Šta je novo?

Xiaomi Mi 11 Lite

Wifi, da, igrice ali ništa spektakularno jako. Brawl stars pomalo, fejs, insta... Imam oko 5 i po sati.
 
Šta planirate da zalepite od zaštite na 5g NE, tempered glass, foliju ili hydro gel?
Izbor za Xiaomi maske i zaštitna stakla je kriminalno loš, a pogotovu za 11 lite 5g NE. ne samo kod nas nego i preko.
Jedino je moguće poručivanje bez shippinga sa banggood-s a izbor je opet nikakav, kod njih.
Retko koja maska štiti kamere, retko koja maska ima podignutu ivicu u odnosu na ekran. A greške u maskama poput zatvorenog power dugmeta koje je ujedno i senzor za otisak.
Ovo je jedina zaštitna maska ali opet nije za lite i mislim da sa strane nije otvorena za senzor funkciju.
Ja sam narucio Nillkin sa zastitom za kameru i jos 2 neke.
Hidrogel cini mi se i tempered glass. Sve to na Aliju
 
Da li stiže neka potvrda na mail posle prijave za poklone? Popunio sam sve i samo je izašla poruka da pošaljem mail ukoliko ne stigne poklon u narednih 10ak dana.
 
Meni posle par dana stigao mejl. Za 10 dana ce poslati a ako ne stigne da se javim.
 
Malo sam čačkao 11 Lite 5G NE što sam uzeo majci i poredio sa A52s koji sam uzeo devojci. Cene u maloprodajama ova dva telefona su bez popusta identične, s tim što ja nisam nijedan platio toliko.

Displej je svetliji od A52s, ali se primeti da je mutniji, no to nije ništa posebno strašno. Nisam displeje mnogo zagledao jer mi smeta amoled flickering, a to je izraženije kod 11 Lite 5G NE nego kod A52S. Nijedan nema DC dimming, mada je pitanje koliko bi bolje bilo i da ima.

Slikama sa glavne kamere korišćenjem stock app nisam zadovoljan, bolje su kod A52s, posebno u uslovima slabije osvetljenosti zbog OIS-a. GCam nisam još probao. Prednje vrlo slične, ne dopadaju mi se ni na jednom jer su previše svetle i mekane, al to je valjda svuda trend.

Pošto moja majka retko koju sliku u zatvorenom prostoru uslika sa starim Redmi-jem da nije mutna jer, i pored preporuka, ne drži telefon na pravi način dok slika, ništa posebno bolje neće biti ni ovde. Interesantno je da sa tim nestabilnim držanjem telefona manje mutne ispadaju dok je HDR uključen, što znači da je dobar posao odrađen pri spajanju tih slika, al tad je generalno post processing dosta izražen i ne izgleda lepo (ozbiljan noise prisutan u senkama, doduše slikao sam samo u stanu).

Proximity senzor deluje da radi dobro dok stojim, al u horizontalnom položaju mi je jednom spustio notification panel tako da verovatno postoji šansa od slučajnih mute-ova i ostalog.

MIUI ko MIUI, meni lično užasan i dalje, dok je OneUI nešto bolji, mada i on ima UI glitcheve.

Šta znam, pošto 30 grama (koliko je 11 Lite 5G NE lakši od A52s) na moje iznenađenje ne deluje značajno u mojoj ruci, možda je trebalo da ipak i majci uzmem A52s. Nema veze, možda njoj ta razlika ipak bude značajna, a možda bi se na OneUI navikavala isto dugo koliko se navikavala na MIUI.
 
Uzeo sam onu sa poklopcem za kameru. Takve nema na,, tvom'' linku.
Ako izdrzi godinu dana to je puna kapa sto se mene tiče.
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-12-01-20-01-10-547_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    Screenshot_2021-12-01-20-01-10-547_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    70.4 KB · Pregleda: 49
Prvi utisci za sada pozitivni. Tel. koristim za vesti/forume/twitter/viber...dva gmail accounta, outlook mail i ms teams (posao) sa ukljucenim notifikacijama i za sada sve deluje odlicno. Baterija super, mada ne igram igrice (na kraju dana dodje do 60%).
Ostaje kameru da testiram.
Kada su u pitanju pokloni, nisam dobio mail i nakon 7-8 dana je stiglo na kucnu adresu, dakle bez mail potvrde.
 
