Šta je novo?

Xiaomi MI 11I

Prominjac

Poštovan
Učlanjen(a)
03.11.2019
Poruke
135
Poena
70

Xiaomi Mi 11i coming to Europe, but not UK

29 March 2021·

Mi-11-4-1.jpg
The Xiaomi Mi 11i has been announced as coming to Europe (starting at €649) but Pocket-lint has learned that there are no current plans to release it in the UK too.
The new phone was unveiled alongside the Xiaomi Mi 11 Ultra, Mi 11 Pro and Mi 11 Lite, during the first part of the global Xiaomi Mega Launch on Monday. However, like the Pro, it is limited to the regions in which it will be available.
That's great news for those in Central Europe and a few other locations, however. By all rights, it looks to be a very decent performer.
The Xiaomi Mi 11i comes with a 6.67-inch FHD+ AMOLED display with a 120Hz refresh rate.
It is powered by the Qualcomm Snapdragon 888 processor and 8GB of RAM.
It supports 33W Pro fast charging for its 4,520mAh battery.
The rear camera is triple-lens, with a 108-megapixel main cam leading the way. There are also 8-megapixel and 5-megapixel cameras in the unit, for telephoto and ultra-wide.
The front camera - behind a top-centre punch-hole - is 20-megapixel.
Dolby Atmos is supported on the device.
We don't have the exact regions it is being released in to hand, but Xiaomi has confirmed that a 128GB model will be priced at €649, while a 256GB edition will be €699.


It is thought to be available from April in cosmic black, frost white and celestial silver.

XIAOMI MI 11I SPECIFICATIONS​

Network2G, 3G, 4G, 5G
SoftwareMIUI 12 on Android 11
Screen6.67 “, 20: 9, 2400 x 1080 pixels, 120 Hz, touch 360 Hz, 900/1300 nits, 8192 brightness levels, HDR10 +, DCI-P3, Delta E 0.35, JNCD 0.36, True Tone, 5,000,000: 1, AMOLED E4
SoCQualcomm Snapdragon 888
CPU: 8 cores, 5 nm, Cortex-X1 2.84 GHz + 3 x Cortex-A78 up to 2.4 GHz + 4 x Cortex-A55 at 1.8 GHz
GPU: Adreno 660
RAM8 GB
LPDDR5
Storage128 GB
UFS 3.1
256 GB
UFS 3.1
SIM and memory cardTwo nanoSIM cards
Main-CameraTriple , AI, HDR, video recording 8K @ 30fps, 4K @ 60 / 30fps, 1080p @ 60 / 30fps, 720p @ 30ps, slo-mo 1080p @ 120/240 / 960fps, 720p @ 120/240 / 960fps
Main: 108 MP , Samsung HM2, 1 / 1.52 “, f / 1.75, 2.1 microns in 9-in-1 binning, 7 lenses
Wide-angle: 8 MP, f / 2.2, 119 degrees
Tele Macro: 5 MP, f / 2.4, 4 lenses
Front-CameraIn-hole , 20 MP, AI, video recording 1080p @ 30fps, 720p @ 30fps, slo-mo 720p @ 120fps
Battery4520 mAh
ChargingUSB-C 33W
Wireless interfacesWi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac / ax, 2.4 / 5 GHz, 2×2 MIMO, Wi-Fi Direct, Miracast
Bluetooth 5.2
GPS, A-GPS, GLONASS, Beidou
NFCthere is
BiometricsEnd Fingerprint Scanner
Face Recognition
SoundStereo, Dolby Atmos, Hi-Res Audio, LDAC
Water protectionIP53
Dimensions and weight163.7 x 76.4 x 7.8 mm
196 g
Price649 euro (about $765)699 euros (about $825)
********************************************************************************************************************************************************************************
Redmi K40 Pro+
 
Prejaka cena za telefon bez OIS-a i sa smesnim ultra wide i macro kamerama. Cak nema ni senzor za otisak prsta ispod ekrana, nego je sa strane kao nizem srednjem segmentu...
 
Da li ga je neko pazario? Kakvi su utisci? 🙂 I da li neko zna je li isti amoled panel kao i kod poca f3 ?
 
Nazalost telefon jedino mogu da uzmem preko provajdera, kod jednog provajdera je trenutno akcija xiaomi mi 11i 4157 naravno uz tarifni paket, a takodje imam opciju iphone 11 64 gb za 4700 takodje uz tarifni paket.. Sta uzeti?
 
Nazalost telefon jedino mogu da uzmem preko provajdera, kod jednog provajdera je trenutno akcija xiaomi mi 11i 4157 naravno uz tarifni paket, a takodje imam opciju iphone 11 64 gb za 4700 takodje uz tarifni paket.. Sta uzeti?
Bas i ja sad gledam ponudu kod istog provajdera i deluje mi kao najmanje los deal, uzevsi u obzir ponudu i cene drugih provajdera. Snap 888 je, realno, overkill za mene, ali odlicna je stvar imati telefon u narednih najmanje dve godine za koji znas da nece imati usko grlo po pitanju performansi, bar sto se hw tice. Kamere su mi sporedna stvar, mada ni ova nije sigurno losa, za mene, verovatno i vise nego dobro. Ozbiljno cu razmotriti ponudu.
 
Pa vredi iPhone tih 100e vise. Mada se verovatno ni jedan ne isplati po toj ceni
 
Bas i ja sad gledam ponudu kod istog provajdera i deluje mi kao najmanje los deal, uzevsi u obzir ponudu i cene drugih provajdera. Snap 888 je, realno, overkill za mene, ali odlicna je stvar imati telefon u narednih najmanje dve godine za koji znas da nece imati usko grlo po pitanju performansi, bar sto se hw tice. Kamere su mi sporedna stvar, mada ni ova nije sigurno losa, za mene, verovatno i vise nego dobro. Ozbiljno cu razmotriti ponudu.
Hvalaa na odgovorima, meni kamera igra bitniju ulogu, telefon koristim za društvene mreže, slikanje i ostalo klasično koriscenje.. Takodje sam svesna da cu svakako preplatiti sta god sa uzmem preko provajdera, ali trenutno nemam drugi izbor
Hvalaa na odgovorima, meni kamera igra bitniju ulogu, telefon koristim za društvene mreže, slikanje i ostalo klasično koriscenje.. Takodje sam svesna da cu svakako preplatiti sta god sa uzmem preko provajdera, ali trenutno nemam drugi izbor
Bas i ja sad gledam ponudu kod istog provajdera i deluje mi kao najmanje los deal, uzevsi u obzir ponudu i cene drugih provajdera. Snap 888 je, realno, overkill za mene, ali odlicna je stvar imati telefon u narednih najmanje dve godine za koji znas da nece imati usko grlo po pitanju performansi, bar sto se hw tice. Kamere su mi sporedna stvar, mada ni ova nije sigurno losa, za mene, verovatno i vise nego dobro. Ozbiljno cu razmotriti ponudu.
I od danas je za xiaomi mi 11i akcija uz telefon se dobija i sat, ali kažu da telefoni brzo nestaju, ja sam u opciji imala još par telefona ali nema ih na stanju i ne zna se gde ce biti, tako da su mi i iphno i xiaomi rezervisani...
 
Hvalaa na odgovorima, meni kamera igra bitniju ulogu, telefon koristim za društvene mreže, slikanje i ostalo klasično koriscenje.. Takodje sam svesna da cu svakako preplatiti sta god sa uzmem preko provajdera, ali trenutno nemam drugi izbor


I od danas je za xiaomi mi 11i akcija uz telefon se dobija i sat, ali kažu da telefoni brzo nestaju, ja sam u opciji imala još par telefona ali nema ih na stanju i ne zna se gde ce biti, tako da su mi i iphno i xiaomi rezervisani...
Ja sam posle mate 40 pro uzeo mi11i sa oglasa nekih 370e nov iz vipa.

Kamera je 7/10
Baterija 8/10
Ekran 9/10
Zvucnici 9/10
Brzina 10/10
Greje se malo ali nista strasno.

Kamera je dobra preko dana i dok jos uvek ima svetlosti. Nocni rezim je nekoristan barem za sad. Mozda izadje gcam ili software update da sredi to malo.

Cekam p50 pojavi kod nas pa se vracam na Huawei.. ovo je trenutno resenje.
 
