Šta je novo?

Xiaomi Mi 10 / Mi 10 Pro

Uvek oni zeznu nešto i uvek im treba dodatan update. Naprave hype, ljudi se nalože i desi se šta se desi. Sad ce kao update koji rade za kratko vreme da bude dobar, a ovaj sto su radili 6 meseci je loš ispao.
 
Uvek oni zeznu nešto i uvek im treba dodatan update. Naprave hype, ljudi se nalože i desi se šta se desi. Sad ce kao update koji rade za kratko vreme da bude dobar, a ovaj sto su radili 6 meseci je loš ispao.

Samo sto je u celoj prici najsmesnije, danas je trebao da izadje update za MIUI 13 a ne za MIUI 12.5 E. Bar je tako pisalo na netu.

A sada je vest da ce MIUI 13 izaci krajem godine., izgleda da im treba jos vremena

Pa Mi MIX 4 je trebao da bude pusten u prodaju sa MIUI 13 ali izgleda da im kako kazu treba jos posla pa tako da Mi MIX 4 stize sa 12.5 EE verzijom.
 
Pa bolje da se sačeka android 12 pa da MIUI 13 bude prilagođen androidu,po meni.Nego da izađe MIUI 13 pa posle izlaska androida zakrpe i nadogradnje svako malo...
 
Za one koji nisu obratili pažnju - izašao je XEU 12.5.8. Nisam video ništa spektakularno u radu, ali još od 12.5.7 je otklonjen problem sa grejanjem.
 
Uzeo ga novog juče, sve super, dobio 12.5 i onda ne radi navigacija na Novi, kao što mi nije radila na Redmi Note 10 Pro. Mogli su da porade na tome. Morao sam da instaliram FSG.

Na gore navedenom me je zezao i zoom wallpaper-a, kod ove desetke za sada Ok mada je i kod prethodnika radio jedno vreme kako treba i onda opet počne da uveća wallpaper za trećinu otprilike.
 
Otključaj bootloader, ubaci twrp i flešuj xeu rom. Druga priča u odnosu na Global rom. Tek sa tim romom ćeš da vidiš kakav je ovo telefon i kako izgleda upeglan MIUI (ne idealno ali neuporedivo bolje).
 
slažem se od reči do reči sa prethodnim savetom (@zbunjujem_masu)...........ja sam na weekly i uz malo truda i vremena svi problemi su rešivi......
 
I ja potpisujem za Xeu weekly 👌
 
fura li neko lineage official? da li stock kamera može da slika wide angle ili je neophodna upotreba GCam?
 
Kod mene jos uvek verzija MIUI 12.5.2.0
 
Stigao mi danas update 12.5.5.0. Za sad sto sam primetio da senzor otiska prsta dosta bolje radi.
 
Da primetno radi bolje otisak prsta, brzi je i rekao bih tacniji.
Drugo nista za sada nisam primetio.
 
Napokon sklonise onu ruznu animaciju pri paljenju ekrana sada je samo logo i tri tackice na dnu, takodje su dodali slajder u bateriji power - balanced - performance.
Sredili su bag sa notifikacijama kada nema ni jedne notifikacije po nekad mi je sat isao gore dole, sada toga nema. Nesto su uradili sa ikonicama ali ne znam sta, nekako su mi drugacije a mozda i tripujem.
 
Imam neko zveckanje i cangrljanje u predelu kamere.. uzeo novi 10 pro.. jel je to na svakom ili sam samo ja imao srece da mi zapadne feler..? sve radi ok.
 
Ono kad dve nedelje niko ništa ne piše u temi, jer nema šta da se doda ili oduzme, koliko dobro telefon služi.
Ja sam morao da se rastanem od njega, jer mi nova firma dala Samsunga, ali će služiti supruzi, više nego dobro, siguran sam,
 
Izašao 12.5.6, neki hotfix evo, razliku ne vidim.
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-11-02-09-49-37-494_com.android.updater.jpg
    Screenshot_2021-11-02-09-49-37-494_com.android.updater.jpg
    27.1 KB · Pregleda: 12
Ono kad dve nedelje niko ništa ne piše u temi, jer nema šta da se doda ili oduzme, koliko dobro telefon služi.
Ja sam morao da se rastanem od njega, jer mi nova firma dala Samsunga, ali će služiti supruzi, više nego dobro, siguran sam,
Realno, kod mene godinu i nesto bez greske. Necu ga menjati jos dve godine ako ne vrisne
 
Ono kad dve nedelje niko ništa ne piše u temi, jer nema šta da se doda ili oduzme, koliko dobro telefon služi.
Ja sam morao da se rastanem od njega, jer mi nova firma dala Samsunga, ali će služiti supruzi, više nego dobro, siguran sam,
Nakon godinu dana korišćenja mogu da kažem sledeće: kamere su krš, ostalo je sve top. Bolje da su ubacili kameru sa Mi 8 (koja je uz Gcam bila skoro pa savršena) nego ovo prehajpovano đubre. 😁
 
Imam neko zveckanje i cangrljanje u predelu kamere.. uzeo novi 10 pro.. jel je to na svakom ili sam samo ja imao srece da mi zapadne feler..? sve radi ok.
To je fokus, tj objektiv koji ide napred nazad. Obrati paznju kada fokusiras nesto on se pomera napred nazad, cim ugasis kameru taj magnet se ugasi i on seta slobodno napred nazad pri manjem zamahu.

Nakon godinu dana korišćenja mogu da kažem sledeće: kamere su krš, ostalo je sve top. Bolje da su ubacili kameru sa Mi 8 (koja je uz Gcam bila skoro pa savršena) nego ovo prehajpovano đubre. 😁
Ja ne znam sa li govorimo o istom telefonu, okacicu slike, moj pravi dosta kvalitetne fotografije.
 

Slike: restoran, kafic, volan, instrument tabla, hauba su slikane u mraku, pogotovo kafic gde je bilo bas mracno. Nije koriscen nigde night mod jer mi uvek ispadnu bolje slike u auto modu. Takodje nigde nije koriscen portret mod vec je sve na auto slikano.

Uglavnom sam gledao da budu nocne slike ali ima i par slika po danu. Slike po danu su deo gde pokazujem sta zapravo znaci veliki senzor na ovom telefonu i kako nesto moze da se isfokusira, takodje i kako uzak fokus ima, pa koliko je dobro, toliko i lose.
 
Nisam video gori fokus na telefonu. Da ima laserski bilo bi ok, ispeglao bi ga. Ovako treba pola sata da nišanim i pipam po ekranu da bih fokusirao ono što hoću.
Niko ne spori kvalitet slika kad okine kako treba, one su odlične. Samo treba fokus da pogodi (a pogodi ga 5/10 u najboljem slučaju). Night mode kad se koristi ne smeš telefon ni milimetar da mrdneš, odmah slika ispadne mutna i neupotrebljiva. Da ne pričam o 3x većoj šansi da noćna slika bude loše fokusirana.
Gcam na Mi 8 je ipak sveukupno bolja kamera, prava uperi i slikaj, bez ikakvih gimnastika i rizika da li će slika ispasti dobro.
 
Razlika u kameri izmedju Mi 8 i Mi 10, nebo i zemlja. U korist 10.
 
Jeste, ali juče. 😁
Možda u night mode je malo bolji mi 10 ali samo ako je ruka mirna.
 
Ja nisam imao problema sa fokusom cak ni nocu, sve je kako ti kazes, izvadi i slikaj. Ne volim da se cimam puno po raznim modovima retko kad nesto podesavam manuelno, sve na auto.
 
Nazad
Vrh Dno