Šta je novo?

xD memorija!

Oko 200... ali to je za sve memorije, nevezano za Hd...naravno, neki aparati daju opciju da izaberes kvalitet kompresije, tako da se i to razlikuje. Najbolje pogledaj specifikaciju...
 
sto se kartice tice bolje uzmi CF (ako ti aparat podrzava)
Ja imam Olympus c5050z koji prima 4 vrste kartica. Imam xD 64Mb, CF128mb i CF Ultra 512Mb

Mogu ti reci da je Sandisk Ultra II CF512mb Mnogoooo brza od xD. Koliko sam svojevremeno uspeo da ukapiram xD sa vise memorije bi trebalo da budu brze ali opet ne kao dobar CF. ta kartica (ultra II ili CF 60x) kosta ispod 80$.
To tije varijanta ako hoces brzu kartu.

Druga stvar je kompatibilnost.
xD je stadard koji su pogurali jedino Olmypus i Fuji. Nije nesto zaziveo. Zgodna stvar je kad imas karticu koju mozes u svakoj prilici da stavis u svaki kard rider, koju mozes tako da koristis za sve i svasta...ak i kao flash disk.
 
Planiram da uzmem Fuji s 7000 pa mislim da moze. Pise da ima dva slota jedan za xd drugi za Compact Flash Type I/II.
 
Poslednja izmena:


Gde ces bolji makro od ovoga :)
 
S7000 može da koristi i CF i XD, mada Fuji tvrdi da u CF slotu radi samo microdrive :) Radi i sa novim xD kartama od 1GB. Što se tiče makro slika, nema boljeg od super makro režima na S7000. U kombinaciji sa SuperCCD-om, daje extra detaljne slike.

Broj slika koji staje na karticu je relativan, jer zavisi od stepena kompresije i samog objekta koji se fotografiše. Nije isto da li slikaš u mraku sa malo detalja, ili neki makro sa extremno puno detalja.
 
ja u s7000 držim i xd i cf i prebacujem iz menija koju ću da koristim,nema vađenja kartica
,samo šaltaš
 
Aaa, video sam slike na zoni ;)

Nego, 'de nadje makro lens za 5e ? :) Jel neki polovan sa SLRa ?

btw, imash odlichnih fotki ;)
 
Poslednja izmena:
driver je napisao(la):
Aaa, video sam slike na zoni ;)

Nego, 'de nadje makro lens za 5e ? :) Jel neki polovan sa SLRa ?

btw, imash odlichnih fotki ;)

Na letnjoj berzi kod nekog cikice...cini mi se da je i Jagodine...imao ih je 5-6 i sve se ragrabilo...Nemam pojma mogu ti poslati fotku...na istom pise "REGROS PLUS MACRO LENS 55mm JAPAN"

Hvala trudim se da izvucem max iz dragog mi S5500

btw sta bi sa onim stativom???Nisi mi zveknuo link na PM?
 
A gde to ima? :)
 
U Bulevaru revolucije, iznad djerma sa desne strane (strana za shetnju)...Mala radnja, prodaju male aparate i te djindjuve :)
 
Poslednja izmena:
Danke! ;)

Procesljao sam malo i cenovnik ProFoto-a, al' dzabe kad ne znam sta od toga valja i koje su razlike... :)
 
Delija je napisao(la):
Danke! ;)

Procesljao sam malo i cenovnik ProFoto-a, al' dzabe kad ne znam sta od toga valja i koje su razlike... :)

Pazi, nema tu neshto bolje loshije :) Ima za 1500, 2500, pa za 150-200€ :)
10% od cene aparata je dovoljno, a stativ ionako necu koristiti chesto, odnosno, nisam ga josh ni koristio ni za shta konkretno, samo bez veze slikao nocne iz stana :) Nosio sam ga na ushce, al ga nisam ni otvorio ;)
 
e posto sam ja zapoceo ovo sa xd memorijom a sve to u vezi fuji-a s5500, a posle je to preslo u nesto drugo, rekoh da se opet vratim na fuji s5500. Koje baterije da kupim i koji punjac? Koje su trenutno najbolje punjive baterije na trzistu i koja im je oznaka? Isto vazi i za punjac. Cena nije bitna.
 
i jos nesto: dajte i preporuku baterija i punjaca koji imaju najbolji odnos cene performanse i kvaliteta. Valjda se do sada nesto izdvojilo iz mase.
 
Ja koristim spori CFL i 2400 mAh baterije. Pune se 15ak sati i traju 500ak slika bez gashenja aparata kad slikash napolju, ili 400-450 sa pola blica na par dana. LCD ne koristim, verovatno bi manje trajale...Kombinacija punjash + dva seta baterija koshta manje nego brzi i 4 baterije, a ove sigurno duze traju od "brzih", a uvek imash spremne baterije...
Isti punjach i baterije sam koristio na A60 godinu i po dana (ispucao oko 12.000 slika), i poshto su do kraja radile isto kao posle formatiranja, uzeo sam ih ponovo...
 
ovo "CFL" je neka skracenica za punjac ili tacna oznaka punjaca? jel postoje jace baterije od 2400mAh? i jeli svaki "pametni punjac" spada u brze punjace ili ima i pametnih a sporih tako da ne skracuju vek baterije? i koliko konkretno kosta ta tvoja kombinacija 4 bat + punjac?
 
CFL je firma, kao sto je npr. i Sony...

2400mah ti je sasvim, sasvim dovoljno...
 
Ja sam uzeo Unomat, 2500mAh, puni za 6h, a kosta 2100 din. U kompletu dobijas i prikljucak za kola (da mozes da punis baterije u kolima). Kvalitet plastike i nije neki, ali je ispravljac bas onako fine tezine, jedan od tezih u klasi... baterije sluze savrseno (ajd' da dodam: 'za sad' :) )
 
To sa tezinom su skontali proizvodjaci, pa jednostavno stave metalnu plocu unutra i gotova stvar. :)
To uopste ne garantuje kvalitet.
 
He, prevaranti nijedni... kako su se samo dobro setili...
 
posto imam nov punjac iz amerike, zanimam me gde mogu da nabavim adapter iliti konvertor sa 110 na 220v. Mislim, mozda taj adapter kosta isto kao i drugi punjac ali greota da se baci. Plus mogu da se pune baterije i u kolima.
 
moonwalker je napisao(la):
posto imam nov punjac iz amerike, zanimam me gde mogu da nabavim adapter iliti konvertor sa 110 na 220v.
Misliš sa 220V na 110V? Ima nekih jeftinih trafoa od 50W (navodne) snage koji bi ti možda vršili posao. Ja sam takvih nekoliko bacio i kupio za 2000 din u Kanibalu ljudski trafo, budža od 1kg, 150W snaga. Stavio ga na Koss subwoofer i on više ne klipuje. :)
 
cekaj, stani, pazi, vidi ovamo, gledaj. Nisam bas siguran da sam te razumeo a ni da si ti mene razumeo. Treba mi adapter za punjac BATERIJA od 1.5v za digitalni foto aparat!!! ja imam punjac iz amerike koji je na 110v a treba mi adapter preko kog cu da ga koristim kod nas! moj rodjak je u americi kupio tako nesto za lap top da bi mogo da ga koristi ovde. adapter izgleda kao mala kockica u koju se samo ubode ovaj od 110 i sve sljaka. e sad gde da nadjem to kod nas?
 
Lepo ti covek kaze (definitivno te je razumeo ;)), treba ti adapter koji prevodi AC napon od 220V sa mreze na zeljenih 110V, a ne obrnuto.

Taj "adapter" je u stvari mali transformator (trafo).


p.s. Svejedno da li je rec o punjacu baterija ili o svemirskom brodu :d, dokle god radi na 110V...
 
ma jasno je sve, samo sto mi niko ne rece gde to da nadjem i za kolko para?
 
Nazad
Vrh Dno