Šta je novo?

xbox vs ps3 [split iz xbox elite teme]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za livwe treba da se uplati 50e za godishnje igranje. Ali kad dobijes 360, prvi put kad odes na live dobijes mesec dana free live gold account. Tako da pored postojeceg accounta, mozes uvek da pravish nov i da iznova i iznova dobijas po 1 mesec free live-a. Jedino sto se online achivements gube kada se napravi novi account.
 
to što pričaš za xboxlive nije tačno. Na xboxlive se prijaviš kao korisnik iz npr. Velike Britanije i regularno se registruješ (adresu sam izvukao iz neke strane knijge) i putem xboxlivea dobijaš mogućnost skidanja demoa, filmova i svih updateova, patcheva bilo za igru bilo za konzolu. Online igranje još nisam probao ali mislim da ni to nije problem, mada kažem nisam probao. Toliko o ЛАЈВУ

to što sam ja napisao za xboxlive je 100% tačno. jer da nije što bi se prijavljivao kao da si iz GB-a, a ne iz srbije. ja nisam napisao da ne može nego da ne postoji u srbiji.
nema nigde da se kupi, nema ni reklama kao što nema ni za xbox (ali za njega nisam rekao da ne postoji u srbiji). svi xboxovi koji su kod nas kupljeni verovatno su u prvom planu bili namenjeni mađarskoj ili nekoj drugoj državi.
ja nemam xbox(imaću ga uskoro), ali opet imam xboxlive account i uspeo sam da ga napravim preko kanadskog sajta. nick je scheilinkin.

i da, za xbox live moraju da budu original igre, da bi se koristio kod nas bez problema. postoje steltovani pirati, ali jedino sa originalima si 100% siguran da te neće banovati, a ako se to desi onda bye, bye live nikad više. a originali su naravno skupi do jaja, bar kod nas.
 
Poslednja izmena:
Iskreno govoreći MGS mi više nije tema, jer sam ga već odigrao na iznajmljenoj trojki, a takve igre mi i ne gode naročito.
Ali FF13 je za mene sasvim druga stvar i sigurno neću propustiti priliku da ga natenane odigram na svojoj konzoli i maltene besplatno.

Da ne skrećem sa teme, kad je već reč o nabavci Xbox-a, ima li kakvih svežih vesti o izlasku Jaspera.
Nisam previše pratio sve to ali ono što znam je neki info od pre par meseci, ge se kaže da bi trebalo da se pojavi početkom septembra ili možda čak i malo ranije.
Kako sada stvari stoje po tom pitanju, zna li se koliko će koštati, da li će nešto da menjaju u dizajnu, itd..

I još jednom predlog za moderatore, da stave po jednu zakačenu temu sa opštom diskusijom za Wii i Xbox, pošto takva postoji samo za PS3, čisto da sve bude u demokratskom duhu, jelte..
 
Poslednja izmena:
kao što i znaš promene će biti samo iznutra, što se tiče jaspera. a novine će biti neki softverski dodaci, kao i neki hardver koji će se kristiti za xbox live.
možda će kućište biti od drugačije plastike, i možda će imati više/manje rupica.

ali ja mislim da spolja neće ništa menjati, da ne bi kao i sa iphoneom i gtx280/260 imali problema sa kupcima. odmah bi se bunili. cena će siguno još pasti.
 
i sad opet zvati moderatora da zakljucava temu, i opet, to je tema vezana za Xbox.
uostalom, sta ce nam podforum za konzole, kada bi po nekima trebalo da bude samo za jednu...

bezveze...
 

Ovo je apsolutni hit. Ne po sadržaju, već po tome da neko ko stalno tera ljude iz PC sobe u sobu za konzole, tripuje da je bolji zato što se igra samo na PCju i tuđe argumente i mišljenja i kad neko podjebava i kada neko nešto najnormalnije kaže nipodaštava sa "idi u sobu za konzole odakle si došao", "konzolaši baš ste simpa" i "ja ću na PCju da igram X, Y i Z" sada prati glasine i očito biva radostan što ima nade da će neke igre sa PS3 doći na Xbox360...Neverovatno.

Tek sada videh ovo. Zamišljam sebe kako pratim šta će sa PSP-a biti portovano na Wii i obrnuto (dve platforme koje me u suštini ne zanimaju toliko). Ne uspeva mi nikako.

