Šta je novo?

Xiaomi 12 / 12X / 12 Pro / 12 Ultra

Hmmm.. ponovo su napravili užas od SoC. Jako zanimljivo. Ovo je druga godina za redom. Ali ajde da se sačeka još koji test.
 
Izgleda da je onaj "propast" sa tvitera bio u pravu kad je pre koji mesec pisao da ce se pregrevati.
 
SD 870 ima jedno jezgro na 3.2
Nije do toga
 
Evo sad gledam i Motorola X30 isto ima problema sa pregrevanjem. Nakon dve fenomenalne godine (SD855 i SD865), evo i dve lose od Qualcomm-a... Mozda ih je neka visa sila kaznila zbog suludog dizanja cena SoC-a. 😅
 
Biće bolja kupovina i MTK i Exynos kako je krenulo. SD je počeo neko opasno đubre da pravi nakon SD865/870.
Ja vala neću da menjam Mi 10 za Mi 12, ne vidim kakav bi upgrade dobio.
 
Što se tiče SD 8 gen 1 treba čekati plus verziju. Prelaze koliko znam na TSMC. Poprilično sam siguran da je ovo zbog Samsungovog procesa tako da ne treba očekivati da će exynos biti bolji. Trenutno je MTK u prednosti.
 
Ja stvarno ne razumem koja je poenta ovih telefona.. Bukvalno nema smisla kupiti mi 12 pored mi 11/Ultra...
 
Probaju da izvuku što više keša od korisnika i da budu u kontinuitetu sa izbacivanjem modela. 😁 Šta drugo...
 
Samsung proces i nabijen klok, smrt chipsetova.
 
Čak i da se nekim naprednijim sistemom hlađenja reši pregrevanja ostaje veća potrošnja baterije. Čim se greje znaci da je veći potrošač. Ništa od dužeg trajanja baterije u Android svetu ove godine. Apple im je po tom pitanju održao lekciju 🙂
 
Da je valjao imalo bi ga više ljudi na forumu.
 
Nema to veze, ljudi kupuju kante sa Exynosom ili iPhone sa 60Hz ekranima, kolicina prodaje nije merilo kvaliteta.
 
Ima dosta ovde potkovanih ljudi, pa kupuju to što ti kažeš da ne valja.
 
To je normalno zato sto je kupovina tehnike, a pogotovo telefona, dosta subjektivna i zavisi debelo i od marketinga, nevezano koliko su ljudi "potkovani".

Cist primer S10+, crpi bateriju kao blesav na 4g, greje se cim se malo optereti (ne mora igre, skrolanje po drustvenim mrezama), telefon je neupotrebljiv prakticno, a masovno se prodavao.

Drugi primer, lik na forumu koji je Huawei nazivao "Huwei", svrstavao ga kao "sve ostale Kineze". Jedne godine, Huawei ulozi u marketing vise od Samsunga, iskace iz frizidera sto bi se reklo, lik na forumu "koincidentalno" okrece pricu kako su oni kvalitetni i postigli neki visi nivo. Nije jedini, znam ih dosta u okruzenju koji su tako reagovali.

Sada se to desava i sa Xiaomi koji je nekada bio dobar, uredjaji i softver sve gori i gori iz godine u godinu, a masa ih hvali na sva usta. Ima par Xiaomi modela svake godine koji su ok, vecina njih je djubre.
 
Pitanje kome je šta kompletan telefon. Meni da je ovaj Oneplus 8 manjih dimenzija, ne bih ga menjao nikada. Eto još možda 120hz ekran da ima, ostalo mi sve odg. Ovako moram da tražim manji telefon.
 