Hvalaa na odgovoru, ja sam se laički zalepila za mi 11i kad sam videla 108 megapixela ali sam shvatila da to ništa ne znači, mislim da ću se opredeliti za iphone
 
Pa ne znam koliko je pametna kupovina i11, prejaka cena za, sada vec, stariji uredjaj.
U septembru izlazi novi ajfon, pasce mu dodatno cena u startu.
Drugo, 64gb je premalo memorije, onda obican 11 nema amoled ekran, sad koliko je kome bitno, ali nikad ne bih sredinom 2021. godine placao premijum cenu za telefon sa ips ekranom i (za mene) malom dijagonalom.
Ja bih pre uzimao mi 11 ako je odabir izmedju ta dva telefona
 
Mi 10t pro nema nigde i ne zna se kad ce dobijati, to je bila prva opcija
Pa ne znam koliko je pametna kupovina i11, prejaka cena za, sada vec, stariji uredjaj.
U septembru izlazi novi ajfon, pasce mu dodatno cena u startu.
Drugo, 64gb je premalo memorije, onda obican 11 nema amoled ekran, sad koliko je kome bitno, ali nikad ne bih sredinom 2021. godine placao premijum cenu za telefon sa ips ekranom i (za mene) malom dijagonalom.
Ja bih pre uzimao mi 11 ako je odabir izmedju ta dva telefona
Hvalaa
 
Ima online, moze da se naruci, stigne (na adresu ili u lokalnu poslovnicu) za par dana
 
Telefon mi treba do sutra 🤦🏻‍♀️
A sta mislite izmedju xiaomi mi 11i i xiaomi mi 11lite? Razmisljam za ajfon ipak je stvarno telefon star 2 god
 
Taj je jos gori. Nema to veze kad radi bolje od ovih a i podrska je dosta bolja/duza. Ako bas mora do sutra onda mozda S20 FE?
 
Ma nije los ajfon 11, ja sam ga nosio jace od godinu dana pa sam presao f3 i ne bih se vratio sad najvise zbog ekrana i male dijagonale.
Sto se tice podrske i ispeglanosti, taj ios ce raditi bolje i od najnovijih premijum android uredjaja i jos dugo ce imati podrsku.
Ja imam problem s cenom koja je nerealno velika za stariji model, pogotovo kad je ove godine srednji i nizi segment eksplodirao sa ponudom za mali novac (procesor, ram, amoled ekrani)
 
S20fe mi ne odgovara zbog kamere, kamera mi igra bitnu ulogu zato sam i htela iphone, ali svakako da se slazem da je cena velika za 2 god star telefon
 
Uzeo fon juce preko operatera za 42k din kes i pretplata 2199 mesecno + Mi watch na poklon. Za sad sam zadovoljan fonom. Presao sa poco f1. Sve deluje extra brzo, ekran je odlican, kameru nisam nesto testirao.
 
Uzeo fon juce preko operatera za 42k din kes i pretplata 2199 mesecno + Mi watch na poklon. Za sad sam zadovoljan fonom. Presao sa poco f1. Sve deluje extra brzo, ekran je odlican, kameru nisam nesto testirao.
Kakav je audio izlaz? Imam i BT i zicne slusalice i dosta muzike u FLAC-u, pa su mi zvuk i glasnoca jedna od najbitnijih stavki.
 
Evo jedne slike odmah iz pakovanja bez ikakvog podešavanja kamere.
 

Prilozi

  • IMG_20210917_121340.jpg
    IMG_20210917_121340.jpg
    160.9 KB · Pregleda: 67
Bojane, kakav mu je video? Ima li stabilizaciju na 4k 30fps, 1080p 30 i 60fps? Da li ultrawide camera ima 1080p 60fps? Jel bolji što se tiče video zapisa od mi 11 lite 5G i Samsung A52s?
 
Pročitah ove gore komentare, posle 2 i po mesec kakvi su utisci? Prvenstveno baterija i kamera?
 
Jel pazario neko u međuvremenu ovaj telefon, planiram da ga kupim pa da znam nešto malo više
 
Ja ga koristim od 08.2021. I extra sam zadovoljan. Baterija izgura ceo dan. Kamera ok, fon je dosta brz, ekran super, manje vise sve lepo radi bez problema.
 
Nazad
Vrh Dno