Očito postoji jedan problem generalnog tipa. Mnogi ljudi su doživljavali konzole kao neprijatelje PC igranja, pa potom asocirali pojam konzola sa Sony-jem jer je u vreme Playstationa pre trojke on dominirao na tom tržištu. Onda je došao Microsoft i očito su svi oni srećni što se to desilo i valjda tripuju u stilu "E sada im je naša firma objasnila kako se to radi" i sada ih raduje svaka vest koja nije dobra po Sony. Bezveze. A onda će po MS-u da pljuju najstrašnije kada se radi o PC računarima i sličnoj tematici. Ali, ovde je MS dobar. "Naš je". Do moga :wall:
 
Očito postoji jedan problem generalnog tipa. Mnogi ljudi su doživljavali konzole kao neprijatelje PC igranja, pa potom asocirali pojam konzola sa Sony-jem jer je u vreme Playstationa pre trojke on dominirao na tom tržištu. Onda je došao Microsoft i očito su svi oni srećni što se to desilo i valjda tripuju u stilu "E sada im je naša firma objasnila kako se to radi" i sada ih raduje svaka vest koja nije dobra po Sony. Bezveze. A onda će po MS-u da pljuju najstrašnije kada se radi o PC računarima i sličnoj tematici. Ali, ovde je MS dobar. "Naš je". Do moga :wall:
Ne mogu da verujem... pročitah, ali i dalje ne mogu da verujem... bench redakcija, kažeš? Dobro.
 
Ma, to ti je majčinski sindrom, očajnička želja pojedinih ljudi da budu voljeni, pa tu ljubav očekuju od firme, čiji su proizvod kupili.
Nevolja je samo, što su ta osećanja obično neuzvraćena, tj postoje samo na nivou interesa da se svakom novom pristalici što više olakša buđelar. :)
 
Da, vi ste u stvari kupili X360 zbog suvog kvaliteta i kupili bi ga i da nema pirate :)
 
naravno da smo kupili X360 samo zbog pirata... a zbog cega drugog?!?

kao sto cu i kupiti PS3 kada i na njemu zazivi piraterija. i imacu obe konzole, obe piratizovane i vise me niko nece trovati nekim procentima zastupljenosti/prodaje/duzine(kratkoce)_polnog_organa.

po meni samo moze XBOX & PS3...
 
Ne mogu da verujem... pročitah, ali i dalje ne mogu da verujem... bench redakcija, kažeš? Dobro.
Šta ne možeš da veruješ?

I batali to Bench redakcija. Na forumu zastupam samo sebe i svoj stav. To što sam dodeljen odgovarajućoj grupi usera na forumu da bih imao pristup internoj sekciji nema ama baš nikakve veze sa time što pišem na sekciji o igrama. A ni po drugim sekcijama.

Konačno, obrati pažnju da nisam rekao da svi tako misle. Ali da ih ima dosta, i da su prilično glasni i ovde. Što se vidi i na priloženom primeru. Čovek koji mrzi konzole i igre za njih se raduje što se pojavljuju glasine da će MGS4 da izađe i za XB360 (na stranu što od zvaničnih najava - kojih ni nema, naravno - do toga prođe minimum godinu dana)...očitiji primer za gore iznesen stav teško može da se zamisli.
 
naravno da smo kupili X360 samo zbog pirata... a zbog cega drugog?!?
Fino...Ipak, interesantno je da se kao glavna prednost XB360 nad PS3 navodi ta famozna jeftinoća eksploatacije, dok se isto uskraćuje PC-ju u odnosu na XB360, iako praktično sve što izađe za XB360 izađe i za PC (posebno ako se igra pokaže dobrom)...Pride, sve igre budu unapređene, imaju bolju grafiku/interfejs, ne koštaju 150 dinara (nekoć je to bilo 250, pa je bilo osetnije...), mogu se probati pa obrisati ako su krš i ne moraju se narezivati...
 
naravno da smo kupili X360 samo zbog pirata... a zbog cega drugog?!?

kao sto cu i kupiti PS3 kada i na njemu zazivi piraterija. i imacu obe konzole, obe piratizovane i vise me niko nece trovati nekim procentima zastupljenosti/prodaje/duzine(kratkoce)_polnog_organa.

po meni samo moze XBOX & PS3...

