Šta je novo?

Xiaomi Mi 5s/Mi 5s Plus

Flešnuo si open gapps ili stock ili neki veći paket koji u sebi ima i google cameru koja ti je pregazila SD kameru koja dolazi podrazumevano sa sistemom. Ta SD koja dolazi sa sistemom lepo radi, tačnije kažu ljudi da je kvalitet gori od MIUI kamere, ali ja to ne znam...Za sad Google kamera ne radi kako treba...
Aaaaa u gaps je trebalo da isključim negde google cameru... Instalirao sam aplikaciju 4.1 valjda sd cam, crasuje kad kliknem da mi pokaže sliku koju sam slikao. Jel misliš da ostavim to tako ili opet da flesujem rom i gaps?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Flešni opet rom i pico/nano opengapps. Pre toga wipe data, cache, dalvic cache i system (nemoj internu).

Gesendet von meinem Mi-4c mit Tapatalk
 
Kako vam izgleda tapatalk na mi5s? Meni kao da je ocaj rezolucija, tekst krzav, senke neke iza...
Muiu global poslednji

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Uzmem da instaliram TWRP na 5s (otkljucan je bootloader) uradim sve preko adb-a i kad hocu da udjem pojavljuje mi se pcsuite.mi.com. Sta sam pogresio? MIUI je 8.2.nesto sa kojim je i dosao fon. Bootloader je bio otkljucan, ali sam trazio dozvolu i pokrenuo unlock program i pisalo je da je vec otkljucan bl u njemu. Krajnji cilj je LOS :D

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Idi preko fastboot-a,skini poslednji los, gapps i firmware,stavi ih na telefon.Onda skini poslednji twrp i butuj telefon u fastboot i kucaj fastboot flash recovery (pa ime tog twrp-a).img,pa fastboot boot (ime twrp-a).img i onda flesuj firmware prvo pa los i gapps.
Telefon mozes da butujes u fastboot preko adb-a komandom adb reboot bootloader
Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Idi preko fastboot-a,skini poslednji los, gapps i firmware,stavi ih na telefon.Onda skini poslednji twrp i butuj telefon u fastboot i kucaj fastboot flash recovery (pa ime tog twrp-a).img,pa fastboot boot (ime twrp-a).img i onda flesuj firmware prvo pa los i gapps.
Telefon mozes da butujes u fastboot preko adb-a komandom adb reboot bootloader
Sent from my LEX820 using Tapatalk

Pokusao sam sa tom poslednjom komandom i isto mi bilo. Sad cu pokusati sa ostalim. Naravno prvu komandu sam odradio isto. Samo mi reci koji firmware?

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Neceš sa tim romom moći da instaliraš LOS jer imaš stariji firmware... Moja preporuka da prvo zvekneš Global Dev pa onda sve ostalo, TWRP, LOS i Gapps....Pisao sam već o tome pre par stranica...
 
Ima u los temi koji firmware,da ne bi flesovao ceo rom.U fastboot mod mozes da udjes i pritiskom na volume down+power dugme.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Hvala svima, uspeo sam jos danas. Fleshovao global dev. rom pa onda sve ostalo. Koju kameru preporucujete za LOS? Fingerprint radi mnoooogo bolje.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Flesovanje tih firmware paketa iz teme LOS na XDA nije bas 100% sigurno, ima načina na koji se to radi, a i Luk (dev roma) nije pristalica tog flesovanja firmware-a u zip-u...Opet, da ne sirim pricu dalje, cak ni lik koji je pravio te pakete, vise ne preporucuje to iz vise razloga...

Ja sam naveo meni najlakši, to da se flešne Global Dev jer on poseduje potreban firmware....
 
https://drive.google.com/file/d/0B9Xul_AtQRjbSWVoMzFEeElyTkk/view Modovana google kamera,po meni najbolja apk za point and shoot,plus blur(bokeh,portrait)mod sredjuje slike skoro pa perfektno(pitaju me ljudi da li su slike sa ajfona 7+ koliko dobro izgledaju [emoji2] )

Sent from my LEX820 using Tapatalk
A 5s je koristiš?
acc685e37b8626e48b3737fcfdac5972.jpg


Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Mislim da je ta kamera namenjena aosp romovima, verovatno je potrebna android 7+ verzija.
 
Pa verovatno imas neki senzor za koji nemaju odgovarajuci drajveri...ako znas koji senzor prednje kamere imas, moguce da ima neki fix koji se flesuje preko TWRP-a.Barem je tako uvek za Xiaomi telefone bilo do sada.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Pa verovatno imas neki senzor za koji nemaju odgovarajuci drajveri...ako znas koji senzor prednje kamere imas, moguce da ima neki fix koji se flesuje preko TWRP-a.Barem je tako uvek za Xiaomi telefone bilo do sada.

Sent from my Redmi Note 4X
Moracu pretraziti u temi na xda, hvala.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Na LOS radi prednja i zadnja kamera i sve ostalo što dolazi sa kamerom...
 
Google kamera ce proraditi kad se uradi dobra podrska za API2, do tad ce sve biti polovicno.
 
Jedno pitanje nisam listao jer ima mnogo strana da li je neko mozda kupio Mi 5c?
Citam da su svi Mi5 slicni ali ne kapiram zasto samo ovaj prvi ima gorilla 4.

Razmisljam se da kupim ili njega ili meizu M5 note ili mozda Mi Max zavisi koliko ******* skupim


Sent from my SM-G800F using Tapatalk
 
Mi5c ne moze da se meri sa mi5/s u CPU/GPU performansama,ovi su visoka klasa dok je 5c midrange.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Ako neko koristi Lineage rom, zadnji build, jučerašnji 10.07. ima problema sa video prikazom i zvukom, youtube i slično, a da bi se to rešilo, morate update-ovati firmware na verziju iz 7.7.6 China Developer roma.

Ja sam flešnuo prvo Xiao EU weekly rom 7.7.6 jer i on u sebi ima taj firmware, pa onda LOS i sve radi.

Eto, možda nekom zatreba...
 
Hvala. Preskočiću ga a baš mislio posle mesec dana da ga osvežim. A inače. Bolje mi je radila neka verzija od pre nego ove od "zvaničnih"...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
One verzije pre zvaničnih nisam ni probao, a ova sad radi rekao bih OK. Ja sam Miui fan oduvek, ali sam hteo da eksperimentišem sa sistemom bez google play servisa i bilo kojih google aplikacija...i evo za sadsve mogu što i pre, imam sve aplikacije, baterija traje bar 30% duže i tako... :D
 
Ne znam da li neko ima ovakav problem i ne znam da li je do telefona ili čega.
Stižu mi pojedine okrnjene SMS poruke, ne sve, i ne uvek, ali ponekad, i sada malo češće i to samo zadnje dve, tri reči iz cele poruke!
Da li se nekom tako nesto ili slično dešavalo?
Hvala
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno