Šta je novo?

Xiaomi 12 / 12X / 12 Pro / 12 Ultra

Sto bi neko imao stres oko ovoga? Ovo isto se desava sa mnogim modelima, na ovom je samo izrazenije. Meni se svidja sto je kvalitet slusalice vrhunski.
 
@Bobyy
Ja uopste nemam stres jer ga nisam kupio. Stres imaju oni koji su gav ec kupili i ovi sto ih podrzavaju. Bolje je tako nego da placete.
Sta da radi covek koji ga je vec kupio i video da je pogresio? Jedino da se tesi i da obmanjuje druge da je sve u najboljem redu sto je kod nas jako cest slucaj...
PAL MAL - mislite o tome ;)
Kao što sam već i pomenuo u prethodnim komentarima. Ako budeš našao telefon koji nema niti jedan problem i na koji se niko nije žalio, kupujem ga istog trenutka. Sasvim je normalno da sa svakim modelom može neko da ima manji ili veći problem a da neko drugi sa istim modelom nema apsolutno nikakav problem.
 
Ja samo debatujem o činjenicama a kupiću ga svakako ali ne po ovoj ceni jer smatram da ne vredi toliko koliko sada košta.
 
To svakako, i ja obavezno sačekam da padne cena, pošto se nekad desi da za samo mesec dana padne cena i za 30%, što uopšte nije mala razlika (naravno ne u zvaničnim radnjama).
 
Izmerio sam Touch Sampling i cepa preko 500HZ u igrama, a ovako do 250HZ. Nakon sto sam dodao u game space Instagram touch sampling je krenuo da ide preko 500HZ takodje 😁
Screenshot (16).pngScreenshot (17).png
 
Ako ima neko iz Bg-a voljan da mi učini uslugu, od momaka koji su uzeli telefon, želeo bih da testiram uživo ovo što spominju da se čuje sagovornik na zvučnik, nek' pusti DM 🙂

PS ja sam okolina NBG, dolazim gde treba
 
Ako ima neko iz Bg-a voljan da mi učini uslugu, od momaka koji su uzeli telefon, želeo bih da testiram uživo ovo što spominju da se čuje sagovornik na zvučnik, nek' pusti DM 🙂

PS ja sam okolina NBG, dolazim gde treba
Kako brzo i lako doci do Xiaomi 12x telefona.Dovitljivo.. :D
 
Jako duhovito. U Mi store-u u ušću ne žele da ubace karticu da se testira poziv
 
Citajuci komentare i iznesene utiske a vezane za probijanje zvuka, ipak je ovo problem hardverske prirode koji nece biti resen ni na koji nacin tj. jedino da se slusalica utisa na minimum ili da Xiaomi iznedri novu reviziju telefona sto je za neocekivati od njih. Tako su s*enjali i Mi 9 SE koji je bio fenomenalan fon (bez nekih hardverski jakih f-ja) ali ovako dopadljiv i dobar. Zabrljali su mu Proxy senzor (kao i na vecini njihovih drugih modela) i stampanu plocu koja je imala neku serijsku gresku gde se telefon random gasio i crkavao... Elem, fon se u pocetku fenomenalno prodavao ali su ga ubrzo stopirali i navedene probleme nikada nisu ispravili... To je Xiaomi.
Sa ovakvim bagovima realna cena mu je ispod 400e (realno ~350) a jedina njegova "prednost" jeste velicina. To je moje subjektivno misljenje.
Hahahahahahahaha.....
Koja je svrha?

Oba imaju chipset koji crpi bateriju, pregreva se i throttluje. Po ceni Pro, za one koji hoce veliki telefon, mogu se uzeti dva komada OnePlus 8 Pro. Bolji softver, ostatak hardvera tu negde, normalan chipset..
Kamere na op8 pro za dve klase losije.
Koristim mi 10 vec 20 meseci, vrhunski telefon, samo mu je baterija na 66%...oslabila je.
Pazarim telefone preko mts-a, uzeo bih odmah Xiaomi 12 da je bar 6.5 incha...Ne odgovara mi ovako malih dimenzija.
Cekam Realme gt2 pro...
 
Poslednja izmena:
Hahahahahahahaha.....

Kamere na op8 pro za dve klase losije.
Koristim mi 10 vec 20 meseci, vrhunski telefon, samo mu je baterija na 66%...oslabila je.
Pazarim telefone preko mts-a, uzeo bih odmah Xiaomi 12 da je bar 6.5 incha...Ne odgovara mi ovako malih dimenzija.
Cekam Realme gt2 pro...
Tako isto na GT 2 Pro kamera jedno tri klase losija od bilo kog Xiaomi mid range telefona, izbegavaj ako ti je kamera bitna 😂
 
Upravo sam provalio da na socivu glavne kamere postoji gomila mikro peckica po povrsini, telefon nosen u silikonu od kad je kupljen pre 5 dana znaci nema sanse da sam ja izgrebao. Telefon koji sam nosio godinu dana pre ovog nije imao ni jednu tackicu na staklu kamere sto znaci da je ovde u pitanju nekvalitetan olephobic coating ili su mi uvalili refabrikovan telefon 😅😅
 
Možda treba tako? Da li možeš da nam slikaš?
 