Nikada to nije bio problem, rekao sam vishe puta da je X360&PS3 savrshena kombinacija za onoga ko se puno igra, jer dobije mp igre i X360 ekskluzive za jeftine pare, ali, problem svih svadja je u drugim stvarima, a to je da su ljudi kupili X360 zbog piraterije, a prichaju kako je to najbolja konzola ikada :) Isto kao kada neko kupi Fiata zato shto je najjeftiniji pa je to odjednom najbolji auto. Josh su gori ovi koji imaju samo Wii a hoce da se druze sa X360/PS3 "drustvom" :)

Ponovo kazem, da piraterija postoji i na PS3, retki bi bili oni koji bi imali jednu konzolu i da je ona X360. Nemam problem ni sa tim da kupish X360 jer necesh da placash upgrade za PC, ali treba biti svestan mogucnosti, buducnosti i politike firme te konzole.
 
Poslednja izmena:
Fino...Ipak, interesantno je da se kao glavna prednost XB360 nad PS3 navodi ta famozna jeftinoća eksploatacije, dok se isto uskraćuje PC-ju u odnosu na XB360, iako praktično sve što izađe za XB360 izađe i za PC (posebno ako se igra pokaže dobrom)...

Laz. Evo da navedem par stvari koje sam igrao i koje su izasle na Boxu ali ne i na PC-u: Ace combat, Crackdown, Halo 3, Dead rising, Naruto, Burnout Paradise, Saints Row...
A dobro znamo na sta lice on igre koje dodju Na PC - setimo se samo Gears-a i Assasins creed-a, problema sa krekovima itd itd. Takodje, hardver koji je potreban da gura novije igre skuplji je od cene konzole.
 
naravno da smo kupili X360 samo zbog pirata... a zbog cega drugog?!?

kao sto cu i kupiti PS3 kada i na njemu zazivi piraterija. i imacu obe konzole, obe piratizovane i vise me niko nece trovati nekim procentima zastupljenosti/prodaje/duzine(kratkoce)_polnog_organa.

po meni samo moze XBOX & PS3...

@Iznogude svaka ti je sveta,posle ovoga samo AMIN.
 
pisao sam vise puta o mom licnom stavu:
pre godinu ipo dana sam za 2 GB DDR1 i 7600GT dao skoro 300 Evra.
sada sam u situaciji da bih za nov PC hardware morao da ulozim oko 500 Evra, a za stare bih dobio oko 100E.

posto mi ide matematika ;) ulozio sam pre oko pola godine 400 Evra u Xbox, igrao sam se isto koliko bih i na PCu (ne ulazim u odnos kvalitet/kvantitet igara), bilo mi je zanimljivo da mi dodje par ortaka i da igramo boks, basket, ovih dana tenis itd.

da li mi se PS3 svidja vise od Xboxa - svidja mi se. da li mi se isplati - ne isplati mi se.

imam ortaka1 sa PS3, igra je na katodnom TVu, pici neki basket u krug i on je manje-vise srecan. zeni ostao PC za surf, ugrabi od deteta sat vremena dnevno TV i izigra se za svoju dusu.
imam ortaka2 sa PCom koji non-stop budzi nesto novo, igra se na 22" wVGA monitoru, pici sve sto se pojavi na sceni i on je manje-vise srecan. ima i 40" FullHD na kome gleda samo pirate. pita me kada idem iz grada da mu dam X360 da se malo izigra.
imam sebe sa "multimedijalnim" PCom, X360 konzolom i 40" HDReady TVom i ja sam manje-vise srecan sa ovim sto imam. cekam PS3 pirateriju i prekadjujem vreme raznim igrama.

od X360 ocekujem da omoguci druge OS i multiboot, ocekujem da pocnu da koriste HDD i da dozvole MKV fajlove i titlove.
i naravno - da i dalje o(p)stane piraterija.

sve dok nas PS3 community ne iznenadi...
 
