Šta je novo?

Xbox Series X / S

Nisam to znao :) Slab sam ja gejmer. Npr gran Turismo mi je legao kao budali šamar
 
Za tebe je onda Forza Motorsport serijal.

Forza Horizon je i zamišljen kao arkada. Jedva čekam FH5, jer me je FH4 baš bio oduševio.
 
Igrao bih Stalker, Twelve Minutes i Atomic Heart. Forza Horizon izgleda prebrutalno takođe.
 
Još jedan lep prikaz,šta nam sve stiže u budućnosti na GP:

E3yT6tTVEAEX4tt.jpg
 
Valjda ce i kod nas konacno da se pojavi Series X u prodaji, cekam vec mesecima...
 
Moze li neko ko je na argentinskom storu da mi proveri da li se pojavio preorder za forza horizon 5 i ako jeste koje su cene verzija ?
 
Stiže mi sutra/prekosutra Series S, ako sam dobro shvatio pravim glavni nalog na konzoli sa recimo UK adresom i onda pravim dodatni sa regijom koju hoću, na telefonu pravim VPN date regije i kupujem GPU sa domaćom VISA karticom preko telefona i šaljem kao gift na glavni nalog? Čitao sam tutorial na xboxrepublici, malo mi je konfuzno napisano. Mogu li da dobijem 1 mesec gratis kao novi korisnik bez obzira na regiju? Izvinjavam se ako postavljam postavljeno pitanje, pročitao sam tek 2/3 ovog threada 🥺.
 
Moze li neko ko je na argentinskom storu da mi proveri da li se pojavio preorder za forza horizon 5 i ako jeste koje su cene verzija ?
Meni ove cene izbacio na aplikaciji
@ZokiNS Mozes da kupis kao gift sa konzole sa drugog naloga i posaljes na glavni. VPN palis tek kad redeemujes kod sa telefona jer se regije ne poklapaju (barem je tako u mom slucaju).
 

Prilozi

  • IMG_20210614_104742.jpg
    IMG_20210614_104742.jpg
    121.8 KB · Pregleda: 106
Ne razumem , to su cene pretvorene u dinare ili ?
 
Cene su izrazene u argentinskom pezosu koji ima skoro identicnu vrednost kao nas dinar (1 pezos = 1.02 dinara) 😊
 
Stiže mi sutra/prekosutra Series S, ako sam dobro shvatio pravim glavni nalog na konzoli sa recimo UK adresom i onda pravim dodatni sa regijom koju hoću, na telefonu pravim VPN date regije i kupujem GPU sa domaćom VISA karticom preko telefona i šaljem kao gift na glavni nalog? Čitao sam tutorial na xboxrepublici, malo mi je konfuzno napisano. Mogu li da dobijem 1 mesec gratis kao novi korisnik bez obzira na regiju? Izvinjavam se ako postavljam postavljeno pitanje, pročitao sam tek 2/3 ovog threada 🥺.
Ja kupujem gift kartice sa nasom Visom (od 10$ do 100$) sa US Amazona vec godinama unazad bez ikakvih problema i za PS i za Xbox. Onda samo taj iznos redimujes sa Microsoftovog sajta na kompu ,sve radi, ne treba ti VPN za to i onda sa tim mozes na MS sajtu da kupis Game Pass ,igre ili sta god.

Bitno je da imas US nalog na MS sajtu ,i naravno neku US adresu na Amazonu i sve radi ok.
 
Ja sam dobio 3 meseca besplatno Game Pass Ultimate kao novi US nalog kad sam kupio Series S.
 
Da se i ja upišem u next-gen klub, stigao Xbox Series X. Nakon pet godina na One S, stigao dostojan upgrade.
PXL_20210615_132747242.jpg
 
Gde si kupio? Ja se prijavio po ovim nasim radnjama na liste cekanja pa kad stigne.
Ja sam uzeo preko KP, prijavio se još krajem novembra kod jednog poznatog prodavca. Pošto od naših prodavnica nema vajde, Sony koliko-toliko nabavljaju, dok za Xbox nije bila niti jedna tura u domaćim prodavnicama još od prvog dana prodaje.
 
Pomoć prvi mi je Xbox 🙂. Nudi mi Game pass ultimate 3 meseca po dolar i onda 15 dolara mesečno. Da li to da uzmem i da li mogu da se unsubscribe-jom kad isteknu 3 meseca? Onda uzmem Argentinu ili Tursku.
 
Namestio sam Kodi i Blue Thunder na Series S. Pa to leti! Ide android box u penziju.🤣
Pošto mi je prva MS konzola malo se patim sa setup-om.
Generalno sam prezadovoljan. Imam neki 50" 4K Vivax TV i sve radi lepo na njemu. Ne znam samo kad ću stići sve da igram. Prvi je stari dobri UFC 😎.
 
Meni je Kodi odjednom prestao da radi, još pre nekih mesec-dva, dok sam bio na One S. Šanse nema da proradi ni Blue Thunder, ni obična IPTV lista, ništa ne učitava. Kao da je neki problem sa Stalker PVR.
 
Danas isključim konzolu, a nisam isključio igru, posle nekog vremena uključim konzolu i uđem u igru i sve to za manje od 10 sekundi. Kakva mašinica.
 
Ja sam dugo na PS a sad se razmisljam da pored PS 5 koji stize sutra uzmem i Xbox series X u jednom trenutku kad se pojavi na stanju u nekoj od radnji sa domacom garancijom i na rate.
Da li share igara funkcionise kao kod PS?
Interesuje me takodje Kodi na njemu i da li pusta Dolby Atmos i DTS:X audio formate?
 
Ima li konzola kod Ištvana, vidim cijena 599e, to je da kažem ok?
 
Pomoć prvi mi je Xbox 🙂. Nudi mi Game pass ultimate 3 meseca po dolar i onda 15 dolara mesečno. Da li to da uzmem i da li mogu da se unsubscribe-jom kad isteknu 3 meseca? Onda uzmem Argentinu ili Tursku.
Da. Imas da ugasis automatsko obnavljanje pretplate. A ostace ti pretplata do kraja.
Uveli su da to moze i preko konzole sada da se odradi.
Da li share igara funkcionise kao kod PS?

Ovde nemas takav share. Ovde je share profila.
Npr ja ti dam moje podatke, ulogujes se kod sebe i taj moj profil podesis kao home na tvojoj konzoli, to je u podesavanju jedan klik.
Zatim se vratis na svoj profil i sve sto ja imam od igara kupljeno mozes da skines kod tebe na konzolu, aktivne stvari tj pretplate imamo zajedno. Tako da se moze naci da delis s nekim kao po pola. Pa ispada smesno isto.
 
Kad ja podesim tvoj profil na mojoj konzoli kao home (nosilac kod PS) i igram tvoje igre sa mog profila da li tad ti nemas pristup svojim igrama?
 
Ja sam uzeo preko KP, prijavio se još krajem novembra kod jednog poznatog prodavca. Pošto od naših prodavnica nema vajde, Sony koliko-toliko nabavljaju, dok za Xbox nije bila niti jedna tura u domaćim prodavnicama još od prvog dana prodaje.
I ja sam na kraju kupio Series X preko KP prosle nedelje, nisam vise hteo da cekam,ko zna kada ce stici kod nas u zvanicnu prodaju,mozda tek na jesen kako sam cuo.
 
Nazad
Vrh Dno