Šta je novo?

Xiaomi Mi 9 Lite

Tu se menja samo izgled sata

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока
 
Читам и на redditu:
My phone updated to MIUI 12 yesterday.

Ever since, the date format on the lock screen has been in the US format (07/17) which is disgusting and bothers me. I thought maybe re-applying the theme or something would help, but it did nothing.

I couldn't find any option to change it back. Region, language, and normal date & time settings are all set to UK - am I missing something?

Баш ме нервира, а ова тема који имам ми је баш топ јер је скроз црна и иконице су баш лепе, simplicons се зове ако неког занима. На MIUI 10 је све лепо било радило и од апдејта је измењено и овакав је сад формат. Можда измене касније, не знам, надаћу се или ћу морати да тражим другу тему.
 
Побрљавио ми је телефон због теме која није компатибилна са MIUI 12...
Нисам могао да га откључам (slide up) само црн екран буде и након рестарта радио је лепо.
Вратио сам на његову класичну, па ћу видети како се ће се даље понашати.
Ето да знате да не користите теме које нису компатибилне.
Додуше приметио сам на претходној теми да спорије показује Control center, али сам свесно знао да је због теме. Нема везе, видећемо сад како ће.
 
Побрљавио ми је телефон због теме која није компатибилна са MIUI 12...
Нисам могао да га откључам (slide up) само црн екран буде и након рестарта радио је лепо.
Вратио сам на његову класичну, па ћу видети како се ће се даље понашати.
Ето да знате да не користите теме које нису компатибилне.
Додуше приметио сам на претходној теми да спорије показује Control center, али сам свесно знао да је због теме. Нема везе, видећемо сад како ће.

Мали update: Сад ради све лепо и брзо. До теме је било.
Да ли је неко од вас користио Google maps и да ли се много греје док раде мапе?
 
Moze mala pomoc. Hocu zeni da kupim ovaj model, kolega hoce da proda njegov, star 2 meseca, kupljen u Telenoru, ima dve godine garancije, za 190 evra, ili da uzmem Huawei p40 lite(ista cena)?

A jako me plasi ta situacija sa Huawei i Google zajebavanjem.
 
Moze mala pomoc. Hocu zeni da kupim ovaj model, kolega hoce da proda njegov, star 2 meseca, kupljen u Telenoru, ima dve godine garancije, za 190 evra, ili da uzmem Huawei p40 lite(ista cena)?

A jako me plasi ta situacija sa Huawei i Google zajebavanjem.

Bolje uzmi mi 9 lite manje ce te boli glava, jer ako je zena koristila telefon sa google app onda ajde ti sada njoj objasni da nema to vise i uci je na nove fore.
 
Bolje uzmi mi 9 lite manje ce te boli glava, jer ako je zena koristila telefon sa google app onda ajde ti sada njoj objasni da nema to vise i uci je na nove fore.

Trenutno ima p10 lite. Nista to njoj nije bitno, ne igra igre,kamera tu i tamo, samo poruke i pozivi i da ima Viber, WApp, FB i YT. Samo sto je baterija na p10 lite bas oslabila, pa hocu da joj ga zamenim.
 
Kao što je čovek rekao, za prosečnog korisnika je bolje da telefon ima Google servise. Pored toga Mi 9 Lite ima bolji AMOLED ekran.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Trenutno ima p10 lite. Nista to njoj nije bitno, ne igra igre,kamera tu i tamo, samo poruke i pozivi i da ima Viber, WApp, FB i YT. Samo sto je baterija na p10 lite bas oslabila, pa hocu da joj ga zamenim.

Па онда је свеједно који ћеш искрено. Оба телефона раде као муње, имао сам прилике користити П40 лајт.
 
Trenutno ima p10 lite. Nista to njoj nije bitno, ne igra igre,kamera tu i tamo, samo poruke i pozivi i da ima Viber, WApp, FB i YT. Samo sto je baterija na p10 lite bas oslabila, pa hocu da joj ga zamenim.

Samo p10 lite ima google servise, ne znam gde cuva telefonski imenik da li na sim kartici ili na google, na youtube nece mocu da se uloguje sa svojim nalogom, viber nece moci da pravi backup... Tako da ako neces da te boli glava uzmi mi 9 lite.

Jer sada mislis nece da fali ali u nekom trenutku ce da bude e ovo nece da radi ili ovo zeza.

E sada mana je sto je mi 9 lite stariji telefon dok je p40 lite noviji, svaki od njih ima svoje prednosti i mane.