Nikada to nije bio problem, rekao sam vishe puta da je X360&PS3 savrshena kombinacija za onoga ko se puno igra, jer dobije mp igre i X360 ekskluzive za jeftine pare

To je tacno, ali za nekoga ko nema dovoljno novca koja je bolja kombinacija?
PS3 ili x360 + iznajmljivanje kada izadje nesto xtra kvalitetno poput MGS?

Ko to prica da je x360 najbolja konzola ikada :) ?
 
Poslednja izmena:
Fino...Ipak, interesantno je da se kao glavna prednost XB360 nad PS3 navodi ta famozna jeftinoća eksploatacije, dok se isto uskraćuje PC-ju u odnosu na XB360, iako praktično sve što izađe za XB360 izađe i za PC (posebno ako se igra pokaže dobrom)...Pride, sve igre budu unapređene, imaju bolju grafiku/interfejs, ne koštaju 150 dinara (nekoć je to bilo 250, pa je bilo osetnije...), mogu se probati pa obrisati ako su krš i ne moraju se narezivati...


Neverovatno ...

Ajde opet u krug. Koliko ce te godisnje kostati da imas top sistem na kome ce svaka igra raditi bez glicheva i usporenja? ... 100x vise od kolicine para za prazne medije za snimanje igara za xbox. Cao, zdravo!
 
To je tacno, ali za nekoga ko nema dovoljno novca koja je bolja kombinacija?
PS3 ili x360 + iznajmljivanje kada izadje nesto xtra kvalitetno poput MGS?

Ko to prica da je x360 najbolja konzola ikada :) ?

xxxander, Milos77 i svi ostali xbotovi, da nema njih koji stalno neshto lupetaju ne bi vecina svadja na benchu ni bilo, ali politika foruma je da se banuju samo oni koji su ubili nekoga :D
 
мени је просто невероватно да плеј стејшн 3 није технички надмоћнији од годину дана старијег хбох-а. мислим шта су ти из сонија радили годину дана? на рс-у за годину дана дође до смене графичких процесора, сру-а, удвостручи се меморија...
 
Poslednja izmena:
мени је просто невероватно да плеј стејшн 3 није технички надмоћнији од годину дана старијег хбох-а. мислим шта су ти из сонија радили годину дана? на рс-у за годину дана дође до смене графички процесора, сру-а, удвостручи се меморија...

Jesi ti gledao realtime Killzone 2 snimke u HD rezoluciji?

Izgleda da nisi...
Sony PS3 ima oko 2, 2 i po puta vise rendering snage od Xboxa.
Naravno, tu snagu treba iskoristiti, ali ima vremena za to. :)
 
Poslednja izmena:
мени је просто невероватно да плеј стејшн 3 није технички надмоћнији од годину дана старијег хбох-а. мислим шта су ти из сонија радили годину дана? на рс-у за годину дана дође до смене графичких процесора, сру-а, удвостручи се меморија...

Nisi video lair, uncharted, gt5p, mgs4. Jbga, iz prve ruke, ps3 ima graficki bolje naslove od 360 i razlika se primecuje. A obzirom na arhitekturu ps3 i komplikovanost razvoja razlika moze biti samo veca kako vreme odmice.
 
Meni grafika kod konzola nikad nije bila presudna, već udobnije igranje u odnosu na PC (osim strategija i još par podžanrova).
Faktor snage jeste bitan, ali praksa je pokazala da nije odlučujući u konačnom rezultatu tj popularnosti neke mašine.
Sećam se ko juče kad sam prvi put video igre na N64 da se tačno mogla videti bolja grafika u odnosu na PS1. Isto to samo još drastičnije videlo se u odnosu na Dreamcast, mada se on i pojavio 3 godine kasnije.
Poenta je da im hardverska snaga nije puno vredela jer ih je PS1 nadvladao snagom ogromne korisničke baze, koja je produkovala postojanje velike količine igara i recimo meni tada na kraj pameti nije padalo da zbog nešto slabije grafike batalim PS1.
I sada je situacija slična, uspehe ne beleži najjača konzola nego one koja su pridobile najveći broj kupaca.
Ko sme da ignoriše tržište od 50 miliona konzola koje drže Wii i Xbox. Zato me uopšte nije začudilo što FF13 izlazi za Xbox, jer pare koje će zaraditi Square podjednako su dobre, bez obzira da li će doći iz džepova Sony ili MS pristalica.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno