Šta je novo?

Xiaomi Mi 8 (Gcam prvi post)

Mix2s po mom misljenju bolja solucija, mada ne kazem da ne bih nosio mi8, iskereno, samo precaga mi je odbojna na mi 8 [emoji16]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
"Zub" se lako ukloni a keramika ostaje zauvek. Mi 8 od 128GB je najbolji izbor u odnosu na cenu i kvalitet.
 
Zub kad se ugasi dobije tel vizuelno slican rn5 samo sa vecom gornjom ivicom sto je glupo, Mix 2s sabijen bezel gore do kraja, i kreamika koja bas premium izgleda (iz iskustva sa mix 2) cak manja cena...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Oba su super telefona, nek svako kupi ono sto mu se vise svidja.
 
high end telefon treba da poseduje i wireless charging, zato prednost ide mix 2s
 
Zar im senzori nisu isti? Koliko se secam rekli su da ce softverski nadograditi mi mix 2s kameru na isti nivo kao mi8.
 
Offtopic očišćen. Nemojte da nastavljate. Takođe, nemojte pisati više postova za redom, postoji opcija edit i lako možete dopuniti svoj post ako postoji potreba za tim.
 
Šta će ti Globalna verzija?
Hardver telefona je "Globalni". Kupi, otključaj b/l i instaliraj ROM sa Xiaomi Evropa (očišćen Kineski ROM i prilagođen za Globalno tržište sa "usađenim" Google Play-om) i uživaj u čarima telefona.
Kada izbace zvaničan Global ROM, onda ubaci njega i to je to...

Pozz
 
Bolje uzmi Mix 2s, ovaj ima precagu (koja mi je izuzetno ogavna), pa možda za dve godine izbace iz upotrebe, nego ovako da uzmeš Mi8 i furas sa tim.

Ipak sam naručio Xiaomi Mi 8 Dual LTE 128GB 6GB RAM i stiže mi u četvrtak...Najviše zbog memorije, bolje prednje kamere i što je laganiji od 2s. Nadam se da ću biti zadovoljan, ali videćemo kada stigne. :)
 
Super :) kada ti stigne stisni mu leđa blizu kamere i vidi da li krcka , znam da se par rusa na to žalilo .

Ja ću saznati sutra da li mi mi8 SE stiže u nedelju iz Kine :)
Iako nema lte20 nekako mi deluje zanimljivije od mi8. ( Suštinski nekako deluje kao manji klon ipX)
 
Meni isto SE model deluje zanimljivije, sasvim moguce moj sledeci fon, 300e mi je neka psiholoska granica koju bih dao za fon, iznad 250e ne idem nikad, jer mi ne treba. Lte20 a samim tim i 4G su totalno nebitni.

Sto sto nema neki Mix SE model:d
 
Ima, zove se Mi Mix 2 i kosta slicno koliko i Mi 8 SE ;)
 
Ima, zove se Mi Mix 2 i kosta slicno koliko i Mi 8 SE ;)

Da moze i tako da se gleda, flag prethodne generacije. Ipak ja bih nesto sa malcice boljom autonomijom. Mi 8 se to jeste.
Zanima me sta ce biti sa Mi Note serijom, dakle sa Mi Note 4 telefonom, ako ga uopste i bude.
 
Poslednja izmena:
Iste su verzije , samo da sačeka global rom i da ga flesuje i to je to
 
Nema još uvek globalna verzija. U pitanju je cn, sa globalnim romom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nema još uvek globalna verzija. U pitanju je cn, sa globalnim romom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
CN verzija sa globalnim romom je globalna verzija, pošto je hardver isti. Nema lokalnih verzija sa prilagođenim LTE bandovima.

Sent from my Redmi Note 3 Pro SE using Tapatalk
 
Izbace Global version, ima najava. Isti je telefon, samo sto 99% na kineskoj verziji morace otkljucan BL da bi mogao Global ROM, dok ce Global version dolaziti vakuum pakovanje, fabricki global ROM i EU ili UK punjac.

Oba imaju b20.
 
Ja ću saznati sutra da li mi mi8 SE stiže u nedelju iz Kine :)

Potvrđeno , 6/64gb za 250e + mi band 3 I 4 originalne rezervne narukvice(za nekih 30ak €) :)

Inače u crvenoj boji , reče mi da iz nekih uglova prelazi u roze :)

Jedva čekam da vidim taj oled ekran , i dalje mislim da je BOE u pitanju :) ( ali dosta kvalitetan boe čim I apple razmišlja da uzme njih za proizvodnju oled za iPhone )
 
Poslednja izmena:
Potvrđeno , 6/64gb za 250e + mi band 3 I 4 originalne rezervne narukvice(za nekih 30ak €) :)

Inače u crvenoj boji , reče mi da iz nekih uglova prelazi u roze :)

Jedva čekam da vidim taj oled ekran , i dalje mislim da je BOE u pitanju :) ( ali dosta kvalitetan boe čim I apple razmišlja da uzme njih za proizvodnju oled za iPhone )
Daj nam link ovog SE koji si poručio
 
Direktno iz Kine to jest u mi radnji :)
Jeste da je 4/64 oko 225e ali znam koliku razliku prave tih 2gb preko :)
 
Prave prilicno, kad se oduzme ram koji koristi GPU, ram koji koristi sistem i sistemske aplikacije, ostane duplo, ako ne i vise nego duplo, vise memorije za sve ostale aplikacije na 6GB u odnosu na 4GB verziju.

Mada realno i 4GB moze da drzi 10+ aplikacija u memoriji bez problema.
 
Kad bi 6/64GB bio rcimo 300e na KP kad stigne, global rom, to bi bilo top za sam start.
 
Donošenje. Prve utiske pišem za 4,5dana :)

Znajući koliko mi znači odličan ekran kod moba biće ovo zanimljiva priča :)
Zavisi od coveka do coveka misljenje o ekranu. Ja sam izmedju A1 i RN5 koristio firmin S6, gde sam oslepeo od amoleda, dobar ips mi vise odgovara. Nadam se da ce saturacija biti bolja na 8se nego na samsunzima [emoji16]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Će da vidimo :) meni je kod amoleda jedino bitno da bela bude svuda bela a ne na nekim delovima roze :) mada je opet pitanje da li takav amoled mogu očekivati za 250e..

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=2918440&page=1&mobile=no

Sada gledam ovaj link gde su slike svih ponuđenih boja mi8 SE. Zanimljivo je da samo crveni ima i glossy ram dok crni , plavi i beli imaju matiran alu sa strane :)
Možda sam se i zeznuo pri izboru boje , ali videćemo ..
 
Extra priča. Za 225/250e bih mu oprostio b20 lagano.

Sent from my Passport using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno