Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Meni se čini da mi je baterija slabija na miui 12. Ja sam na miroom. Takodje brljavi i dark mod. Često kada udjem u tapatalk, poruke su prazne, tj tu su poruke, ali su fontovi crni i onda se ništa ne vidi. Kada de ugasi dark, sve bude opet ok. Valjda će to popraviti.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Ista stvar i na EU ROM-u. Sinoć sam ga flešovao. Baterija je puno slabija nego na miui 11. Ali...ipak je ovo samo beta. Vraćam se na EVOX za sad

Послато са Redmi K20 помоћу Тапатока
 
Na MIUI Mix ista stvar. Sinoć sam 15% izgubio preko noći.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Meni se čini da mi je baterija slabija na miui 12. Ja sam na miroom. Takodje brljavi i dark mod. Često kada udjem u tapatalk, poruke su prazne, tj tu su poruke, ali su fontovi crni i onda se ništa ne vidi. Kada de ugasi dark, sve bude opet ok. Valjda će to popraviti.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Isto je meni bilo dok sam bio na MiRoomu. Instaliraj DarQ i isključi dark mode za Tapatalk. Posle možeš direktno u Tapatalku da uključiš njegov dark mode.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Pretpostavljam sa uključenim AOD? Na EU je nešto manje - oko 1.5 % po satu. Mnogo i to

Послато са Redmi K20 помоћу Тапатока
 
Vama kojima je baterija losija, da li ste radili format data sa prelaska miui11 na miui12? Boki je radio format data, mozda to igra bitnu ulogu.
 
Ja jesam. Ustvari sad nisam ni siguran. Ali sumnjam da je potrebno.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ja sam na MiRoom MIUI 12. Odlična baterija. Nisam ništa brisao pri prelasku sa 11. Dark hoće da brljavi, ali ljudi, to je tek beta, drugo, treće izdanje. Ja zadovoljan.
 
Ja jesam. Ustvari sad nisam ni siguran. Ali sumnjam da je potrebno.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Ja sam citao na nekoliko foruma da je preporuka da se odradi format data. E sad neko odradi neko ne.
Ali ipak je upitanju prelazak sa jedne verzije MIUI na drugu noviju, pa moguce da bez format data ostane repova iz prethodne verzije koji prave problemem na novoj verziji.
 
Vama kojima je baterija losija, da li ste radili format data sa prelaska miui11 na miui12? Boki je radio format data, mozda to igra bitnu ulogu.
Pošto sam zadnjih par nedelja eksperimentisao sa ROM-ovimauvek sam radio Format data. Ali dobro, biće to OK u finalnoj verziji. Evo skidam sad Miui Hellas da probam i njega

Послато са Redmi K20 помоћу Тапатока
 
Pošto sam zadnjih par nedelja eksperimentisao sa ROM-ovimauvek sam radio Format data. Ali dobro, biće to OK u finalnoj verziji. Evo skidam sad Miui Hellas da probam i njega

Послато са Redmi K20 помоћу Тапатока
Svaka cast.
Ovaj Meme ui nisi probao?
Sad vifim da ti imas mi9t. Nr znam da li ima za tvoj tel

#miui12 #rom #memeUI #raphaelin #k20p
MemeUI ROM for Raphael is Up! RC7 Beta
Based on MIUI 12 China Beta
[emoji413]23/05/2020

[emoji625]SF | MIRROR
[emoji832] Support Group : @memeuik20p

[emoji779]️Pre-requisites
- Decrypted, else you need to format your data, Yes! Internal Storage needed to be backed up!!
- Orange Fox 10.0.6/SHRP or LR TWRP for a break-free installation, other twrp's are also supported but not tested.
- Basic common sense!

[emoji407]Installation
- Wipe Cache/Dalvik
- Wipe Data
- Wipe System
- Wipe Vendor
- Flash ROM
- Flash DFE with Magisk
- Reboot to system

Note - First boot of MIUI roms are always lengthy, it typically takes 2-3 minutes. If it takes more than 3 minutes, wait for 3 more minutes and still in boot try flash again or report at the support group with proper flashing steps, TWRP info and previous rom name.

GDrive Busy or download exceeded?
- Save the file to your drive and download.

By @Raaj52
Follow [emoji117] @redmik20proupdates
Join [emoji117] @Redmik20proglobalofficial

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
@Nabukodonosor

Ne znam zašto se toliko čudiš, nisam sklon šalama kada pišem ovde na forumu i trudim se da pomognem drugima. Radio sam samo običan OTA update, baterija je u najmanju ruku ista ili neznatno bolja na Miroom MIUI 12. Očigledno da nisam jedini...

Dark mode hoće malo da brljavi, takođe sam primetio da kod prelaska iz silent režima u normal režim nekad, ne uvek, zvono ostane utišano. Sigurno će i to biti ispravljeno narednim ažuriranjima.

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk
 
Ne kažem da si jedini, ako gledamo globalno, u velikoj si manjini. Većini je baterija dosta lošija, ljudi se masovno žale.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
@Nabukodonosor

Ne znam zašto se toliko čudiš, nisam sklon šalama kada pišem ovde na forumu i trudim se da pomognem drugima. Radio sam samo običan OTA update, baterija je u najmanju ruku ista ili neznatno bolja na Miroom MIUI 12. Očigledno da nisam jedini...

Dark mode hoće malo da brljavi, takođe sam primetio da kod prelaska iz silent režima u normal režim nekad, ne uvek, zvono ostane utišano. Sigurno će i to biti ispravljeno narednim ažuriranjima.

