Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Ал' не знам ја то урадити, тј. никад нисам пробавао.
Да ли би се онда све обрисало као да сам урадио фабрички ресет?


Mi 9T Pro Globalna verzija tj. verzija za naše tržište nema MIUI aplikacije za pozivanje i poruke, već su umesto njih instalirane Google aplikacije. Zato one nisu izlistane u okviru MIUI menija za upravljanje sistemskim aplikacijama.

Али позивање имам у системским порукама као што видиш на слици.
 
Poslednja izmena:
Ал' не знам ја то урадити, тј. никад нисам пробавао.
Да ли би се онда све обрисало као да сам урадио фабрички ресет?

Nazalost da, jer kada se odkljucava bootloader sve se posle brise kada se stavlja nedeljni rom, da te ne buni ovo nedeljni rom... to je custom rom koji svakog petka dobija svoju novu verziju sa nekim ispravkama ali ako tebi radi trenutna verzija roma kako treba ti se na njoj mozes zadrzati koliko zelis.

U osnovi nije tesko odkljucati bootloader i ubaciti custom rom, treba da pratis upustva koja imaju i da znas bar malo engleskog jezika i naravno ako negde zapnes da imas neki komp sa kojeg mozes da kuckas i da se ovde obratis za pomoc. Uvek ce ti neko se javiti da ti odgovori na pitanje, naravno ako zna odgovor na postavljeno pitanje.
 
Pa dobiće još Android 11 i to bi bilo to, verovatno.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Stim da ce kroz custom romove imati minimalno jos jedno godinu dana ako ne i vise podrske. No to je sada sve u rukama ovih sto rade custom romove koliko ce da rade jos podrsku za neki telefon, mada mi se vise cini da je to zavisi od kineskih romova koliko jos budu izlazili jer XEU custom rom je upravo zasnovan na kineskim verzijama roma sto izlaze. Dogod one budu izlazile dotle ce i Mi 9T da ima podrsku.

pa i mislio sam više na miui podršku, šta mislite da li će biti miui 13 i 14 za 9t?
 
А шта су ти Кастм ромови, шта се добија са њима, ко њих прави исто Шаоми или неки обични корисници? Можете ли ми ви рећи имате ли у својим системским подешавањима апликација контакте, поруке и позиве?

Ја бих волео да нисам добио ни МИУИ 12, а камо ли 13 и 14... На 11 ми се бар није грејао то знам сигурно. Што је новији ОС то је веће оптерећење за стари уређај.
 
Ne razumijem, ako imate problem sa MIUI12, a na MIUI11 sve radilo kao podmazano i baterija bila bolja i nije se pregrijavao, i pravio manji račun za struju i vodu...
Downgrade na MIUI11 i sve ideala.
 
Od kada sam ugasio AOD, dobio sam skoro 3 sata sota vise. Prosto mi je neverovatno da toliko jede bateriju.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ne razumijem, ako imate problem sa MIUI12, a na MIUI11 sve radilo kao podmazano i baterija bila bolja i nije se pregrijavao, i pravio manji račun za struju i vodu...
Downgrade na MIUI11 i sve ideala.

Прво не знам да ли је све било као подмазано јер сам врло брзо након отпакивања и мале провере га ажурирао, али знам да се није грејао. А друго како да вратим на 11, то се не може фабричким ресетом, а и тад бих све податке погубио и морао све поново подешавати!? Можда сте ви овде неки ентузијасти или сервисери па знате све у ситна цревца, ја не знам, нисам сервисер, табула раза сам што се тиче телефона. Мене телефон уопште не занима у смислу неког проучавања технологије већ као нужно зло, уређај који мораш имати и само желим да ми не прави проблеме приликом рада.

Мислио сам да ћу добити конкретније одговоре и помоћ... А ово више личи на циничан одговор и игнорисање...
 
Ma drug, ništa lično, ti si samo 50-ti na temi sa istim simptomima.
Nije problem savladati te stvari, na YT imaš doslovno uputstva za sve te stvari oko otključavanja, ubacivanja novih, starih, AOSP, Stock Rom-ova.
Realno je pitanje samo da li se to sve isplati za benefite od 10%.
Slažem se da je problem što po defaultu ne možeš jednostavno vratiti prethodni Rom, a svaki proizvođač ima te epizode da novim verzijama "upropasti" ili blaže degradira uređaj.
Ako već nisi radio ove "serviserske" stvari sa telefonom... Moja preporuka je da se ne upuštaš. Telefon ti hoće raditi bolje, ali će ti posao pojesti mnogooo vremena i prije i poslije kada naučiš [emoji23]
 
Ako nisi dovoljno vican i ne snalazis se dovoljno, najbolje je da se ne upustas sam u flesovanje, nadji nekog u okolini ko zna, plati mu kafu i pivo i eto.. Nemoj da te neko nagovara na nesto a nisi siguran u sebe, posle izadje skuplja dara nego mera..
 