Možda treba tako? Da li možeš da nam slikaš?
Ne vidi se na kameri jedva sam i primetio slucajno vidi se samo kad kamera ne baca odsjaj i to mora bas da se napregne oko. Ogrebotine nisu definitivno jer izgleda kao da je takva obrada stakla inace na macro i uw ne mogu da primetim nista 😅
 
Stefke, filozofiraš. Možda je odsjaj sistema sočiva, ima tu brdo elemanata, a svaki ima premaz.

Ekran je ipak brutalno svetao. Puštao sam malo Dolby Atmos isečke sa YouTube i preko celog ekrana kad se gleda, ne može da se gleda u ekran na pojedinim scenama koliko je to svetlo. Zvuk nadrealan iz ovolickog uređaja.
 
Stefke, filozofiraš. Možda je odsjaj sistema sočiva, ima tu brdo elemanata, a svaki ima premaz.

Ekran je ipak brutalno svetao. Puštao sam malo Dolby Atmos isečke sa YouTube i preko celog ekrana kad se gleda, ne može da se gleda u ekran na pojedinim scenama koliko je to svetlo. Zvuk nadrealan iz ovolickog uređaja.
Dok se gleda HDR ide na oko 1100 nita osvetljenje, sto se tice kamere ima olephobic coating 100% proverio sam odbija vodu... koji ce brzo da se olinja nacisto i sve ce biti sareno tako je isto bilo na Xperia Z3 dok sam imao. Taj sloj na staklu kamere je nepotreban totalno i uvek se isto desi bolje da ga nisu ni stavljali :D
 
Pozdrav.
Jel neko naručivao preko Gigatrona ili Tehnomanije? Jel ih ima na stanju ili se čeka?
 
MiCam vs Gcam 10x zoom.. bruka koliko dobre slike pravi Agc 8.4 V6 sutra cu da podelim config ako uspem da sredim sve 😅
Screenshot_2022-04-10-22-25-06-497_ch.want.imagecompare.jpgScreenshot_2022-04-10-22-24-35-317_ch.want.imagecompare.jpg
 
Pozdrav.
Jel neko naručivao preko Gigatrona ili Tehnomanije? Jel ih ima na stanju ili se čeka?
Naručio preko Gigatrona 12x dobio informaciju da ih imaju na stanju ali ne još u prodavnicama. Videću da li sutra dobijam obaveštenje da je stigao.
 
Taj je, gledao sam i na Xiaomifirmwareupdater, nema noviji Stable.

Nema veze, radi kao sat, bolje da kasni i da je dobar nego Weekly djubre.
 
Taj je, gledao sam i na Xiaomifirmwareupdater, nema noviji Stable.

Nema veze, radi kao sat, bolje da kasni i da je dobar nego Weekly djubre.
Gledao sam za coating na kameri i ima anti reflection coating krza se ako se telefon obrise majicom, od znoja ili bilo cega tako da preporuka da zalepis bilo sta preko kamere dok se ne pojavi staklo za 12x. Upravo secem neku flasu da nalepim duplom trakom, gledao sam isti problem imaju mnogi novi telefoni i ako se skroz skine kamera pravi lens flare dok slikas nocu. Trenutna verzija ima problem sa Dolby Atmos cuje se visoko frekventno pistanje, uglavnom juce sam citao da su ispravili taj bug na 13.0.5 😁
 
Mislim da spoljni coating jako teško može da se vidi na slikama, u kakvom god da je stanju. On je tu kao replent za vodu.

Lens flare nastaje od unutrašnjih elemanata, međusobnom refleksijom. Ako je premaz spolja, imaće uticaja samo na svetlosne zrake koji se reflektuju iz objektiva.
 
Mislim da spoljni coating jako teško može da se vidi na slikama, u kakvom god da je stanju. On je tu kao replent za vodu.

Lens flare nastaje od unutrašnjih elemanata, međusobnom refleksijom. Ako je premaz spolja, imaće uticaja samo na svetlosne zrake koji se reflektuju iz objektiva.
Spolja je i krenuo da se skida za 5 dana, socivo sam brisao majicom.. matira i guli se guglaj ar coating lens damaged.. imas gomilu foruma gde se ljudi zale da se skinuo i pogrebao jako brzo. 😅
 
Pozdrav.
Jel neko naručivao preko Gigatrona ili Tehnomanije? Jel ih ima na stanju ili se čeka?
Ništa od gigatrona, ne zovu. Za sad nemaju i dalje u radnjama, niti Tehnomanija. Nisam siguran da li je lik koji je potrvrdio da su dobili 12. generaciju bio zaista siguran u to.
Videćemo sutra, ali ovo mi izgleda kao da tek od 15., posle promocije, stiže u radnje.
 
Ništa od gigatrona, ne zovu. Za sad nemaju i dalje u radnjama, niti Tehnomanija. Nisam siguran da li je lik koji je potrvrdio da su dobili 12. generaciju bio zaista siguran u to.
Videćemo sutra, ali ovo mi izgleda kao da tek od 15., posle promocije, stiže u radnje.
ja sam dobio telefon, nije bilo problema, narucio sam ga u gigatronu na bezanijskoj kosi, kroz 7 dana su me zvali.
 
Nazad
Vrh Dno