Ova "obicna" 12-ca stvarno izgleda lepo i lompaktno. Ono sto fali Xiaomiju je IP68, dvoumim se izmedju njega i 21 FE, verovatno ce biti slicne cene,
 
@Blade Runner
FE ce biti u prodaji krajem januara, a Xiaomi 12 tesko da ce pre februara/marta stici u Evropu, tako da ces imati dosta vremena da odlucis. Jos uvek nema ni nezvanicnih informacija kada ce biti predstavljanje Global 12-ica...
 
da, svakako nikad ne kupujem tel kad izadje, tamo negde od leta :)
taman da lagano gledam i vagam izmedju ova dva, osim ako neko ne izbaci jos manji flagship :cool:
 
To je normalno zato sto je kupovina tehnike, a pogotovo telefona, dosta subjektivna i zavisi debelo i od marketinga, nevezano koliko su ljudi "potkovani".

Cist primer S10+, crpi bateriju kao blesav na 4g, greje se cim se malo optereti (ne mora igre, skrolanje po drustvenim mrezama), telefon je neupotrebljiv prakticno, a masovno se prodavao.


Sada se to desava i sa Xiaomi koji je nekada bio dobar, uredjaji i softver sve gori i gori iz godine u godinu, a masa ih hvali na sva usta.


Ako ti ne vidiš razliku i napredak Huaweia od P8 pa do P30 (u samo par godina), onda tu nema više šta da se priča. Kakav marketing, od najgoreg flagshipa do najboljeg.

Samsung sa Snapdragon-om je druga prica i što S10 baš? S20 je bio najgori - Exynos 990 je najgori SoC svih vremena.

Xiaomi ima samo jednu manu - nema prokleti proximity senzor i to je bukvalno jedini razlog zašto ih ljudi izbegavaju, sve ostalo se da istrpeti.

A takođe - nakon 5-6 "best buy" telefona, mnogi sa ovog foruma su sada u godinama kada imaju love i žele jednom I oni najbolje da kupe - tj. najskuplje.

Ja sam letos pazario Watch 3 Pro - ukratko, sat mi je skuplji od telefona. Ali - može mi se.

Tako da, nije to marketing nego je Huawei u jednom trenutku bio apsolutni broj 1 i meni je žao što si to propustio.

Ja sam se ponovo rodio kada sam kupio Huawei telefon i ozbiljno razmatram da uzmem i sledeći i to bez GMS-a.
 
@NevisStarShine

Mate 10 Pro na P30 Pro nakon dve godine, nista specijalan skok, cak i downgrade po pitanju stereo zvuka. Mate 20 Pro izasao 2018-te, klasa za P30 Pro, ali je P30 Pro klasa u marketingu. OP8 Pro je klasa za bilo koji Huawei koji je ikada izasao, cak i OP7 Pro i OP8/T. Brat ima P40 Pro, pre toga P30 Pro, pao na marketing. Telefoni su prosek, Mi 11 je za P40 Pro avion npr.

Samsung S10+ sam pomenuo jer od Samsung flagshipova najvise sam sa njim imao dodira, dosta puta sam ga cackao i testirao sve prakticno. Ako su ovi ostali losiji od njega, svaka cast ljudima koji to koriste :D

Xiaomi je krenuo u losem smeru, previse nastancanih uredjaja, 100% sam siguran da uzimaju povoljne delove od koga god (ekrane, chipsetove) i onda sklepaju telefone od onoga sto ostane, a softver sto ne mogu da srede za tolike uredjaje im je nebitno. Nema drugog objasnjenja.

Qualcomm krenuo u losem smeru takodje, sa TSMC-a na Samsung proces. Prejako Cortex X1 jezgro nepotrebno za trenutne mobilne aplikacije, pa i zahtevne igre, nabijen klok na 3GHz pride. Imali su odlican proizvod sa A78 i TSMC procesom, to se moze videti iz SD 778G.

OnePlus se prica da ce ubacivati kineski ColorOS, pustaju update-ove pa povlace, i oni se pokvarili vremenom..

Za par godina pitanje je sta cemo moci da kupimo u EU od Android telefona, a da nema neku debelu falinku. Treba nam jedan Pixel malih dimenzija sa 120Hz 1440p ekranom, SD chipsetom na TSMC procesu i rigoroznom kontrolom kvaliteta. Ovo iz 2021 i ovo sto dolazi 2022, boranija.
 
Nazad
Vrh Dno