Šta je novo?

Xiaomi MI 11/MI 11 Pro/Mi 11 Ultra

Vidim na sajtu su se već pripremili za prodaju punjača :)

Izvinjavam se na malo većoj slici. Nov forum pa dok se snađemo.
Screenshot_20210208-113010.png
 
I besplatna zamjena puknutog zaslona u prvoj godini, I antibakterijsku silikonsku masku i zaštitu za staklo , Mi 11 8/128GB 749€ ....
Kaze Toni sa smarphonehrvatska
 
Samo da neko ozbiljan odradi test zagrevanja pri vecem opterecenju.

Bice to ispod 500e za 5-6 meseci, 100% :D
 
Mislim da ce vec u junu biti <500e. :) Shvatili su na domacem drzistu da nisu Apple (samo 6% kupaca je kupilo tel bez punjaca), da kupci ne vole skrtarenje i da stave punjac za globalno trziste. Pohvala za antibakterijsku masku, cini se solidnog kvaliteta. Pregrevanje je jedini problem izgleda, kako ce to uticati na radni vek baterije, a zamenske baterije nisu kao fabricki ugradjene.
 
Zna li neko šta je sa Xiaomi 11pro? Ako dobro pratim, ovaj telefon je jeftiniji od S21, ima (brzi) punjač i masku i još neke prednosti u odnosu na Samsung galaxi s21? Ako ovaj bude u junu ispod 500, koliko će onda da bude S21?
 
Realno, po meni za cirka 3-4meseca, mi 11 je bolja kupovina od običnog s21, cena / dobijeno. Bukv ne vidim prednost s21 u odnosu na Mi, a cena veća
 
@StarLord
IP68, eventualni kasniji servis, laksa kasnija prodaja, brzi autofokus glavne kamere i bolja ultrawide kamera. Nekome to znaci, nekome ne, a naravno da i ime/brend kosta. Svaka roba nadje svog kupca.
 
Zna li neko šta je sa Xiaomi 11pro?
Mislim da ce imati samo drugacije kamere, prica se o Samsung-ovoj 50MP glavnoj i nekoj Sony-jevoj 48MP 5x zoom, a onaj Mi 11 pro+ bi trebao da bude naslednik proslogdisnje Ultre i da ima onu kao periskop 10x kameru, i veca baterija 120w punenje...
 
С обзиром да на Ми 11 једино камера није на врхунском нивоу (уз снеп 888прегревање), и та промена камера набоље значи. А да ли занш да ли ће бити код нас (не само у Србији, него и у ЕУ) про плус верзије, пошто ултра није долазила?
Месецима нешто чекам. Прво Мате 40 про (мислим да је прескуп с обзиром на софтверски недостатак који има, а и видео није на нивоу тих 1200е), па С21 ултра (таман преломих, кад сада читам искуства корисника о прегревању током снимања видеа и катастрофалног квалитета истог). МИ 11 се прегрева и није баш врх камера... Бар да знам када ће још 11про или још боље про плус..
 
Pazi ovo su za sad samo tracevi :D ali ako budu isli sa ovim imenima verujem da ce ih biti u EU...
 

Koliko ružna grba, mora ovakva kamera biti u top3 u svetu. Šteta što će verovatno koštati preko 1000e

Ako bude NAJbolja na trzistu nije ni vazno. Ekstra je sto su ubacili mali display pozadi. Najzad neko dase sjeti. Sad mozws uraditi kvalitetni selfi sa primarnom kamerom i ultra wide angle ali mnogo kbalitetnijim kamerama nego koje smo imali do sad na prednjoj strani.
 
Istinu na volju rešenje sa displejom pozadi je odavno implementirano od strane meizu-a, xiaomi kao i uvek samo copy :)

Ovo nazad je keramika + ip68. Znači cena pre oko 1200e cenim. I Xiaomi se ozbiljno zaigrao.
 
Istinu na volju rešenje sa displejom pozadi je odavno implementirano od strane meizu-a, xiaomi kao i uvek samo copy :)

Ovo nazad je keramika + ip68. Znači cena pre oko 1200e cenim. I Xiaomi se ozbiljno zaigrao.


Ma znam, ja sam koristio Meizu odavno cinimi se prvi MX5 i bio je odlocan. Nije problem ko koga kopira samo neka dobro odradi posao. Display pozadi za kvakitetni selfi vodeo ili slikeje pravi bonus. Steta sto ostali nisu to kopirali.

Interesantna je ovaj periskop od 48pmx. Sigurno ce imati x10 opticki zoom mnogo kvalitetniji od S21U i Mate 40 Pro + cak mozda zbog velike rezolucije optika bude na x15 a kvalitetanhibrid cak i do x50.

Kad bi trebalo da izade ovo cudo?
 
A poenta drugog ekrana pozadi, bez da su sklonili rupu u prednjem je otprilike sedi i plači!!
Nije džaba xiaomi pravio poll skoro sa pitanjem da li bi dali 1500e za njihov telefon 🙄
 
Rupa u prednjem delu dobro dodje za vreme video poziva, a ovaj ekrancic je dobar za fotografisanje. Mene najvise zanima baterija, hoce li biti kao na 10ultra (sa grafenom), da konacno krene ta mini revolucija na polju baterija...
 
Bilo bi jos bolje da su stavili selfie cam da bude pop-up tipa kao na oneplus telefonima, taman bi cela strana bila ekran. :)
 
Rupa u prednjem delu dobro dodje za vreme video poziva, a ovaj ekrancic je dobar za fotografisanje. Mene najvise zanima baterija, hoce li biti kao na 10ultra (sa grafenom), da konacno krene ta mini revolucija na polju baterija...

Mi10 ultra imala grafensku bateriju??? Sigiran? Ili mislis m11 ultra da ima grafensku bateriju?
 
Mi 10 Ultra je imao grafensku bateriju. Tj ne komplet grafensku, ali kombinacija grafena i standardne li-ion.
Dobro pitanje, i mene zanima sta se desava s tim, i kako se pokazala ona na Mi 10 ultra.
 
Mi 10 Ultra je imao grafensku bateriju. Tj ne komplet grafensku, ali kombinacija grafena i standardne li-ion.
Dobro pitanje, i mene zanima sta se desava s tim, i kako se pokazala ona na Mi 10 ultra.

Nisam znao za mi 10 ultra. Ali kolko znam o toj revoluciji grafenske baterije, znaci telefon bi bio mnogo laksi a baterija bi trajala mnogo duze.
 
Ne znam koliko traje, ali mislim da je najveca prednost to sto zadrzi 90% kapaciteta nakon 800 ciklusa.
 
Sa ovolikim čudom nazad, možda i srede dobro hlađenje/temperature
 
Jbte kako se vremena mijenjaju...do jučer su se prodavali telefoni koji su imali kamera bump...od danas se prodaju kamera bumps koji imaju telefon 😋
 
Ne znam koliko traje, ali mislim da je najveca prednost to sto zadrzi 90% kapaciteta nakon 800 ciklusa.
I to kad se puni na 120W punjacu (u realnosti baterija prima oko 80W). 0-100% za 21 minutu (realan test, a ne laboratorijski), 0-25% za 3 minute. Ako bi se baterija punila sporije, tipa na 50W, temperatura baterije prilikom punjenja pada ispod 40 stepeni i jos vise se produzava zivotni ciklus iste.
 

Ako su ovog ovako nahvalili, ko zna kakvo će čudo biti mi11 pro/ultra :)
 
Autonomija po njihovom testu je losa, zvucnici slabiji nego na prethodniku iako je potpisano harman/kardon...
 
Nazad
Vrh Dno