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk
Ali radio si format prilikom prelaska sa xeu na miroom. Pitao si zasto nece da bootuje rom

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Svaka cast.
Ovaj Meme ui nisi probao?
Sad vifim da ti imas mi9t. Nr znam da li ima za tvoj tel

#miui12 #rom #memeUI #raphaelin #k20p
MemeUI ROM for Raphael is Up! RC7 Beta
Based on MIUI 12 China Beta
[emoji413]23/05/2020

[emoji625]SF | MIRROR
[emoji832] Support Group : @memeuik20p

[emoji779]️Pre-requisites
- Decrypted, else you need to format your data, Yes! Internal Storage needed to be backed up!!
- Orange Fox 10.0.6/SHRP or LR TWRP for a break-free installation, other twrp's are also supported but not tested.
- Basic common sense!

[emoji407]Installation
- Wipe Cache/Dalvik
- Wipe Data
- Wipe System
- Wipe Vendor
- Flash ROM
- Flash DFE with Magisk
- Reboot to system

Note - First boot of MIUI roms are always lengthy, it typically takes 2-3 minutes. If it takes more than 3 minutes, wait for 3 more minutes and still in boot try flash again or report at the support group with proper flashing steps, TWRP info and previous rom name.

GDrive Busy or download exceeded?
- Save the file to your drive and download.

By @Raaj52
Follow [emoji117] @redmik20proupdates
Join [emoji117] @Redmik20proglobalofficial

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Mene ui nisam, nema ga za Mi 9t. Mislim da sam isprobao poslednjih nekoliko verzija svakog ne-miui ROM-a za mi 8t u potrazi za ROM-om kod koga FOD na AOD -u radi bez problema a da potrošnja baterije sa ukkjučenim AOD nije prevelika. Nisam ga našao. Kod ROM-ova sa malom potrošnjom baterije FOD na AOD-u ne radi najbolje. Ima i 9brnutih slučajeva - FOD na AOD-u odličan ali telefon nikad ne ide u deep sleep

Послато са Redmi K20 помоћу Тапатока
 
Ah ok @sasa79 [emoji2]
Izvini @boki78 [emoji2]
@panpetar hvala na odgovoru.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ali radio si format prilikom prelaska sa xeu na miroom. Pitao si zasto nece da bootuje rom

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
To jesam uradio, nisi pogrešio. OTA update sam uradio prilikom prelaska sa MIUI 11 na MIUI 12.

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk
 
Ja moram da ubaci drugi miui manju verziju, ova 11.0.5 mi skida bateriju ko luda. Malo pre sam skinuo telefon sa punjaca i dok sam par stvarcica kliknuo vec mi je pojeo 1%. Koji je bio dobar miui a da je baterija bila iole normalna?
 
I meni tako na stable 11.0.4 global. Ali kasnije to bude ok 2dana i oko 5h sot. Meni je to odlicno.
 
Jel normalno da zasvetle stranice ekrana kad stigne obaveštenje?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Nikad to nisam primetio zato mi je bilo čudno.

Ako MIUI 12 bude zezao kao 11, čak i ako nemam iskustva sa flešovanjem, moraću to da uradim.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Na MIUI Mix ista stvar. Sinoć sam 15% izgubio preko noći.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Skoro sam siguran da ti treba clear flash, ali je moguće da i sama kalibracija riješi problem.
Nema šanse da regularno ode 15% preko noći.

Kod mene je XEU beta MIUI12 i baterija je jednakog trajanja. Sa mojim potrebama punjenje svaku drugu veče.
 
I meni tako na stable 11.0.4 global. Ali kasnije to bude ok 2dana i oko 5h sot. Meni je to odlicno.
11.0.5 global stable, evo kad pročitah ovaj post, proverih i na 5 sati i 9m sam sota trenutno, a imam jos 49 % baterije (od jutros naravno), tako da meni tih tvojih 5 sati ne bi bilo ni blizu dovoljno. Ne znam sta mi je čudnije tih 5 sati ili što ih potrosis za 2 dana :). Mislim da od kad sam uzeo telefon, nikad nisam bio ispod 7.5, 8 sati sota. Uglavnom uključim da se puni kad odem spavanje, a u proseku tada bude na nekih 30 % baterije. Baterijom sam lrezasovoljan, šta drugo da kažem. Za 5,6 meseci, mislim da nije oslabila uopšte, barem ne primetno.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
6097dfc93be9c66120c3d9fce38b70dc.jpg
 
Poslednja izmena:
Na fabrickom sam MIUI 11.0.3.0. Postoji li podesavanje da kada me.neko poziva slika pozivaoca bude preko celog ekrana kao i broj i ime. Meni trenutno prilikom poziva iskoci prozorcic na vrhu ekrana sa imemom....?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
11.0.5 global stable, evo kad pročitah ovaj post, proverih i na 5 sati i 9m sam sota trenutno, a imam jos 49 % baterije (od jutros naravno), tako da meni tih tvojih 5 sati ne bi bilo ni blizu dovoljno. Ne znam sta mi je čudnije tih 5 sati ili što ih potrosis za 2 dana :). Mislim da od kad sam uzeo telefon, nikad nisam bio ispod 7.5, 8 sati sota. Uglavnom uključim da se puni kad odem spavanje, a u proseku tada bude na nekih 30 % baterije. Baterijom sam lrezasovoljan, šta drugo da kažem. Za 5,6 meseci, mislim da nije oslabila uopšte, barem ne primetno.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
6097dfc93be9c66120c3d9fce38b70dc.jpg
Pa 5h za dva dana, kad stavim na punjac bude oko 35%baterije jos. Meni je to odlicno za dva puna dana 5h sot.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno