Šta je novo?

Xiaomi 14

Ja sam ga dobio juce, nebitno svakako.
Dobro je da nije do mene.

slepci slepacki iz Raiffa.
Instalirao sam EEA rom na 14u, a dosao je sa globalnim.

RaiPay radi bez problema, i pored rutovanja je odmah napravio wallet, nije izbacivalo nikakvu gresku kao ranije.
Tako da ako Raiff u medjuvremenu nije izbacio neko novo azuriranje, da znate o cemu se radi.
 
Zdravo , treba mi pomoc za ovaj fon

Na telefonu je vec bila ona zastitna folija, s obzirom da mi je full izgrebana sta preporucujete da uzmem? Da li neko koristio nesto tipa zastitno staklo ili foliju?
Zdravo , treba mi pomoc za ovaj fon

Na telefonu je vec bila ona zastitna folija, s obzirom da mi je full izgrebana sta preporucujete da uzmem? Da li neko koristio nesto tipa zastitno staklo ili foliju I gde da uzmem
 
Zdravo , treba mi pomoc za ovaj fon

Na telefonu je vec bila ona zastitna folija, s obzirom da mi je full izgrebana sta preporucujete da uzmem? Da li neko koristio nesto tipa zastitno staklo ili foliju?
Zdravo , treba mi pomoc za ovaj fon

Na telefonu je vec bila ona zastitna folija, s obzirom da mi je full izgrebana sta preporucujete da uzmem? Da li neko koristio nesto tipa zastitno staklo ili foliju I gde da uzmem
Ja sam uzeo ovo staklo sto dolazi sa sablonom za postavku
Nije sa tog linka, ali je verovatno isti taj proizvod.

Dobro je staklo, i bez futrole se ne osecaju ivice, a lepo lezi. Nadam se da kvalitet necu da testiram.
Nemam problem sa uglovima gledanja, glare, ocitavanjem otiska prsta i slicno. Ponasa se kako bih ocekivao da se ponasa i staklo telefona.

Neko za preporuku koju futrolu da uzmem da ne ogrebe ivice telefona ?
Vecina ljudi uzima po dizajnu. Uglavnom su na isti sablon radjeni.
Ja sam uzeo navodno leather

Ne vidim mogucnost da izgrebe ivice telefona. Prelazi preko ekrana i savrseno se uklapa sa staklom. Zadnja strana kao da je gumirana i uopste ne kliza telefon tako da sam zadovoljan.
Nilkin je generalno najcesci predlog, mada ja nisam nasao da mi se neki svidja.
 
Stigao i tablet xiaomi pad 6 sto je bila akcija uz x14.

Sad komplet sve od xiaomi, Telefon, tablet i sat, zadovoljan, to je to.
 
Nije tema ko kako i zašto prodaje telefon, poruke u vezi sa tim su obrisane.
 
Za mene i za moje potrebe radi odlicno, baterija super drzi citav dan od ujutru 05 pa do uvece nekih 21h bude na nekih 20%.
Radi lepo sve, ne stuca itd... Kamera za mene super, ali ja nisam merodavan za kvalitet slike.
Nisam nikad mislio da ce mi ovakav mali telefon biti zaista taman velicina i kako to sve radi...
 
Kako ste namestili da se baterija ne puni do 100% nego samo do 80% ? Neko je ovde pisao da je to uradio.
ja trenutno koristim 10W bezicni punjac i to mi odgovara super na poslu. Dodjem, stavim na punjac, koji je inace i stalak i svakako ga koristim i dok trepnem, baterija je puna.
 
Kako ste namestili da se baterija ne puni do 100% nego samo do 80% ? Neko je ovde pisao da je to uradio.
ja trenutno koristim 10W bezicni punjac i to mi odgovara super na poslu. Dodjem, stavim na punjac, koji je inace i stalak i svakako ga koristim i dok trepnem, baterija je puna.
settings -> battery -> battery protection
 
Izgleda da je Xiaomi 14 bolji od 14 Ultra.

Pitanje za korisnike običnog Xiaomi 14.
Da li vam se greje telefon ako ga koristite duže od 15 minuta, ili ako fotkate / snimate? Koliko sati SoT imate na to što vam ceo dan traje baterija? 🙃

Ja sam verovatno među zahtevnijim korisnicima, ali SoT oko 5h (pola sata gore dole) mi je zaista razočaravajuć, a ukoliko se malo više fotka i snima, onda ne može da prebaci ni 3 sata screen on time-a.

