Šta je novo?

Xiaomi Mi 5s/Mi 5s Plus

Moja žena ne može da zamisli da koristi nešto drugo osim MIUI, šurak se takođe kune u MIUI...ja od kad imam Android telefon, uvek sam imao neki custom MIUI na telefonu, sve dok nisam kupio Xiaomi, sad hoću LOS na telefonu... :D

Kunem se i ja u MIUI:d
Sad ne mogu da zamislim nista drugo, nikako nesto slicno stock androidu.
 
Ma ja sam kažem godinama samo MIUI koristio, još na mom prvom androidu Samsung gt i5500, pa sve do Xiaomi Redmi Note 3g, pa posle Meizu MX5 koji ima flyme OS, koji takođe nije ni nalik stock romu i sad evo Mi 5s sa MIUI i znam Miui napamet u prste i šta valja i šta ne valja...Zadnji Cyanogenmod koji sam koristio je bio CM7, pa me malo kopka ovaj LOS...

Ja sam prodao Mi5 devojci sa Lineage, vratili se ljudi, molili da im vratim MIUI. To sam se namučio ali zahvaljujući Kidence u... :)

Inače na ovom Mi5S mi radi Lineage Unofficial od 24.05, bez i najmanje greške i nemam potrebe za Official verzijom još, i baterija mi bolje drži na LOS a i čini mi se da kamera manje pegla šum nego na MIUI... Definitivno bolje rešenje nego fabrički softver. Osim za devojke, MIUI je šareniji.

Sent from my MI 5s using Tapatalk

Jesi li flešnuo prvo neki zip sa firmware-om i na kom romu si bio pre prelaska na LOS?
 
Ne. Ništa firmware. Otključao bl. Iz minimal adb ubacio TWRP i samo ROM i gapps. U povratku me zezala verzija Mi Flash pa mi Kidence poslao proveren verziju i vratio na MIUI...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Jel može malo detalja, što je zezalo, šta je zezalo u povratku na MIUI? Koja verzija je zezala Mi flas, a koja je radila? Danas, sutra ću da probam LOS, pa da znam u slučaju nužde...
 
Ne mogu da se setim verzije koju mi je poslao Kidence ali pitaj ga, odgovorice ti, on je car. U principu ako ti ne prodje iz prve vracanje na MIUI, probaj da potrazis starije verzije Mi Flash Tool a sa kojom ce ici. I mislim da je bitno gde je original ROM na racunaru, stavi ga na desktop ili u direktorijum gde je Mi flash, meni nije hteo da prodje sa D particije...
 
Ljudi planiram da za koji dan uzmem Mi5 pa da vas pitam da li postoje neki generalni problemi sa tim telefonom i da li ima neke veće mane?


Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ljudi planiram da za koji dan uzmem Mi5 pa da vas pitam da li postoje neki generalni problemi sa tim telefonom i da li ima neke veće mane?


Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Mi5 ima bootloop nekad, Mi5s nema to.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Zezaš me?
Pa to jedini razlog zbog kog prodajem Nexus 5X
To sam naisao na netu. Mislim da su i ljudi ovde pominjali. Devojka je bas iz tog razloga prodala svoj i prezadovoljna je sa mi5s osim senzora otiska i kamerom u nocnim uslovima. Zeza je nekad senzor, a nocu kamera je mnoooogo losija od nexusa. Cisto da imas neku uporednu perspektivu. Greje se lepo mi5s, ali mislim da to nece biti problem, ipak je napolju toplo. Ona inace ima oko 6 sati SOT-a, i to sa sve fejsom, insta, jakim osvetljenjem i dosta razgovora. Ja sam zabezeknut kako je dobra baterija.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Jel moguce naci kod nas 4gb verziju, kao sto je bilo i pre nekoliko meseci? Sada samo 3gb verzije...
Uzeo bih i polovan u garanciji...
 
Uzeli fon danas. Dosao je sa fabrickim 8.2.1.0. Provericu da li je bootloader otkljucan

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
I moj je stigao sa tim romom. Jel možeš da napišeš sta si radio redom da instaliraš drugi rom? U principu mislim da znam sta bi trebalo da radim ali videh na xda neki post da mora da se instalira prvo kineski developer rom il tako nesto da ne bi izbacivao neku grešku 7 i to me zbunjuje..
Ja sam otključao bootloader na sajtu, sad valjda adb drajv eri na win, pa twrp, pa wipe, pa flashovanje iz twrp?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
I moj je stigao sa tim romom. Jel možeš da napišeš sta si radio redom da instaliraš drugi rom? U principu mislim da znam sta bi trebalo da radim ali videh na xda neki post da mora da se instalira prvo kineski developer rom il tako nesto da ne bi izbacivao neku grešku 7 i to me zbunjuje..
Ja sam otključao bootloader na sajtu, sad valjda adb drajv eri na win, pa twrp, pa wipe, pa flashovanje iz twrp?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Nisam ni ubacio drugi rom za sada, ubacio samo novu i devojci je za sada ok.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Taj kineski developer rom o kome pričaš, ne mora da se flešuje... Ajd da razjasnim ovde, na xda nemam više živaca da pišem o tome...

Postoje minimalni zahtevi koje mora telefon da poseduje da nebi bilo te greške 7. Tačnije, ako telefon poseduje firmware koji je stariji od firmware-a koji ima Kineski developer rom 7.4.14 (aprilski dev rom), onda će biti nemoguće da se flešne LOS. Taj firmware roma 7.4.14 je minimum....Ja koristim Global Dev rom i to 7.6.8 (skorijeg datuma, junski) i bez problema sam flešnu TWRP, LOS i Gapps. Znači ne radi se o Kineskom developer romu i neme veze da moraš da flešneš tako nešto jer je taj rom baziran na androidu 7 kao i LOS, pa zbog toga. Šta više, Global Dev (za sad) je baziran na androidu 6, ali ima odgovarajući, tj. mlađi firmware paket od minimalnog koji LOS zahteva.

Bootom line, moja preporuka je da flešneš Global Dev i to kroz Updater app, pa posle sve ostalo ako ti je već bootloade odključan itd...a da pravo kažem, ne znam jeli taj stable 8.2 (koji je uzreg budi rečeno i povučen od strane MIUI tima) ispunjava taj minimalni zahtev...

EDIT:

I jš ovo, nema potrebe da se juri firmware sve noviji i noviji, stvarno za sad nema razlike. Možda će LUK (developer LOS-a za Mi 5s) u nekom narednom periodu da taj prag minimalnog firmware-a podigne, ali verujem da toga neće biti bar dok ne izbace stable MIUI baziran na androidu 7.
 
Poslednja izmena:
S obzirom da sam jako blizu kupovine ovog telefona, i da mi je kamera veoma bitna, interesuje me postoji li u podesavanjima opcija da se smanji saturation. Kad gledam slike i video semplove na youtube-u boje mi deluju prenapucano, narocito trava i drvece. Daleko je to od realnih boja.
 
Je li neko primetio na poslednjem GLobal DEV romu na zvanicnom sajtu da je zvuk iz zvucnika znatno losiji i sa vise distorzije i manje snage u odnosu na globalni 8.0.3?
 
Ja nisam obratio pažnju na to, tačnije nisam primetio...

Jeli, jel zna neko zašto kasni Global dev 7.6.15? Znam da su pola telefona izbacili iz režima nedeljnog update-a global dev romova (do avgusta, tako rekoše) ali mi 5s nije među tim modelima....?
 
Mislim na ovo, do 50% se zvucnik jedva cuje, a od 80% krece distorzija i krivljenje zvuka:

https://www.youtube.com/watch?v=MbfqQHPtXJw

Ovaj problem nisam imao na GLOBAL romu, telefon je bio i vise nego glasan sa dobrim zvukom...
 
Na poslednjem sam global romu i cini mi se da je zvuk na slusalicama veoma tih. Koristim xiaomi hybrid. Kada je volume na malo jace od pola, jedva se cuje...
Jel svima tako ili?
 
Na poslednjem sam global romu i cini mi se da je zvuk na slusalicama veoma tih. Koristim xiaomi hybrid. Kada je volume na malo jace od pola, jedva se cuje...
Jel svima tako ili?

Isti slucaj i kod mene, bas su lose uradili celu raspodelu snage za glasnocu... Cak sam i distorziju koja je prisutna na zvucniku smanjio snimajuci obican ekvilajzer i smanjujuci srednje tonove.
 
Da li vi koristite Dolby Atmos? Ili je to bez njega

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Bez njega, klot MIUI rom..
 
Jel moze taj dolby na nerutovan tel.
Hocu da ga otkljucam i rutujem, ali nemam vremena jer idem na veoma dug put. Pa sam se zesce smorio za ovo oko slusalica...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Koju kameru ste ubacili na 14.1 los rom? Ova default je čini mi se dosta gora od one koja se dobija uz originalni rom i krasuje kad uključim prednju kameru.
Jel moze neko da stavi link ka snapdragon kameri i uputstvo za install?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Jel moze taj dolby na nerutovan tel.
Hocu da ga otkljucam i rutujem, ali nemam vremena jer idem na veoma dug put. Pa sam se zesce smorio za ovo oko slusalica...

Sent from my MI 5s using Tapatalk

Ajmo svi lepo da opalimo jedan confirm pa da primete BUG.

http://en.miui.com/thread-653217-1-1.html

P.S. Jesi li siguran da ti je bootloader zakljucan, ja sam ga kupio novog kod nas i imao je otkljucan bootloader :)
 
Poslednja izmena:
Koju kameru ste ubacili na 14.1 los rom? Ova default je čini mi se dosta gora od one koja se dobija uz originalni rom i krasuje kad uključim prednju kameru.
Jel moze neko da stavi link ka snapdragon kameri i uputstvo za install?

Sent from my MI 5s using Tapatalk

Zar SD camera nije default kamera u LOS romu??
 
Ja mislim da je ovo gugl kamera. Krasuje kad prebacim na prednju kameru. Snapdragon sam našao neki, ali je za mi 5, možda ima za mi 5s? A i uputstvo mi nije najjasnije

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Ja nisam na developer.

Sent from my MI 5s using Tapatalk

Lupi confirm i napisi da imas isti problem na stable romu, ja sam na 8.5 chineese stable romu i imam i dalje isti problem.
Uspem da ga ispeglam sa nekim od ekvilajzera na google playstoru pa bude bolje :)
 
Flešnuo si open gapps ili stock ili neki veći paket koji u sebi ima i google cameru koja ti je pregazila SD kameru koja dolazi podrazumevano sa sistemom. Ta SD koja dolazi sa sistemom lepo radi, tačnije kažu ljudi da je kvalitet gori od MIUI kamere, ali ja to ne znam...Za sad Google kamera ne radi kako treba...
 
Nazad
Vrh Dno