Veruj mi navika je cudo, dok imas google servise i ne obracas paznju toliko na to jer su tu ali cim bi uzeo p40 lite ne bi proslo puno krenula bi neka kuknjava na stvari koje je mogla normalno na p10 lite da radi a ovde nece. Ima zena da ti sedne na glavu zbog google servisa.
 
Ja sam bivsi Nexus korisnik, meni je Google must have. I sada furam Mi A2, na Android One programu.

Iskreno, gledao sam Mi Note 8 Pro i Mi 9 Lite.
 
Ja sam bivsi Nexus korisnik, meni je Google must have. I sada furam Mi A2, na Android One programu.

Iskreno, gledao sam Mi Note 8 Pro i Mi 9 Lite.

Da ne pomislis da te odgovaram od kupovine p40 lite, i jedan i drugi telefon i treci su dobri. Koji god budes joj kupio trebace joj vreme da se prilagodi.
 
Pozdrav postovani.Odradio sam upadate na miui 12,nezadovoljan sam baterijom,pa me zanima da li neko moze da mi kaze kako da vratim na 11-cu?Hvala unapred
 
Pozdrav postovani.Odradio sam upadate na miui 12,nezadovoljan sam baterijom,pa me zanima da li neko moze da mi kaze kako da vratim na 11-cu?Hvala unapred

Која верзија MIUI 12? 12.0.3.0 QFCMIXM? Ја имам ову наведену и батерија ради исто као и на ранијој MIUI верзији.
 
Svakako hvala na odgovoru,ako ima neko neki post da izbqci kako da promenim sistem,hvala unapred
 
Svakako hvala na odgovoru,ako ima neko neki post da izbqci kako da promenim sistem,hvala unapred

Probaj da skines prethodnu verziju sistema a onda preko updater aplikacije ideš gore na one tačkice pa izabereš taj "paket" koji si skinuo. Važno je da znaš koji si tačno imao pre tog novog i njega da skineš. Pozz
 
Која верзија MIUI 12? 12.0.3.0 QFCMIXM? Ја имам ову наведену и батерија ради исто као и на ранијој MIUI верзији. ������

Da i meni dosta brze prazni bateriju nego miui 11.
Ima tu veeziju.
Da li bi pomogle ponovno hard reset.
 
Da i meni dosta brze prazni bateriju nego miui 11.
Ima tu veeziju.
Da li bi pomogle ponovno hard reset.

Требало би да врати све на фабричко тј. на оно које си имао када си први пут палио тел.
Ја нисам никад радио, па не знам.
И побрисаће ти се све. Уради backup пре тога.
 
Da li jos neko ima problem sa led notifikacijom?Nakon updejta prestala da radi... :trust:
 
Da li jos neko ima problem sa led notifikacijom?Nakon updejta prestala da radi... :trust:

Провери да ти није укључено у ком временском периоду да је искључена ЛЕД нотификација.
Мени стоји да од 11 увече до 7 ујутру буде искључено и у том периоду не ради.
 
To sam skontao i ja kada sam pomislio da ne radi, sve je ok samo obrati pažnju da li je u tom periodu isključena.

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока
 
Провери да ти није укључено у ком временском периоду да је искључена ЛЕД нотификација.
Мени стоји да од 11 увече до 7 ујутру буде искључено и у том периоду не ради.

Iskkjucio sam tu opciju odma posle azuriranja i nema razlike...
 
Iskkjucio sam tu opciju odma posle azuriranja i nema razlike...

Не знам онда није ми јасно. Ако сви имамо исту верзију онда би исте проблеме сви требали да имамо, зар не?
Биће неких апдејтова вероватно, па ће исправити.
Мене и даље само датум нервира на закључаном екрану, али сем тога све ради лепо.
 
Pojavio mi se prvi ozbiljniji problem sa ovim telefonom. Prilikom uparivanja sa bluetooth slušalicama zvuk je poprilično slab i kvalitet lošiji u odnosu na samsung s8 sa kojim sam uporedio. Da li neko ima neku ideju šta je u pitanju?
 
Koristim BT slušalice svaki dan i nisam primijetio nikakav problem.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Razlika je drastična. sluške su ok jer na samsungu sviraju fenomenalno, čuje se ceo raspon i 50% su glasnije . U pitanju su lg hbs-fn6.
 
Koristim iste slušalice na PC, telefonu i dva iPada i nisam primijetio razliku u zvuku... Možda neko ima drugačije iskustvo.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno