Šta je novo?

Xiaomi Mi 8 (Gcam prvi post)

Da da, iste tri animacije. Rade samo kada je AOD uključen

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nikako nece bez aod? Meni je na Miui 10 global, android 9, i radi mi normalno samo nema da se bira kakva da bude animacija, tj kao ova pulse na slici gore, tako mi radi, ali ja aod ne koristim.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Da li neko zna prosto i jednostavno rešenje za ovu pošast?

Kupio sam drugi telefon, moj Mi8 sam poklonio drugoj osobi.
Kada je ubacila njenu karticu, nakon hard reset-a, dobili smo obaveštenje This device is locked.
Prevrnuo sam internet, od otvaranja telefona i korišćenja nekakvih Tools za otključavanje telefona, preko nekih prostih rešenja, koje sam isprobao..ali bez uspeha.
Kucao sam password sa mog Mi account-a, ali ne prolazi..Coundnt verify Mi Account ID . Invalid username or password.
Pokušao sa njenim Mi account-om, identična situacija.

samo da kažem da MI8 nikada nije otključavan, na njemu je zvaničan MIUI10 Global Stable..dakle sve po default-u.

Mozda da probas da resetujes sifru

https://account.xiaomi.com/pass/forgetPassword
 
@nikokaoya probaj izvadi karticu, ubaci svoju staru koja je i bila pre nego što si poklonio telefon. Odradi full factory reset i uključi telefon sa svim šiframa googlovim i mi acc koji su bili pa vidi da li će raditi. Ako radi skini odmah google nalog msm odjavi se takođe se odjavi sa mi acc-a. Izvadi karticu uradi ponovo hard reset i ubaci novu karticu.

Послато са MI 8 помоћу Тапатока
 

Jesam, čitav dan se vrtim u krug.
Promenio sam i broj fona na Mi account-u, ali on i dalje tera po svom pri logovanju.
Na posletku sam napisao mail Xiaomi service ,čekam da oni to resetuju.

@nikokaoya probaj izvadi karticu, ubaci svoju staru koja je i bila pre nego što si poklonio telefon. Odradi full factory reset i uključi telefon sa svim šiframa googlovim i mi acc koji su bili pa vidi da li će raditi. Ako radi skini odmah google nalog msm odjavi se takođe se odjavi sa mi acc-a. Izvadi karticu uradi ponovo hard reset i ubaci novu karticu.

Послато са MI 8 помоћу Тапатока
Hvala, probao sve moguće opcije, nisam zalazio u ozbiljnije hirurške zahvate poput flash firmware-a i brisanja Mi account-a (da ne brick-ujem Mi8)..na Net-u ima puno opcija kako rešiti taj problem, ali kod mene nijedna ne pije vodu.

Čim reše taj problem ,odmah ću da pošaljem zahtev za otključavanje bl-a, pokušao danas, ali me uvek prebaci na sajt sa kineskim pismom tako da ne mogu da pošaljem zahtev , ne znam Kineski :d
 
Zar niko nije imao isti problem?
Nisam znao da prvo treba da se izlogujem iz Mi i Google account-a, pre nego odradim factory ili hard reset. Tako ranije nije bilo, koliko se sećam sve je prolazilo normalno.

Postoji li neki bypass ili način da se zaobiđe taj 'This device is locked' prozor? Zaboravio sam Mi ID account, nikada ga nisam ni znao napamet. Password-a se možda i sećam..email-a takođe, ali kada se ulogujem sa tim email-om on pokazuje drugačiji Mi ID od onog koji mi traži da ukucam password u Mi8 da bih otključao telefon. Takođe i broj koji sam vezao za taj Mi account je nepostojeći, ugasio sam ga. Sve se iskomplikovalo do mere bez izlaza. Dopisujem se sa Kinezom, ali on radi copy /paste, vidim da ne čita što mu pišem.

Postoji li alternativni način da se to reši?
 
Poslednja izmena:
Zar niko nije imao isti problem?
Nisam znao da prvo treba da se izlogujem iz Mi i Google account-a, pre nego odradim factory ili hard reset. Tako ranije nije bilo, koliko se sećam sve je prolazilo normalno.

Postoji li neki bypass ili način da se zaobiđe taj 'This device is locked' prozor? Zaboravio sam Mi ID account, nikada ga nisam ni znao napamet. Password-a se možda i sećam..email-a takođe, ali kada se ulogujem sa tim email-om on pokazuje drugačiji Mi ID od onog koji mi traži da ukucam password u Mi8 da bih otključao telefon. Takođe i broj koji sam vezao za taj Mi account je nepostojeći, ugasio sam ga. Sve se iskomplikovalo do mere bez izlaza. Dopisujem se sa Kinezom, ali on radi copy /paste, vidim da ne čita što mu pišem.

Postoji li alternativni način da se to reši?

Pisao sam ja pre jedno godinu dana na redmi note 5 temi. ima tamo i linkovi za reset naloga. Ako ne uspije, instaliraj neki aosp rom i sve ok. Naravno ako je otkljucan bootloader.
 
Pisao sam ja pre jedno godinu dana na redmi note 5 temi. ima tamo i linkovi za reset naloga. Ako ne uspije, instaliraj neki aosp rom i sve ok. Naravno ako je otkljucan bootloader.

Nisam imao vremena da otključavam bl na Mi8. Tako da je sve fabrički, po default-u.
Koliko sam shvatio, sve te bypass metode po Net-u, to sve važi za MIUI9 i verzije ispod toga. Na MIUI10 je to nemoguće primeniti. Ništa, pokušaću da potražim tvoj post u rn5 temi, ako ne uspe..postoji li način da uđem u edl mod iz fastboot moda i tako odradim downgrade na MIUI9 , pa tek onda primenim neku od metoda sa Net-a. Ima dosta načina da se sve to odradi, probao sam sinoć dve metode. ali nije uspelo na Mi8,MIUI10 stable. Zaključan je, tako da ne mogu da udjem u Developer options kako bih pokrenuo otključavanje bootloader-a. Ako ovo uspem da odradim, u širikom luku ću ubuduće izbegavati MIUI i njihove servise. Samo custom ROM-ove i Google, ćao-zdravo. Sad mi fon stoji zaključan ne mogu da ga koristim, sodoma i gomora :D
 
Zar niko nije imao isti problem?
Nisam znao da prvo treba da se izlogujem iz Mi i Google account-a, pre nego odradim factory ili hard reset. Tako ranije nije bilo, koliko se sećam sve je prolazilo normalno.

To je tako od Androida 5 ili 6... Pisi kinezima, prilozi im svu dokumentaciju, pa ako uspes - odlicno, ako ne nosi u neki servis
 
to je negde tamo oko 20 septembra prosle godine bilo. Ima sajt za reset lozinke, posalje se broj pa onda iz xiaomija posalju kod koji treba da uneses na tom sajtu, kod dolazi na sim karticu. e sad ne znam na tom mi8 nalog je na ciji broj?
https://account.xiaomi.com/pass/forgetPassword
Tu stranu sam već, uzgred, bio primetio, čak sam je bio i otvorio, pa zatvorio.. ali onako zbunjen i u žurbi sam prevideo da je moguće na taj način rešiti problem. Od sada zapisujem sve te bitnije user i password informacije, negde u fon, za svaki slučaj.
Hvala još jednom, rešen problem.


To je tako od Androida 5 ili 6... Pisi kinezima, prilozi im svu dokumentaciju, pa ako uspes - odlicno, ako ne nosi u neki servis
Nije mi se desilo ovo ranije. Jedno vreme sam i otključavao bl ,bavio se raznim stvarima na fonu, zabadao se u bootloop, halfbrick..ali ovo zaključavanje od strane Mi se nije desilo nikada.

Hvala i drugu Kidence koji je ikognito uskočio u pripomoć.
 
Poslednja izmena:
Tu stranu sam već, uzgred, bio primetio, čak sam je bio i otvorio, pa zatvorio.. ali onako zbunjen i u žurbi sam prevideo da je moguće na taj način rešiti problem. Od sada zapisujem sve te bitnije user i password informacije, negde u fon, za svaki slučaj.
Hvala još jednom, rešen problem.



Nije mi se desilo ovo ranije. Jedno vreme sam i otključavao bl ,bavio se raznim stvarima na fonu, zabadao se u bootloop, halfbrick..ali ovo zaključavanje od strane Mi se nije desilo nikada.

Hvala i drugu Kidence koji je ikognito uskočio u pripomoć.
Znači uspeo si da otključaš telefon?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Zahvaljujući linku koji si mi poslao, da rešen poblem.
 
Zna li neko da li je nekako na MI 8 moguce uraditi hide notch kao na Huawei telefonima. Kada sakrijem u podesavanjima on mi spusti i sat i bateriju i signal kompletno sve ispod. A ja zelim da se zacrni, round corner ali sat, baterija i signal pored notcha ne ispod.
Kao na ovom linku:
https://youtu.be/IYaWZqNPnNk

Bas me nervira kako je na MIUI napravljeno, pa mi znaci...

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Zna li neko da li je nekako na MI 8 moguce uraditi hide notch kao na Huawei telefonima. Kada sakrijem u podesavanjima on mi spusti i sat i bateriju i signal kompletno sve ispod. A ja zelim da se zacrni, round corner ali sat, baterija i signal pored notcha ne ispod.
Kao na ovom linku:
https://youtu.be/IYaWZqNPnNk

Bas me nervira kako je na MIUI napravljeno, pa mi znaci...

Sent from my MI 8 using Tapatalk


Mislim da moze na xeu
 
@Sync
Hvala, mada ne radi na YouTube a zato mi najvise trebao.
Zna li neko da li gubim garanciju (mi 8 kupljun u mi shop Usce) ako mi oni zvanicno otkljucaju bootloader a ja mu okacim neki rom?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Jel ima nekog rešenja za ovo. Isto za chrome, messinger. Odkako sam preso na miui 11
471518c300bce2733f9b7c0f063cccc5.jpg


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Koliko znam nema rešenja.
Ja na kraju obrisao aplikaciju, ulazim preko pretraživača. Mnogo lepše i fluidnije radi, plus imam dark mod. :d
 
To je do Androida 10 napravljeno da se svaki dan push-uju mali update-i za aplikacije, gde ce uvek biti up to date. Pocece svi to da rade, sto je ogromna glupost.
 
Dobijao sam to za Chrome, a na android 9 sam(xeu 9.6.27).
 
Google aplikacija. Tu su prvo progurali. Kasnije ide kroz Google servise i Google play.


Probao sam kroz Chrome flags da isključim, ali neće.
 
Gde kod nas kupiti ovaj tel sa garancijom validnom i kako ide sa gcam? Da li ima ove zadnje verzije 7.1.7.2 za ovaj model?
 
Nazad
Vrh Dno