Šta je novo?

Xiaomi 14

Jel moze neko da uporedi bateriju sa IP 15 pro ili 14 pro?
 
Sta bi ti trebalo da se poredi uopste, valjda i iPhone ima brzo punjenje kao i X14... Koji se na puni od cca 20% do 100% za nekih Max 25min otprilike...
A da se ne govori o dopunjavanju telefona na kratko pa bar i da je 15min i eto ga...
Zivimo u svetu gde se to brzo resava, prvi sam ja bio za to nekada da baterija mora da izdrzi citav dan, danas se to promenulo i to kako, brzo punjenje, ali i bez ibzira na to, ovaj mali telefon ce da izgura od ujutru do uvece 100% bez problema i to sa 2 sim kartice...
 
Ne radi se o tome koliko dana traje baterija vec koliko traje zadnjih 30-40%. Ako bolje drzi bateriju onda se mogu pouzdati da ce mi izvuci pola dana. To klega pita. To sto su dostupni brzi punjaci ne znaci da je prihvatljivo 2x punjenje tokom jednog dana. Iz tog razloga kolega pita kakva je baterija u odnosu na 15 pro.

Ne nosamo svi punjace koliko i telefon.

A fast charging unisti bateriju. A iPhone se ne kupuje svake godine kao šajomi tako da... za koliko se napuni telefon je irelevantno.

Iphon 15 podrzava max 20W punjenje.
 
Bas to. Ne planiram osim kada putujem van zemlje da nosim punjač sa sobom. Rekoh ako je neko bio u prilici da koristi oba, neka napise neko poređenje. To su dva najbolja kompakt telefona. Po mojim merilima naravno.
 
Ne radi se o tome koliko dana traje baterija vec koliko traje zadnjih 30-40%. Ako bolje drzi bateriju onda se mogu pouzdati da ce mi izvuci pola dana. To klega pita. To sto su dostupni brzi punjaci ne znaci da je prihvatljivo 2x punjenje tokom jednog dana. Iz tog razloga kolega pita kakva je baterija u odnosu na 15 pro.

Ne nosamo svi punjace koliko i telefon.

A fast charging unisti bateriju. A iPhone se ne kupuje svake godine kao šajomi tako da... za koliko se napuni telefon je irelevantno.

Iphon 15 podrzava max 20W punjenje.
Kakvi punjenje 2 puta...?
Odakle to to...
Kod mene od 05 jutro do uvece nekih 21h... Ostane izmedju 20 do 30%
Lose... Ili da predjem na iphone?koliko koristim Android telefone nikad ih nisam punio 2x na dan... Retko kada i 1x da dopunim... A namenjao sam se telefona i ti bas...
 
Sama logika osnovne fizike govori da visoka temperatura steti bateriji tokom duzeg vremena i kroz vise ciklusa. Fast charging stvara visoku temperaturu. Dok sam koristio 12t i 120W punjac, telefon tokom brzog punjenja gotovo nije bilo moguce uzeti u ruke.

Problem je sto android telefoni nemaju po defaultu status baterije pa ljudi ni ne znaju koliko je baterija ostecena. Tu ide Trumpova logika: "bit ce manje zarazenih ako se ne testiraju ljudi". Baterije nisu izgubile kapacitet jer ni nemamo tu informaciju.

Status baterije na iOS sistemu niej savrsen ali je relevantan koliko-toliko. Najvise broj ciklusa. Brzi genericki punjaci koji nisu deklarisani za specifican telefon, poput punjaca koji se nalaze u moderni autima, mogu da "ukradu" i do 7% kapaciteta baterije kroz 2h punjenja. Pa ce tako neko ostetiti bateriju vise za 2h takvim punjenjem nego za pola godine sporim punjacima. Kolega koji ima telefon godinu i pol ima status 90% i drugi kolega sa istim telefonom istim trajanjem ima status baterije 60%. Mozes samo jednom pogadjati ko je koristio fast charging.