Stigli pokloni danas post expresom. Da li neko ima informaciju da li su pokloni vezani za telefon po pitanju garancije?
Instalirao sam gcam 8.1 na telefon ali nigde ne vidim opciju dodavanja datuma na slici. Da li gcam to podrzava uopste?
 

Prilozi

  • PXL_20211201_230538226~2.jpg
    PXL_20211201_230538226~2.jpg
    87 KB · Pregleda: 48
Poslednja izmena:
Razmišlam se da kupim 5G NE, u A1 je sada povoljnija cena a ugovor ćerki se završava. Najviše me odbija AOD, tj. nemogućnost da je on stalno uključen kao na mom sadašnjem mi a3. Čitao sam da u podešavanjima treba da se nešto isključi ida tada radi non stop ALI, da tada potroši više i do 25-30% baterije. Kada je uključen da radi stalno da li se gasi kada se stavi u džep ili pokrije ekran na mi a3 se gasi.
AOD mi je baš potreban, sat ručni ne nosim i ovako je zgodno izvadim telefon i na brzinu pogledam informacije i sat i idem dalje. Ili da ostanem na mi a3 do narednog decembra. Čudi me da xiaomi to ne ume da napravi a štancuju telefone ko dugmiće.
 
Mozes da ga ukljucis da radi stalno ako ugasis MIUI optimizaciju u podesavanjima ali ce ti se, osim baterije, na telefonu pojaviti jos brdo bagova...Uskoro izlazi Miui 13 pa mozda naprave i always on...
 
Mozes da ga ukljucis da radi stalno ako ugasis MIUI optimizaciju u podesavanjima ali ce ti se, osim baterije, na telefonu pojaviti jos brdo bagova...Uskoro izlazi Miui 13 pa mozda naprave i always on...
+ ako iskljucis miui optimizaciju ekran ce stalno biti 60Hz.
 
Hvala na odgovorima, ostajem zasad na mi a3, jedino A1 ako tamo poslednju nedelju ugovora ponudi još neki popust pa da se rešim. I ako su im ovi amoled telefoni takvi možda dodje u obzir i x3 pro.
 
Imaš Samsung A52s po istoj ceni u A1, on ima aod i bolji je telefon od 5g NE
 
To bas i nece da prodje. Na racunu nema nigde poklona. Po kom osnovu mogu da traze poklon?

Nego, nije mi jasno, kako to da porudzbinu, tj. sam telefon salju bexom, a poklone postom?
 
Poklone ne salje Mi Srbija (pc centar) nego neka firma za koju prvi put cujem. Bacio sam kutiju pa ne mogu da pogledam ime.
Mozda zato? Nemam pojma.
 
Da li neko zna kako da se otarasim ovog google dialer-a???
Mnogo mi je ruzan. Hocu Xiaomi Contacts and dialer da koristim.
Kada ga promenim izbacuje mi da ne mogu da zovem i primam poruke i trazi da vratim default (google) dialer.:mad:
:mad::mad::mad::mad::mad:
 
Da li neko zna kako da se otarasim ovog google dialer-a???
Mnogo mi je ruzan. Hocu Xiaomi Contacts and dialer da koristim.
Kada ga promenim izbacuje mi da ne mogu da zovem i primam poruke i trazi da vratim default (google) dialer.:mad:
:mad::mad::mad::mad::mad:
Xiaomi.eu rom jedino rešenje, ali ima samo za 11 Lite i 11 Lite 5G, 11 Lite 5G NE nema još custom romove.
A izasao je Enhanced za NE:
 
MIUI 11 je za ovo djubre 12.5 svemirski brod :) Ne dopada mi se uopste. Kad mi osnovne stvari uniste....dzaba ti sve.
Koliko vidim taj Enhance update se odnosi na ono ispod ,,haube''.
Mi Music App started to receive the latest update that comes with firmware version V4.4.0.1 in China and V6.3.13i for Global users adds some new changes and brings optimization. Xiaomi understands the importance of music for its users and therefore it adds new changes in this release. You can download the latest version of this Mi Music app from the link mentioned below.

the update adds added simultaneous playback with other applications, optimized login, and binding experience, and changed to directly tune in to WeChat / QQ login for Chinese users. In addition, it also fixes some bugs and improves performance for Global users
 
Vi koji ste dobili poklone kakvi su Vam utisci za sluske jesu solidne?
 
Ja moje nisam ni otpakovao da vidim kakve su. Prodao sam ih.
 
Nazad
Vrh Dno