Šta je novo?

Xiaomi Mi 10 / Mi 10 Pro

Ne znam samo kako će A11 telefoni da se regularno apdejtuju OTA.

Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
 
Teoretski, telefon mi stize u nedelju, i imam "muku" koju bih trebao nekako da rascivijam, ne bi li ga spremno docekao.

Do sada sam, poslednjih N godina, koristio uglavnom Huawei/Honor telefone, gde je sistem BackUp/Restore funkcionisao savrseno, i bio kompaktibilan u svakoj kombinaciji (napravim BackUp na starom, uradim Restore na novom telefonu i to radi savrseno). E, sada po prvi put menjam brend, i ne znam kako bih mogao da uradim kloniranje svega sto mi je potrebno sa jednog Huawei telefona na ovaj Mi10 koji mi stize. Nisu bitne fotografije, kontakti, muzika, mnogo bitnije su mi aplikacije od kojih imam neke i placene, i podesavanja za iste (app i app data) za koje bi mi recimo sada bas bilo muka raditi konfigurisanje ponovo (smart home, wifi socket, klime, raznorazni senzori po kuci, brdo wireless mreza i lozinki, itd...)

Pitanje je prosto, postoji li neki ne nacin da se sa tog Huaweri tel prebaci sve bitno (ukljucujuci i aplikacije i njihove postavke) na novi Xiaomi, i da to prosto profunkcionise "iz prve" (kao kada se prebacuje izmedju dva Huawei/Honor modela)?
 
Poslednja izmena:
To je pretpostavljam aplikacija koju bi trebalo instalirati na oba telefona i onda pokrenuti proces uparivanja i kloniranja (ili cega god)?
 
Trebalo bi da je već predinstalirana na Mi 10. Ako nije ima je na play store. Ali u principu da, upare se i klonira se sve sa starog telefona na novi.
Iskreno ja to nikad nisam koristio, više volim da sve od nule instaliram da mi ne povuče neke repove.
 
Jel ja nešto radim pogrešno ili je do MIUI-ja? Pozovem, broj zauzet i klikćem na crvenu slušalicu da prekinem i tek iz 3-4 puta mi se skloni poziv. I dva puta moram da čuknem Power button da bi se prekinula veza. I još sam primetio da mi se ponekad senzor blizine zakuca pa ne reaguje i ne ugasi ekran. Ja ne verujem da Xiaomi ne može da sredi taj bag koji imaju.
 
Ja to zaista nisam primetio za ovih par meseci koliko ga imam.

Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
 
Meni se svaki Xiaomi zalomi sa bagom senzora za blizinu.
 
Gospode Bože šta ti pričaš. :d Ja sam do sad promenio 3 Xiaomi-ja (Redmi Note 3 Pro, Mi 8, Mi 10), imam još 2 u kući (Redmi 5, Redmi Note 8 Pro) i nijedan nije imao ni sličnih problema.
Na Mi 10 senzor za blizinu radi najnormalnije, a poziv prekida na 1 klik.
Kao drugo ako imaš stock rom onda nije to do Xiaomi-ja nego do Gugla jer je phone aplikacija njihova.
Tebi baš nešto ne ide sa ovim telefonom, najbolje da ga prodaš. :d
 
Ne ide mi sa brand-om očigledno, ali neću poklenuti :). Mi Note 10 Lite mi je tu bagovao strašno, mada vidim i da drug na Mi 10T Pro ima isti problem kao i ja na Mi Note 10 Lite sa senzorom blizine. Imam stock, nisam ništa budžio.
 
Mi 10T Pro čak ni nema senzor, već koristi kameru i žiroskop. :d
Flešuj ti xeu rom, tu imaš i MIUI phone i Mi messages, nema guglovih nedovršenih aplikacija.
Ja stvarno nisam imao problema koje si naveo. Čak mislim da mi je lošije radio senzor blizine na S7 nego na Mi 8/10.
 
Vojkan je baksuz.

Uzmi ti iPhone lepo ko sav normalan svet :d

Promenio sam jedno 5-6 Xisomi-a, samo na A1 sam imao taj problem.

Mada verujem da mu je to sad opravdanje da uzme novi drugi telefon, nego što ovaj kao ne radi :d


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ne kolega admine, taman posla. Stvarno sam podesio Mi 10 pre svojim potrebama i radi kao metak, samo ova dva...pa nisu ni problema realno imam. Pisao sam već da šije N10+ po svemu što se mene tiče i ako sam veliki fan Samsunga, ali Xiaomi mi je sa Mi 10 serijom napravio boom.
 
Koja je razlika izmedju obicnog i pro i da li vredi 15% vece mesecne pretplate?
 
Laserski autofokus, 1 sočivo više na glavnom senzoru, trostruki led blic, bolja ultrawide kamera, telephoto kamera, brže punjenje, minimum 256gb memorije i malo manja baterija su razlike.
Na papiru deluje kao dosta bolja kupovina, međutim nisam nešto ubeđen u to.
Ajde za ultrawide kameru i laserski autofokus, to je ipak značajnije ali za 15% više keša teško.
 
I ja mislim da nije bolja kupovina, a kao dokaz je i to da je povucen iz daljnje prodaje od strane samog xiaomi-a
 
Povucen je zbog Mi 11

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Pa bez obzira, mi 8 nije bio povucen zbog mi9 ili mi 9 zbog mi 10

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Povucen je zbog Mi 11

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
Nije tačno da je mi11 imao ikakve veze sa povlačenjem pro modela iz prodaje... Malo Google nije teško da ne širimo dezinformacije...

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Ova poruka se javlja na zeninom mi note 10 pro svake sekunde,jel neko zna mozda sta je problem.
2d49834ce23b2a73cd9d80ed574aa98e.jpg


Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
 
Reset na fabricka ili da se trazi nekim debagerom. Eventualno mi tool da se enable-a security ako vec nije.
 
Pa... nekako je uspeo ovaj integrisani sec.centar da se s*mjau**mjau**mjau**mjau*. Probaj nekako da vidis moze li clear cache/data da pomogne - neki reinstall.. u suprotnom factory reset nazalost.
 
Je l' ovo FSG ne radi na XEU, osim na default launcheru?

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Tako je, jer nisu deo sistema, već su MIUI specific, pročitao sam negde.

Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
 
Kad ocekujemo A11?
 
Zvanični? Ne se zna'e.
:)
Ovo beta stable su već neko vreme prisutni i sve se više poliraju.

Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
 
Samo zvanicni, nikako bete :). Dok ne izbace kako valja ne mecem nista.
 
Izisao kineski miui android 11 stable fastboot rom, valjda ce uskoro i ostali
 
Koju oznaku ima?
To kao konačni?
;)

Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno