Šta je novo?

Xiaomi 14

Nije ovo toliko losa ponuda za verziju 12/512GB, evo pojavio se kod operatera i jeftiniji je npr. od Honor Magic 6 Pro a i bolji se pokloni dobijaju🙂
 
Magic 6 Pro je svemirski avion za ovo malo sranje.
 
Xaxax toto. Pogledaću večeras recenzije. Jedino mi se vise svidja manja dijagonala na 14..
 
Totalno nejasna cena.. čak i ove male 14. Koliko vidim kod operatora je skuplji od s24.. doduše ima više memorije, ali opet. Čudni potezi xiaomija u Evropi
 
Poslednja izmena:
Мени делује да кинески произвођачи полако али сигурно дижу руке од нас а и генерално европског тржишта, и остављају нас на милост/немилост Самсунга и Епла. Прво прејаке цене у рангу (па чак и јаче) од поменутог дуа, онда мршаво паковање из кога све избацују док за Кину(Азију) иде све на Макс и то по нижој цени.
 
Ja bas mislim suprotno.. :) to jest videli su šta prolazi kod Evropskih kupaca pa zašto i oni da ne pokušaju :)
Uskoro ćemo pristati i na to da nam mob prodaju u kesama
 
U A1 je dobra ponuda uz Neo24, za keš izađe 92 hiljade i kada oduzmeš vrednost poklona to je negde 70 hiljada.
 
Da vidim svojim očima da je preko operatera neki telefon povoljniji nego u radnji za keš, pa ni onda neću poverovati.
 
Zato što cenu nekog uređaja ne čini samo hw nego sklop hw i sw i generalno podrške proizvođača. Ne bih o SW koji Xiaomi gura u svoje modele, verovatno najgori android skin na planeti
Po cemu najgori?
Za mene suprotno, vrhunski,trenutno najfluidniji...
Pusti te predrasude od pre 5 god.
Poslusaj Tonija, recimo, pa momke sa Bajtboxa...
 
Po cemu najgori?
Za mene suprotno, vrhunski,trenutno najfluidniji...
Pusti te predrasude od pre 5 god.
Poslusaj Tonija, recimo, pa momke sa Bajtboxa...
E ovi iz bajtboxa su mi bas od poverenja, u svakom videu pljuju apple i izdižu Xiaomi u nebesa. Recenzentima sa ovih prostova više ne verujem jer su pristrasni i potplaćeni verovatno.
 
Eno na KP već ima po solidno nižoj ceni, sačekati malo da padne cena na 750eur i biće dobra kupovina. Pričam o 12/512GB verziji.
 
Ja vrv prodajem s21u i uzimam 14 običan. Htedoh Find X7 Ultra, ali nemam kako da ga dovučem. Naravno, presudice battery drain test, u odnosu na ove modele sa 5000mAh+ baterijom.
 
Čekamo neki real usage test. Verujem da je blizu navedenih modela.
 
Bugari kažu Xiaomi 14 bolji izbor, upravo i moja dilema koji uzeti.
 
O dragi forimaši HyperOS sadašnji nije ništa manje bagovit od one UI, da se razumemo one UI pruža zero više prilagođavanja kroz good lock i ništa više niti bolje (zadnji one UI koji sam koristio bio 5.1 na S21u). Šta više ovo će zvučati apsurdno ali moj utisak na kraju je bio da je veća šansa da ja dobijem krila nego Samsung da primeti neki od bagova. A što se tiče same fluidnosti HyperOS leti po pitanju animacija u osećaja tokom korišćenja, a Xiaomi 14 ili bilo šta sa exynosom vrlo je lako izabrati plus sve ostalo kada se stavi na papir pa nema govora. Da li se tu i tamo desi neki sitan bag na HyperOS da ali to su neke stvarno da kažemo specifične situacije (ako vas interesuje mogu da snimim ekran da baš demonstriram) ali ovako je barabar u nivou sa one UI.
 
Da li bi pre uzeli S24 sa Snapdragon ili Xiaomi 14? Imam mogucnosti da mi se dovuce iz USA telefon i imam veliku dilemu…
 
Imao sam Xiaomi 13 gde sam po uzimanju bio začuđen koliko je bila dobra baterija i onda je sa ažuriranjima došla na pola SOT-a gde ju je Hyper os dokrajčio a i pre njega je svako ažuriranje pogoršavalo. Na kompaktnim telefonima je vrlo bitna tastatura a tu Xiaomi nema svoju optimizovanu tastaturu i stalno se greši kod brzog kucanja, tu su samsung sa svojom tastaturom i pixel sa gboard u prednosti.
 
Imao sam Xiaomi 13 gde sam po uzimanju bio začuđen koliko je bila dobra baterija i onda je sa ažuriranjima došla na pola SOT-a gde ju je Hyper os dokrajčio a i pre njega je svako ažuriranje pogoršavalo. Na kompaktnim telefonima je vrlo bitna tastatura a tu Xiaomi nema svoju optimizovanu tastaturu i stalno se greši kod brzog kucanja, tu su samsung sa svojom tastaturom i pixel sa gboard u prednosti.
Ako nije tajna, koji telefon sada koristiš?
 
Ima ga moj kolega. Tvrdi da je katastrofa baterija.... Pitanje koliko si "bolje" prošao....
 
Ima ga moj kolega. Tvrdi da je katastrofa baterija.... Pitanje koliko si "bolje" prošao....
Baterija je postala relativna stvar, danas je dobra sutra ti azuriraju telefon i sjebu. Problem malih telefona je sto na podatcima zderu bateriju svi, i greju se vise nego veliki telefoni. Baterija na pixelima sa dolaskom androida 14 je ja wifi nerealno dobra, meni cesto i 9h sot a sve zivo je ukljuceno, sat bluetooth, mreze, igrice jedino ne igram. Evo ti od jutros slika pa pretpostavi
 

Prilozi

  • Screenshot_20240228-104731.png
    Screenshot_20240228-104731.png
    75.3 KB · Pregleda: 28
Ja sam izbegao Pixel bas zbog Samsung chipa, otisao na 13-cu, baterija za sada fenomenalna :)

Inace, ova 14-ca je remek delo, bas gledam kako su u odnosu na 13-cu popravili ama bas svaki apekt koje je bio "losiji", stvarno im svaka cast. I uz to zadrzali iste dimenzije, respect!
 
Ja sam izbegao Pixel bas zbog Samsung chipa, otisao na 13-cu, baterija za sada fenomenalna :)

Inace, ova 14-ca je remek delo, bas gledam kako su u odnosu na 13-cu popravili ama bas svaki apekt koje je bio "losiji", stvarno im svaka cast. I uz to zadrzali iste dimenzije, respect!
Xiaomi 14 je najbolji ,,mali,, telefon, bez dileme.
Apsolutno svi recenzenti, domaci i strani se slazu u tome.
 
Nazad
Vrh Dno