Šta je novo?

Xiaomi 12 Lite

Učlanjen(a)
26.11.2019
Poruke
298
Poena
105
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 4650G + THERMALTAKE UX200 ARGB White
Matična ploča
ASROCK B550 PHANTOM GAMING 4
RAM
KINGSTON Fury Beasts DDR4 16GB (2x8GB) 3600MHz RGB Special Edition White
GPU
Gigabyte GeForce RTX 3060 AORUS ELITE 12GB GDDR6
Storage
Samsung 970 EVO Plus M.2 NVME + WD 320GB
Zvuk
Genius 5.1 + RAMPAGE RM-K29 THUNDER
PSU
Asus ROG Gold Aura 750W + Sleeve Cable White and Orange-Silver-Black
Kućište
FSP CMT580GT (3xDeepcool + Artic P12 + Gamemax FN-12 ARGB = Noctua A14 PWM Fans)
Monitor
Benq GC2870 60Hz @75Hz
Miš & tastatura
LIMEIDE ARGB Keyboard + Asus ROG IMPACT III ARGB + GMB Gaming Podloga
Ostale periferije
Windows 11 Pro 23h2
Mobilni telefon
Iphone 11 with all original Accessories (iOS 17.4)
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. ADSL
  3. Mobilni internet
  4. Wireless provajder
Hoce li dolaziti kod nas,kakva je situacija?Bilo predstavljanje nedavno.
 
Da li je neko nabavio ovaj telefon?
 
Počela prodaja u A1 a interesovanje nikakvo(bar ovde).Toliko loš?
 
Uz Neo 15,4150 mesecna rata..
Ima li neko info hoce li biti i u Yettelu?
Dobar je telefoncic..
 
Ovakav prosek od telefona je kostao do prosle godine 150e manje. Tako da...sta ja znam. Nije los telefon na papiru, ali imate 11 Lite 5G Ne samo 33W punjenje i 90hz umesto 120hz. Dal to vredi tolike doplate, kako kome.
 
Ovakav prosek od telefona je kostao do prosle godine 150e manje. Tako da...sta ja znam. Nije los telefon na papiru, ali imate 11 Lite 5G Ne samo 33W punjenje i 90hz umesto 120hz. Dal to vredi tolike doplate, kako kome.
Ja imam Lite 5g NE i prezaodovoljan sam. Da dam za ovaj skoro 500 Eur, veliko NE ali sto ti kazes, mozda neko hoce, kao koleginica prekoputa mene :/



Ovaj video najbolje pokazuje razliku.
 
Poslednja izmena:
Imao sam Poco F3, sad imam Realmi. Za mene lično Realmi je bolji u svemu, kamere su im približne. Sve ostalo na strani Realmija(moje mišljenje)
 
Umesto da ga ostave da bude iste velicine kao xiaomi 12x, samo sa ravnim ekranom i slabijim procesorom i manjom cenom, oni opet ubacili 6.5" ekran.
 
Imao sam Poco F3, sad imam Realmi. Za mene lično Realmi je bolji u svemu, kamere su im približne. Sve ostalo na strani Realmija(moje mišljenje)
Ma dobro,to je sad subjektivno oko ta dva modela..Reci mi jel si uspeo da flesnes neki rom na Neo 2,kakva je podrska,jel su teski za otkljucavanje i flesovanje?
Nisam se zanimao sa Realme fonovima oko toga..
 
Ne igram se oko toga, niti znam niti diram :)
Skoro mi je stiglo obaveštenje za update, nisam koristio vpn ili tako nešto nego od njih stiglo
 
Malopre sam išao u A1 zbog ugovora i bacio pogled na ovaj telefon.Lep je a nikakvo interesovanje.Verovatno zbog cene:rolleyes:
 
Idem danas do A1 da pogledam ovaj telefon, jurio sam F3 medjutim nema ga nigde, pomenuh u drugoj temi da sam manje vise prinudjen na operatera. Na papiru mi deluje sasvim solidno, ako mi se dopadne kako lezi u ruci uzecu ga najverovatnije, dvoumim se jos uvek izmedju njega i Note 11 Pro 5G.
 
Jeste lep telefon, pogledah ga danas mada ja jurim nešto jeftinije opcije... Samo bih rekao neopravdano veliki skok cene u odnosu na prethodni model... Ko nekad Huawei što je lansirao cene od modela do modela...

Doduše, ume stvarno Xiaomi da napravi dopadljiv telefon u ovoj Mi Lite seriji konstantno.

Ja nekako mislim da će ovaj telefon biti glavni kandidat za neke veće popuste u Mi Store-u, jer prosto ne vidim da će prodavati lako po ovoj ceni, pa možda treba biti tu strpljiv.
 
Trenutno u Mi Store su 11T/T Pro na akciji, verovatno bas zbog 12 Lite.
 
Ima li ga neko,izgleda da je slabo interesovanje za njega..
 
Mislim da je preskup i da je zato prazna tema.Meni se svidja mada se pojavio Vivo X80 lite kao konkurencija,možda grešim?
 
Ko će da kupi ovaj telefon po ovoj tvrdoglavoj ceni...

Evo sad ide Xiaomi 12T uz grejalicu za 59.999. A 12 Lite zakucan na 56.999.
Suludo.
I meni se 12 Lite sviđa baš, i stalno gledam da nisu spustili cenu al' jok.

Sve se nadam da je neminovnost da mu spuste cenu pre ili kasnije.
 
Kupi li ga neko na kraju pa da čujemo neke realne utiske.
 
Evo, ja sam ga uzeo danas, kao zamenu za Nord 2.
Inače imam averziju prema šaomi brendu, najviše zbog njihovog UIa, ali izgleda da su ga malo ispeglali na ovoj poslednjoj verziji.
Neke detaljnije utiske ću izneti za par dana.
Na prvu loptu, odličan ekran, lep dizajn, za sad sve radi fluidno, kažem za sad, videću kad se malo jače optereti. Dobar stereo zvuk kao i zvuk u slušalici.
Jedino razočarenje za sad je kamera, suvi prosek, kamera na Nord 2 je dve klase iznad, minimum. Nema OIS, ogroman nedostatak.
Za bateriju ću tek videti kako drži.
 
Napunio sam ga do stoke i podešavao, čačkao, skidao aplikacije , testirao kameru, snimao video klipove, povezivao sa pametnim satom, TVom i ostalim periferijama, kastovao malo na TV i odigrao sat vremena Mobile Legends na Ultra podešavanjima (nije štucnuo nit se preterano zagrejao) , sve vreme na WiFi, skinuto 11Gb podataka, ekran na 50% osvetljenja i 120 Hz osveženje, baterija spala na 19%, rezultat na slici
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-11-11-23-08-47-364-edit_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2022-11-11-23-08-47-364-edit_com.miui.securitycenter.jpg
    66.5 KB · Pregleda: 42
Još jedna dopuna, punjenje baterije od 20-100% za 30 minuta.
Za 7 sati nekativnosti svukao je 5% baterije.
 
I šta si na kraju dobio prelaskom sa Nord 2? Deluje mi s konja na magarca...
 
Još je rano za izvlačenje zaključaka, ni puna dva dana ga nemam. Za sad u samom radu nema nikakve razlike nit zaostaje za Nordom.
 
Džabe sam rad, dovoljno mi je ono 'jeste da nema OIS'...
 
Svako bira šta mu je bitno. Većina telefona u tom cenovnog rangu kod operatera u ponudi nema OIS, neki imaju OIS al su osakaćeni npr procesorima, RAM memorijom, nemaju AMOLED stereo zvuk.......
 
Nazad
Vrh Dno