Pojedini telefoni koji imaju vise metala ili staklo na pozadini, imaju bolje hladjenje. Imaju heat-pipe sistem koji odvodi toplotu sto dalje od baterije. Pa je tako steta i manja. Degradacija je manja ali sam zakon fizike jasno govori da se brzim punjenjem degradira baterija iskljucivo radi visokih temperatura. Sve ostalo zavisi koliko je jak punjac i koliko je dobro odradjen sistem hladjenja.

😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
 
Druze svi mislimo da je baterija super, mene interesuje u odnosu na pro modele od IP (ne pro max), jer se dvoumim izmedju ta dva, tj tri, X14, ip14pro, ip15pro.
 
Ja sam vas razumeo, i tebe i doticnog, i objasnio da je baterija super sa 2 sim kartice, ali tvoj kolega kaze ja trolujem, jer sam izeno svoje misljenje i posedujem telefon....
Kad vam je iphone super, sta ce vam X14 i kako kaze tvoj kolega, iPhone se ne menja svake godine.... Sta ce vam Zaomi telefon koji se menja svake godine a ima dobru bateriju i ima brzo punjenje... 😂😂😂😂
Svasta...
 
Pretpostavljam da su egal, zato i pitam. 5-10% je jedan bolji, što meni generalno dosta znači a hoću kompakt telefon.
 
Ne znam za iPhone, pojma nemam, ali iznosim svoje iskustvo sa ovim malom telefonom, i mogu reci da je sve super, od baterije do telefona ekrana kamere itd itd...
I naravno, brzo punjenje je prednost koliko god tvoj kolega pisao da nije... krastavac... Nece da skodi...
 
Šta znači baterija je super ?
Koji je način korišćenja u toku 24h (brajtnes auto ili manual, 4g/wi fi odnos, koliko poziva koliko YouTube itd itd) i koliki sot bude pri takvom korišćenju ?
 
Malo izlistas temu i vidis sta znaci super baterija, 2 sim, osvetljenje na Max, da ne 4g nego 5g...itd...pisao sam...
Sigurno telefon ne drzim u dzepu, nego ga koristim za sve, kao i svi...
Ne zelim da ulazim u raspravu sa onima koji tvrde kontra a telefon nemaju niti ce da ih kupe, nego eto.....
 
Mnogo dobar case.
 

Prilozi

  • IMG_20240505_110645_047.jpg
    IMG_20240505_110645_047.jpg
    115.6 KB · Pregleda: 115
  • IMG_20240505_110644_491.jpg
    IMG_20240505_110644_491.jpg
    94.4 KB · Pregleda: 102
  • IMG_20240505_110644_251.jpg
    IMG_20240505_110644_251.jpg
    102.1 KB · Pregleda: 167
🤮 kako nagrditi telefon na maks... Hidrogel napred i nazad
 
Eto meni se svidja, a kao sto svi kazu i ovde i bilo gde, o ukusima se ne RASPRAVLJA, jel tako?
😂😂😂
Nagrdjen ali super sluzi i maska i telefon...
Nego da vidim tvoj case u X14?
Daj primer... 😂😂😂
 
Jel moze neko da uporedi bateriju sa IP 15 pro ili 14 pro?
Nije tema za ovde, ali nije ni da se upoređuje sa Xiomi.

Ne radi se o tome koliko dana traje baterija vec koliko traje zadnjih 30-40%. Ako bolje drzi bateriju onda se mogu pouzdati da ce mi izvuci pola dana. To klega pita. To sto su dostupni brzi punjaci ne znaci da je prihvatljivo 2x punjenje tokom jednog dana. Iz tog razloga kolega pita kakva je baterija u odnosu na 15 pro.

Ne nosamo svi punjace koliko i telefon.

A fast charging unisti bateriju. A iPhone se ne kupuje svake godine kao šajomi tako da... za koliko se napuni telefon je irelevantno.