Ма не знам ја од тога ништа, ни фабрички ресет без ЈуТјуба не знам урадити камо ли шта друго. Видим ви се овде фрљате неким терминима и скраћеницама за које ја никад нисам ни чуо. Једноставно ме то чачкање никад није занимало, иначе не волим никакве промене. Смрт ми је кад морам променити телефон/рачунар, а не прија ми ни промена верзије Виндовса или Андроида, па сад још и МИУИ неки *mjau**mjau**mjau**mjau*ни... :wall:

Само ме је занимало шта је са контактима и порукама у системским апликацијама и како да видим контакте са СИМ картице... Да ли ви исти проблем имате и како га решити, али...
 
Da li je neko na XEU A11 beta uspeo da pokrene neki VPN? Recimo NordVPN, ExpressVPN? Instaliram aplikaciju NordVPN, ulogujem se ali kad dođem do ekrana sa slike koju sam okačio ne mogu dalje. Tapnem na Potvrdi ali dugme ne reaguje. Tako je isto i sa ExpressVPN.
e327c59d694a0300bb8b5a53e317bacb.jpg


Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Ма не знам ја од тога ништа, ни фабрички ресет без ЈуТјуба не знам урадити камо ли шта друго. Видим ви се овде фрљате неким терминима и скраћеницама за које ја никад нисам ни чуо. Једноставно ме то чачкање никад није занимало, иначе не волим никакве промене. Смрт ми је кад морам променити телефон/рачунар, а не прија ми ни промена верзије Виндовса или Андроида, па сад још и МИУИ неки *mjau**mjau**mjau**mjau*ни... :wall:

Само ме је занимало шта је са контактима и порукама у системским апликацијама и како да видим контакте са СИМ картице... Да ли ви исти проблем имате и како га решити, али...

Da li mozes da ispratis ovaj video? zar nema tako nesto u kontaktima?

https://www.youtube.com/watch?v=oFCKk5xXpEA
 
Само ме је занимало шта је са контактима и порукама у системским апликацијама и како да видим контакте са СИМ картице... Да ли ви исти проблем имате и како га решити, али...

Za kontakte sa SIM kartice uradiš import na svoj Google account. Godinama ne čuvam kontakte na SIM kartici, jer nema razloga za to.

Da uradiš import kontakata sa SIM na Google nalog, otvori aplikaciju Contacts, dodirni tri crtice u gornjem levom uglu (tzv hamburger meni), pa Settings i na dnu ćeš imati odeljak Manage contacts.

Iz tog odeljka odabereš Import, pa SIM karticu sa koje želiš da povučeš kontakte i onda odabereš Google nalog.

Svi kontakti koji su ti bili na SIM kartici će se pojaviti u pregledu svih kontakata.

Ovo sam pisao na osnovu Google dialera na Redmi Note 9S telefonu, jer ja imam Mi 9T, a ne Pro.
 
izašao mi update miui 12.0.3 i ne mogu ga update..
imali neko istih problema??

Screenshot-2020-11-05-15-32-49-306-com-android-updater.jpg
[/url]
 
I meni isto nece da skine [emoji3]

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Da li je neko na Lineage 17.1,kakva je fluidnost,baterija,ima li bagova?
 
Preko sbb-a neće. Svi su verovatno tamo kojima nije prošao update.

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
 
Pre tri dana je supruga update-ovala na 12.0.3.0 , preko SBB wifi. Mada , drugaru nije hteo da krene download pre nekih 15 dana sa istog.

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Kako da resim bag, naime status bar se menja iz crnog u beli zavisno od pozadine. Ali npr pozadina ima tamno zelenu boju a on stavi crni status bar. Nekada na svetloj pozadini stavi beli. Izludjuje me
 
Nikako, to je bag na MIUI 12 koji ne rešavaju. Bruka.
Jedino da isključiš Dark mode, onda se neće menjati.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Nasao sam resenje, isto me nervira ali mrvicu manje. Upali se prilagodjavanje wallpaper-a dark modu i onda je ok.
Nestvarno kakve bagove imaju vec godinama unazad.
 
Nazad
Vrh Dno