Šta je novo?

Xiaomi 12 / 12X / 12 Pro / 12 Ultra

Jel imaš garanciju? Nosi reklamiraj to đu*re ili uzmi pare nazad.
Sta mi vredi da reklamiram oni ce da otvore ledja i izgrebu sve zivo lakse mi je da sam zamenim staklo i oprostim se od garancije 😂
Inace telefon glanc nov tacku nema, dva puta samo nosen u dzepu. Sto je jos cudnije coating na uw i macro se ne linja.. Ovo je staklo od 6 godina stare jabuke 🤣IMG_20220417_132956_073.jpg
 
Koja glupost od komentara druže. 😂😂
Mi 8 plaćen 355e, vrhunski radio 2 godine. Bez tragova na kameri.
Mi 10 plaćen 450e, vrhunski radi godinu i po dana. Bez tragova na kameri.
Poco F1, star 3 i po godine bez tačkice na kameri.
Jedini Xiaomi u kući koji ima izgrebano sočivo jeste Redmi Note 9 Pro. O tom problemu se uveliko pričalo. Ali nije ni približno ovako kao na tvom telefonu, samo jedna linija između kamera.
Reklamiraj telefon, traži povraćaj novca i kupi lepo Samsung S21FE i završi diskusiju. 😁
 
Koja glupost od komentara druže. 😂😂
Mi 8 plaćen 355e, vrhunski radio 2 godine. Bez tragova na kameri.
Mi 10 plaćen 450e, vrhunski radi godinu i po dana. Bez tragova na kameri.
Poco F1, star 3 i po godine bez tačkice na kameri.
Jedini Xiaomi u kući koji ima izgrebano sočivo jeste Redmi Note 9 Pro. O tom problemu se uveliko pričalo. Ali nije ni približno ovako kao na tvom telefonu, samo jedna linija između kamera.
Reklamiraj telefon, traži povraćaj novca i kupi lepo Samsung S21FE i završi diskusiju.
Ono fakticki ni ovde staklo nije izgrebano nego je coating loseg kvaliteta i matira.. F1, 9 Pro nemaju nikakav premaz koliko mi se cini.. Mi 10 ima verovatno kvalitetan premaz, sto se ne matira na Iphonu 😂
 
Kod mene se cakli i dalje, verujem i kod ostalih. Možda ipak da reklamiraš, ako nisi koristio neku hemiju koja nije zgodna za to.
 
Ako već nećeš da ga nosiš u servis na garanciju, zašto ne probaš aceton na štapiću za uši? Probaj da li hoće da skine coating... Probaj i da ga abradiraš/izguliš sa mekanom plastikom.
 
Ako već nećeš da ga nosiš u servis na garanciju, zašto ne probaš aceton na štapiću za uši? Probaj da li hoće da skine coating... Probaj i da ga abradiraš/izguliš sa mekanom plastikom.
Nisam primetio da se kvalitet slike smanjio tako da necu da diram nista zalepicu zastitno staklo preko. Odneo bi ja na reklamaciju i trazio povrat novca nego sam se zeznuo dosao u Bg bez kutije i garancije necu skoro kuci jedino ako uvazavaju fotokopiju garancije koju mogu od slike da stampam 😅
 
Nisam primetio da se kvalitet slike smanjio tako da necu da diram nista zalepicu zastitno staklo preko. Odneo bi ja na reklamaciju i trazio povrat novca nego sam se zeznuo dosao u Bg bez kutije i garancije necu skoro kuci jedino ako uvazavaju fotokopiju garancije koju mogu od slike da stampam 😅

Ako ti je zbog toga, nekog koga imas kuci pozoves i neka ti brzom postom posalju to sto ti fali i reklamiraj to. Mislim das 500 evra da bi izvodio sada akrobacije i pitanje je da li ce se jos pogorsati ili ce ostati tako kako jeste.
 
Ako je samo to loše, a i ne utiče na sliku, ja bih to sve skinuo sa stakla kamere kao od šale. Lično, mislim da je bolje da reklamiraš, ali ako je nezgodno/mrzi te, ovo ne vidim kao neki problem.
 