Iphon 15 podrzava max 20W punjenje.

Nekada je to bio proble, sada je tehnologija baterija drugačija. Ja ima Xiaomi skoro 4 godine, non stop bryo punjenje i 2 godine baterija je bila u fulu, jednu godinu dobra i evo ove četvrte moram 2x dnevno da punim. Na S seriji Samsungovoj odmah od prvog dana punim 2x, a zahtevan sam jako korisnik. I Xioami se ne kupuje svake godine, osim ako imaš brutalno love ili ako si klinacpa ne znaš ništa o životu. Onda se i iPhone kupuje svake godine.
 
Nije tema, ali eto da dodam za to brzo punjenje, imao sam oppo find x2 pro koji bio Star vec 2 godine skoro kad sam ga kupio, i non stop brzo punjenje i izgura je dan bez problema, prodao ga, zena ima jos uvek oppo find x2 pro, baterija drzi citav dan.
Ali, fora je sto svi imaju brzo punjenje, ali kad to nema iPhone, onda to nije dobro...
Nece da skodi ako se ima brzo punjenje, jel eto na Xiaomi moze i da se podesi punjenje kako i sta... Ali eto... Troluju oni koji imaju telefon, a koji nemaju znaju sve bolje od iskustva korisnik i jos da se kaze sta je dobro a sta nije, u ovom slucaju brzo punjenje...
Kao i svaka tema... Ode sve u tri lepe...
 
Eto meni se svidja, a kao sto svi kazu i ovde i bilo gde, o ukusima se ne RASPRAVLJA, jel tako?
😂😂😂
Nagrdjen ali super sluzi i maska i telefon...
Nego da vidim tvoj case u X14?
Daj primer... 😂😂😂
Nema ne koristim case godinama, a kao što rekoh hidrogel napred i nazad
 
O čemu pričaš ti? Kakav 12 pro?
 
O ovome... 😂😂😂😂
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-05-05-12-53-46-756_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-05-05-12-53-46-756_com.android.chrome.jpg
    66.2 KB · Pregleda: 159
Ti si neki trol očigledno, niti sam imao 12 pro ikad, niti sam prodavao. Smanji photoshop
 
Leči se. Ideš na ignore.
 
Druze svi mislimo da je baterija super, mene interesuje u odnosu na pro modele od IP (ne pro max), jer se dvoumim izmedju ta dva, tj tri, X14, ip14pro, ip15pro.

Prvo X14 je androd OS a iPhone iOS što i sam znaš. Sistemi su totalno drugačiji ( i ako X vuče na kopiju iOS al opet drugačiji ). Teško je upoređivati dva telefona jer nisu klasa. Ovo je moje lično mišljenje. Koristio sam iPhone kao sekundarni tel 3 godine i nije za mene. Programe neke koje ja koristim, ne postoje na iOS ili ne funkcionišu kako treba ( oni što postoje ). Xiaomi garantuje za oko 850 ciklusa punjenja i u to sam se uverio lično da je tako. Kada podelimo po godinama to je 2-2 i po zavisi koliko se troši baterija. Na toliko rposečno ljudi i menjaju tel.
Nema ne koristim case godinama, a kao što rekoh hidrogel napred i nazad

Gde stavljaš taj hidro gel i koliko plaćaš ? I da li to stvarno vredi da neće se polupati ekran prilkom pada ?
 
Pro, mozes li mi objasniti ovo, molim te?

možda je preprodavac i nije koristio 12 pro 😂
Pogledao sam slike, ne znam da li ih još dodatno provlači kroz neke programe ali brutalno izgledaju.
Frank ih ne obrađuje sigurno, samo se često igra sa pro i fastshot modom, ali u većini slučajeva samo smanji ekspoziciju jer je u originalu previše svetla fotografija tako da je to sve iz stock-a.

A Devinarde mislim da čak ni to ne radi jer su mu fotke uglavnom overekspozovane 😂
 
Vrh Dno