Grejanje me takođe iritira, posebno ako se malo snima (dešava se i na 1080p, ne mora to biti 4K ili 8K snimanje), baterija prebaci 45°C 🔥
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-05-31-11-16-34-938_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2024-05-31-11-16-34-938_com.miui.securitycenter.jpg
    40.3 KB · Pregleda: 46
  • Screenshot_2024-05-31-11-16-41-137_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2024-05-31-11-16-41-137_com.miui.securitycenter.jpg
    45.2 KB · Pregleda: 34
  • Screenshot_2024-05-31-11-20-51-936_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2024-05-31-11-20-51-936_com.miui.securitycenter.jpg
    42.3 KB · Pregleda: 47
na 14u ima.
ima da se limitira na 80% uvek a ima i dodatnih opcija u optimizovanom punjenju.
Hvala.
Na običnoj 14 ima samo nighttime opcija i fale ostale dve. Nije da me je posebno briga, ali bih podesio da mogu.
Root opcije me mrze da radim :D
 
Iskreno nemam problem sa grejanjem telefona, iako ga bas dosta njakam itd... Snimanje sam takodje probao i to par video klipova od po skoro 10min, nije bilo grejanja.
Greje se inace so dok je na punjac a koristim telefon, e tu je kao ringla vruc /vreo.
Nesto najgore sto mozes da uradis za trajnost baterije je koriscenje telefona dok je na punjacu.
A punjenje baterije do 80 % misleci da ce tako sacuvati i produziti vek bateriji je neverovatna glupost.
Edit: poenta je ne prazniti je do 0-15 %
 
Nesto najgore sto mozes da uradis za trajnost baterije je koriscenje telefona dok je na punjacu.
A punjenje baterije do 80 % misleci da ce tako sacuvati i produziti vek bateriji je neverovatna glupost.
Edit: poenta je ne prazniti je do 0-15 %
Prevedeno najbolje je čim padne ispod 15 % na punjač i puni se do krajaaa !?😃
 
Nesto najgore sto mozes da uradis za trajnost baterije je koriscenje telefona dok je na punjacu.
A punjenje baterije do 80 % misleci da ce tako sacuvati i produziti vek bateriji je neverovatna glupost.
Edit: poenta je ne prazniti je do 0-15 %
Znam za to, ali to su price itd... Imao sam tj kupio oppo find x2 pro koji je bio Star 2 godine i imao ga 2 godine baterija super bila ikao je telefon redovno bio u upptrebi dok je bio na punjacu... Tako da.... No way
 
Bateriji najvise smeta dva stvari: duboko praznjenje i temperatura.

Znaci, nije zdravo za bateriju da se prazni do poslednjeg procenta a pogotovo da se telefon sam ugasi kad isprazni bateriju pa ga ostavite tako a da se ne napuni.

Sto se tice temperature, danasnje brzo punjenje prilicno zagreva baterije, jeste da su to baterije koje su u stvari dve spojenje baterije da je to punjenje pametno ali ipak se zagreva baterija. Medjutim veci je problem ako koristite telefon dok se tako (brzo) puni baterija pa jos igrate igricu ili snimate video u 4K e to nikako ne prija bateriji (a ni ostatlu telefona). Isto ostavljanje telefona na direktnom suncu sad tokom leta...

Punjenje do 100% najmanje steti bateriji, pogotovo ako ispraznite bateriju na 15-20% pa ponovo napunite na 100%. Ono sto smeta bateriji je da je stalno drzite na 100% tj da se stalno puni (recimo laptop racunari koji se stalno koriste na punjacu) mada i ovde proizvodjaci imaju razne cake (puni se tek ako padne ispod 95-90%, na laptopu punjenje do 80% i sl). Znaci ovo ima smisla samo za uredjaje koje imaju baterije a stalno su na punjacu/ukljuceni u struju.

Da sumiram, ne praznite bateriju do kraja i ne pregrejavajte telefon i baterija ce dugo da traje.
 
Pozdrav, da li postoji neko rešenje za double tap zaključavanje telefona na global ROM-u? Neka custom app možda?
Takođe, da li može da se namesti nekako da bude neko always on svetlo konstantno (ne samo da se pojavi kad dođe poruka) ako imam nepročitano obaveštenje iz vajbera, vacapa ili instagrama npr?
 
Nazad
Vrh Dno