E pa to se desi kad "seces neku flasu da zalepis duplom trakom"...
To sam radio da sprecim ovo sto se desilo jer sam primetio da je krenulo da matira, nisam ga tako ostetio xD Inace sad bas gledam soli opasno nagrizaju ovaj premaz a meni se ruke znoje previse pa mozda je to u pitanju 😂
 
Treba navikavanje nakon prelaska sa klasicnog FP senzora na ovaj ispod ekrana. Po mom osecaju valja i jace pritisnuti kod ovih ispodne ekrana.
 
Stgla li je nekome pro verzija?
Naravno da ne, ovo je cirkus živi. Prodaju nesto sto se ne zna kada ce da stigne.
Imaju telefone samo na sajtu.
U suštini me smara sto sam mislio da ga uzmem pre nego krenem na odmor, da mogu sve lepo da setujem u trenucima dokolice, ali teska prica.
 
X je svima stigao valjda?

Za ove jače modele nemam pojma koja vam je računica. Možda su ih i okačili na sajt da bi X izgledao povoljnije sa ovom akcijom, kao marketinški trik.
 
X je svima stigao valjda?

Za ove jače modele nemam pojma koja vam je računica. Možda su ih i okačili na sajt da bi X izgledao povoljnije sa ovom akcijom, kao marketinški trik.
Mi store za 10 dana ocekuje nove kolicine Pro modela. Kazu da je najvise povukao A1, ali vidim i oni nemaju na stanju.
Ako me ovi teletabisi iz Telenora ne zovu sutra, otkazacu ga, iz principa. Podelili telefone "infuenserima" sve grmi, dza bu, oni nemaju dva telefona na stanju, izem ti firmu. Nije losa ova kombinacija sa satom i jos jednim telefonom, ali na kraju hebes sve kad te neko pravi budalom.
 
Ne možeš im zameriti, možda je nestašica najnovijeg čipseta u ovoj opštoj nestašici čipova. Na X je starija tehnologija, proces prošle generacije, nije toliki problem dogovoriti veće isporuke. Zaleteće se i jači čipovi ako tražnja bude ovakva.
 
Ne možeš im zameriti, možda je nestašica najnovijeg čipseta u ovoj opštoj nestašici čipova. Na X je starija tehnologija, proces prošle generacije, nije toliki problem dogovoriti veće isporuke. Zaleteće se i jači čipovi ako tražnja bude ovakva.
Odlično, onda objavis, makar i diskretno i kao fol, potraznja je velika, isporuke ce kasniti. A ne reklamiras telefon na sva zvona i pozivas ljude, uradite vi rezervaciju i cekajte.
  • Koliko da cekam?
  • A pa sad, to ne znamo.

Ne moze niko da me ubedi da imaju vecu potraznju od Samsunga, pa opet nikada nisam na Samsung cekao ovoliko i sto je najgore bez konkretne informacije. Znam, sada će argument biti, ok Xiaomi nije Samsung, ok ali onda i telefone ne prodajes za 1000+€, vrlo je prosto...
 
Ne moze niko da me ubedi da imaju vecu potraznju od Samsunga, pa opet nikada nisam na Samsung cekao ovoliko i sto je najgore bez konkretne informacije.
Nema šta niko da te ubeđuje, dovoljno je da sam odeš na s22 temu, vratiš par stranica unazad i sam ćeš se uveriti. Evo da ti skratim priču: pogledaj kada je serija izašla, mnogo ljudi koji su ga naručili u preorderu još uvek nisu dobili svoj uređaj. Ponavljam, još uvek. Tako da je malo nerealno kada kreneš o nečemu da pričaš (pogotovo kad pljuješ) i kažeš ne može niko da me ubedi da je tako, i na kraju ispadne baš tako... Takva je godina, nema čipova, naravno da će biti nestašice. Ali opet, činjenice su činjenice, a činjenica je da se svi modeli sa novijim procesorima čekaju.
 
Odlično, onda objavis, makar i diskretno i kao fol, potraznja je velika, isporuke ce kasniti. A ne reklamiras telefon na sva zvona i pozivas ljude, uradite vi rezervaciju i cekajte.
  • Koliko da cekam?
  • A pa sad, to ne znamo.

Ne moze niko da me ubedi da imaju vecu potraznju od Samsunga, pa opet nikada nisam na Samsung cekao ovoliko i sto je najgore bez konkretne informacije. Znam, sada će argument biti, ok Xiaomi nije Samsung, ok ali onda i telefone ne prodajes za 1000+€, vrlo je prosto...

Preorder zar ne?

Zapravo je izuzetak da dobiješ odmah aparat, a ne obrnuto.
 
To vam univerzum salje znak da ne kupujete 12 (Pro) 😁
 

Definition of preorder


transitive + intransitive
: to order (something) in advance : to request to purchase (something) before it is available for sale

Дефиниција преднаруџбине
прелазни + непрелазни

: наручити (нешто) унапред : захтевати куповину (нечега) пре него што буде доступно за продају
 
@Bobyy - To o cemu ti pričaš, prilicno ima vise veze sa tržišnom politikom i sa željom (sposobnošću) importera i uvozom kolicina na kašičicu. Sto se tice nestasice el. komponenti, prilicno sam u oblasti koju to dotice, tako da sam svestan i toga.

Doduse, ovde ja veci problem imam sa Telenorom, jer svaki put kada sam hteo da porucim telefon preko webshopa, pa cak i onda kada nije bilo ove krize, njima su rokovi isporuke nedefinisani.
Pogledaj sajt A1, udjes i vidis za 12 Pro da ga nema na stanju, udji u Telenor pa proveri isto to.

@nidza - Ozbiljan si, zaista ?
Screenshot_20220421_101458_com.google.android.gm.jpg
... Nakon ovoga, juce kad sam zvao, oni kazu, ne ipak ne znamo kada cemo imati za vas telefon, cak ni približno.

Ako je vama to ok, odlicno. Onda sam ja definitivno lud.
 
Zaista, evo ga link i dalje:

Ja uopšte ovde ne vidim neki nesporazum, tj. ja sam X naručio jer sam baš u ovoj temi video da ljudima odmah stiže, inače ga ne bih čekao n dana.
 
Preorder se zavrsava 15.4., prodaja je najavljena od 16.4. , info od 20.4. niko ne zna nista, sem Mi store-a, "Trebalo bi da bude za 10-tak dana".

A zaista se odnosilo na objašnjenju stanje preorder.. 😊
 
Ma vidim ja da si ti nestrpljiv. Jesi li im platio aparat u preorderu ili kasnije?
 
Bio sam nedelju dana na odmoru, pa sam imao prilike da se "intenzivno" druzim sa 12x. Dosta navigacije na 4g mobilnoj mrezi po suncu napolju. Uz to drndanje drustvenih mreza i aplikacija za javni prevoz (autobus i voz), nekad i dok je ukljucena navigacija.

Telefon ne zna da se zagreje, autonomija je dobra, desavalo se da mi ostane 20% popodne oko 16-17h, ali to je bilo u danima kada je koriscen od 8 ujutru, na gore pomenute nacine.

Juce sam putovao od 4h ujutru do 19h uvece, doduse sa ukljucenom stednjom baterije jer nisam hteo da rizikujem, izdrzao je ceo put (navigacija, drustvene mreze, WA pozivi, bas je intenzivno koriscen) i oko 17h je bio na 20-30% pa sam ga dopunio u kolima.

Po suncu se vidi i sa tamnom temom ali sam ipak prebacivao u svetlu i iskljucivao "eye comfort" (njihov Night Light), sa svetlom temom i bez filtera plave svetlosti se odlicno vidi napolju.
 
Ipak nisam lud dobio sam telefon koji je bio sa ogrebotinama na kameri, moram da proverim za stiker na kutiji kad se vratim kuci. Trazicu nov telefon valjda nece da bude odbijena garancija.. 😅
Screenshot_2022-04-22-23-42-12-702_com.mi.globalbrowser.jpg
 
Nazad
Vrh Dno