу Тапатока
 
Moras na internoj memoriji napraviti folder GCam, pa u njemu napravis novi folder sa nazivom configs7 i u taj folder ubacis xml fajl
Zatim pokrenes GCam i dva puta tapnes na crni deo pored tastera za slikanje , trebalo bi da iskoci prozorce u kojem pise naziv xml fajla i zatim kliknes na restore
 
Pisao sam ranije na temu fingerprint senzora.
Slomilo mi se zaštitno staklo, 5D varijanta sa izrezom za proximity senzor, plaćeno 1500 din a u Kini je 2€ ali mi je trebalo hitno pa ga uzeo ovde. U suštini je ono pravilo problem. U međuvremenu sam naručio neka 9D stakla bez tog izreza, sa širim delom oko slušalice tako da se proximity zaobilazi svakako, tanje je malo i sada skener otiska radi fenomenalno. Bukvalno manje od 2 sekunde. Sa prošlim se dosta često dešavalo da ne može uopšte da ga očita.
Takođe i ono Chyi staklo nije loše ali ima manji izrez gore oko slušalice i da bi se zaobišao proximity mora malo na desno da ide tako da nije najbolja varijanta jer seče ekran na levoj strani pa to izgleda grozno.

Znači ono 9D staklo sa žutom pozadinom ispada najbolje i može da se nađe dosta povoljno, tipa 2 komada za 2€.
 
Da li je normlano da mi svuce tacno 40% baterije za sat vremena Viber video poziva ??
 
Da li je normlano da mi svuce tacno 40% baterije za sat vremena Viber video poziva ??
Zavisi od kvaliteta videa i da li si na 4g ili wifi.
Mnogo mi je 40%, ne bi trebalo preko 30, mada opet to zavisi od više faktora.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Jel jos neko ima problem sa notifikacijama na Lineage OS 17.1? Kad mi stigne SMS recimo, dobijem notifikaciju tek kad otkljucam telefon..
 
Zavisi od kvaliteta videa i da li si na 4g ili wifi.
Mnogo mi je 40%, ne bi trebalo preko 30, mada opet to zavisi od više faktora.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Bilo je na 4g.. Ne znam samo znam da kada sam kupio telefon i dok nisu poceli ovi silni abdejtovi i cuda da mi je baterija mnogo duze trajala, telefon je star malo preko godinu dana, kupljen je nov, ne punim ga svaki dan, svaki treci mozda, slabije ga koristim, ali opet ono baterija ide kao luda, u pocetku to nije bio slucaj tek nakon nekog broja azuriranja je to pocelo da se desava..
 
Ovaj novi UI sto su ubacili u Mi 9T je blagi uzas za statistiku potrosnje baterije, upitanju je zadnji XEU i ovo nema veze sa vezom... u jednom trenutku mi pokaze da imam 3 sata SoT a par sati kasnije mi pokaze da imam 10 min SoT, jednostavno zaglupljen app i to je to. I na prosloj verziji su imali isti problem i kao kada je izbacen ovaj zadnji su rekli da su ovo sredili ali cvrc milojka malo sutra.

Idalje ne mogu da postavim staticnu sliku za wallpapers koju sam ranije koristio nego samo neko animiranu mogu da postavim, a pokusavao sam i da skinem iz galerije neku pa da je postavim ali dzaba nece pa nece.
 
Ako radis updejt bez wipe cache dalvik normalno je da vuce uvek iste repove, greske.
Uradi format data i instaliraj poslednji weekly .

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Sada sam radio tako sto sam skinuo update u telefon rucno otisao u twrp i tamo pokrenuo instalaciju i po zavrsenoj instalaciji odradio wipe cache/dalvik. Mada to sam i ranije povremeno radio, nekada odradim direktno iz telefona ali isto tako sam napisao i da povremeno odradim da rucno ubacim update u telefon pa pokrenem twrp i na kraju procesa odradim wipe cache/dalvik.

A da radim format ne pada mi napamet zbog takve gluposti jer sam se odvikao od toga da gledam u security / battery praznjenje nego imam gsam battery monitor pro i sa tom app mi je mnogo laske da vidim sve sto me zanima i jednostavnije je i brze je. A sada da radim format pa sve da podesavam i da deblotujem telefon zbog ovoga ne pada mi na pamet.
 
Nazad
Vrh Dno