Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Razmiljsam, mozda to i nije bug, mozda to on gore zumira deo koji je fokusiran, tako nesto imas i u LR
Meni se čini da je bug zato što se ne javlja svaki put nego baš random... Baš sam testirao danas. Nije strašno, kad se javi odzumiras pa ponovo zumiras i bude ok. To je jedini bug koji sam našao.
 
Izašao je za mi 9t update 12.0.5.0

Javljajte utiske (baterija, fluidnost)
 
Javljam sutra kakva je baterija.
d0ff5995b0ce8633613a78fd1752f975.jpg


Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Meni stigao na Mi 9T Pro,ali i dalje Android 10.

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока

Za pro sam video da su izbacili update ali za obican jos uvek testiraju. No bolje i da duze testiraju pa da ga izbace spremnog nego da izbace pa da naprave probleme ljudima sa losim romom.

Jos uvek ne znam sta cu da radim kada budu izbacili novi xeu sa android 11, da li da sacekam da cujem utiske drugih ljudi ili da budem pokusni kunic pa da se zaletim glavom kroz zid i da odmah instaliram sveze pa da ga podesim ponovo kako sam i ovaj rom sredio.

Ne dira mi se ovo kako sam namestio a opet zelja za cakcanjem je tu.
 
Loše...
d032ac5f5d7a2d6427d5d94af547d48c.jpg


Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
ništa vam provera baterije ne znači bez factory reseta i onda dva-tri ciklusa punjenja.
 
Radio sam to pre mesec dana. Reset na fabrička, izpraznim bateriju na nulu, punim ugašen do 100%, skinem sa punjača upalim i ponovo punim još dva sata.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Loše...
d032ac5f5d7a2d6427d5d94af547d48c.jpg


Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
Ovo je dosta loše. Doduše sve zavisi kako si ga koristio, nisi postavio šta je ustvari najviše potrošilo ali opet SOT je baš mali.
Svakako iste sam komentare pročitao na Reddit-u. Nisu se baš proslavili sa miui 12-icom.
Još jedna stavka, koliko je star telefon i da li meriš kapacitet Accubattery aplikacijom (čisto radi okvirnog uvida u stanje)?
Meni je ta app odlično radila na prošlom telefonu, na mi 9t je nisam instalirao.
 
Dve kartice, 80% na 4G ostalo wifi, razgovor 1 sat. Telefon star godinu dana.
Uvek ga tako koristim, ustvari svaki telefon tako koristim. I dok nije došla 12-ica sve je bilo ok.
eccabea641683af52c18e8b0ba82f0c6.jpg


Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Dve kartice, 80% na 4G ostalo wifi, razgovor 1 sat. Telefon star godinu dana.
Uvek ga tako koristim, ustvari svaki telefon tako koristim. I dok nije došla 12-ica sve je bilo ok.
eccabea641683af52c18e8b0ba82f0c6.jpg


Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
Čini mi se da kapacitet baterije brže pada nego ranije, dok su se koristili regularni (sporiji) punjači. Mislim da je najveći problem toplota. Ovaj moj se prilikom punjenja greje kao pegla kada je malo više ispražnjen. Dobra je varijanta da se napuni brzo kada mi to treba ali generalno mislim da qc ipak doprinosi kraćem trajanju baterije. 20% se ranije očekivalo za oko 500 ciklusa. Sada kažu da bi trebalo da se taj broj povećao na oko 800 (battery university sajt) i to bi značilo da izgubi 20% kapaciteta za otprilike 2 godine. Ali u praksi se ovo najčešće dešava posle godinu dana.

Bez obzira na ovu priču, ako si ranije izvlačio 9h sot-a sata bi trebao do 7h.

Pišu na drugim mestima da su rešili awake problem na 12-ici tako da sad ide brže u deep sleep.

Možda da ipak pokušaš sa fabričkim resetovanjem, ako se stanje ne popravi.
 
to sam mu i ja rekao, kakvo je stanje sa miui 12, posle svakog ovako većeg apdejta treba factory reset.
 
Pa radio sam factory reset 6. Septembra
I ništa nije pomoglo

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Ja sam na 12.0.3 global. Baterija je bila loša do pre neki dan, ali poslednji ciklus je dobar. Mislim da je od kada se Android system Webviewer apdejtovao (četv. 15.10.), baterija poboljšala bez obzira što je famozni android system drain oko 20-25%.
 
Батеријама су генерално велики проблем брзи пуњачи не само на овом моделу.
 
Iz cista mira nece telefon da se konektuje ni na mobile data ni na wifi, probao par wifi mreza - pise connected, no internet
Nije padao, nisam instalirao nista novo ... bas cudno ... probao par puta restart, vadio karticu ...sta bih jos mogao da probam ?
 
Iz cista mira nece telefon da se konektuje ni na mobile data ni na wifi, probao par wifi mreza - pise connected, no internet
Nije padao, nisam instalirao nista novo ... bas cudno ... probao par puta restart, vadio karticu ...sta bih jos mogao da probam ?
Ako ti je private Dns na adguard.com to je razlog. Jer ne radi trenutno

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
U međuvremenu je proradio

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Батеријама су генерално велики проблем брзи пуњачи не само на овом моделу.

jesu ali oni skroz brzi punjači (preko 20-25w), sve ispod toga i nije toliko strašno.

baterijama je najveći problem korištenje telefona dok se ista puni, a gledam oko sebe mnogi to rade. pričaju, dopisuju se, čitaju facebook, instagram, igraju igrice, gledaju youtube... to najviše ubija bateriju. ne znam stvarno, ako nije neki hitan poziv, zašto se ne može ostaviti telefon sat i po da se u miru napuni.
 
Ljudi kako vam se pokazao poslednji miui 12 update? Meni se čini da su sredili dosta stvari i trebala bi baterija da bude dosta bolja.
 
Vec pocinje da mi nedostaje face unlock, fingerpring me polako nervira.
 
Зато ја пуним телефон USB каблом преко компа једном у 3-4 дана. Исто Mi 9T.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Kad je hladno vreme, malo se smrznu prsti,ne prepoznaje. Kada se okupam, prsti se malo smezuraju, ne prepoznaje.
Fizicki fp je bas bolje resenje
 
Kinezi pustili android 11 betu, mozda u petak bude i xiaomi.eu zasnovan na a11.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno