Šta je novo?

Xbox Series X / S

Ih da je samo Srbija ignorisali bi nas. Problem je što i iz bogatih zemalja iskorišćavaju situaciju. Zarađuju 5 puta više od nas al imaju mentalitet "što bi dao kad ne moram". Pokupuju sve žive igre koje izađu samo zato što su "jeftine" i skreću pažnju na problem. Znam da ima takvih i kod nas, ali mi realno i trebamo imati povoljnije tržište.
 
Ih da je samo Srbija ignorisali bi nas. Problem je što i iz bogatih zemalja iskorišćavaju situaciju. Zarađuju 5 puta više od nas al imaju mentalitet "što bi dao kad ne moram". Pokupuju sve žive igre koje izađu samo zato što su "jeftine" i skreću pažnju na problem. Znam da ima takvih i kod nas, ali mi realno i trebamo imati povoljnije tržište.
Ljudi iz "bogatih zemalja" nemaju nacin da kupuju na argentinskom ili turskom store-u. Ako neka zemlja ima svoj MS Store, kartice iz te zemlje (ili ako je EU, regiona) vise ne rade u drugim zemljama. Postojalo je citavo trziste sa gift igama iz Turske i Argentine ali kada je MS ukinuo git opciju za ove dve zemlje, to je prestalo da funkcionise. Sada se prodaju celi nalozi ali to bas i nije popularno.

Jedini razlog zasto nase kartice prolaze je sto nemamo nas Store. Ako MS odluci da ga otvori, nece vise biti jeftinog igranja....
 
može neki izvor?
Ne može :p
Čitao sam na nekim drugim forumima, reditu i slično, i gledao neke yt klipove. Zato sam stavio ono u zagradi da je sve to "rekla kazala", ali imao sam potrebu samo da prokomentarišem zbog članova koji to bolje znaju pa ako ima nekih novina po ovom pitanju vezano za naš region da nas prosvetle ;)

Nadamo se da nećemo privući pažnju Microsofta da nam otvaraju store zato što je Srbija među prvim zemljama odobrila akviziciju kompanije vezano za kupovinu Activison Blizzard-a.
 
Dokle god ima share ima i jeftinog igranja.

I full cena igre ce biti 3500-4000 po pola. Sto je opet prihvatljivo.
 
Šta se dešava sa kupovinom Activision Blizzard-a? Da li je blizu odobrenja ili dogovor pada u vodu?
U nekoj drugoj suštini možda bi odbijanje ove kupovine navelo Microsoft da bolje razvije svoje naslove. Mi bukvalno još ništa konkretno nismo videli.
 
Šta se dešava sa kupovinom Activision Blizzard-a? Da li je blizu odobrenja ili dogovor pada u vodu?
U nekoj drugoj suštini možda bi odbijanje ove kupovine navelo Microsoft da bolje razvije svoje naslove. Mi bukvalno još ništa konkretno nismo videli.
Odobriće na kraju, siguran sam, uz neka ograničenja pre svega vezana za Call of duty, verovatno.
 
Pa jednog dana verovatno i hoće, ali ne verujem da će biti uskoro.
Ne bi bilo loše da omoguće tu "family" verziju u formi multiplatforma, odnosno da nije bitan uređaj, te na način možemo da uzmemo GP nas nekoliko i opet bude džabe na neki način. Naravno, kad dođe iz za konzole.

Pitanje ostaje zašto baš PC a ne konzole? Je li ovo podneblje uglavnom PC (i PS) orijentisano pa sad neće?... Ko će ga znati...
 
Dodace oni na konzole isto, tako da.. Mada meni sam Pass je useless, verovatno jer ne igram igre koje sam igrao pre 10 godina, a ove nove koje Xbox nudi nisu nikakve.
A da ne pricamo o "besplatnim igrama" dostupnim na kompu. Ali svakako ok je stvar, ali verujem da ce im cena biti veca nego sto ocekujemo za Srbiju.
 
Znaci ne mogu da verujem - tek pre par dana sam uspeo da aktiviram karticu na argentinskom store-u i kupio par igara. 😰

Nadam se da MS nece biti bas toliko azuran da otvori Store za nas. Ako se to desi, gotovo je sa jeftinim igranjem :(

Jedino ostaje deljenje naloga...
 
Ljudi, ne brinite, ovo se ne odnosi na konzole i apsolutno nije znak da će se nešto menjati po pitanju pretplata na konzoli.

Godinama unazad Microsoft prodaje igre na PC Microsoft Store-u za Srbiju, sa srpskim cenama, pa uprkos tome nismo dobili cene u dinarima na konzoli.
 
Valjda je dobro što će biti i Srbija na spisku, nisu svi voljni da petljaju sa nalozima.
 
A nigde ne piše cena?
edit
Vidim da mi pise 499din ultimate sto i nije tako lose.
Edit 2
Kad udjem u placanje zemlja pise Indija :)
 
Poslednja izmena:
Valjda je dobro što će biti i Srbija na spisku, nisu svi voljni da petljaju sa nalozima.
Ovo moze da napise neko ko ni ne razume o cemu se pise, jer se nista ne petlja i radi se sve isto pa i da je zemlja Srbija.

Najveca propast je da Srbija dobije store. Toliko je nebitno i nepotrebno da bi bilo samo vise stete nego koristi od njega.
 
Delim strah forumaša da će igre biti skuplje kod nas nego u Turskoj. Malopre kupih na popustu 5 naslova za 2000 dinara. Kad izračunam cene igara sa naših sajtova i MS store, 17400.
 
To se ne dovodi u pitanje, logično da će nam cene biti evropske, evo srpski cena za PC:




Čisto da se ljudi ne nadaju da bi dolaskom srpskog regiona na Xbox mi nekako profitirali.
 
935 dinara mesečno.
 
VX_1 malo ces teze sada na ARG jer su kartice blokirane. :D Turska se jos odupire, ali nece ni ona dugo.
Master radi na Arg. , Turska normalno i dalje, ali i ako ne bude moglo jednog dana ionako imam US nalog i vraćam se na kupovanje gift kartica na Amazonu, tako radim za PS već godinama. Jeste skuplje ali šta je tu je.
 
Turska i nije nešto isplativa, koliko vidim cene uglavnom iste kao na US storu. Ima ponešto jeftinije. Na Arg je bio raj.
 
Nisam ništa pobrkao. Arg je bez konkurencije najjeftinija. Ajde daj mi primer neke igre sa cenom na turskom storu, a ja ću da ti kažem koliko je kod mene na argentinskom. Evo npr. RDR 2 ultimate je na turskom oko 3850din. Ja sam je pre desetak dana na argentinskom platio oko 1000din, možda i malo manje. Crash 4 je npr oko 2800, na argentinskom oko 1500. Uglavnom su sve igre barem duplo jeftinije, neke i više. Far cry 6 na turskom oko 3500, na argentinskom 2500. Itd itd.
 
Nazad
Vrh Dno